PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni City Motoru Çıkmış?

HKNZHR
15/07/2008, 09:46
Geçen gün markete gittigimde bir grande puntonun yanına park ettim ailemi beklerken bende sahibi ile muhabbet etmeye başladım. biraz siteden biraz arabadan konustuktan sonra ADANA Mıçılar servisine gittigini ve servisin yeni bir model city motoru cıktıgını bunun garantiden değişecegini sölemişler ve o gün içinde degiştirmişler. araba 2007 model multijet Emotion sanırım 6 vites.. bende puntodaşıma belki city motoru bozulmuştur dedim genelde puntoların coğunda oluyor dedim. bi kaç soru sordum.. ( direksiyon yumusakmıydı sonra sertleştimi falan gibisinden) ve hayır bir sorun yoktu cevabını aldım?? Servislerde bozuk motoru yeni model cıktı diyip değiştirecek halleri yok sanırım..?? bir bilgisi olan varmı?

plastro
15/07/2008, 16:44
Ben ilk defa duydum ama değiştireceklerini sanmıyorum genede servise bir sormak lazım

mm_isik
15/07/2008, 16:49
Bencede Bozulmadan Degistirmezler. Nede Olsa Garanti Kapsaminda Bozulunca Gelirsiniz Derler

HKNZHR
15/07/2008, 18:54
tmm işte kafama takılan şeyde bu adamın city motorunu neden degiştirmişler? yada kronik bir sorun yoksa neden yeni bir model cıkarma geregi duymuslar?

DAYI
15/07/2008, 23:02
Yeni model elektrikli kumanda sistemi diye bir şey yok sadece arızalı olan sistem yenisiyle değiştiriliyor herhangi bir iyileştirme söz konusu değil sadece yeni gelenlerde açı referansları biraz daha fazla Saygılarımla..

brvhgt
16/07/2008, 10:20
ilk çıkan 2006 modellerde özellikle direksiyon ayarları çok yumuşaktı klasik bir cümle ama türkiye şartlarına uymadığı için sorun çıktı zaten fıat farkında hatta hangi şaselerde sorun çıktığı bile biliniyor sıfırlar zaten iyileştirmeler yapılarak yollandı bozulanlarada yeni ayarlı direksiyonlar takıldı benim araçtada olmuştu ilk direksiyon kuş gibiydi yeni takılan bariz sertti arkadaşın değişmeyenle benimkini karşılaştırdık fark çoktu ama bir süre sonra oda değişti :) ayara geldi bu arada direksiyon fiyatı 1500 civarı işçilikle beraber 1800 buluyor burda şuna dikkat ederseniz garanti bitse bile ücretsiz değiştirebilirsiniz araç garanti boyunca yetkili seviste düzenli olarak bakımlara girmelidir yani garantili aracın en ufak bir şeyi dışarda yapılırsa geçmiş olsun garantisi bitenlere sistemden baklıp geçmişine göre hizmet verilir

CesSpOoL
16/07/2008, 11:50
Ertan benim arabamdan örnek yola çıkarak bişey sormak istiyorum;

Benim aracım komple servis bakımlı servis dışında çivi bile çakılmadı fakat garanti süresi bitti ve uzatılmadı. Bu durumda benim direksiyonum bozulduğunda ( city motoru ve ya direksiyon kutusu) ücretsiz değiştirilr mi ? Sonuçta bu fabrika hatasından kaynaklı ve servisler bunu biliyor. Böyle bi imkanımız varsa çok iyi..

extanbul
16/07/2008, 16:06
city motorunu bilmiyorum ama doblo yu pazartesi günü 10 000 kmbakımı için servise götürdüğümde EGR sinde bir sorun olduğunu ve dobloları geri çağıracaklarını söylediler. 2008 model doblosu olanlar servisle irtibatlara geçsinler.

DAYI
17/07/2008, 00:01
Ertan benim arabamdan örnek yola çıkarak bişey sormak istiyorum;

Benim aracım komple servis bakımlı servis dışında çivi bile çakılmadı fakat garanti süresi bitti ve uzatılmadı. Bu durumda benim direksiyonum bozulduğunda ( city motoru ve ya direksiyon kutusu) ücretsiz değiştirilr mi ? Sonuçta bu fabrika hatasından kaynaklı ve servisler bunu biliyor. Böyle bi imkanımız varsa çok iyi..
Merhabalar aracınızın servis bakımları düzenli olarak yapılmış ise bölge teknik yönetmenlerinden onay alınarak garanti kapsamında yardımcı olunuyor merak etmeyin..

CesSpOoL
17/07/2008, 00:10
Mehmet abi çok teşekkür ederim : ) Şu an da bi sorun yok ama city bozulcak korkusuyla yaşıyorum resmen. Peki servis bakımlı araca genelde onay veriliyor mu teknik yönetmenlerden ?

DAYI
17/07/2008, 00:14
Fıat bu konuda sadık müşteri memnuniyeti için gereken desteği sağlıyor.Tamamiyle iyiniyet çerçevesinde çözülecek sorunlar merak etmeyin..

CesSpOoL
17/07/2008, 00:35
O zaman derin bir oh çekip uyuyim ben : ) Tekrar teşekkür edeirm Mehmet abi.. İyi geceler forum.. : )

HKNZHR
17/07/2008, 01:34
bence fiat çifte standart uyguluyor en azından ben birmotta bunu gördüm.. en basiti bildikleri şeyleri kesinlikle bilmemezlikten geliyorlar.. yani cüzdanınız kalın ise size saygı gösteriyorlar.. yıllık bakımda emniyet kemeri sesini kapatılsın dedim.. aldıgım ilk cevap öle bişi olmuyor sanırım dediler.. bende nasıl olmaz 3-4 tane arkadasım kapattırdı dedim tmm ozaman hallederiz dediler..

geçenlerde bir arkadasımın city motoru bozuldu araba full modifiye die önce olmaz molmaz dediler garanti kapsamı dısında kalıyor dediler... neymiş 17" jant varmış falanmış filanmış.. arkadasımda beni masrafa sokmayın giderim orjinal jantları takar yine getiririm dedi ertesi gün motoru degiştirdiler.. tabi her yer için aynı şeyi yapıyorlar diyemem ben sadece adana birmota gittim...

Sensitive
17/07/2008, 19:07
Selam...

Arkadaşlar bu bozulma km ile orantılı mı veya kullanan arkadaşlar sürekli City de mi kullanıyorlar arabalarını. Sürekli kullanmak mı uzun ömürlü olmasını sağlar yoksa rastgele arasıra kullanmak mı? Ben sürekli kullanmıyorum çünki başka bir arabayı kullanırken baya bir fark ediyorsunuz.

yakupca
18/07/2008, 14:31
sayın mehmet nadir dayı kardeş
ben 1.3 multıjet punto kullanıcısıyım. aracım 2004 önceki kasa.
benim aracımda da cıty problemi yaşıyorum arasıra. ama aracın garantısı bitmiş durumda. fakat aracın tum bakımları konya yetkili servisi tarafından yapıldı . benim sormak istediğim yukarda yapmış olduğunuz açıklama benim aracım için de geçerli mi
bilgilendirirseniz sevinirim.

Muhendis06
19/07/2008, 10:48
Ilk gunden beri city modunda kullandim. Dunya turu atacak kadar yol yaptim, hala calisiyor. Bu durum, yarin bozulmayacagi anlamina gelmez tabi. Garantiye cok fazla guvenmemek lazim, nitekim sudan bir sebeple dahi anlamsiz durumlara dusmek isten degil...

ms777
19/07/2008, 12:26
Ben city fonksiyonu kullanmayanlardan yumuşak direksiyon sarmadı beni. Yalnız sitede okuduğum kadarıyla gpcuların genel bir problemi, benim aklıma şöyle bir şey geldi bu city motorunda, hidrolik sistemde olduğu gibi bir by-pass sistemi var mı?, yani yük sensörü, teker kaldırma filan değdiği zaman city motorunu devreden çıkaracak bir sistem var mı? şayet bu yoksa zorlamadan dolayı bozuluyor olabilir.

grande26
19/07/2008, 17:10
Selam...

Arkadaşlar bu bozulma km ile orantılı mı veya kullanan arkadaşlar sürekli City de mi kullanıyorlar arabalarını. Sürekli kullanmak mı uzun ömürlü olmasını sağlar yoksa rastgele arasıra kullanmak mı? Ben sürekli kullanmıyorum çünki başka bir arabayı kullanırken baya bir fark ediyorsunuz.

Benim aldığım ilk hafta bozuldu,neredeyse kaza yapıyorduk..Ayrıca city modunu da hiç kullanmamama rağmen.Zaten city modu ayrı bir sistem değil ,sadece voltajı değiştiriyor sanırım.

mm_isik
22/07/2008, 15:24
Arkadaslar Benim Babamda 1.3 Mltj Var. 2006 Model Ve Aracin City Foksiyonun Da Bi Kere Ariza Cikmadi. Ariza Cikanlar Tahmin Ediyorum Hatali Uretilmis Bir Seri City Motorundan Ibaret. Ne Kilometre Ile Nede Uzun Sure City De Kullanim Ile Alakli Bir Durum Bu.

EPKAH
23/07/2008, 01:11
city motorunu bilmiyorum ama doblo yu pazartesi günü 10 000 kmbakımı için servise götürdüğümde EGR sinde bir sorun olduğunu ve dobloları geri çağıracaklarını söylediler. 2008 model doblosu olanlar servisle irtibatlara geçsinler.
bizde var bir tane 2008 model 1.3 doblo. bu EGR ne oluyorki?