PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Üstün Oto Hakkında...

Painkiller
24/07/2008, 01:23
Arkadaşlar geçen gün aracımdaki ufak tefek sorunlar için evime yakın olduğundan üstün otomotivin servisini tercih ettim.
Servis hakkındaki görüşlerimi sizlerle paylaşmak isterim:

Öncelikle arcımla ilgili şikayetlerimden bahsedeyim. Birincisi arka kapıların sıcakta zor açılması(ki kronik bir sorundur), ikincisi torpido gözü kapağının zor kapanması ve kapandığında boşluk kalması ve bir diğeri de kasislerde arka taraftan geldiğini sandığım cik cik tarzında ötme sesi.

Öncelikle servis müşteri ilişkileri sorumlusu yasemin hanımın samimi,sıcak tavırları, sorunlarımla ilgilenmesi ve hoş sohbeti çok hoşuma gitti. Müşteri memnuniyetinin kendileri için öneminden bahsetti falan feşmekan… Sürekli yanıma gelip aracın durumu hakkında beni bilgilendirdi, iyi güzel hoş… Sabah 9,30 da randevuyla gitmiştim öğlen oldu aracın işi bitmedi, vaktim de vardı yemeğe kalın dendi iyi güzel yemek de yedik… Her şey iyi gidiyordu. Saatler geçti öğleden sonra 3 gibi aracın bittiği söylendi ücretsiz motor koruma yapılacağı söylendi ve yapıldı, bu da çok hoş oldu…

Nihayetinde arabamı test edip mutlu mesut servisten ayrılacakken bir de baktım ki arka kapıların sorunu giderilememiş, torpido gözü kapağı halen zor kapanıyor, arkadan geldiğini zannettiğim sesin nerden geldiği de bulunamamış?????? Ben servise niçin gitmiştim!!!

Tamam saolsunlar çok ilgilendiler benimle, bu sorunların giderilmediğini söylediğimde bi kez daha içeri aldılar arabayı torpido kapağını düzeltmek için ayar yapamayınca elleriyle çaprazlama kastırıp esneterek doğru konuma getirdiler torpidoyu(sorun giderildi fakat yöntem ilginçti), kapının kolunun ve birkaç parçasının değiştiğini ve ayar yapıldığını bu kapıların açılmasının normal olduğunu ve sıcakta kaldığında sorun olmayacağını söylediler(fakat 15 dk güneşte bıraktığımda yine zor açılıyor) sabahtan beri orada bekleyip de tam anlamıyla bir sonuç alamamaktan sıkılmıştım.

Servisteki ilgi alaka, ağırlama çok iyiydi bu açıdan çok memnunum, beni memnun edebilmek için yasemin hanım çok uğraştı fakat sorunlarım hakkında tam anlamıyla tatmin olamadan servisten ayrıldım. Servisin nihai görevi sorunlara çare bulmak değil mi ki!

Bu arada Yasemin Hanımdan bir şey öğrendim, servise gittiğimizde bize kayıt açıldığında aracımızla ilgili bir kampanya varsa o ekranda görünüyormuş, yani bu kampanya olayından benim anladığım; değişmesi gerekn parçalar vs. sanırım orada görünüyor (misal benim klimanın kaçak kontrolü yapılması gerekiyormuş onu da yaptılar)

ReNoVaTio
24/07/2008, 09:06
üstün oto hakkında buna benzer bir sorun duymuştum.senin aradaki sıkıntılar bendede vardı.hele o torpido beni çıldırtmıştı.sinirden koparasım geliyordu.trabzonda tatildeyken hiç kapanmamaya başladı ordaki tunalar servise gittim fiatın sağolsunlar 15 dakikada çıktım servisden.senin adına üzüldüm.sana ağaçlı fiatı öneririm.pişman olmazsın.

femoli
24/07/2008, 09:14
Enteresan bir durum hizmet güzel iş yok gibi bişi olmuş ,Valla aslında keşke ağırlama kötü olupta iş güzel olsaymıştı .

Bir bankanın reklamı vardı çok hoşuma gitmişti bankadan içeri giriyorsun seni balonlarla palyançolar karşılıyor çay kahve hizmeti veriliyor altınıza kottuk elinize gazete veriyorlar yaya şaşa yapıp :D gönderiyorlardı .Burada anlatmak istediğim önemli olan ağırlamanın yanında işinizin düzgün vede doğru yapılması ..

Yinede geçmiş olsun diliyorum..

ReNoVaTio
24/07/2008, 09:21
ewet mehmet çok haklısın.bu arada farlardan çok memnunum mehmet tekrar eline sağlık.ama uzun yolda çok küfür yemişimdir.önümdeki arabalar hemen kollarını dışarıçıkarıp uzunları kapat d,iye işaret eidyorlar.uzunları çakınca ellerini tekrar kaldırıp özür diliyorlar:-)

zaferkaplan
24/07/2008, 11:55
ne denir bilmiyorum ama burda araçla değilde seninle ilgilenmişler fiatın çok yanlış tutumları var aslında umarım düzelir

GP61
24/07/2008, 11:59
üstün oto hakkında buna benzer bir sorun duymuştum.senin aradaki sıkıntılar bendede vardı.hele o torpido beni çıldırtmıştı.sinirden koparasım geliyordu.trabzonda tatildeyken hiç kapanmamaya başladı ordaki tunalar servise gittim fiatın sağolsunlar 15 dakikada çıktım servisden.senin adına üzüldüm.sana ağaçlı fiatı öneririm.pişman olmazsın.

trabzon tunalarda arka kapıları yaptırdık güya 2gün sonra arka kapı gene açılmıyor.(4 aydır öle duruyor :) ) torpido kapağını balgattaki fiat servisinde yaptırdık bir sorun yok artık

ReNoVaTio
24/07/2008, 12:15
demekki kapı konusunda baya çalışmaları lazım yaşar:-)

GP61
24/07/2008, 13:32
demekki kapı konusunda baya çalışmaları lazım yaşar:-)

anlamadığım şey niye sadece sol kapı açılmıyor sonuçta sağ kapının malzemesi farklı değil ya :)

ReNoVaTio
24/07/2008, 13:44
ewet bu biraz şaşırtııcı.ama o kapıda bir sorun veya ayarsızlık vardır.bence başka servise göster

Painkiller
24/07/2008, 15:03
Arkadaşlar bugün de yol üzeri yine uğradım kapı beni sinir etti bu kez arka iki kapı da açılmıyor, hangi taraf güneşi yerse o tarafta arıza çıkıyor. Sıcağı sıcağına göstereyim diye indim servise lakin soğudu mu ne oldu anlamadım usta gelene kadar açılmaya başladı. Artık vaktimin olduğu bir gün uğrayacağım 1 saat güneşte bırakıp öyle kontrol ettireceğim yahut yolum düşerse "kavaklıdereye" uğrayacağım...

ekorkut
24/07/2008, 15:16
Üstün otoya ben de klimamdaki ses için gitmiştim. Bir gece orada yattı araba sonra beraber baktık ustayla. Klimam normaldekinden daha az ses yaparak kendini gösterdi ustaya..Hemen reçetemi yazıp gönderdiler...
BU SES NORMAL !!!

Hiç ama hiç zamanım yok arabayla boğuşacak. Yani zaten öyle sayko bir sorun ki benimkisi, ısınınca klimayı açayim, çok sessiz devreye giriyor ama motor sogukken basınca kıııırrrrkkk ediyor devreye giriyor. Usta bile bulamıyorum gösterecek. Çok basit birseyi var ama kimse yorum getiremiyor.

Painkiller
24/07/2008, 15:21
Unutmadan şunu da ekleyeyim bugün üstün otodaki koç allianz acentesine malum kasko ve zorunlu trafik sigortası için gittim. Kaskoyu Fiat Kasko yaptırdım ve yanında üstün otodan meguiars boya koruma verdiler, aklınızda bulunsun... Tabi bu fiyatlar iyi mi??
Kasko muafiyetsiz, mini onarım pakedi + (hediye)meguiars boya koruma = 930 YTL (Aracım 2008 model, kaskoda hasarsızlık indirimim yok)
Zorunlu trafik sigortası = 145 YTL (Hasarsızlık indirimi dahil)

Klima sesinden ziyade ben de klimada soğutma devreye girdiğindeki titreşimler yüzünden gittim -koltuklar masaj yapıyordu o derece bir titreşim- motor takozunum kırılmış değişti ve düzeldi fakat klima çalışırkenki motor gürültüsünün artmasına bir çare yok sanırım, o sese normal diyorlar, bu seslerle yaşamayı öğrenmeli miyiz neyiz!

Üstün otoya ben de klimamdaki ses için gitmiştim. Bir gece orada yattı araba sonra beraber baktık ustayla. Klimam normaldekinden daha az ses yaparak kendini gösterdi ustaya..Hemen reçetemi yazıp gönderdiler...
BU SES NORMAL !!!

Hiç ama hiç zamanım yok arabayla boğuşacak. Yani zaten öyle sayko bir sorun ki benimkisi, ısınınca klimayı açayim, çok sessiz devreye giriyor ama motor sogukken basınca kıııırrrrkkk ediyor devreye giriyor. Usta bile bulamıyorum gösterecek. Çok basit birseyi var ama kimse yorum getiremiyor.

ReNoVaTio
24/07/2008, 15:32
arkadaşlar klimadaki o ses geçmiyor nereye götürürseniz götürün herkes normal der gönderir.aydının dediği gibi bu sese alışıcaz başka çare yok:-D

ReNoVaTio
24/07/2008, 15:33
Arkadaşlar bugün de yol üzeri yine uğradım kapı beni sinir etti bu kez arka iki kapı da açılmıyor, hangi taraf güneşi yerse o tarafta arıza çıkıyor. Sıcağı sıcağına göstereyim diye indim servise lakin soğudu mu ne oldu anlamadım usta gelene kadar açılmaya başladı. Artık vaktimin olduğu bir gün uğrayacağım 1 saat güneşte bırakıp öyle kontrol ettireceğim yahut yolum düşerse "kavaklıdereye" uğrayacağım...

kapı açılmıyor derken aydın lastiklerin yapışmasındanmı bahsediyorsun?

Painkiller
24/07/2008, 15:37
kapı açılmıyor derken aydın lastiklerin yapışmasındanmı bahsediyorsun?

Hayır hayır. Şöyle izah edeyim, bu kapı açılmama olayıyla ilgili daha önce başka bir servise gitmiştim ankara dışında, vaktim yoktu yaptıramadım ve bana şöyle bir açıklama yaptılar:
Arka kapıların açılmaması kronik bir sorunmuş ve düzeltilmesi 2 saat alıyormuş. Yapılan işlem ise bir burc değişimi ve kilitiçindeki çelik halatın kısaltılmasıymış.

Yani benim anladığım sanırım sıcakta bu çelik tel genleşiyor ve uzuyor dolayısıyla kapı kolunu çektiğimizde en yukarıda kavrıyor yahut hiç açılmıyor.

ReNoVaTio
24/07/2008, 15:42
çok ilginç ilk defa duydum inan bana.benim araba şuan 1 haftadır kapının önünde akşama kadar güneşin altında duruyor.umarım herhangi bir sorun çıkarmaz.ama şunu biliyorum.kapı kenarındaki lastikler sıcakdan veya fazla soğuktan çok yapışıyor.

Painkiller
24/07/2008, 15:46
Valla lastiklerin yapışması gibi birşey hiç olmadı yahut ben dikkat etmediğim için fark edemedim.

ReNoVaTio
24/07/2008, 15:48
umarım kapılarındaki sorunu çözersin en kısa sürede.

Painkiller
24/07/2008, 15:50
teşekkür ederim. ben de öyle umuyorum zaten bir dahaki gidişimde de çözüm bulamazlarsa başlarına ekşiyeceğim ortalığı ayağa kaldıracağım. 3 seferdir gidiyorum be...

ReNoVaTio
24/07/2008, 15:52
başka servise git bide orda dene şansını.

Painkiller
24/07/2008, 15:53
yolum düşerse ilk gideceğim kavaklıdere...

ReNoVaTio
24/07/2008, 15:55
o servise hiç gitmedim ama giden arkadaşlar var forumda.büyük ihtimal hallederler,çünkü çok övüyorlar orayı

microab
24/07/2008, 16:43
Unutmadan şunu da ekleyeyim bugün üstün otodaki koç allianz acentesine malum kasko ve zorunlu trafik sigortası için gittim. Kaskoyu Fiat Kasko yaptırdım ve yanında üstün otodan meguiars boya koruma verdiler, aklınızda bulunsun...

Benim de Fiat Kasko ve boya koruma olayını yaptırdım,

fakat geçtiğimiz yıllarda para vererek yaptırdığıma benzemiyor,

hatta sadece cila mı sürüldü bilemiyorum.

bu biraz da işçilik ile ilgili sanırım,eğer daha önce uygulama yaparak kendilerini

geliştirmişlerse sorun yok,ama acemi ellerde yapılmışsa hemen sırıtıyor.

tamponlara dokunmamışlar bile :sleep000:

ekorkut
24/07/2008, 16:59
Benim de kaskonun içinde var bu "Ücretsiz Boya Koruma" muhabbeti. Ama Kartaş' da adam kendi ağzıyla söyledi, valla para verip yaptırana 5 kere geçersek beleş olanında 2 kere sürtüp geçiyoruz makinayı dedi))

Var mı bu beleş korumayı Ankara' da adam gibi yaptıran))))

ReNoVaTio
24/07/2008, 17:06
bence yoktur hehe

Painkiller
24/07/2008, 17:13
Benim de Fiat Kasko ve boya koruma olayını yaptırdım,

fakat geçtiğimiz yıllarda para vererek yaptırdığıma benzemiyor,

hatta sadece cila mı sürüldü bilemiyorum.

bu biraz da işçilik ile ilgili sanırım,eğer daha önce uygulama yaparak kendilerini

geliştirmişlerse sorun yok,ama acemi ellerde yapılmışsa hemen sırıtıyor.

tamponlara dokunmamışlar bile :sleep000:

peki siz nerede yaptırdınız bu boya korumayı. Neresiyse biz gitmeyelim. :)
Ayrıca benim gittiğim yerde meguiars ürünleri kullanılıyor ki bunları bilen bilir. Benim yakın zamanda yapıldığı için bu hediyeyi kışa doğru uygulattırmayı düşünüyorum. AMa dediğiniz gibi adam gibi uygularlar mı bilmem fakat şöyle birşey var üstünotoda bu uygulama göz önünde yapılıyor, camekanın içinde. Yani uygulama yapılırken eğer orda olursam adama mudehale edebilirim sanırım. :)

anvil
24/07/2008, 17:17
Fiat kaskodaki boya koruma gerçek boya koruma değil. Zaten ismi de Fiat expres boya koruma ve parlatma diye geçiyor. expres yani. pastayı arabaya koklatıyolar :D

Painkiller
24/07/2008, 17:25
hadi yaa. Ben de heveslendiydim bayaa bi fos çıktı demek... :)

microab
24/07/2008, 17:32
Ayrıca benim gittiğim yerde meguiars ürünleri kullanılıyor ki bunları bilen bilir.

Tüm Fiat servislerinin kullandığı Boya koruma aynı arkadaşım "Meguiras"

fakat yapılan iş Meguiras mı orası tartışılır...

ucuz etin yahnisi yenmiyor kısacası,

beleş i sen düşün...

ekorkut
24/07/2008, 17:55
Valla dandik bu iş sanırım. Arabamın da hiç ihtiyacı yok gibi. Ama yakmak da istemiyorum beleş boya korumayı. İşte en azından bi yıkanır parlatılır vs. ))

Ziyaretçi047
24/07/2008, 19:12
Arka kapıların sorunu evet kronik. Çok sıcakta benim arka kapılar da en yukarda açıyor. Arabayı tanımayan biri kapı kilitli diyor zorla deyince açıyor biniyor :)

theishak
25/07/2008, 11:25
arkadaşalar benim araba tazın güneşin kışın karın altında bugüne kadar hiç arka kapıda açılmama problemi yaşamadım.

yakupca
25/07/2008, 11:35
kardeş
öncelikle geçmiş olsun
senin sıkıntını bende konyada aynen yaşıyorum. işin kötüsü burada bi çay söylemeye bile korkuyor vatandaş geçtin ki yemek söylemek.
tek dertleri değişecek olanıda değişmiyecek olanıda değiştirip müşteriyi memnun etmek.
arkadaşlar konyada tek tabanca gidiyor. yok ki karşılarında bi babayiğit servis açacak.

ntcn 17
25/07/2008, 22:37
benim de arka kapılar açılmıyor yazın çünkü yok :D abi ben sana ağaçlıyı tavsiye ederim işlerini gayet düzgün yapıyorlar tekrar geçmiş olsun

HKNZHR
25/07/2008, 23:19
bendede o sorun vardı adana birmota gittim 1-2 saatte yaptılar eskiden hic acılmıyordu simdi en azından acılıyor :D.. boya kormu muhabbetinide gecen gun yaptırdım 2 gun once arabayı yıkattıgımda cocuklar abi bunda boya korumamı var dediler :D dedim tmm işe yarıyormuş.. :D

Painkiller
27/07/2008, 21:34
bendede O Sorun Vardı Adana Birmota Gittim 1-2 Saatte Yaptılar Eskiden Hic Acılmıyordu Simdi En Azından Acılıyor :d.. Boya Kormu Muhabbetinide Gecen Gun Yaptırdım 2 Gun Once Arabayı Yıkattıgımda Cocuklar Abi Bunda Boya Korumamı Var Dediler :d Dedim Tmm Işe Yarıyormuş.. :d

:d:d:d:d:d

m.emre
05/09/2008, 10:32
Arka kapıların sorunu evet kronik. Çok sıcakta benim arka kapılar da en yukarda açıyor. Arabayı tanımayan biri kapı kilitli diyor zorla deyince açıyor biniyor :)

Aynı kelimeler benimde ağzımdan çıkıyor. Arka 2 kapıda da aynı sorun var.

luckfortune
10/09/2008, 18:00
öncelıkle merhabalar tasınmam nedenıyle internete uzun suredır gıremıyordum şunu soylemelıyımkı ÜSTÜN OTOMOTİV in servisinde ben son derece mennun kaldım ilgilenmeleri ve alakaları bence son derece mukemmel ve de ziya beye ayrıca tesekkur ederım ki iki kere gitim ve her ikisinde de bütün sorunlarımı giderdi ve alakalı davrandı kendisine de ayrıca tesekkur ediyorum.herkese byee

omerserim
10/09/2008, 20:00
Ben de üstün otomotivden son derece memnunum tüm sorunlarıma hep çözüm bulunmuştu.. Boya korumaya gelince fena değil Aarkadaşlar ben memnunum şu ***** kadar. (üç hafta oldu)