PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Navigasyon

sinanunlu
14/07/2008, 02:15
herkese merhaba öncelikle.navigasyon cihazý almayý düþünüyorum araca acaba en uygun fiyatlýsý ve performansý kullanýmý açýsýndan en iyisi sizce hangisi

Ziyaretçi047
14/07/2008, 03:29
tomtom un son versiyonu iyi sanýrým. ismini tam hatýrlamýyorum.

CesSpOoL
14/07/2008, 10:00
Ben çok anlamam navigasyon cihazlarýndan ama kuzenimde görmüþtüm GarminNüvi diye bi cihaz.. türkçe sesli.. ümraniyenin içinde hiç bilmediðim yollarda ilçe-mahalle-sokak adýný girdim kapýnýn önüne kadar getirdi. aþýk oldum cihaza : ) 3 farklý alternatif yol sunabiliyodu ekonomik-kýsa-hýzlý diye sanýrým..

tolgaank88
14/07/2008, 11:03
ben kartaþ serviste gordum,750 ytl ye satýyorlardý,fakat montajýný kendileri yapmýyorlardý...

zaferkaplan
14/07/2008, 11:08
mio c520 garmin 520 iyi cihazlar ama dikkat etmen gereken burda cihazýn iyi olmasý veya kötü olup fiyatýnýn ucuz ve pahalý olmasý deðil yazýlým önemli olan ucuz bir cihazda olsa sonuçta görev yazýlýmýn bi bakýma yazýlým iyi olduktan sonra gerisi birazda fiyat ve estetiðe bakýyor

smtg
14/07/2008, 13:55
bende mio136 var.. 2.el aldým.. 3 yýllýk makinaydý içinde navtürkün yazýlýmý vardý ama ne sokaklarý doru gösteriyodu nede tarifi iyi yapýyodu.. içine IGO2006 ve baþarsoftun haritasýný yükleyince bayaðý bi iyileþti.. birde alcaðýn cihaz PNA olsa iyi olur.. PNa olmayan cihazda bunlar yapýlmaz.. mesela içine ben youtubeden klip veya videolar filen indirip karta atýyom ve izleyebiliyom.. cihazý 160ytlye aldým.. böle cihazlara fazla para verye gerek yok bence.. eski bir teknoloji ama tavsiye ederim özellikle pda gibi kullanabilmen güzel cihazý.. istersen daha ayrýntýlý bilgide verebilirim.. kolay gelsin..

sinanunlu
14/07/2008, 16:22
ewt önemli olan bncede içindeki yazýlým dewamlý güncelleyen firmalar ilk tercihim olucaktýr yazýlýmlarýný

anvil
14/07/2008, 16:26
navigasyon diye arama yaparsanýz gerekli bilgilere ulaþýrsýnýz

makeles
14/07/2008, 18:56
bir adet vantuzlu telefon tutucu, bir adet symbian yada windows mobile iþletim sistemli cep telefonu (gps destekli yada ayrý gps cihazý ile) ondan sonra garmin mobile xt, wayfinder yada tomtom yüklemek.. navigasyon cihazlarýný tercih etmeni önermezdim..

FoR_ReaL
14/07/2008, 20:49
Bende HP iPAQ 614c var cep telefonu yani igo 2006 kurdum ve 2008 haritalarýný yükledim süper ötesi

zaferkaplan
14/07/2008, 21:06
Bende HP iPAQ 614c var cep telefonu yani igo 2006 kurdum ve 2008 haritalarýný yükledim süper ötesi
ama o þekilde bildiðim kadarýyla gps baðlandýðý zaman ücretli oluyo yanlýþsam düzeltin

FoR_ReaL
15/07/2008, 15:52
ama o þekilde bildiðim kadarýyla gps baðlandýðý zaman ücretli oluyo yanlýþsam düzeltin

GPS tamamen ücretsiz bunun bir bedeli yok ama google maps gibi bir internetten yüklemeli harita proðramý kullanýrsan ozaman GPRS için ödeme yaparsýn. benim bahsettiðim programda haritalar telefonda oluyor zaten

alpbal
20/07/2008, 22:08
Hepsiburada.com | Akıllı Alışveriş Burada | Telefon | ACER GPS D150 TAŞINABİLİR YOL BULUCU (https://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=371052&productid=telgpsd150#tablnk)
https://images.hepsiburada.com/assets/Telefon/200/telgpsd150.jpg160 ytl kdv dahil

Ziyaretçi047
20/07/2008, 22:22
fiyat çok iyiymiþ. inceleyelim bakalým. inceledim. çok güzel bir þey gibi görünmüyor.

GP61
22/07/2008, 18:42
Hepsiburada.com | Akıllı Alışveriş Burada | Telefon | ACER GPS D150 TAŞINABİLİR YOL BULUCU (https://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=371052&productid=telgpsd150#tablnk)
https://images.hepsiburada.com/assets/Telefon/200/telgpsd150.jpg160 ytl kdv dahil

bu model eski teknoloji o yüzden bu kadar ucuz bunun yerine 250ye falan baþka modeller bulunabilir

FoR_ReaL
22/07/2008, 21:25
bu model eski teknoloji o yüzden bu kadar ucuz bunun yerine 250ye falan baþka modeller bulunabilir

Evet yorumlarada yazmýþlar zaten kullanýcýlar.. Ýyi araþtýrmak lazým sonra elinde patlar bu tip cihazlar

aykuting
22/07/2008, 21:32
Bizde de tom tom var

zetalpzet
31/03/2009, 10:51
navigasyonda öncelikle yazýlýma bakman lazým ve yazýlýmýn yüklü olmasýna.igo için bu iþte iyi olduðunu söylüyorlar diðer hususlar ekran mutlaka 4.3 olsun diðerleri çok ufak kalýyor sesli yönlendirme türkçe kullaným ve bluetooth olmasý da çok önemli sana tavsiyem Hepsiburada.com : NAVITECH NAV?P200B (4,3 INC 1GB FLAS BLUETOOHLU) NAVÝGASYON CÝHAZI | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/navitech-navp200b-43-inc-1gb-flas-bluetoohlu-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?categoryid=257643&productid=otdelnavp200b#tablnk) buna bak derim hoþçakal

hepinize önerileriniz için çok teþekkür ederim.uzun araþtýrmalarým sonucunda 4.3" GPS DOKUNMATÝK NAVÝGASYON+FM, #16722575 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/4-3-quot-GPS-DOKUNMATIK-NAVIGASYON-FM_W0QQidZZ16722575#aciklama) bunu almaya karar verdim 217 tl ye mal oldu.ürün 2 nisanda elimde olucak.kullanmaya baþladýkdan sonra isteyen arkadaþlar olursa ürün ile ilgili yorumlarýmý yazarým.

ilgine çok teþükker ederim.dediðin ürünü bende inceledim hatta almak üzereydim ki cihazýn tek eksikliði fm transferinin olmamasý.bu cihazlarda sesli yön tarif özelliði var eðer fm transfer özelliði var ise sesi radyonuz aracýlýðý ile araçda ki kabinlerden alabiliyorsunuz tabii diðer mp3 avi dosyaslarýný da kendi aracýnýz daki teyp üzerinden dinliyorsunuz.ama malasef bu üründe sadece bu özellik eksik onun için bunu almaya karar verdim 4.3" GPS DOKUNMATÝK NAVÝGASYON+FM, #16722575 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/4-3-quot-GPS-DOKUNMATIK-NAVIGASYON-FM_W0QQidZZ16722575)

tklx
01/04/2009, 14:17
Ben de bir hafta kadar once asagidaki navigasyon cihazini aldim:

Hepsiburada.com : NEXT YE-G 708 (4.3? LCD, FotoNav, 2013 yýlýna kadar ücretsiz harita güncelleme ,16GB SDHC Desteði, iGO8.3, FM Verici, Multimedya,?) | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/next-ye-g-708-4.3-lcd-fotonav-2013-yilina-kadar-ucretsiz-harita-guncelleme-16gb-sdhc-destegi-igo8.3-fm-verici-multimedya-/productDetails.aspx?categoryid=257643&productid=otnexyeg708)

Aslinda asagidaki konuda izlenimlerimi yazip, birkac fotograf ekleyecektim ama henuz buna firsatim olmadi, ama cihazdan oldukca memnunum:

https://forum.grandepuntotr.com/ser-kursu/10702-gps-navigasyon-cihazi.html

Bu cihazin tek eksigi bluetooth ve resim cekme ozelligi, onlar da bir ust versiyonda var; 2013'e kadar Basarsoft harita guncelleme ucretsiz, bir de sanirim Turkiye'nin en iyi desteklenen gps cihazi, sirketin sahibi baska forumlarda birebir kullanicinin sorunlari ile ilgileniyor.

Cihaz fm yayinini destekliyor, ama kullanici klavuzunda eger anten arkadaysa bu ozelligin verimli kullanilamayacagindan bahsediyordu (ki GP'lerimizde anten arka tarafta), ben de hic denemedim.

gurik
15/05/2009, 00:36
navking nav-300 süper eds trafik kameralarýnda bile uyarýyor.

Moosty
11/06/2009, 13:48
navking nav-300 süper eds trafik kameralarýnda bile uyarýyor.

Merhabalar,

Navking Nav 300 cihazýný 199 TL ye MediaMarkt ten aldým, üzerindeki Route66 yazýlýmý çok güzel, ama kullandýðý TeleAtlas haritasý çok yetersiz. Arabayý olmadýk yollara yönlendiriyor ve çok detaylý deðil. Reklamýnda 'kapý numarasýna kadar bulur' gibi bir ifade var ama doðru deðil, belki Route66 buluyordur ama TeleAtlas haritasýnda bu derecede bir detay yok.

Dün Internetten IGo 8 yazýlýmýný (28 Mayýs 2009 sürümünü buldum) ve en güncel haritalarý indirdim, cihaza ayarlamak zor oldu, alýp öylece kopyalamak iþe yaramýyor. Eðer isteyen olursa detaylarýný anlatabilirim bir ara.

IGO 8 yazýlýmýný Route66 ile karþýlaþtýrdýðýmda kafa kafaya geliyor, bir çok özellikleri ayný, her ikisi de kolay kullanýlabiliyor. Kesinlikle her ikisi de TomTom dan daha kullanýþlý.

Route66 arama konusunda daha baþarýlý, tek bir arama ile POI leride, yollarý da daha iyi buluyor, IGo 8 de ise POI arama konusunda sýkýntý var, ama IGo 8 de de çok hoþuma giden bir özellik var, arama yaparken ekran klavyesinde, arama sonuçlarý içerisinde bulunmayan harfler sönüyor, böylece daha yazarken bile sonuca ulaþabiliyorsunuz ve sönen harfler sayesinde 'þiþman' parmak nedeniyle yanlýþ harfe basma ihtimaliniz azalýyor.

Kapý numarasýna göre arama IGo 8 de var, ama Route 66 da yok. Hatta IGo 8 yolda giderken caddenin saðýnda ve solunda hangi kapý numaralarýnýn önünden geçmekte olduðunuzu ekranda gösteriyor.

IGO 8 in kullandýðý Baþarsoft haritasý fazlasý ile detaylý, evimin yakýnýnda çamur gibi supangleler satan pastaneyi bile kayýt altýna almýþ.

IGO 8 de olupda Route66 da olmyan bir özellik ise, gittiðiniz gezdiðiniz yerleri ayrý bir text dosyaya kaydedebiliyor olmasý, daha sonrasýnda gittiðiniz yerleri yeniden simüle edip izleyebiliyorsunuz.

Route66 yý seslendiren bayanýn sesi ve konuþmasý çok daha hoþ, IGO 8 i seslendiren bayanýn konuþmasý ise pek hoþuma gitmedi. Ýkisi arasýndaki fark TRT spikeri ile Kral TV VJ i arasýndaki fark gibi.

Navking 300 e IGO 8 i kurmayý baþardým ama bu cihazlar ile ilgilenmeyen birisi bunu kendi baþýna çok zor çözer. Ben programcýyým ve bu cihazlara da zaten program yazmakta olan biriyim. Vakit bulursam ayrý bir program yazarak IGO 8 ve Route 66 arasýnda seçim yapan ve tek bir cihaz üzerinde her iki programý da seçerek çalýþtýrmamý saðlayacak bir program yazmayý düþünüyorum.

Kýsaca özetleyecek olursam:
- Piyasada satýlan bir çok cihaz Çin üretimi ve birbirine çok yakýn özellikteler.
- En iyi Navigasyon yazýlýmlarý Route66 ve IGo 8.
- Türkiye için en detaylý harita Baþarsoft haritasý ve Route66 da bu harita yok.
- Navigasyon cihazýnda ekranýn büyük olmasýnýn çok fazla getirisi yok, çünkü araba kullanýrken ekrana bakmak sizi tehlikeye atar, zaten bütün programlar sesli uyarý veriyor. Bu nedenle ekraný büyük olsun diye fazla para vermeye gerek yok.

Bu gün bir Navigasyon cihazý alacak olsam, HepsiBurada.com da 220 TL civarýnda Piranha Pathfinder var, IGO 8 yazýlýmý ile geliyor ve lisanslý olarak 1 yýl boyunca ücretsiz güncelleyebiliyorsunuz. (HepsiBurada.com da Navking Nav300 de ayný fiyatta ama MediaMarkt 199 TL ye veriyor)

Neden Piranha, cihazý çok mu farklý Navking den? Hayýr çok farklý deðil, ama Navking e IGO 8 i yüklemek için uðraþýrsýnýz, 20 TL için deðmez.

pepelepew
13/06/2009, 03:22
bendede navking 300 var igo nasil atarim icine birde igo atarsak icindeki harita gidermi ikiside ayni anda calismaz sanirim =?

Moosty
15/06/2009, 20:12
bendede navking 300 var igo nasil atarim icine birde igo atarsak icindeki harita gidermi ikiside ayni anda calismaz sanirim =?

IGO yu indirdikten sonra direk SD kartýn içine kopyaladým, Route 66 olduðu gibi kaldý.

SD kartýn içerisindeki ayar dosyalarýný deðiþtirerek gpsrun.txt dosyasý içerisinde IGO yu gösterecek þekilde deðiþiklik yaptým.

Þu an Route 66 da yüklü ama ayar dosyasý ile oynadýðým için GPS i açýnca IGO8 çalýþýyor. Bilgisayardan baðlanýp ayar dosyasýný deðiþtiriyorum, IGO yu kapatýp GPS i yeniden açýnca Route66 çalýþýyor.

Her ikisini birden çalýþtýrmak için kendim bir program yazýp, gpsrun.txt içerisinden kendi programýmý çalýþtýrmayý düþünüyorum. Kendi programým da ekrandan yapacaðým seçime göre IGO8 veya Route66 yý çalýþtýracak.

Bu sýralar hiç vakit bulamýyorum, bir-iki saatlik bir iþ aslýnda o programý yazmak.

Yazýnca buraya bir mesaj ile yüklerim.

azmi964
29/11/2009, 12:20
selam navking 400 aldým ama malesef harita yazýlýmý bir rezalet igo 8 i sd karta yükledim ama malesef çalýþtýramadým biraz detaylý olrak anlatýr tarif ederseniz yardýmýnýza çok sevinirm þimdiden teþekkür

boss
29/11/2009, 13:07
al bi iphone 2g 400 tl felan yükle navigasyonu hem telin hem navigasyonun olsun

OzzY
29/11/2009, 13:28
al bi iphone 2g 400 tl felan yükle navigasyonu hem telin hem navigasyonun olsun
iphone 2g de GPS yok, 3G ve 3GS te var

boss
29/11/2009, 13:34
iphone 2g de GPS yok, 3G ve 3GS te var
valla benimkinde blootooth bile var yükletebiliyosun emin ol ama biraz yavaþ:)

OzzY
29/11/2009, 14:47
valla benimkinde blootooth bile var yükletebiliyosun emin ol ama biraz yavaþ:)
GPS donanýmsal bi özellik yüklenmesi mümkün deðil.
Navigasyon yazýlýmsal biþey ama GPS olmadan ne iþe yarar ki?

boss
29/11/2009, 14:51
GPS donanýmsal bi özellik yüklenmesi mümkün deðil.
Navigasyon yazýlýmsal biþey ama GPS olmadan ne iþe yarar ki?
þöyle söyleyeyim bendeki google earth gibi telefon þu anki yerinizi kullanmak istiyor diye uyarý geliyor sonrada gideceðin yeri soruyor ve yol gösteriyor ama yavaþ:) neyse bunun ne olduðuna siz karar verin gps mi baþka biþeymi ama yaþadýðým bu

OzzY
29/11/2009, 23:22
yaþadýðýnýz gps deðil. baz istasyonundan yerinizi tespit ediyor 150 metre yanýlma payý var sanýrým :) hiç yoktan iyidir tabiki :)

KaMiKaZe
29/11/2009, 23:26
ne alýrsanýz alýn macera yaþamak istemiyorsanýz yazýlýmý IGO olsun :D

boss
29/11/2009, 23:55
yaþadýðýnýz gps deðil. baz istasyonundan yerinizi tespit ediyor 150 metre yanýlma payý var sanýrým :) hiç yoktan iyidir tabiki :)
teþekkür ederim bilgi için bana yetiyo 150 mt yaklaþayýmda bakkala çakkala sora sora buluruz artýk:)

taipen71
30/11/2009, 19:15
Öncelikle navide yazýlým çok önemli ben next kullanýyorum yýlda 4 kez güncelleme veriyor ve 2013 e kadar ücretsiz bu güncelleme gayette memnunum adresi giriyorum en kýsa yoldan ordayým

azmi964
02/12/2009, 22:52
saol mustafa kardeþ
beni büyük bir rezaletten kurtardýn
senin paylaþtýðýn dosyayý yükledim ve þuan da igo8 çalýþýyor

ttuareg
22/12/2009, 17:28
Moosty Verdiðiniz bilgiler ve özellikler çok faydalý olmuþ, bir iki ufak ekleme yapmak istiyorum.

Route 66 Dünyanýn en iyi navigasyon yazýlým ürünlerinden bir tanesi, Igo, Wayfinder, Sygic bunlar, Nokia Maps, Garmi bunlarda standart ve kullanýþlý navigasyon yazýlýmlarý.

Navking Route 66 Türkiye'de Teleatlas haritalarýný kullanýyor. Teleatlas yine dünyada sözü geçen bir harita firmasý, firma yurt dýþýnda Navteq ile çalýþýyor.

igo da kapý numarasýnýn olmasý, Türkiye temsilciliðini yapan Baþarsoft'tun belediyeler ile yürüttüðü projesinde otamatik olarak deðiþen kapý numaralarný görmesinden kaynaklý, bununla birlikte Güncel bir Teleatlas hatta güncel bir NAvteq haritasý Baþarsoft'un haritasýndan çok daha iyi. Kaldýki Route 66 avrupada sadece posta kodu girerek sizi gideceðiniz yere götürüyor, bununda nedeni harita firmasýnýn saðladýðý bilgilerden kaynaklanýyor. Türkiye gibi þehir planlamasý yapýlamayan bir ülkede navigasyon kullanmakta, doðru bilgilere ulaþmakta çok zor.

Ben telefonumda Garmin kullanýyorum çünkü ilaçlý olarak bulabiliyorsunuz internetten. Yeterli geliyor bana, fakat NAvigasyon cihazý alacak olsam NAvking markasýnýn ucuz modellerini tercih ederdim. Fiyatlar bu piyasada daha da düþecek gibi duruyor. Birde Route 66 sürekli destek hizmeti veriyomuþ galiba, arkadaþýmda Maxi HD modeli var, hem gidiyorum çay içiyorum diyor, hemde ürün hakkýnda bilgi veriyorlar, güvenlik kamerasý yüklüyorlar. Hiçte þikayet etmediler diyor þimdiye kadar :)

Bunun dýþýnda þu üzerinde çalýþtýðýnýz programý biran önce bitirinde cep telefonunda da birden fazla kullanalým :D

Dip not : Ben olsam Piranha asla almazdým :D

Merhabalar,

Navking Nav 300 cihazýný 199 TL ye MediaMarkt ten aldým, üzerindeki Route66 yazýlýmý çok güzel, ama kullandýðý TeleAtlas haritasý çok yetersiz. Arabayý olmadýk yollara yönlendiriyor ve çok detaylý deðil. Reklamýnda 'kapý numarasýna kadar bulur' gibi bir ifade var ama doðru deðil, belki Route66 buluyordur ama TeleAtlas haritasýnda bu derecede bir detay yok.

Dün Internetten IGo 8 yazýlýmýný (28 Mayýs 2009 sürümünü buldum) ve en güncel haritalarý indirdim, cihaza ayarlamak zor oldu, alýp öylece kopyalamak iþe yaramýyor. Eðer isteyen olursa detaylarýný anlatabilirim bir ara.

IGO 8 yazýlýmýný Route66 ile karþýlaþtýrdýðýmda kafa kafaya geliyor, bir çok özellikleri ayný, her ikisi de kolay kullanýlabiliyor. Kesinlikle her ikisi de TomTom dan daha kullanýþlý.

Route66 arama konusunda daha baþarýlý, tek bir arama ile POI leride, yollarý da daha iyi buluyor, IGo 8 de ise POI arama konusunda sýkýntý var, ama IGo 8 de de çok hoþuma giden bir özellik var, arama yaparken ekran klavyesinde, arama sonuçlarý içerisinde bulunmayan harfler sönüyor, böylece daha yazarken bile sonuca ulaþabiliyorsunuz ve sönen harfler sayesinde 'þiþman' parmak nedeniyle yanlýþ harfe basma ihtimaliniz azalýyor.

Kapý numarasýna göre arama IGo 8 de var, ama Route 66 da yok. Hatta IGo 8 yolda giderken caddenin saðýnda ve solunda hangi kapý numaralarýnýn önünden geçmekte olduðunuzu ekranda gösteriyor.

IGO 8 in kullandýðý Baþarsoft haritasý fazlasý ile detaylý, evimin yakýnýnda çamur gibi supangleler satan pastaneyi bile kayýt altýna almýþ.

IGO 8 de olupda Route66 da olmyan bir özellik ise, gittiðiniz gezdiðiniz yerleri ayrý bir text dosyaya kaydedebiliyor olmasý, daha sonrasýnda gittiðiniz yerleri yeniden simüle edip izleyebiliyorsunuz.

Route66 yý seslendiren bayanýn sesi ve konuþmasý çok daha hoþ, IGO 8 i seslendiren bayanýn konuþmasý ise pek hoþuma gitmedi. Ýkisi arasýndaki fark TRT spikeri ile Kral TV VJ i arasýndaki fark gibi.

Navking 300 e IGO 8 i kurmayý baþardým ama bu cihazlar ile ilgilenmeyen birisi bunu kendi baþýna çok zor çözer. Ben programcýyým ve bu cihazlara da zaten program yazmakta olan biriyim. Vakit bulursam ayrý bir program yazarak IGO 8 ve Route 66 arasýnda seçim yapan ve tek bir cihaz üzerinde her iki programý da seçerek çalýþtýrmamý saðlayacak bir program yazmayý düþünüyorum.

Kýsaca özetleyecek olursam:
- Piyasada satýlan bir çok cihaz Çin üretimi ve birbirine çok yakýn özellikteler.
- En iyi Navigasyon yazýlýmlarý Route66 ve IGo 8.
- Türkiye için en detaylý harita Baþarsoft haritasý ve Route66 da bu harita yok.
- Navigasyon cihazýnda ekranýn büyük olmasýnýn çok fazla getirisi yok, çünkü araba kullanýrken ekrana bakmak sizi tehlikeye atar, zaten bütün programlar sesli uyarý veriyor. Bu nedenle ekraný büyük olsun diye fazla para vermeye gerek yok.

Bu gün bir Navigasyon cihazý alacak olsam, HepsiBurada.com da 220 TL civarýnda Piranha Pathfinder var, IGO 8 yazýlýmý ile geliyor ve lisanslý olarak 1 yýl boyunca ücretsiz güncelleyebiliyorsunuz. (HepsiBurada.com da Navking Nav300 de ayný fiyatta ama MediaMarkt 199 TL ye veriyor)

Neden Piranha, cihazý çok mu farklý Navking den? Hayýr çok farklý deðil, ama Navking e IGO 8 i yüklemek için uðraþýrsýnýz, 20 TL için deðmez.

smartmavi
18/01/2010, 23:19
arkadaþlar bende iphone 3gs var, bunu para ödemeden ve GPRS'e baðlanmadan navigasyon olarak kullanamayacak mýyým??
App store'da tomtom veyahut diðer navigasyon programlarýný indirme ücreti 70 ila 99 dolar arasý deðiþiyor.

Naapçaz þimdi?

Ayrýca navigasyon mu almalýyým?

FoR_ReaL
18/01/2010, 23:26
google maps yükleyin tele sonrada latutideyi açýn gsm baz istiasyonundan yerinizi bulun adres tarifi bile alabiliyorsunuz :)

smartmavi
18/01/2010, 23:44
google maps yükleyin tele sonrada latutideyi açýn gsm baz istiasyonundan yerinizi bulun adres tarifi bile alabiliyorsunuz :)

slm,

içinde harita yüklü geldi o google maps deðil mi? biraz açarsak sevinirim.

telefon yeni çok detaylý bilmiyorum. Ýnternet varken yol tarifine baþlýyorda baz istasyonu olayýna tamamen fransýz kaldým :)

smartmavi
19/01/2010, 10:28
Arkadaslar cevap alamadým, bilgisi olan var mý?

OzzY
21/01/2010, 20:01
ücretsiz bi çözüm yok. ya internete baðlý kalýcaksýnýz google maps ile kullanýcaksýnýz ki oda sesli tarif yapmýyor sadece yazýlý. yada tomtom vs appstoredaki uygulamalarý almanýz gerek.

smartmavi
21/01/2010, 23:05
Selam Ozan internetten tomtom alýrsam yön tarifi için Ýnternet'e gerek kalmayacK deðil mi?
Bý arada i̇phone verilen parAyý haketmiyor arkadaslar...

istugu
22/01/2010, 09:59
Navigasyon için telefonunuzun gps anteni yani alýcýsý varsa internete gerek yok. Ancak bunun için program yüklemek lazým. Paralý olan ise bu programlar. Programý yükledikten sonra ayrýca birücretlendirme olmuyor. Ýnternetten biraz arama yaparsanýz navigasyon programlarýný bulursunuz. Ben Garmin Mobile XT (adýný yanlýþ yazmýþ olabilirim) kurdum. Crackleride internette var. Kurup sorunsuz çalýþtýrabilirsin. Ben Nokia 5800 e kurdum sorunsuz çalýþýyor. Umarým faydasý olur. Ýyi Günler.

smartmavi
23/01/2010, 01:41
saol dostum. iphone dýþardan program kurmaya izin vermiyor, pgrogramlarda 60-90 dolar arasý deðiþiyor. Google maps herdaim açýlýyor ama arama yada yön tarifi yapmýyor. Caným ona sýkýldý. Neyse bi ara paraya kýrýp ya ekstra navigasyon alýcam yada programlardan birini...

sg87
23/01/2010, 01:53
nokia 2010 dan itibaren navigasyon olan telefonlarýnda bu hizmeti ücretsiz yapmaya baþlamýþ ben sesli navigasyonu açtýðým zaman para istiyordu ama artýk bedava olacakmýþ. Haberin linki
https://www.ensonhaber.com/teknoloji/251337/cep-alana-navigasyon-bedava-veriyor.html

bladeharun
23/01/2010, 06:41
Selam Ozan internetten tomtom alýrsam yön tarifi için Ýnternet'e gerek kalmayacK deðil mi?
Bý arada i̇phone verilen parAyý haketmiyor arkadaslar...
bence hakediyor arkadaþým eðer kýrarasan bedavaya yapabilirsin bende tomtom var muhteþem herþeyiyle ücretsiz vede tam nerde olduðunu en kýsa yollarý Türkçe dil desteði ile gösteriyor yardým istersen özelden yardým ederim

kukart
24/01/2010, 00:03
arkadaþlar MTVergisini yatýrmadýysanýz World te kampanya vardý hem 3 e bölüyo hemde Navking marka navigasyonlarda %40 indirim saðlýyor onuda ikiye bölüyor.. ben 230TL lik
Navking ROUTE 66 Mini S350 modelini 162TL ye aldým çokta memnunum...

https://www.navking.com/frm_products_page.aspx?D_PRODUCT_GROUP_ID=7

smartmavi
24/01/2010, 01:43
HArun kýrdýrýnca garanti dýþýna çýkmýyor mu?

bladeharun
24/01/2010, 13:16
HArun kýrdýrýnca garanti dýþýna çýkmýyor mu?

hayýr birþey olduðu zaman sadece itunes den yada telefonun kendinden restore edip garantiye götürüyoruz o kadar :)

erosistanbul
24/01/2010, 20:43
Bende düþünüyorum ama 400 yada 500mhz iþlemcili.video in, mp3,bluetooth özellikli biþey düþünüyorum.200-350(max) fiyat aralýðýnda. þu an araþtýrýyorum.

ne dersiniz arkadaþlar böyle biþey kullanýþlý olurmu.
Hepsiburada.com : Piranha Leon 5.0 Ýnç Bluetooth + Fm Transmýtter + Výdeo In + Üç Boyutlu (3D) Navigasyon Sistemi + 81 Ýl Destekli 2009 Harita | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/piranha-leon-5.0-inc-bluetooth-fm-transmitter-video-in-uc-boyutlu-3d-navigasyon-sistemi-81-il-destekli-2009-harita/productDetails.aspx?categoryid=257643&productid=otpirleon)

Kriminal
26/01/2010, 15:02
ne dersiniz arkadaþlar böyle biþey kullanýþlý olurmu.
Hepsiburada.com : Piranha Leon 5.0 Ýnç Bluetooth + Fm Transmýtter + Výdeo In + Üç Boyutlu (3D) Navigasyon Sistemi + 81 Ýl Destekli 2009 Harita | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/piranha-leon-5.0-inc-bluetooth-fm-transmitter-video-in-uc-boyutlu-3d-navigasyon-sistemi-81-il-destekli-2009-harita/productDetails.aspx?categoryid=257643&productid=otpirleon)[/QUOTE]

Hiç kaçýrma hemen al bende var ýnanýlmaz býsey.2011 e kadar kendýsý guncellenýyor.harýta tarýf 3 cesýt bayan sesý cýkmaz yollar ne ararsan beným bý parcam oldu artýk..Darty den almýstým ondan ucuz yerde yok

testo19
26/01/2010, 15:26
telefonu bluetooth'tan baðladýðýnýzda ses kalitesi nasýl yeterli mi sizce ?

erosistanbul
27/01/2010, 00:27
bluetooth un çok iyi olduðu söyleniyor.bugün bi dükkanda inceledim.piyasadan pahalý dediði için almadým.fm transmitteri zayýfmýþ onuda teybe aux ile baðlamayý düþünüyorum.

najimam
04/02/2010, 14:06
ben navking maxi-L navigasyon cihazý aldým. route 66 kullanýyor. bunun yerine igo yüklemek istiyorum. biraz uðraþtým ama yapamadým. daha önce yapan arkadaþlar varsa yardým edebilirmisiniz teþekkürler.

drahmet
04/02/2010, 23:14
ben bir ay önce navitech pxb 205f aldým
bluetooth+fm transmitter+mp3+divx oynatýcýlý 4,3"ekranlý gayet memnunum
iþlemci hýzý gerçekten süper 500mhz bu sayede menü içinde ve yeni rota hesaplarken çok hýzlý.
köy yollarýný dahi görüyor.
POI leri gayet baþarýlý
tavsiye ederim...

erosistanbul
05/02/2010, 00:29
bende piranha leon ile navitech pxb205f arasýnda kararsýz kaldým.aralarýnda 2 fark var.
1. leon 400mhz, navi 500 mhz
2. leon video in var, navi video in yok.

Ahmet arkadaþým navi öneriyor.bende daha çok mhz yüksek olduðu için navi düþünüyorum ama ileride video in özelliði lazým olurmu.video in ile en fazla park sensör kamerasý baðlayabilirim.
sizce hangisi tercih edilebilir.

drahmet
05/02/2010, 00:48
bende piranha leon ile navitech pxb205f arasýnda kararsýz kaldým.aralarýnda 2 fark var.
1. leon 400mhz, navi 500 mhz
2. leon video in var, navi video in yok.

Ahmet arkadaþým navi öneriyor.bende daha çok mhz yüksek olduðu için navi düþünüyorum ama ileride video in özelliði lazým olurmu.video in ile en fazla park sensör kamerasý baðlayabilirim.
sizce hangisi tercih edilebilir.

ya benim piranha ile olan bi poblemim vardý. zamanýnda çiht hatlý telini almýþtým. piranhanýn servis problemi var. oyüzden navigasyon alýrkende hiç düþünmedim.
navitechin iþlemcisinin hýzlý olasý ve benim aldýðým dönemde aralarýnda yaklaþýk olarak 50 lira fark olmasý naviyi almama seep oldu
gayet memnunum gerçekten hýzlý bunu iddaa ederim:D

erosistanbul
05/02/2010, 00:54
Ahmet çok teþekkür ederim.bende navi düþünmeye baþladým.üst serileri çýkmýþ.210 ve 215 serileri. aralarýndaki farký biliyormusun acaba.fiyat farklarý var ama netten incelediðim kadar özelliklerinde pek fark göremedim. bu konuda bilgin varmý.

drahmet
05/02/2010, 01:20
Ahmet çok teþekkür ederim.bende navi düþünmeye baþladým.üst serileri çýkmýþ.210 ve 215 serileri. aralarýndaki farký biliyormusun acaba.fiyat farklarý var ama netten incelediðim kadar özelliklerinde pek fark göremedim. bu konuda bilgin varmý.

ya bildiðim kadarýyla tasarým la alakalý farklýlýklar var onlar daha ince ve piano black kasaya sahip diðer özellikler tamamen ayný bi modelde de ýþýk sensörü varmýþ ortam ýþýðýna göre ekran ýþýðýný ayarlýyo galiba. yalnýz 205 modeli resimlerdekinden daha þýk duryo.
dahili 2gb alaný var.
fm transmitter zayýf ben aux u kulancam daha baðlamadým ama
bluetooth ise güzel ama camda uzak noktaya yapýþtýrdýðým için benim sesim karþý tarafa az gidiyormuþ. mic çýkýþý olsa belki daha kullanýþlý olabilridi. ama telefonla senkronize edip telefon defterini kopyalýyabiliyorsun. böylece navi üstünden arama yaparken rehberi görebiliyor veya arayan kiþi rehberinde varsa ekranda ismini görebiliyorsun. ayrýca özel konuþman gerektiðinde sesi telefonun kulaklýðýna aktarabiliyorsun.
video oynatýcýsýnda divx oynatabiliyor ha ses sistemin ii ise sinama salonunda hissi veriyor.
ben ayrýca 4 gblik hafýza kartý taktým problemsiz çalýþýyor.
eksi yaný ise mp3 ü arka planda çalamýyor olmasý
yardýmcý olabilmiþimdir inþallah.

erosistanbul
05/02/2010, 01:24
Çok teþekkür ederim.saðolasýn. bu deðerli bilgiler nasýl yardýmcý olmaz.

dönmez
15/09/2010, 13:19
selamlar öncelikle emeginize teþekkürler benimde bir navking navigasyonum var ona igo atmak istiyorum bana yardýmcý olursanýz sevinirim dönmez