PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar Lütfen Yardim

ahmet balta
16/07/2008, 22:07
2007 1.3 75 bg active multijet model 13000 km de aracım var.
1-Geri vitese attığımda debriyaj ilk kavrama anında arabanın altından ses geliyor. Biraz gidince ses kesiliyor. Bazen 1. vitestede yapıyor.
2-4. vitesten 5. vitese attığımda arabayı sanki birisi tutup bırakıyormuş gibi oluyor.Mazot pompasındaki sudan olabilir dediler.
3-Kaloriferi ayaklara ve yüze verdiğimizde yüze çok az hava veriyor. servisten gelen cevaba göre mağazadaki bütün arabalar aynıymış?
bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bende onlara nacizane bilgilerimi paylaşabilirim. Şimdiden teşekkürler.
Ahmet Balta

Ziyaretçi047
17/07/2008, 01:16
1- Geri viteste gelen ses normal herkeste var bir süre sonra geçiyor. Balatalar yeniyken ve bazen soğukta olabilir. Ayrıca geri viteste sekromenç yok o yüzden gelen seslere çok takılmamak lazım. Tavsiyem geriye takacaksanız debriyaja tam basıp 3 saniye bekleyin ve ardından küt diye değil de yavaşça atın.
2- 4'ten 5'e geçişteki sorunu yaşayanlar var. Hava filtrenizin yakıt filtrenizin kirli yağınızın eski oluşu bunlara sebebiyet tabi verebilir. Mazottaki su bence değil. Sorun 5 e attığınızda turbonun dolma gecikmesi. Turbo kendini 5. vitese 2000 civarı attıysanız biraz daha yavaş dolduruyor. 5 . vites 3000 civarı gaza basıp bırakınca tekrar basıp beklediğinizde de ataklaşmıyorsa araç, yani tork veya beygir hissetmiyorsanız turbonuzda sorun var. İyi dolduramıyor veya kaçak olabilir. Yine servis anlayabilir sanırım. En doğru anlayış basınç saati monte ederek sürmektir tabi. Servis bu durumu nasıl çözüyor bilemiyorum çözememe ihtimali yüksek. Ama siz dediğim gibi bir deneyin. İşe yarasa gerek. Turbo gecikmesi bence.
3- Kalorifer aracı aldığınız ilk günlere göre azaldıysa kuvvetli üfleyemiyorsa polen filtreniz kirlenmiş olabilir veya radyatör tahriği devre dışı kalmıştır. Yine servis bu duruma çözüm bulabilir.

İyi günler.

mm_isik
17/07/2008, 11:29
3-Kaloriferi ayaklara ve yüze verdiğimizde yüze çok az hava veriyor. servisten gelen cevaba göre mağazadaki bütün arabalar aynıymış?

gp lerın hava kanalları cok buyuk oldugu ıcın fıltreler cok cabuk kırlenıyor ve yaprak vs. seyler rahat havalandırma yaptırtmıyor. yaprak,toz,pislik hava kanallarından temızlendıgınde bı problem kalmayacaktır.

ahmet balta
18/07/2008, 09:35
çok teşekkür ederim bu forumu çok sevdim.
kendinize iyi bakın.