PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon Titremesi

enginakin
13/07/2008, 18:29
Aracım rolantide beklerken bazen direksiyonum hafif sağ sola titriyor. ve kesik kesik ses yapıyor. Yapmadığı zamanlar ise direksiyonu birka cm sağ sol yaptığımda bu titreme başlıyor direksiyonda herhangi bi r sertleşme veya anormallik yok ama bu titreme başıma iş açacak diye korkuyorum garantim yok.sizce nedir...

Ziyaretçi047
13/07/2008, 21:13
motorun titremesinden etkileniyor gibi duruyor. birkaç vida gevşemiştir bence.

CesSpOoL
13/07/2008, 23:07
aynı sorun bendede var. araç hızlı giderken hiç bi sorun yok durur vaziyette ve ilk kalkışlarda çok yavaşken sağa sola hafif çevirdiğinde gıcırtı geliyor muhtemelen bende böyle oldu çok korkmuştum ama amatçsor takozları değişicekmiş.. ki ben değişmicem bile çıkarıp bakıcam kırılmamışsa yağlıcam iyice..

durur vaziyette motor çalışır iken çok hafif sağa ve ya sola çevirdiğinde rolanti ile aynı ritimde hafif bir titreşim alıyorsan korkma : )

mm_isik
14/07/2008, 12:16
Direksiyon Kutunda Problem Olabilir. Bunu Burdan şundan Bundandir Dersek Sanada Hatali Bi Bilgi Iletmis Olabiliriz. Bence En Yakin Servisten %100 Dogru Bilgi Alman. Daha Buyuk Problemlere Yol Acmamasi Dilegiyle ;)

enginakin
14/07/2008, 19:26
Bugün servise gittim.direksiyon kutusu değişecekmiş.Yani korktuğum başıma geldi. Aracımın da GARANTİSİ YOK. Neyseki servisim kronik problem olduğunu ve garanti kapsamında değişebileceğini söyledi ve bölge müdürlüğüne durumu izah edip garantiden değişim için onay alındı. Yalnız benden işçilik ücreti istendi oda 70-80 civarı tutarmış. Servisim Antalya Pınarbaşına teşekkür ediyorum.

CesSpOoL
14/07/2008, 20:44
Hadi yaw.. çok enteresan ama. bende de aynı belirtiler var servise götürdüm takozlardan dediler.. neyseki garantin var bende o da yoktu : )

edit : seninde yokmuş garantin.. bu daha da iyi emsal teşkil eder : )

webercis
14/07/2008, 23:28
arkadaşlar aynısı bende de oldu.başta hafif titremeydi sonra gürültülü ve sarsıcı hal haldi.Direksiyon motoru değişti.yaklaş 1.500 ytl .allahtan garanti vardı

Halook!!!
16/07/2008, 18:49
Bende de aynı sorun var.Garantimi de uzatmıştım en son servise gittiğimde.Yakında servisten randevu alıp göstermem gerek.Ama tahminimce city motoru ile ilgili.

enginakin
16/07/2008, 22:35
aracınızın garantisi olmasada kronik problem olduğundan dolayı servisler değişim yapıyor.benimde