PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Servis efsaneleri...

Mısafır
10/02/2007, 22:26
evet arkadaslar servıste karsılastıgınız sasırtıcı konuları buraya tasıyalım
madde madde

- Farlar tamponu sokmeden cıkmıyormus:s19:
- active modellere sis farı takılamıyormus:s19:

by_yüzbaşı
10/02/2007, 22:52
bildiğim kadarıyla active versiyonlarına sis farı takılabiliyo.

Gianfranco
10/02/2007, 23:00
Fiat servislerinin disinda bir konudan bahsetmek istiyorum. Ama bugune kadar duydugum en komik hikaye idi. Tam bir efsane.

Bir arkadasimin tanidigi Subaru Impreza WRX STI aliyor. Bir gun yolda giderken araba bozuluyor ve servisi ariyor. Serviste bu arkadasa bir adet cekici yolluyor. Servise variyorlar; araba cekiciden tam indirilirken servisten bir usta cikip arabanin sahibine diyor ki :" pardon, arabanin arka kanadi cok guzel nerde taktirdiniz?". Arabanin sahibi 1 2 saniye bir saskinliktan sonra cekicinin soforune bagiriyor "arabayi baska servise goturuyoruz".

Acikcasi servislerin cok dikkatli olmasi gerekiyor. Ama fiat servisinde hic bu kadar abarti bir durumla ne karsilastim ne de duydum...

kutlay
10/02/2007, 23:15
aksesuar kataloğundaki görüntüsüne aldanıp tozluk siparişi yaptırdım!
aradılar, "gelin takalım"..

tozluğa baktım, katalogtakiyle alakası yok! daha büyük ve "punto" yazısı farklı!
hadi istedik ayıp olmasın diye taktırdım!
basit bi iş diye çırağa verdiler işi. bende yukardan izliyorum..
çırak yarım saat sonra gelip "tamam abi delip taktım" dedi..
açıklamaları okuduğumda hiçbirşekilde delmeye gerek yok yuvaları hazır diyordu..
servis şefine durumu söyledim "yok öyle şey delmemiştir" diyip baktı harbiden delindiğini gördü..
"lanet olsun ben gidiyorum" deyip arabaya yönelince arabayı lifte kaldırdılar:s20: servisin içine giremezsiniz diye..
polis.i arıyorum diyince indirdiler! birden halka ilişkiler belirdi karşımda, "aman efendim arabanızı yıkayıp verelim" falan diye abul sabuk laflar!!
2 aydır kullanıyorum ve tozluk yanlış takıldığından bi halta yaramıyor!
kıytırıktan tozluktan dolayı davlumbazı deldiler ve hala o "%100 müşteri memnuniyeti" denen fiat çağrı servisini taciz ediyorum! 2 güne bir arıyorlar.. ısrarla o servis.in beni arayıp özür dileyip tozluğumu çıkarmalarını istiyorum!

madem müşteri memnuniyeti diye basbas bağırıyorlar Sonucuna katlancaklar!

kültigin
10/02/2007, 23:30
aksesuar kataloğundaki görüntüsüne aldanıp tozluk siparişi yaptırdım!
aradılar, "gelin takalım"..

tozluğa baktım, katalogtakiyle alakası yok! daha büyük ve "punto" yazısı farklı!
hadi istedik ayıp olmasın diye taktırdım!
basit bi iş diye çırağa verdiler işi. bende yukardan izliyorum..
çırak yarım saat sonra gelip "tamam abi delip taktım" dedi..
açıklamaları okuduğumda hiçbirşekilde delmeye gerek yok yuvaları hazır diyordu..
servis şefine durumu söyledim "yok öyle şey delmemiştir" diyip baktı harbiden delindiğini gördü..
"lanet olsun ben gidiyorum" deyip arabaya yönelince arabayı lifte kaldırdılar:s20: servisin içine giremezsiniz diye..
polis.i arıyorum diyince indirdiler! birden halka ilişkiler belirdi karşımda, "aman efendim arabanızı yıkayıp verelim" falan diye abul sabuk laflar!!
2 aydır kullanıyorum ve tozluk yanlış takıldığından bi halta yaramıyor!
kıytırıktan tozluktan dolayı davlumbazı deldiler ve hala o "%100 müşteri memnuniyeti" denen fiat çağrı servisini taciz ediyorum! 2 güne bir arıyorlar.. ısrarla o servis.in beni arayıp özür dileyip tozluğumu çıkarmalarını istiyorum!

madem müşteri memnuniyeti diye basbas bağırıyorlar Sonucuna katlancaklar!

Kutlay Kardeş
Müşteri memnuniyeti konusundaki görüşlerine sonuna kadar katılıyorum. Bende trim sesleri (zırıltı) yüzünden müşteri hizmetlerini epey yoruyorum!
İşlerini iyi yapsınlar. Değil mi ama...

kutlay
10/02/2007, 23:38
"müşteri memnuniyeti" dedikleri tlf.nu aradığımda bide "kaliteli hizmet verebilmek için konuşmanız kayıt altına alınacaktır" diyor hatunun teki!! :icon_smile_screwy: ve her konuşmamın başında "kayda alınıyor" dimi diye soruyorum bide!!

"memnun" olana kadar devam edeceğim:s20:

Mısafır
10/02/2007, 23:41
bildiğim kadarıyla active versiyonlarına sis farı takılabiliyo.

konu baslıgına ve acıklamaya dıkkat edelım :dontknow:

searchandrescue
11/02/2007, 00:41
gece araçla yolda kaldım. elektrikli hiç bi donanım çalışmaz oldu acil servisi aradım olayı anlattım beni o gün ki servisle görüştürdü
hatta tofaş yetkilisi varken geliceğini belirtti, ben orda beklerken telefonum çaldı arayan nöbetçi acil servis abi ben şu anda uzaktayım sen yavaş yavaş servise gelirsin dedi;kısa bi şoktan sonra aracın farlarınında yanmadığını belirttim o zaman çok beklersin işim var şimdi dedi. tekrar tofaşı arayıp servisi şikayet ettim. birmotu arayıp olayı anlattım gelip aracımı aldılar arızayı giderip aracımı geri bana getirdiler. diğer serviste telefonla arayıp sorunumu gidermek yerine niye şikayet ettiğim konusunu sorgulamakla yetindi ben halen merak içindeyim o servis hakkında her hangi bi işlem yapıldımı
ikiside servis arkadaşlar
bana farları yanmayan araçla yavaş yavaş gelirsin diyen o geceki nöbetçi servis ali uğurluya :B
sorunumu en kısa sürede gideren birmot STU'su nevzat ustaya ve personeline teşekkür ederim

kutlay
11/02/2007, 00:44
yukarda bahsettim olayın geçtiği servis ali uğurlu'ydu.. yazmayim dedim ama sen yazınca yazmam icab etti..
cuma günü aradılar, dedimki tamam özür dileyecekler! heriflerin umrunda değil, "aşure gününe" davetlisiniz dediler.. :s20:

otoritec
11/02/2007, 00:51
benimde hatırlarsanız ön ızgara olayı vardı meşhur... bununla ilgili bana servisin ultra komik açıklamasını sizlerle birkere daha paylaşıyım... aynen şöle dedi ilker bey bana, tıkırdı burcunun değişmesi için ön ızgara sökülmüştür bu sırada yanlışlıkla dizel bir başka bir gp nin ızgarası takılmıştır... evet yorum yapmıyorum buyrun...

searchandrescue
11/02/2007, 00:54
yukarda bahsettim olayın geçtiği servis ali uğurlu'ydu.. yazmayim dedim ama sen yazınca yazmam icab etti..
cuma günü aradılar, dedimki tamam özür dileyecekler! heriflerin umrunda değil, "aşure gününe" davetlisiniz dediler.. :s20:

bu servis biraz problemli bildiğim kadarıyla

kutlay
11/02/2007, 01:30
olumlu bişey yaşamdım bu servisle ilgili
daha öncede yazmıştım bu servisin ekibi 2 sene önce değişmiş ve bu ekipten kimse memnun değil
diğer servisler kalite eşiğini aşmış durumdalar
bunlar halen komik ve trajikler

x-troy
11/02/2007, 11:59
benimde hatırlarsanız ön ızgara olayı vardı meşhur... bununla ilgili bana servisin ultra komik açıklamasını sizlerle birkere daha paylaşıyım... aynen şöle dedi ilker bey bana, tıkırdı burcunun değişmesi için ön ızgara sökülmüştür bu sırada yanlışlıkla dizel bir başka bir gp nin ızgarası takılmıştır... evet yorum yapmıyorum buyrun...

iyi sallamış:oha: :zuhaha: :zuhaha: :zuhaha:

otoritec
11/02/2007, 12:09
yani işte böle bi servisim var !!!!!!!

Little F.K
11/02/2007, 12:25
Bundan önceki arabamda 2004 puntoydu.Arabayı aldıktan sonra ön takımdan lak lak ses gelmeye başladı.Bir kaç yere gösterdim bulamadılar.En sonunda sanayiden bir abi radyatörün gevşediğini ve salladığını gördü ve sabitleyerek işi halletti.Buraya kadar herşey normal.Asıl mesele sanayiye gitmeden önce aracımı bir servise götürdüm.Servis şefi ile yola çıktık denedik sesi duydular.Ama çözümü ve nereden geldiğini bulamadılar.Ve bana verdikleri cevabı aynen yazıyorum;

Aracı 2 gün bize bırakmanız gerekiyor,ön takım komple dağıtılacak sorun buradan değilse konsol kısmını dağıtacağız...:kar: :oha:

Yorum size ait.

Korhan
11/02/2007, 13:05
Tecrübe abi tecrübe çok önemli. İş üretici firmaların verdiği 3-5 haftalık eğitimle bitmiyor demek ki.

AWD
11/02/2007, 16:56
Aracı 2 gün bize bırakmanız gerekiyor,ön takım komple dağıtılacak sorun buradan değilse konsol kısmını dağıtacağız...:kar: :oha:

Yorum size ait.

dağıtıcaz ne dmk abi hauhaah :icon_eek:

utku952
11/02/2007, 19:57
bnde ali uğurludan almıştım zırıladamalar için götrdüümde sorunun göstergelerin ve bilgisayar ekranının gevşekliinden kaynaklandıını ve bunun fabrikasyon hatası olduunu sölediler. ertesi gün aldım düzelmişti biraz iyimser olmuştum fakatt....bunlar baya abartmşş

pdr42
13/02/2007, 19:28
siiznkide bişyimi beee .. benim direksiyon kilitlendi servise goturdum. servis tekiler mumkun deil direksiyon kilitlenmez. arabada yanıbasımda dedim naısl kilitlenmez bakın bakalım dedim. direksiyon hala kilitli bi şekilde . bu seferdedilerki milyonda bir bi durum.
ben cok sanslıyım milyonda bir olayından dolayı..
a bide su var vulastan gorduk lpg taktrıalım dedik aradım fiatı tamam takılabilir dedi. servise gittim hayır takılmaz dedi. bende nasıl taklmaz dedim fiat genel mudurlugu takılır garantiside olmez diyo dedim
el cevap onlar bişey bilmez nasııı yanii
iişin ilginci fiatı tekrar aradıgımda hani siz bole diyosunuz ama servis bole diyo diyecektim ki fiat bu sefer olmaz dedi
yani asena halt etmiş

otoritec
13/02/2007, 19:54
siiznkide bişyimi beee .. benim direksiyon kilitlendi servise goturdum. servis tekiler mumkun deil direksiyon kilitlenmez. arabada yanıbasımda dedim naısl kilitlenmez bakın bakalım dedim. direksiyon hala kilitli bi şekilde . bu seferdedilerki milyonda bir bi durum.
ben cok sanslıyım milyonda bir olayından dolayı..
a bide su var vulastan gorduk lpg taktrıalım dedik aradım fiatı tamam takılabilir dedi. servise gittim hayır takılmaz dedi. bende nasıl taklmaz dedim fiat genel mudurlugu takılır garantiside olmez diyo dedim
el cevap onlar bişey bilmez nasııı yanii
iişin ilginci fiatı tekrar aradıgımda hani siz bole diyosunuz ama servis bole diyo diyecektim ki fiat bu sefer olmaz dedi
yani asena halt etmiş

aynı şey yada benzeri bana da oldu direksiyon kilitlenme değilde kontağı kapatırsın ya o şekilde sertleşti ve direksiyon ışığı yandı hehe tabii hemen sağa yanaş yanaşana kadar 3 kg vermişimdir.

ABNEW
14/02/2007, 15:55
Direksiyon arızası bende de olmuştu bir kere.Ancak ben aracımı çalıştırdığımda olmuştu çok şükür.Arıza ışığı yandı direksiyon kıpırdamıyordu.Sonra motoru kapatıp tekrar çalıştırdım ışık sönmüştü:)

femoli
14/02/2007, 17:03
benimde böle bir sorunum oldu tam kalkış yapacağım zaman direksiyon ağırlaştı ekranda speed lımıt yazıp ibreler kafayı yemiş bir şekilde sona vurdu sanki 5 . vitesle kaldırıyormuş gibi araba ağırlaştı stop etti bir daha çalıştırdım düzeldi bunu bir kaç kez yaptı servise gittiğimde yazılımı sildik smarta bağladık kesin düzelmiştir dediler ya düzelmezse diye sordum biraz kullanın düzelir dediler baştan savmanın bu kadarı yani

OzzY
14/02/2007, 19:42
konu dışına çıkmayalım.

Gajiin
14/02/2007, 22:52
benimde böle bir sorunum oldu tam kalkış yapacağım zaman direksiyon ağırlaştı ekranda speed lımıt yazıp ibreler kafayı yemiş bir şekilde sona vurdu sanki 5 . vitesle kaldırıyormuş gibi araba ağırlaştı stop etti bir daha çalıştırdım düzeldi bunu bir kaç kez yaptı servise gittiğimde yazılımı sildik smarta bağladık kesin düzelmiştir dediler ya düzelmezse diye sordum biraz kullanın düzelir dediler baştan savmanın bu kadarı yani

aynı sorun bende 2-3 kez oldu. yazılım yenilendi sorun çözülmezse tekrar gelmem söylendi.
tekrarlayınca gittim. hiç sorun çıkarmadılar gösterge panelini komple değiştirelim diyip numarasını almak için sökelim dediler bende o esnada vaktim olmadığı için sonra yapalım hem dashboardın sol üstünden gelen trim sesleri için de bi kontrol yapılır dedim. ne zaman isterseniz gelin siparişi verelim dedi Ali Uğurlu. epey de ilgiliydiler açıkçası.

candan
08/03/2007, 01:09
???????????????????????????????????

direksiyon mu kitlendi ??

yav ben burdaki yazıları dehşet içinde okudum!! bu sorun da 2007'de çözüldü mü??

ay ben bu gece kesin kabus görücem!!