PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cila Kullanimi

bebe
05/08/2008, 21:49
Arkadaşlar merhaba ;

Belirli dönemlerde aracımız üzerinde yıkama sonrasında cila uygulaması yapılmasının herhangi br zararı var mıdır?

Uygulamayı yaparken tavsiyede bulunacağınız hususlar var mıdır?

Teşekkürler..

İyi forumlar..

Punto_Can
06/08/2008, 02:13
Zararı olacağını düşünmüyorum hatta boya için faydası bile olur. Dikkat etmen gereken en önemli şeylerden biri cilayı çok iyi yedirmen,sıcak boya üzerine ve güneş ışığına maruz kalmayan (gölge) alanlarda uygulama yapman ve kesinlikle boya dışında aracın diğer plastik bölümlerine kesinlikle bulaştırmamanı tavsiye ediyorum. çünkü bazı cilalar plastik yüzeye değdiğinde beyazlıklar oluşturuyor. Bilgilerine...

ReNoVaTio
06/08/2008, 09:10
Zararı olacağını düşünmüyorum hatta boya için faydası bile olur. Dikkat etmen gereken en önemli şeylerden biri cilayı çok iyi yedirmen,sıcak boya üzerine ve güneş ışığına maruz kalmayan (gölge) alanlarda uygulama yapman ve kesinlikle boya dışında aracın diğer plastik bölümlerine kesinlikle bulaştırmamanı tavsiye ediyorum. çünkü bazı cilalar plastik yüzeye değdiğinde beyazlıklar oluşturuyor. Bilgilerine...

ewet puntocana katılıyorum.gölge bir yerde yaparsan cilanı vede iyi bir şekilde yedirirsen zarardan çok yararı olur.ben 2 haftada bir kesin cila çekiyorum arabaya.puntocanın bahsettiği plastiklere bulaştırma olayı benim başıma geldi.kapı kenarlarındaki plastiklere biraz bulaştırdım ve çıkarana kadar bittim:-)sen sen ol sakın bulaştırma.

bebe
07/08/2008, 23:36
Teşekkürler arkadaslar tüm bilgiler için..
Akşam saatlerinde kuvvetlı ısık altında yapmayı planlıyorum...

extanbul
09/08/2008, 15:13
peki cila markası ne önerirsiniz? ve fiyatları nelerdir?