PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol sağ yükseklik farkı

berker
12/07/2008, 13:58
Arkadaşlar selamlar. Tekrardan kendimi tanıtayım. Adım berker. Okyzanın gp'sini aldım yaklaşık 4 ay kadar önce. Soruma geçeyim. Geçen gün araca 4 adet yeni lastik taktırdım. Fakat bir şey dikkatimi çekti. Aracın sol arka tarafıyla sağ arka tarafı arasında bir miktar yükseklik farkı var. Sol tarafta lastikle çamurluk arasına 2 parmak girerken sağ tarafa yaklaşık 3 parmak giriyor. Sizce bu bir problem midir?

plastro
12/07/2008, 14:51
Hayırlı olsun aracınız bence servise gösterin arada fark varsa problemde vardır herhalde

mustafaf
12/07/2008, 16:52
yukseklık farkı varsa belkı arka amortısorlerden kaynaklı bır sorun vardır.tam bılmıyorum ama aklıma baska bırsey gelmıyor.bır servıse danısmanda fayda var...

ekorkut
12/07/2008, 18:02
Belki tamponun ayarsızlığından kaynaklanıyordur. Tam neresi olduğunu anlayamadım ama umarım önemli birşey yoktur.

andy
21/07/2008, 02:33
bunu bende denedim ve benim aracımdada aynı sekilde neden kaynaklandıgı hakkında hiç fikir üretemedim.bilen birisi varsa bilgilendirsin lütfen

barlog
21/07/2008, 12:19
meraba arkadaşlar . ben murat bugün katıldım aranıza . aynı farkı ben de puntomda görmüştüm ama tam emin olamamıştım , göz yanılgısı sanmıştım . gerçekten de sol taraf daha aşağıda duruyo .

Auto engineeR
21/07/2008, 12:21
farlı yerlerde tekrar ölçmeyi denediniz mi? belki araç tam düz erde durmuyordur bir çıkıntıya falan denk gelmiştir?

eğer düz yerde bu fark oluşuyorsa 1 parmak hiç de önemsenmicek fark değil. acilen serwise götürmelisiniz

mm_isik
21/07/2008, 13:54
farlı yerlerde tekrar ölçmeyi denediniz mi? belki araç tam düz erde durmuyordur bir çıkıntıya falan denk gelmiştir?

eğer düz yerde bu fark oluşuyorsa 1 parmak hiç de önemsenmicek fark değil. acilen serwise götürmelisiniz

lastık hava basınclarıda onemlı. onlarda bu farkı yaratabılır belkı. ılave olarak belırmek ıstedım. onun harıcınde aklıma gelen tek sey salıncak lar dengesız dıyebılırım ama acil servıs %100 şart

ABNEW
21/07/2008, 14:34
Alperin belirttiği gibi 4 lastikte düz zeminde durmalı.Benim park ettiğim yerde düz gibi algılansa da yinede fark var lastikler arasında.Çünkü zeminde çok hafif eğim var...

andy
25/07/2008, 01:51
etrafta nekadar düz yer bulduysam hepsinde denedim fakat durum aynı ön ve arka dahil yani 1 parmaklık fark sadece arkada degıl ön traftada mevcut.yanı aracın sol tarafı bir parmak asada duruo.acaba buna aracın sol tarafına agırlık hesaplaması yapılmadan takılan bı parcamı neden oluyor.

berker
09/08/2008, 17:16
Aracı geçtiğimiz salı servise götürdüm. Söylediklerine göre sol ve sağ yay arasında tansiyon farkı varmış. Bu arada araçta eibach yaylar mevcut. İyi dedim aracı aldım. Sonra evin garajına geldikten sonra tekrar ölçtüm. Yükseklik farkı çok azalmış. 1 cm bile yok . Sonra yerden mi kaynaklanıyor acaba diye başka yerde ölçtüm. Orda da aynı sonuç. Anlayabilmiş değilim. Servis birşey yapmadık diyor ama söküp takınca düzelmiş bir şekilde.

Bir de şu var. Yaysız bir aracı ölçtüm. Yüksekliği 4 parmaktan biraz fazla. Benim araçta 5 cm Eibach yay var, yüksekliği yaklaşık 3 parmak. Normalde daha alçak olması gerekmez mi?

ERC
10/08/2008, 23:17
arkadaslar boyle farklar problem degıl bunlar olucak tabikide size soyle sollim 1 cm ye kadar olan yukseklık farkları gayet normal sıkıntı yapmaya hic gerek yok o kadar esneme farkı tabikide olucak yaylarda kaldı kı yay takanların gozune bu daha cok batar arada kı mesafe azaldıgı icin ama lastik basıncı da cok onemli tabi sonuc olarak boyle kucuk farklar problem degıl eger rakam buyurse prıblem olur.iyi geceler...

kadir07
30/12/2011, 22:28
arkadaşlar benim aracımdada aynı problem var sağ tarafta çamurlukla lastik arası 4 parmağa yakın açık ama sol taraf 3 parmak zor sığıyor.... aracımdaki spor yaylarımı söktüm daha fazla fark ediliyor şimdi bunun sebebi ne olabilir... yardımcı olursanız sevinirim arabadan soğudum o derece yani....:(

kadir07
31/12/2011, 17:12
arkadaşlar benim aracımdada aynı problem var sağ tarafta çamurlukla lastik arası 4 parmağa yakın açık ama sol taraf 3 parmak zor sığıyor.... aracımdaki spor yaylarımı söktüm daha fazla fark ediliyor şimdi bunun sebebi ne olabilir... yardımcı olursanız sevinirim arabadan soğudum o derece yani....:(yok mu bilgisi,tecrübesi veya önerisi olan...??????:hmm:

taneren
31/12/2011, 17:22
konunun açılış tarihine bakılırsa, puntoların hepsinde bu durum var anlaşılan.
Arkadaşım benim evoda da durum aynı, servise daha önce kontrol ettirdim, normal bir durum olduğunu söylediler. kafana takma.