PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj Kapağı sağ sol simetrik değil..

ekorkut
28/07/2008, 09:54
Arkadaşlar. Bugün sabah tamponlara gelen (allahtan kaputta yok) igne deliği kadar taş izlerini rötuşlattırdım serviste. Arka tampona bakarken bir de baktım ki tamponun üst kısmı ile, bagaj kapağının birbirleriyle olan mesafeleri sol ve sağ uçlarda eşit değil. Sağ taraf 1/3 parmak kadar daha açık gibi. Kaportacıyla baktık, onun yorumu, bunun fabrikasyon böyle takıldığı ve hiç ellenmemesi gerektiği. Bagaj kapağının tavanla birleştiği yere arkadan bakıyorum, sol taraf sıfır, sağ taraf 1 mm kadar daha havada kalıyor. Hayret bu zamana kadar görmemişim. Şimdi bagaj kapağını söksen taksan, somun yerlerini döndürdün diye değişmiş muamelesi görme ihtimali de var aletin.
Usta benimkinin yine iyi olduğunu, daha ne puntolar gördüğünü, ön taraflarda daha büyük montaj hatalarına rastladığını söyledi.
Sizde var mı bu bagaj kapağının tavana ve arka tampon üst kısmına sağlı sollu eşit mesafede olmama durumları?

CesSpOoL
28/07/2008, 10:17
aynısı benim başıma geldi sol taraf biraz havada kalıyodu. servise götürdüm 5 dakikada ayarladılar menteşeleri. ilgili konuyu bulmaya çalışırım..

ekorkut
28/07/2008, 10:28
Çok teşekkür ederim..Hayret yani 5 dk lık işse neden ellemediler benim ayarı sabahtan anlamadım.

CesSpOoL
28/07/2008, 11:05
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/8353-bagaj-kapim-tam-oturmamis-sanki.html

ekorkut
28/07/2008, 12:20
Valla ayarı basit gibi ama eğer ki üstü boyalı olan yerlerle oynanıyorsa, daha sonra değişmiş parça muamelesi görmek de var.

CesSpOoL
28/07/2008, 12:49
yok bende herhangi bir müdahale izine rastlamadım. Sende de olacağını zannetmiyorum ama uyarırsın servisi başta