PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puntoma Neler Oluyor? Yardim

ssss2292
12/07/2008, 20:52
Merhaba, bugün öğleden sonra yakın bir yere kadar gittim aracımla. İşim bitip araca bindiğimde. kontağı açtım ve ilginç şeylerle karşılaştım bu arada dumur oldum. olanlar listeliyorum.

1. araçta 50 ytllik benzin olmasına rağmen benzin ibresi en dipteydi ve sarı ışığı yanıp yanıp sönüyordu.

2. airbag failure yazısı bilgi ekranında yanıp sönüyordu.
3. gösterge panelinde abs, direksiyon, el freni (ki el freni inikti), ve air bag ışıkları sürekli yanıyordu
4. sinyaller çalışmıyor, farlar yanmıyordu.
5. emniyet kemeri uyarısı ışığı yanık ancak uyarı sesi vermiyordu.
6. teyp i çalıştırmayı denediğimde ise CANCHECK diye bir yazı yanıyordu.

ve bir iki defa kontağı açıp kapattım durum değişmedi.

eve kadar bu şekilde geldim. yine kontağı açıp kapattım durum değişmedi.

son denememde durum normale döndü. Sizce neden böyle birşey olmuş olabilir. Ciddi bir arıza işareti midir? Şimdiden teşekkürler.

Ah-MeT
12/07/2008, 20:57
servise bi baktır derim.

tolgaank88
12/07/2008, 21:53
alla alla garip bi durum,servise goturmende fayda var...

chn73
12/07/2008, 22:04
Merhaba, bugün öğleden sonra yakın bir yere kadar gittim aracımla. İşim bitip araca bindiğimde. kontağı açtım ve ilginç şeylerle karşılaştım bu arada dumur oldum. olanlar listeliyorum.

1. araçta 50 ytllik benzin olmasına rağmen benzin ibresi en dipteydi ve sarı ışığı yanıp yanıp sönüyordu.

2. airbag failure yazısı bilgi ekranında yanıp sönüyordu.
3. gösterge panelinde abs, direksiyon, el freni (ki el freni inikti), ve air bag ışıkları sürekli yanıyordu
4. sinyaller çalışmıyor, farlar yanmıyordu.
5. emniyet kemeri uyarısı ışığı yanık ancak uyarı sesi vermiyordu.
6. teyp i çalıştırmayı denediğimde ise CANCHECK diye bir yazı yanıyordu.

ve bir iki defa kontağı açıp kapattım durum değişmedi.

eve kadar bu şekilde geldim. yine kontağı açıp kapattım durum değişmedi.

son denememde durum normale döndü. Sizce neden böyle birşey olmuş olabilir. Ciddi bir arıza işareti midir? Şimdiden teşekkürler.
hocam senin başına gelenlerin aynısı 2 defa benim başıma geldi.2 si de yaz ayında ve araba güneşteyken başıma geldi.birkaç saat sonra araba normale dönüyor.servise söyledim , yazılımı güncelleyelim dediler.fabrika dışı beyin müdahalelerine pek sıcak bakmadığımdan servise gitmedim.korkacak birşey yok.

CesSpOoL
12/07/2008, 22:44
Aracını gölgede bırakmaya çalış eğer güneş kafayı yedirtiyorsa ve elektrik trafolarından uzak dur.

xfr37
13/07/2008, 00:04
Bendede aynı sorun oldu. Tek yapacağın servise gidiyorsun bilgisayara bağlıyor ve internetten yazılım güncelleyorlar ve bitiyor yaklaşık 15dk hepsi bu. korkacak bişey yok bence servise git :)

Ziyaretçi047
13/07/2008, 00:22
hocam senin başına gelenlerin aynısı 2 defa benim başıma geldi.2 si de yaz ayında ve araba güneşteyken başıma geldi.birkaç saat sonra araba normale dönüyor.servise söyledim , yazılımı güncelleyelim dediler.fabrika dışı beyin müdahalelerine pek sıcak bakmadığımdan servise gitmedim.korkacak birşey yok.

dostum sanki chip tuning den bahsediyorsun. bu müdahale olmayacak da ne olacak anlamadım doğrusu. :)

webercis
13/07/2008, 01:16
aynısını ben de arabayı aldığım ilk hafta içerisinde yaşadım.ama 1 kere oldu.kendiliğinden geçti.bir daha da olmadı

KaMiKaZe
13/07/2008, 01:35
firmware güncellemelerinde güncelleme sırasında elektrik gitme vesaire gibi sorunlar yaşanmadığı sürece sıkıntı olmaz. fabrika ile servisin kullandığı ekipmanlar aşağı yukarı aynıdır gönül rahatlığı ile verin servise.

dejavu
13/07/2008, 06:53

arkadaşlar lütfen.. bu o kadar basit bişey ki, aracınıza bir kablo bağlanacak ve var olan cd den yeni yazılım yüklenecek hepsi bu.. bunu bu kadar büyütmeyin bence.. beyine dokundurmam demek bence bu durumda yanlış bir söz.. çünkü sökülüp takılacak hiç bşey yok..

kardeş en kısa zamanda servise git ve yazılım yüklet.. bu kadar basit.. bilgisayardaki yazılımı yeniden yüklemek gibi hiç bir farkı yok.. sonra genel bir kontrol hepsi bu kadar...

Muhendis06
13/07/2008, 13:50
Gecmis olsun, bu sorunla hemen hemen her kullanici en az 1 defa karsilasmis olabilir, benim de basima geldi. Periyodik bakim icin servise gittiginizde, kontrol ederken zaten istemeseniz de yeni yazilimi araciniza yukleyeceklerdir. Yazilim guncellemeleri artik rutin bir isleme dondu diyebiliriz...Ondan sonra duzeliyor, bu iyi haber.

ssss2292
13/07/2008, 14:20
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim...

vedatx
16/07/2008, 19:06
simdilik böyle bi sorun yasamadım. pejo 307 de benzer durum sözkonusuydu araba her yıkamadan cıkısta benzer seyleri saçmalıyodu. servis aküyü değiştirdi düzeldi.

Korhan
16/07/2008, 22:25
Ben de de olmuştu. Bakıma girdiğinde düzelttiler bir daha da olmadı. önemli birşey değil.

krakercocuk
23/07/2008, 14:06
beyine yazılım atılması gerek bu durumda...araç yıkamalarında oraya buraya su kacması durumunda beyin aptallaşıyor tüm arıza ısıklarını yapabiliyor bu sorun eski tek kapı bravomda oldu ve ben ekstra şarj dinamosu da deistirdim:S

makeles
23/07/2008, 21:50
Gecmis olsun, bu sorunla hemen hemen her kullanici en az 1 defa karsilasmis olabilir, benim de basima geldi. Periyodik bakim icin servise gittiginizde, kontrol ederken zaten istemeseniz de yeni yazilimi araciniza yukleyeceklerdir. Yazilim guncellemeleri artik rutin bir isleme dondu diyebiliriz...Ondan sonra duzeliyor, bu iyi haber.

rutin yazılım güncellemesi var ise chip tuning yaptıranlar bakımdan sonra tekrar yaptırmaları mı gerekecek?