PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Linea da city modu ve elektrikli ayna yok ?

CesSpOoL
23/07/2008, 13:04
Arkadaşlar dün kiralık bi linea kullandım arabada ne city modu var ne elektrikli ayna var bunlar standart değil midir ? ayrıca direksyondan kumanda da yok ? ve direksyon sert.. enteresan geldi :agri:

ABNEW
23/07/2008, 13:18
Okan, Lineaların hiçbirinde elektrohidrolik direksiyon yok.Hepsi standart hidrolik.Dolayısıyla bizim araçlardan daha sert direksiyona sahip,

Kullandığın araç active paket olduğu için direksiyondan kumanda ve elektrikli ayna yoktur...

ekorkut
23/07/2008, 13:20
Valla fiat ın sitesindeki donanım tablosunda yazmıyor. City fonksiyonu keşke GP lerde de olmasa da millet bu kadar direksiyon arızası yaşamasa.

ufukbzk84
23/07/2008, 14:19
valla ben city modundan oldukça memnunum özellikle park ederken filan çok büyük kolaylık şimdi hidrolik direksiyon ağır geliyo bana zaten hızlandığımızdada ağırlaşmakta 45,000 km üzerinde oldu şeytan kulağına kurşun hiç sorun çıkmadı..

CesSpOoL
23/07/2008, 16:39
Valla fiat ın sitesindeki donanım tablosunda yazmıyor. City fonksiyonu keşke GP lerde de olmasa da millet bu kadar direksiyon arızası yaşamasa.
Aslında benim de aklımdan bu geçti, direksyon sistemi keşke aynı olsa diye ses yok tıkıtrı yok : ) Peki bizim city motorları bozulunca o sistem iptal edilip lineanınk igibi bir sistem uygulanabiliyor mu ?

femoli
23/07/2008, 16:41
Bence city fonsiyonu çok güzel bir olay hemde bizim araçları ayrıcalıklı kılıyor ..

city bozulduğunda normal hidrolik gibi kullanılamaz elektrikli servo iptal olursa kara düzene geçer hatta dahada sert olabilir...

ABNEW
23/07/2008, 18:10
Bence city fonsiyonu çok güzel bir olay hemde bizim araçları ayrıcalıklı kılıyor ..

city bozulduğunda normal hidrolik gibi kullanılamaz elektrikli servo iptal olursa kara düzene geçer hatta dahada sert olabilir...

Evet, Mehmetin de belirttiği gibi servo motor arızalanınca direksiyonu çevirmek neredeyse imkansız :)

yakupca
25/07/2008, 11:47
asıl soru şu olmalı
acaba city arızasında motora 1500 ytl vermektense normal hidrolık işlemi yaptırılabilirmi

CaGRi
25/07/2008, 11:55
uzun süredir sürerkli city de kullanıorm maşaallahı war hiç bi sorun yaşamadım... iiiki warsın city:D

Punto_Can
01/08/2008, 23:46
walla inanırmısınız bilmem ama city modunu araç hareket ederken hiç kullanmadım :D sadece arabama ilk binen arkadaşlar "bu düğme ne işe yarıyo" dediği zaman tanıtıyorum ve denetiyorum :D galiba onun için bende hiç sorun çıkmadı :D

mustafaf
02/08/2008, 10:04
bende arabamı ılk aldıgım gunden berı sureklı cıty modu aktıf gezıyorum.(sehırler arası harıc). masallah sımdıye kadar ufak tefek gıcırtıların dısında hıcbı sıkıntı yaratmadı bana...

Korhan
02/08/2008, 12:18
Ben 2,5 senedir hiç kapatmadım diyebilirim. Hiç sorun çıkarmadı.

tolgaank88
02/08/2008, 12:24
walla inanırmısınız bilmem ama city modunu araç hareket ederken hiç kullanmadım :D sadece arabama ilk binen arkadaşlar "bu düğme ne işe yarıyo" dediği zaman tanıtıyorum ve denetiyorum :D

aynı şekilde can,bende hiç kullanmadım ve kullanmıyorum city i :D:D
anca arkadaşlara felan gosteriyorum ama o zamanda suratlarındaki ifadeyi görmek gerçekten muhteşem oluyo :D:D

baris
03/08/2008, 13:08
arkadaşlar benim arabamda da city fonsiyonu var (2006 1.4 stilo) ancak GP kadar yumuşak değil. Aynı sistem mi kullanılıyor ? ayrıca direksiyon hidroliğinin city üzerinde etkisi var mıdır?

ABNEW
03/08/2008, 15:12
arkadaşlar benim arabamda da city fonsiyonu var (2006 1.4 stilo) ancak GP kadar yumuşak değil. Aynı sistem mi kullanılıyor ? ayrıca direksiyon hidroliğinin city üzerinde etkisi var mıdır?

Hidroliğin, sistem üzerinde direkt etkisi var.Ancak city modu, sisteme sadece servo motor ile destek veriyor...

tolgaank88
03/08/2008, 17:10
city bizim araçlarda gerçekten çok yumuşatıyor direksiyonu,çok belirgin bi şekilde...bi yakınımın pandasını kullanırken denemiştim city i,fark çok ama çok az olmuştu...

yakupca
12/08/2008, 08:05
city yerine acaba hidrolık uygulaması yapılabılır mı

city arızasının tahmini servis malıyeti 1500 ytl civarı
onun yerine normal hidsrolık yapılabılırmı

wintermute
15/08/2008, 04:25
bende aldığım günden beri hiç kapamadım city modunu bi şehirler arasında giderken kapatıyorum ama korktuğum tek nokta war acaba süratli giderken servo motoru arıza yapsa nolur :S ??

yakishikli
28/02/2010, 14:30
arkadaşlar ben yeniyim. babam fiat stilo almak istiyo.Arabada city modu diye bişe var. babam bunun ne olduğunu araştırmamı istiyo.bende size soruyorum:
city mod nedir? ne işe yarar?

teşekkürler...

yolcu27
28/02/2010, 14:42
bizim araçlarda elektronik donanıma sahip direksiyonlar var o yasanan city sorunlarını okudum ve city modunun kapalı acık olması etkilemiyor, zaten direksiyon sistemi servomotor dediğimiz elektronik bir sistem bunda sorun yasanıyor. bende aracı ilk aldıgımda cityi acmıyordum ama biraz araştırdıktan sonra kapatmıyorm artık :D Araca binen bu ne lan deyip duruyor :D bayılıyorum senin direksiyona diyorlar :D

alpaslan city özelligi direksiyonun düşük hızlarda yumuşamasına yüksek hızlarda sertleşmesine yarar böylece rahat kullanıma olanak sunar. şehiriçi trafikte son derece yararlı bir sistemdir.

KaGaN
28/02/2010, 19:09
arkadaşlar ben yeniyim. babam fiat stilo almak istiyo.Arabada city modu diye bişe var. babam bunun ne olduğunu araştırmamı istiyo.bende size soruyorum:

teşekkürler...

Direksiyona ekstra hafiflik getren bir tuş diyelim kısaca :)

20km/s hızın altında direksiyonun dönmesi daha rahat manevra şansı daha yüksek parklarda falan oldukça kolaylık sağlıyor..

Fiassa_199
05/03/2010, 19:12

teşekkürler...

Öncelikle aramıza hoşgeldin Yakışıklı. Senin sorunu şöyle yanıtlayabilirim. City modu elektronik direksiyon yardımcısıdır (bir çeşit araç içi bilgisayarla kontrol edilen servo motor) kısaca. Özellikle şehir içi kullanımda (ki zaten adı bu yüzden City) farkını görürsünüz. Aracı City moduyla kullanabilmeniz için motorun (daha doğrusu elektronik aksamın) çalışıyor olması gerekir. Bir de saatte yanılmıyorsam ya 30 ya da 60 kilometre hızı geçtikten sonra City modu otomatikman devre dışı kalıyor. City modu genelde FIAT Panda ve Punto gibi küçük araçlarda var. Stilo'da olduğunu sanmıyorum.

[Daha ayrıntılı bilgi için teknik yardım sayfasına gidebilirsin. Bu arada Tanışma bölümünde de kendini tanıtmayı unutma!]:cool0000:

Fiassa_199
05/03/2010, 19:14
Arkadaşlar Linea Active'de elektrikli ayna yoksa Kapıya takılı aynayı nasıl oynatabiliyoruz?? Anlamadı ben?:D

operatormurat
05/03/2010, 20:23
Buğracığım kardeşimde stilo 3k vardı ondada vitesin yanında city tuşu vardı, stiloda direksiyon servo motor destekli değilde hidrolik destekli.bizde olduğu gibi düşük hızlarda direksiyonu dahada yumşatıyor....

GP COSKUN
05/03/2010, 21:03
Arkadaşlar Linea Active'de elektrikli ayna yoksa Kapıya takılı aynayı nasıl oynatabiliyoruz?? Anlamadı ben?:D

elektrikli aynadan kasıt ısıtmalı ayna

ABNEW
05/03/2010, 22:18
Buğracığım kardeşimde stilo 3k vardı ondada vitesin yanında city tuşu vardı, stiloda direksiyon servo motor destekli değilde hidrolik destekli.bizde olduğu gibi düşük hızlarda direksiyonu dahada yumşatıyor....

Murat, stilolarda da elektrik destekli direksiyon vardı ancak bizim araçlarımıza göre farkı stilolarınkinin elektrohidrolik olması.Yani mk2b puntolar gibi hem servo hem de hidrolik takviyesi var...

demon
23/03/2010, 20:58
Linea Active' de Punto Active donanıma göre City Direksiyon, Elektrikli ayna, Çift renk göğüslük, Anahtardan bagaj kapağı açma ve direksiyondan müzik kumandası yok. Bende bu yüzden ve çok büyük olduğu için satıp tekrar GP aldım.

mesut eyvaz
13/04/2010, 22:57
güzel bir özellik ama 2. elde dikkat etmemiz gerekli alırken araba galiba bu arıza 1500 tl diyorlar

shn-GP
22/05/2010, 09:52
walla inanırmısınız bilmem ama city modunu araç hareket ederken hiç kullanmadım :D sadece arabama ilk binen arkadaşlar "bu düğme ne işe yarıyo" dediği zaman tanıtıyorum ve denetiyorum :D galiba onun için bende hiç sorun çıkmadı :D
aynen neymiş city erkek adamı bozar biraz sert olucak ki kas yapsın :) neyi çevirdiğimizi bilelim :)

gurik
22/05/2010, 15:13
Seri 2 gp ler servo motorludur. Seri1 gp lerde dualdrive denilen hidrolik ve servo sistemlerin ikisi birden vardır. Ancak bu sistem çok hata verdiğinden seri ikilerde servo motor modifiye edilerek iki devreli olmak üzere tek başına kullanılmıştır. Sorun da ortadan kalkmıştır.
Bilginize....

Genius
23/05/2010, 20:06
city modu sadece ithal fiat'larda mevcuttur ;)

sistebiri
29/12/2010, 00:28
Arkadaşlar bende bir punto almak istiyorum fakat alacağım punto 2. el olacak. 2. el otomobil söz konusu olunca benim kafam iyice karıştı. 4 haftadır punto arıyorum ama bir türlü karar veremedim. Bütçem de biraz kısıtlı doğrusu. 18k biraz daha zorlarsam 20k olacak. 2008 still paketli bir araç buldum piyasasını tutturamıyorum. Sizler kullanıcılarısınız bana bir öneride bulunabilir misiniz? Hatta still paketli önerir misiniz?

demon
01/01/2011, 22:11
elektrikli aynadan kasıt ısıtmalı ayna

Malesef ısıtmalı ayna değilde Active Linea' da aynaları içeriden kolla manuel ayarlamak zorundasınız. Eski arabalardaki gibi.