PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yarın LPG Taktırmaya Gidicem Ama...

CesSpOoL
01/07/2008, 23:42
Marka konusunda karar vermedim birisi Voltran diyor forumuna baktım yarısından çoğu pişman.. Satıcı atikr tavsiye etmiyor.. Brc iyi marka ama markaya para verirsin Milano takalım diyor.. ve okuduğum bi çok konuda (lpg forumlarında) çok sıkıntı yaşayanlar var hiç girmesem mi bu işe ? ya da paraya kıyıp BRC SEQUENT MY.07 mi taktırsam sanırım 1500 ytl ye takılabilir.

bordo006
02/07/2008, 00:43
okan aynı problem bende ve abimde de var bızde lpg düsünüyoruz 2-3 haftadır arastırıyorum her markadan problem yasayanlarda var cok memnun olanlarda heralde bu markadan zıyade bu sıstemı takan ustayla ılgılı. taktırdıktan sonra dusuncelerını bızımle paylasırsan sevınırım.

tempesty
02/07/2008, 00:47
Arkadaşlar paranız yetiyorsa Teleflex yada Prins taktırın (2000 ytl)

O kadar çıkmaz diyorsanız da BRC M07 de iyidir..(1400 ytl)

Ama o kadar da yok derseniz Atikerden başka marka düşünmeyin derim..(1100 ytl)

Ziyaretçi047
02/07/2008, 01:10
Bora süper aydınlatıcı cevap vermişsin. Foruma örnek mesaj olmuş. Ayrıca teşekkür ederim.

CesSpOoL
02/07/2008, 08:44
Bostancı ya da ümraniyeye gidip bi yeri gözüme kestirip pazarlık yapıcam artık brc ye zorlucam.. hadi hayırlısı bakalım

TunFeB
02/07/2008, 16:47
boraya aynen katılıyorum. yeterli açıklamayı yapmış. ayrıca taktırmayı düşündüğünüz yerden referans isteyip daha önce puntoya montajları olduysa araç sahipleriyle görüşebilirsinizde.

tempesty
02/07/2008, 18:36
Aslında lpg montajında marka önemli olduğu kadar montaj ustası ve yeride oldukça önemli..Bir yerde markaların hepsi toplama ürünlerden elde ediliyor (Toplama bilgisayar gibi)

Mesela benim kullandığım sistemde (Teleflex/GFİ) ;

ECU (Elektronik beyin) Sagem marka. (Fransız)
Tank Step marka
Şamandıra Aldesa marka
Sensörler Tomasetto marka
Borular bşka bir marka şu an hatırlamıyorum ismini.
Regülatör ve Map Teleflex marka (Hollanda malı)
Son olarak en önemlisi Enjektörler Bosch marka
Montajda en önemli unsur ;

1-Ustanın enjektörleri monte etmek için motorda manifoldu -sökerek- montaj yapması..Çoğu usta manifoldu sökmeye erindiği için matkapla deliyorlar ve yanma odası içine çapak kaçırıyorlar bu oldukça tehlikeli..Performans kaybının minimum drecede kalması da önemli bu konuda.

2-Enjektörlerin markası,hızı ve sessiz oluşu (BRC,LANDİ-RENZO sesli çalışır dizel gibi,diğerleri mesela Stefanelli,Atiker,Prins,Tartarini,Lovato,Zavoli yada OMVL gibi markaların daha sessiz olduğunu söylerler,bu da Enjektör markaları ile ilgili bir sıkıntı)

3-Doğru kalibrasyon ve ayar için optimal seçeneklerin belirlenmesi..(Teleflex gibi benzin ayarlarını kopya eden sistemlerde buna gerek kalmıyor)

4-Yedek parça ve yaygın servis ağı (Bu konuda da BRC ve Atiker oldukça ön planda..

Başka herhangi bir sorunuz olursa yardıma hazırım..

CesSpOoL
02/07/2008, 22:31
Haklısın Bora abi, bu gün Lpg taktırmak için servise gittim adam anlatırken manifolta 4 delik açıcağını ve göğüsde (torpido) kurşun kalem kalınlığında bir delik açıcağını söylediğinde ben bi düşünim abi diyip çıktım ve kıyamadım vazgeçtim. Şimdilik sildim aklımdan lpg yi. biraz daha para ayırabilirsem bu işe prins felan düşünürüm en kötü ihtimalle brc.. ama ona bile emin değilim artık bu gün sanki çok sevdiğim bi arkadaşımı ameliyat masasına yatırma karaını alıcakmışım gibi hissettim ve kıyamadım : ) Şu an yakıt tüketimim yol bilgisayarına göre 6,7/100km ama pompada 260-270 den aşağı olmadığına eminim, şimdilik katlanıcam gibi görünüyor..

tempesty
02/07/2008, 23:16
Haklısın Bora abi, bu gün Lpg taktırmak için servise gittim adam anlatırken manifolta 4 delik açıcağını ve göğüsde (torpido) kurşun kalem kalınlığında bir delik açıcağını söylediğinde ben bi düşünim abi diyip çıktım ve kıyamadım vazgeçtim. Şimdilik sildim aklımdan lpg yi. biraz daha para ayırabilirsem bu işe prins felan düşünürüm en kötü ihtimalle brc.. ama ona bile emin değilim artık bu gün sanki çok sevdiğim bi arkadaşımı ameliyat masasına yatırma karaını alıcakmışım gibi hissettim ve kıyamadım : ) Şu an yakıt tüketimim yol bilgisayarına göre 6,7/100km ama pompada 260-270 den aşağı olmadığına eminim, şimdilik katlanıcam gibi görünüyor..

Okan ; taktıracağın marka ne olursa olsun sakın manifolt sökülmeden deldirerek montaj yaptırma yazık edersin,ısrar et söktür manifoldu..Ayrıca öyle torpido-göğüs delmeye falan ne gerek var ben bu ustaları anlamıyorum,adamlar ne güzel yuva yapmışlar sol tarafta ''menü'' düğmelerinin altında ben oraya koydurdum göstergeyi..Kolay gelsin.

toggykaya
04/07/2008, 15:56
ben voltran taktırdım.. 3 hafta oldu.. 1-2 ayar sorunu dışında pek bi sorun olmadı.. hem fiyatı güzel hemde türk markası.. 1000 ytl 10 taksit