PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Far Ampulü Değişimi

ekorkut
28/07/2008, 17:52
Arkadaşlar ne zamandır ampullerimden memnun değildim ve değiştirmeyi düşünüyordum. Haftasonu eski arabamda kısa bir süre kullanıp satarken de eve koyduğum Osram Silverstar ları takayim dedim. Demez olaydım. Bir arabanın far ampul soketi bu kadar mı zor çıkar arkadaş. Sağ elimin muhtelif yerlerini kestim biçtim. Allah bilir farın da içine etmişimdir diye düşünüyorum ama kopardığım ettiğim sallanan bir parça da yok. Neyse birazcık daha görüş arttı ama bence hala yetersiz. Aydınlatmadan memnun değilim neticesinde. Çarşamba 10.000 bakımında oldukça yukarı olacak şekilde far ayarı da yaptıracam.
Sadece benim far soketlerim mi böyle herkesinki mi böyle. Yani far elimde kalacak sandım sökerken olacak şey değil.

makeles
28/07/2008, 17:55
eller narin olunca öyle geliyordur benim çıkaramadığım arka stopların soketini usta şıpşak çıkarıverdi.. :) nasır gerek biraz..

ugurozer
28/07/2008, 18:42
benim aractada goruş muazzam kotuydu, aracı bir duvara karşı çektim ve farların orda plastik iç kısmı dişli gibi elle donduruleblen ayar aparatı var ordan bilinl.li bir şekilde ayarlarını yaptım şimdi çok memnunum :)

ekorkut
28/07/2008, 18:42
Arka stopların soketini bilemiyorum. Yani en azından eline gelecek konumda duruyor. Ama ön H4 lerin o siyah soketini çek allah çek gelmiyor. Delirtti beni. Genelde o delirme modlarımda bir yerler kırılır ama neyse ki zarar ziyan vermedim gibi)))

ekorkut
28/07/2008, 18:43
Valla Uğur, adam gibi bir duvar bulsam ben de yapacam ayarını ama duvar yok yani )))

ugurozer
28/07/2008, 18:49
aracın onune karton koy birde kalem al, ayarları en yuksek seviyeye kaldır kartona işaret koy, sonra en dusuk seviyeye veya bir yuksegine getir işaretledigin yerlere kadar ayar çek, en kotu ihtimalle boyle yap yaw :) aman sag sol ayarını bozma dikkat et.

ekorkut
28/07/2008, 18:52
Valla sanki ampulü taktıktan sonra sağ sol işi nanay oldu gibi. Yaptıracam serviste ayarını napimmmmm..Maksimum kör edici ayara çek dicem ustaya. Nasılsa indiririz ayarı olmazsa düğmeyle.

ugurozer
28/07/2008, 18:55
peki kolay gelsin ;) fazlada yukarı almamak gerek yoksa arka koltuga 3-4 kişi oturdugunda direk evlerin 3. katlarını dikizlemeye yarıyor indirmeylede işe yaramıyor, biliyorsunuz farların yukarı aşağı indirme ayarının yapılma sebebi arka koltuga oturan kişi ve bagaj agirligi yuzunden yukarı gostermesindendir :)

kadoku
11/02/2009, 12:59
Konuyu biraz hortlaşmış olucam ama yardıma ihtiyacım var, dün akşam farları değiştirmeyi kendim deneyeyim dedim, denemez olaydım, hakkatten Emre'nin dediği kadar varmış baya uğraşmama rağmen farları yerinden çıkartamadım elimde kalmasından korktuğum içinde bıraktım, farları çıkartmanın en basit yolu nedir? birde parklarıda değiştirmek istiyorum onları nasıl çıkartabiliriz?

OzzY
11/02/2009, 13:32
parklar tırnaklı yanlış hatırlamıyosam.

h4leri sökerkende soketi değilde ampulu tutan teli açmak uğraştırıyo beni

mustafaf
11/02/2009, 13:45
parklar tırnaklı yanlış hatırlamıyosam.

h4leri sökerkende soketi değilde ampulu tutan teli açmak uğraştırıyo beni

zaten o telı acmak, ampulu degıstırme ıslemının %90'ını olusturuyor :D

kadoku
11/02/2009, 13:56
Yani biraz güç denemesi mi yapmalıyız? :) yoksa hiç uğraşmayıp oto elektrikçisinemi gitsek.

usermm1
11/02/2009, 14:50
ampülün arkasındaki soketi çıkarmak için düz tornavidayı, soketle ampülün arkasının arasına sok ve çevir soket çıkar. beni de deli etmişti.

femoli
11/02/2009, 14:59
güç denemesi değil ama biraz estetik olmak gerekir iki adet tel ucuvar aşşağı doğru bastırıp herbirini sağ vede sol köşeye iteceksiniz sonra ampul elinizde takarkende aynı bastırıp iç kısma doğru itekleyeceksiniz ..

Parklar iki ucunda tırnak vardır iki ucunu parmaklarınızla bastırıp kendinize doru çekeceksiniz ampulu değiştirdikten sonra itekleyin kendi oturacaktır işlem ler çok basit ama biraz pratik ister :)

Not : soket le ampul arasına bir şey sokmayın soketin iki ucundan kavrayıp geriye doğru orantılı bir şekilde çekin çıkması zor olan soketlerde sağa sola hafif esnetmeler yapın ...

Engin_T
15/03/2011, 08:59
Mehmet Abi tırnaklara basınca sadece soket çıkıo park ampulunu cıkaramadım ben tırnaklar dahamı ilerde acaba?

yuksel
29/06/2011, 01:51
Arkadaşlar aranızda gp ön far temizleyen varmı aceba kararma var GRANDE PUNTO temizlemeye 300ytl istiyorlar ortalama zaten tanesi okadar

Onur.t-Jet
29/06/2011, 02:20
Arkadaşlar aranızda gp ön far temizleyen varmı aceba kararma var GRANDE PUNTO temizlemeye 300ytl istiyorlar ortalama zaten tanesi okadar
deli para ya şaşırmışlar parçacılardan orjinalini 200liraya kadar alabiliyorsunuz peşin

kara kız
29/06/2011, 15:07
165 tel orjınal veleo marka..tek far fiyatı..