PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka cam kırılması ve parçacıklar.

volkanselvi
03/08/2008, 13:40
Arkadaşlar selamlar. Arka camım patladı ve çok küçük parçalara bölündü. Kaskodan yenilendi. Fakat cam parçacıkları bagaj kapağının içinde kalmış. Servisten arkadaşlar elektrik süpürgesi ve diğer olasılıkları kullanarak bir miktar temizleyebildik fakat kırıkları çıkarabileceğimiz herhangi bir açıklık yok diyorlar. Bagaj kapağının en alt tarafında kapak kilidinin iki tarafında tırnak ucu kadar birer tane delik var. Zamanla bu iki küçük delikten parçaların birer birer döküleceğini söylediler.

Böyle bir durumla karşılaşan arkadaş oldu mu? Bagaj kapağını her kaldırış ve indirişimde çıkır çıkır sesler geliyor içeride bulunan yaklaşık 150-200 kadar parçadan. Hissediyorum çok küçükler ama bir şekilde hapsolmuşlar. Bunları çıkarabilek için tavsiyesi olan var mı? Bir de orjinal arka camlarınızın üzerinde yazan marka nedir? Benimkinde Doraglass gibi bir şey yazıyor. Ben tam bilmiyorum öncekinin markasına bakmadım.

Şimdiden teşekkürler.

sinanunlu
04/08/2008, 01:03
geçmiş olsun sanırım kasko şirketleri orjinal cam takmıyolar die biliorum

erdiyilmaz
04/08/2008, 02:15
önceLikLe geçmiş oLsun.

bagaj kapağının iç pLastik kısmı çıkıyor, eL tutamak yerinde bir tane vidası oLması Lazım, sert şekiLde asıLınca, pLastik kapak oLdugu gibi çıkıyor. dikkat et etrafında yakLaşık 10-15 tane tırnak var, onLarı kırmadan asıLabiLirsin.

ekorkut
04/08/2008, 09:31
Peki hava tutmakla temizlenecek birşey değil mi bu? Tam nereye kaçtı parçalar anlayamadım ama.

kara kız
04/08/2008, 11:02
plastık kısım çıkıyor erdinin dediği gibi tutma terindeki vidayı sok ve yavaşca asıl bandozlara dikkat et pat diye kafası kopuyoo

volkanselvi
05/08/2008, 18:24
ilginize tesekkurler uygun bir zamanda tekrar kontrol edip deneyecegim tavsiyelerinizi. olmadi servise iletirim onlar dener. tekrar cok saolun.