PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyet kemeri boyu

irgil
17/07/2008, 11:11
daha önce kullandığım araçlarda yan kolonlarda yukarı aşağı kemer boyu ayarı vardı punto da yok eşimin boğazına geliyor rahatsız ediyor bu konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum ne yapabilirim ,teşekkürler

ekorkut
17/07/2008, 11:19
Koltuğu yükseltebilirsiniz diye düşünüyorum. Yükseklik ayarı ve koltuğun eğim ayarıyla bir nebze rahatlatılabilir bu durum.

gurik
17/07/2008, 16:12
minder kullanın faydalı olur

Ziyaretçi047
18/07/2008, 07:51
sağ koltuğu yükseltmek zor olsa gerek :)

ekorkut
18/07/2008, 09:21
Valla ben yazıdan Hüseyin Bey' in eşinin şöför koltuğundaki durumunu anladım. Yan yolcu koltuğunun tabi ki yükseklik ayarı yok.

irgil
18/07/2008, 13:27
aracı kullandığı zaman problem yok koltuğu yükseltiyor ben kullandığımda sağ tarafa oturuyor problemi o zaman yaşıyor

Muhendis06
19/07/2008, 11:32
Yanlis anlamayin lutfen, boy kac acaba? 1.50m 'den daha az ise, buna tek cozumun arka koltuga oturmak oldugunu kabul etmek gerekebilir. Ic kabin dizayni yapilirken, asgari ve azami bir ortalama boy olcusu kabul edilir (ki genel olarak bu deger ortalama 1.70 m dir) ve ona gore diger parametreler sekillenir ( ayak boyu, kol mesafesi, koltuk hareket kursu, sirtlik acisi vb..). Ancak, bu segmentteki bir arac icin, kemer yukseklik ayari bulunmamasi elbette bir maliyet kaygisidir kanaatindeyim.

Genius
19/07/2008, 23:03
Fiat gereksiz yere kaygı yaşıyor, parası neyse verirdik sorun değil ;)

EPKAH
20/07/2008, 23:08
ama sonrada diyoruz ki "kardeşim bu ne biçim fiyat böyle ben bunu almam şu fiyata şunu alırım"
aslında çok ufak bir maliyettir bencede ama direksiyon üzerindeki ışıkları maliyet için kısandan başka birşey beklemek yanlış olur

KaMiKaZe
20/07/2008, 23:11

abi süpersin :D

bu arada bu segmentteki diğer araçlarda mevcut kemer yükseklik ayarı. Çokda maliyetli birşey olduğunu düşünmüyorum.

Genius
21/07/2008, 10:35
ama sonrada diyoruz ki "kardeşim bu ne biçim fiyat böyle ben bunu almam şu fiyata şunu alırım"
aslında çok ufak bir maliyettir bencede ama direksiyon üzerindeki ışıkları maliyet için kısandan başka birşey beklemek yanlış olur

Bu hareket fiat'ın en başta kaçındığı bir maliyet. Direksiyondaki ışıkları sonradan kaldırdı. Ben arabamda 4 disk fren olsun diye ısrar etmiyorum sadece bir kemer boyu ayarı. Opsiyon bari bıraksalardı, pakete koyarlardı içinden seçerdik :cool: