PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sistemim (Sadece anfi & woofer)

erdiyilmaz
11/02/2007, 12:29
ÖzeLden mesaj atan arkadaşLar oLdu, ben de fotografLarını koyayım dedim.

JBL GTO 601.1 (1x484W RMS @ 4Ohm)
Magnat XTC 1500W 15" Subwoofer
Jameson kabLo takımı, sigorta vs.

Tek derdim izoLasyon sorunu ve kapasitör oLmadıgı için çok fazLa titreşim yapması ve yüksek seste ışıkLarın sönükLeşip geri geLmesi. Aşağıdaki fotoLarda, anfinin montajı arabanın arkadan soL tarafına, oraya göre kesiLmiş bir mdf üzerine yapıLdı. Arka koLtuktan titreşim nedeniyLe ve jbL anfinin ayakLarının pLastik oLması sebebiyLe boşLuk yaratıp vidaLar düşebiLiyormuş. Bu nedenLe koLtuga bagLatmadım. mdf keçe iLe kapLandı ve sabitLendi. üzerine kabLo deLikLeri açıLdı. anfi bagLandı. teyp söküLdü ses çıkışına Lo-pass fiLtre bagLandı. (bu arada teyp kompLe söküLmesine ragmen Fiat Code istemedi!) iç yan kapakLarın şöför tarafında oLanLarın hepsi söküLdü. aküden gerekLi kabLoLar içeri, bir deLikten sokuLdu. Sigorta da akünün yanına bagLandı. fotoğrafLarı aşağıdaki gibidir.

TeşekkürLer

OzzY
11/02/2007, 13:15
güle güle kullan

the_Algn
11/02/2007, 13:56
Abi güle güle kullan...Bende geçen gün ses sistemleri satan mağzaları gezdim...bana magnat anfi + magnat subwoofer ii olur arabana dediler...RMS wooferin 260 watt mış..Sanırım sende magnat taktığına göre ii bir marka...Kabin ve kabloları da içinde 380ytl istediler hepsine...gayet uygun geldi taktırcam inşallah

woyzeck
11/02/2007, 14:00
hayırlı olsun.iyi sistem.bende yeni yaptırdım.birkaç gün içinde resimleri ekleyeceğim bende... ;)

erdiyilmaz
11/02/2007, 14:10
Abi güle güle kullan...Bende geçen gün ses sistemleri satan mağzaları gezdim...bana magnat anfi + magnat subwoofer ii olur arabana dediler...RMS wooferin 260 watt mış..Sanırım sende magnat taktığına göre ii bir marka...Kabin ve kabloları da içinde 380ytl istediler hepsine...gayet uygun geldi taktırcam inşallah

magnat iyi yada kötü işine, birşey diyemiyeceğim. diger markaLarı pek test etme fırsatım oLmadı. magnat woofer fiyat bakımından avantajLı geLmişti bana. ancak anfi fiyatLarı konusunda aynısını diyemiyecegim. panthera mı öyLe bir serisi vardı. fiyatLarı hayLi yüksekti.

Linos
11/02/2007, 14:28
Hayırlı olsun Erdi, çok güzel görünüyor!
Ankara buluşmalarında artık bir şeyler gösterelim millete yaw:s17:

otoritec
11/02/2007, 14:47
geçmiş olsun hayırlı olsun mutlu olsun daha ne olsun dimi heheh zuhaa

searchandrescue
11/02/2007, 15:04
erdi hayırlı olsun güle güle kullan

leo
11/02/2007, 15:24
merhaba dostlar size anlatmaya çaılıştığım abarttığım diye bahsettiğim sistem;

Ryu
11/02/2007, 20:09
hayırlı olsun erdi güzel olmuş. güle güle kullan. fiyat konusunda dada bilgi verirsen seviniriz. bu arada kapasitör neden taktırmadın ?

erdiyilmaz
11/02/2007, 20:37
hayırlı olsun erdi güzel olmuş. güle güle kullan. fiyat konusunda dada bilgi verirsen seviniriz. bu arada kapasitör neden taktırmadın ?

önceLikLe teşekkürLer, fiyatLarı aşagıdaki gibi. anfiyi antaLyadan hoparLoru ankaradan aLmıştım.
jbL 601.1 = 515ytL
jameson kabLo seti = 85ytL
magnat 15" xtc woofer = 400ytL

kapasitor işini düşünüyorum da.. onun öncesinde arabanın izoLasyon sorununu çözmem Lazım. her taraftan ses geLiyor. vadi'nin önerdigi ziftLi bir maLzeme varmış onu araştırıyorum.

KeOpS
13/02/2007, 01:06

ALİALGAN KARDES,
SEN ADANADA YASIYOSUN SANIRIM BENDE MERSINDEYIM BURDA SENINDE TAHMININ UZERI COK FAZLA BI BU ISLERDEN ANLAYAN YER YOK USTADA YOK YADA BEN OYLE BILIYORUM SENDEN RICA ETSEM MERSINDE VARSA BILDIGIN ISMINI YERINI TARIF EDERMISIN BANA YADA ADANADAKILERDENDE OLUR SES SISTEMI BENIMDE AKLIMA GIRDI DE ARTIK :D

civcivx
13/02/2007, 11:06
Hayırlısı olsun Erdi, güle güle kullan. İşte benim de 65 litre kutudaki 15 inçlik JL Audio diğer arabada yatıyor ama bagaj darlığından GP'ye aktaramıyorum bir türlü. Fotolardan gördüğüm kadarıyla senin bagaj da iptal olmuş :P

Bu arada, 601.1 benim de listemde olan bir modeldi, iyi seçim.

Sanırım 15 inç sevdasından vazgeçip, JBL'in 28 litre kapalı kutuda çalışabilen P1222 modeline yöneleceğim.

erdiyilmaz
13/02/2007, 12:15
waLLa hocam bagajı iptaL ettik iyice, birmotun maLzeme çantasını iyi kötü yana sıkıştırdım, zincir kutusunu, yangın söndürücüyü, temizLik maLzemeLerini koyacak yer buLamadım : ) ön koLtukLarın aLtLarına tıktım onLarı şimdiLik, arada ayağıma geLiyor tehLike arzettiriyorLar gerçi, bagajda zincir kutusu hayLi ses yapıyordu.

kapaLı kutu fikri yavaş yavaş benim de akLıma geLmeye başLadı. bahsettigin p1222'yi biraz araştırayım bende.

Little F.K
13/02/2007, 13:19
Katılıyorum.Vadiden bu model için hala fiyat bekliyorum :(

uzman
13/02/2007, 14:22
bende Kenwoodun şu an modelini hatırlayamıyacağım,25 cm.lik kapalı kutu SW var 17 lt.de çalışıyor.(6 sene önceki bir model)maksimum 600 W.

civcivx
14/02/2007, 11:58
JBL P1222'den vazgeçtim, çünkü 15 inç yuvasına takılan devasa bir sub.mış, bunu gözden kaçırmışım. Ayrıca JBL'in gücü tamam ama ses kalitesi pek iyi değil deniliyor.

Bugün JL Audio 12W3v3 subwoofer siparişini verdim. Net 32 litrede çalışacak. Zaten 2 yıldır 15W3v2 kullanan biri olarak JLA'in ses kalitesine ve netliğine hayrandım, kuzeniyle devam edeyim dedim :pist:

40x50x24 cm.lik bir kutuda çalıştıracağım, Fiat sub.ı sökünce orada pek yer kaplamıyor. Bir inceleyeceğim, belki varolan sub.ın elektrik ve sinyal kablolamasından işimize yarar birşeyler çıkartabiliriz.

Mısafır
14/02/2007, 12:15
arkadaslar ozur dılerım .. fıyatlar ıcın en kısa zamanda yazıcam sızlere...

Mısafır
14/02/2007, 12:22
kapasıtor fiyatları (malesef pesin)

1.2 Farad boss audio 100 usd
2 farad boss audio 135 usd
1 farad graud zero 135 usd

erdiyilmaz
14/02/2007, 12:32
kapasıtor fiyatları (malesef pesin)

1.2 Farad boss audio 100 usd
2 farad boss audio 135 usd
1 farad graud zero 135 usd

bu fiyatLarı verdiginiyi oLdu vadi. $ kur yakLaşık 1.400, 2F boss audio düşünsek, 190ytL civarı. ground zero iyi marka eLbette, kapasitör de sonucunda pasif bir eLeman, acaba markadan markaya çok mu farkeder kaLitesi... teşekkürLer :afro:

Mısafır
14/02/2007, 12:54
bu fiyatLarı verdiginiyi oLdu vadi. $ kur yakLaşık 1.400, 2F boss audio düşünsek, 190ytL civarı. ground zero iyi marka eLbette, kapasitör de sonucunda pasif bir eLeman, acaba markadan markaya çok mu farkeder kaLitesi... teşekkürLer :afro:

pasıf eleman ama sonucta pıl gıbı dusun ...

gercı boss audıo ıcınde ıyı referans verdıler...

civcivx
14/02/2007, 13:36
Yav aslında bu kapasitörden önce akü takviyesi lazım bana göre. Yanlış hatırlamıyorsam 50 A akümüz var ve 300-350 Wrms'nin üzerinde yetersiz kalacaktır. Kapasitör ise akünün yerini tutmayacaktır. Kapasitör konusunda tecrübeli kişiler hep bu yönde tavsiyede bulunuyor. Akü yetersiz ise kapasitör işe yaramaz diyorlar. Ancak 75-80 A aküler bizim akü yuvasına girmez büyük ihtimalle, 60 A olanlara bakmak lazım.