PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön konsol ışığı nasıl değiştirilir?

onur1907
16/07/2008, 14:38
arkadaşlar merhaba ;

on konsolun sol kısmının ampulu patladı zannedersem bunu değiştirmek zormu??nasıl yapılır bilen varmı..konsol ikiye bolundu yanmayan kısım cok kotu duruyo...

kadoku
16/07/2008, 17:52
Onur, açıkçası bahsettiğin yeri tam olarak anlıyamadım ama bence kendin müdahale etme, eğer garantin devam ediyorsa servise götür garantiden hallederler çünkü kullanıcı kaynaklı bir sorun gibi görünmüyor, kablolarda herhangi bir oksitlenme, kopukluk yada temassızlık oluşmuş olabilir.

onur1907
16/07/2008, 23:05
kadir abi garanti bitti :S 50 lira alırlar diolar en az oda ampul parası değil acma kapama işçilik yani..o yuzden kendım yapabilecegim bişeyse yapayım dedim ama hayırlısı artık..bu arada onkonsolun yanı teyp olan bolumu ıkıye bol abı sol taraf yanmıo sag yanıo..

Muhendis06
19/07/2008, 12:24
muzik sistemini sokup, ardindan mudahale etmeniz gerekebilir. Basit bir islemdir. Sokecek olursaniz plastik parcalara nazik davranin, nitekim cok kolay tirnaklari kiriliyor.

EPKAH
21/07/2008, 00:00
bir acemi için sökülmesi zor olabilir. daha fazla zarar vermemek adına bilen birine yaptırmak daha mantıklı. birde garanti kapsamında olsa bile ampuller garanti kapsamı dışında biliyorum. ama tabi ampul yanmadıysa oksitlenme vs gibi arızalar garanti kapsamındadır ki garanti bitmiş. tam 50 lira alırlar diye tahmin ediyorum bende fiat servis tecrübemle sabittir :) sanayide bilen birine yaptırman daha ucuza çıkarabilir ama dediğim gibi bilen birini bulmak da büyük sorun.

ekleme: 50 lira da aldıktan sonra 3 kuruşluk ampulu de hediye etsinler diyeceğim ama yapmazlar :)

0606
20/11/2009, 15:14
Ön konsolun sökümünü bilen biri yardımcı olursa sevinirim

serdar2362
20/11/2009, 15:33
arkadaşlar merhaba ;

on konsolun sol kısmının ampulu patladı zannedersem bunu değiştirmek zormu??nasıl yapılır bilen varmı..konsol ikiye bolundu yanmayan kısım cok kotu duruyo...

Yalnız değilsin kardeşim. Aynı durum benim arabada oluştu. Bayramdan sonra servise götüreceğim. Ben yapim desem 10 kr luk iş yapalım derken 50 tl lik zarar verecez olmayacak. En iyisi bilen ellere bırakmak.