PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonu çevirirken gelen ses

ekorkut
16/07/2008, 17:54
Arkadaşlar bu ses direk olarak direksiyon simidinin hemen altından geliyor. Böyle olduğu yerde çevirirken hafif bir çıt çıt çıt diye geliyor. Hani dönerken biryere takılıyor gibi. Serviste başka bir araca da bakmıştım ondan da geliyordu hafiften ama bilemedim sizlere de bir sorayim dedim. Olduğu yerde çevirirken hemen airbag in altından bir yerden, sanki hafifçe biryere takılıyormuş, sürtüyormuş gibi, minik bir yay sesi gibi çıt çıt çıt ses geliyor, bu durum sizlerde de aynı mı acaba?

tolgaank88
16/07/2008, 18:27
evt abi,aynısı kışın bendede oluyordu,sanki yaya gibi bişeye takılıyomuş gibi bi ses geliyordu oldugum yerde çevirirken,daha sonra ses azaldı baya...mayısın başında direksiyon kutusu ve city si de değişti aracın ama suan çok ama çok az biçimde yapıyor gene...yani ben soğuklara bağlamıştım çok olmasını,sonrada city felan değişti azaldı baya...garantiyide bir yıl uzattım,çoğalırsa tekrar gidicem servise...artık direksiyon sorunlarını takmamaya başladım emre abi...

anvil
17/07/2008, 12:45
direksiyon sesi diye aratırsanız karşınıza çok konu çıkar bu konu ile alakalı

ekorkut
17/07/2008, 13:56
Biliyorum çok konu olduğunu ama benim söylediğime uyan bir konu bulamadım. Hani bazen bir kablo takılır veya sinyal kolunun bağlantısı takılır. Sistemi söker bakarlar ve hallolur. Yani bu onun gibi bir sorun diye düşündüm..Yoksa direksiyonumda şükür bir sorun yok. Bir de bu muzik sistemi kumanda düğmeleri çok eğreti duruyor. O da tıkırdıyor.

anvil
17/07/2008, 16:05
Biliyorum çok konu olduğunu ama benim söylediğime uyan bir konu bulamadım. Hani bazen bir kablo takılır veya sinyal kolunun bağlantısı takılır. Sistemi söker bakarlar ve hallolur. Yani bu onun gibi bir sorun diye düşündüm..Yoksa direksiyonumda şükür bir sorun yok. Bir de bu muzik sistemi kumanda düğmeleri çok eğreti duruyor. O da tıkırdıyor.
aynı tıkırtı bazen bende de oluyor. city motorunun ya kronik sorunu yada normal sesi herhalde.

tolgaank88
17/07/2008, 18:29
valla fatih abi,ilk hissettiğimde kış ayıydı...dedim soguklardan felan heralde,daha sonra serviste dediğim gibi direksiyon kutusu ile city değişti...şuan çok az bi şekilde yapıyo...bakalım çoğalırsa gene gidicem servise...

aposport
12/03/2011, 22:45
arkadaşlar selam,

yukarıdaki soruna çözüm bulan var mı acaba?

Teşekkürler.

StrawBeeRy
12/03/2011, 22:47
aynı sorun bendede vardı ön takımı değiştirmek zorunda kalmıştım değiştirince ses gitti

USTA
12/03/2011, 23:05
Döner kondaktörden geliyordur o ses,servise bunu söylerseniz daha dikkatli kontol ederler...

italianocavalli824
12/03/2011, 23:08
Kronik bir hastalık.bende de var,arkadaşımda da var.sadece azaltabilirsiniz sesi kesmek mümkün değil.

HKNZHR
14/03/2011, 19:56
ben bugün mersin boranlara gittim ve direksiyonu her 10 derece çevirmemde tıkırtı geldiğini söyledim... hemen bir arkadaş araca baktı ve sağ tarafta amasörün orda bilyaların oldugunu ve bu bilyaların bozulduğunu işçilik birlikte 160 tl ye yapabileceklerini sesi giderebileceklerini söylediler... önümüzdeki ay yaptırmayı düşünüyorum tehlikesi olmadığını belirttiler...

Ziyaretci046
14/03/2011, 21:08
amortisör takozu rulmanı ise rapro marka tanesi 45 tl dir orjinale gerek yok çok para serviste 85+kdv diye duydum eğer içi çok bozulmamışsa gres yağıyla güzel yağlarsanız kesilir içine zamanla su girip bozuyor içindeki gresi de az koyuyorlar bu da biraz tetikliyor