PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto Hakkında Yenilikler

genetrix
09/02/2007, 21:59
Yeni gelecek olan 1.4 77Hp dynamic 5K modelinde 4 cam otomatik+park sensörü ve 12 volt bagaj prizi srtandart olacağı doğru mu ? Ayrıca da ön konsolda ufak değişiklikler yapılmış.Bizzat avrupa yakasındaki bir fiat bayindeki satıcı söyledi .Hatta yarın bu arabalar gelmiş mi Tofaş'a soracak gelmemişse ne zaman gelecek onu öğrenecek .Yalan ya da yanlış bilgi değildir herhalde. Ayrıca bunun verdiği fiyata dahil olduğunu yani konfor paketi parası ödemeyeceğimizi de söyledi. Bilgisi olan varsa , yazarsa sevinirim .Bu hafta alacağım Bir Grande Punto çünkü :)

gurik
09/02/2007, 23:11
fiatın sitesine bakın. değişiklik yok.

bambogie
09/02/2007, 23:31
konfor paketi dediğin şey ortadan kalktı gibi bişi emotionla ilgili yazdığımız konuyu incelersen en sonunda ayrıntılı anlattım...

genetrix
09/02/2007, 23:53
Ben zaten konfor paketinden ziyade yeni gelecek olan dynamic arabalarda (En azından benim alacağım modelinde) 1.4 Dynamic 77 Hp 5K 4 cam otomatik+park sensor'u+priz+konsol güncellemesi var ve bu konfor paketi olarak değil arabanın donanımına dahil olarak gelecek .Onu belirtmek istedim .Ben bu şekilde ve + bir paket parası vermeden anlaştım ve kaporamı verdim .Yarın sadece araba geldi mi , gelmediyse ne zaman gelecek onu öğreneceğim .Yani yazdıklarımın emotion ile bir ilgisi yok ama uyarına teşekkürler.Hemen okudum dediğin bilgileri.

Diğer arkadaş için zaten siteyi hiç güncellemiyorlar ki bu bilgiler olsun .Sindire sindire verecekler haberleri sanırım :)

Sezgintr
10/02/2007, 01:07
Dün yeni gelen arabalara baktım tofaşta dynamicte 4 cam otomatiği gibi bişey yok ama active lerdeki kapı kenarlarında olan bantlar yoktu.

Mısafır
10/02/2007, 02:35
kapı kenarlarında bant yoktu actıvede ...

ABNEW
10/02/2007, 14:53
Şu araçlar bir gelsede hayırlısıyla ne olup bittiğini bir anlasak:)

bambogie
10/02/2007, 15:08
arkadaşlar adamlar donanım özelliklerini kafasına göre değiştirmiş kimine onu eklemiş kiminden bişi çıkartmış onu yapmış etmiş sonuçta ortalıkta standart diyte bişi kalmadı işte benim gibi yeni alanlar sölicek artık şusu var busu var vs vs die bizde anlıcaz ama karman çorman olmuş valla ben pekte bişi anlamadım valla bu işlerden ama değişiklikler yapılacak diye bayiler uyarmıyo haberiniz ola anlaşırsınız öle çıkar böle çıkar aman diyim dikkat edin ondan sonra bayiiyle papaz oluosunuz...

PredatoR
10/02/2007, 16:02
ben bugün servisteydim. kesin değil diyolar. gelmeyebilirmiş yeni motorlu ve yeni donanımlı puntolar

genetrix
10/02/2007, 19:17
Arkadaşlar bu konu ile ilgili size net bir haber verebilirim diye düşünüyorum :Ancak şunu söyleyeyim gerçekten büyük bir kısmınınbayilerin haberi yok birmot da dahil bana sadece bir tane bayiden söylediler ve kesin olarak söyledi hepsi değil ama size yeni donanımlı bulalım geldi mi gelmedi mi bilmiyorum Tofaş'a soracağım dedi.Pazartesi öyle ya da böyle siparişi vereceğim zaten bir kapora gibi birşey verdim .Yeni donanımlı deyince .Değilse zaten paramı geri alıp birmot'a gideceğim 200 YTL daha ucuz fiyat verdi çünkü.Umarım size net bir bilgi verebilirim Pazartesi.Bugün satıcı arlkadaş rahatsızdı görüşemedik o yüzden pazartesiye kaldı .

ümit yanardağ
11/02/2007, 19:45
evet arkadaşlar parana göre gp satıyorlar ne kadar para o kadar özellik veriyorlar ama bildiğim birşey var oda ilk çıkan gp deri veya koltuk kumaş döşemlerinin kalitesi biraz daha alt sınıfa düşürmüşler eeee tutuldu ya en kolay olan şey en sıradanlıktır.onun haricinde bir değişiklik yok şimdilik....
kazasız belasız günler dilerim.

Akincl
11/02/2007, 19:53
evet arkadaşlar parana göre gp satıyorlar ne kadar para o kadar özellik veriyorlar ama bildiğim birşey var oda ilk çıkan gp deri veya koltuk kumaş döşemlerinin kalitesi biraz daha alt sınıfa düşürmüşler eeee tutuldu ya en kolay olan şey en sıradanlıktır.onun haricinde bir değişiklik yok şimdilik....
kazasız belasız günler dilerim.

Pardon yanlış anlama ama sen hafif makyajlı grande punto yu daha görmüş olamazsın.

neden bahsettiğini de çözemedim.

makyaj hem konsol hem de döşemelerde kalite arttırılması için yapıldı.

tavan döşemesi dahi değişmiş.

yeni donanımlı tipler daha satışa sunulmadı.

Linos
12/02/2007, 11:07
Pardon yanlış anlama ama sen hafif makyajlı grande punto yu daha görmüş olamazsın.

Belki 2006-2007 ayrımından bahsediyordur Ümit abi, celallenmeyelim! FRİENDS

genetrix
12/02/2007, 11:30
Arkadaşlar dedğim gibi bugün haber geldi.siparişi verdim Mart sonu yeni makyajlı Grande Punto'm geliyor :)

Lojistikten aldığım bilgi şöyle :

*Döşemelerde değişiklik var
*Ön konsolda ufak değişiklikler var
*Dashboard Trim ile ilgili bir şeyler söyledi tam anlayamadım ?Değişiklik var dedi galiba
*4 cam otomatik
*park sensor'ü var
*bagaja priz eklenmiş

Bu yenilikler Dynamic modeli için. Active'i bilemiyorum .

Konfor paketini standart haline getirmişler.bilginize

Mısafır
12/02/2007, 11:44
motor seceneklerı 2007 sonu pıyasaya sunulacak sanırım...

SeZAr
12/02/2007, 12:05
Arkadaşlar Evet arabalarda değişiklik olduğu doğru ,GENETRİX arkadaşımız Dynamic için yenilikleri saymış.Ama bu aracın Emotiondan hiç bir farkı kalmamış umarım Emotiona da güzel şeyler eklenmiştir.Az önce bayii aradım Şuanda Türkiyeye Emotion gelmedi dediler.Ama ben kolçağın ve Elektrik ayarlı koltuğun iptal edildiğini sanmıyorum.Bu yenilikler maliyet indirimi için değil aracın karşılaştığı sorunları ortadan kaldırmak için yapıldı.Ben bu zamanakadar italya nın maliyet indirmek için araç değiştirdiklerini görmedim.

civcivx
12/02/2007, 12:44
Durun ortalığı bir de ben karıştırayım :D Emotion'a da burada olmayıp Avrupa'da olan şeyleri eklemişlerdir belki.
Blue&Me, arka karartılmış camlar, Interscope Hi-Fi amfili müzik sistemi :icon_smile_wink:

genetrix
12/02/2007, 12:55
kolçağın ve Elektrik ayarlı koltuğun iptal edildiğini bayideki arkadaşlar söyledi .Çünkü Ben konfor paketini ekletmek istedim, onlarda bana kolçağın ve Elektrik ayarlı koltuğun çıkartıldığını konfor paketinin Dynamic modelinde saydığım özlelikler eklenerek standart hale geldiğini söylediler.Ayrıca para vermeyeceğimi söylediler ki bu doğru vermedim .Ona göre sözleşme yapıldı. Bu arada İlk birmot'a gittim oradan bana bunlardan yani makyajdan hiç söz edilmedi.Ayrıca İstanbul'daki tüm fiat bayileri ile görüştüm çünkü hepsi farklı fiyat verdi. Bu arada da farkettim ki ya ellerindeki eski arabaları satmak için ki bu büyük olasılık ya daha henüz bilmiyorlar biri bana eski konfor paketini 700 YTL ye vermeye kaktı arabanın fiyatına ek olarak , biri de yok öyle bir şey dedi vs... anlayacağınız kimine göre Şubat, bana söylenene göre de Mart sonu geliyor yeni arabalar o kesin :)

AWD
12/02/2007, 12:56
abi daha bi sene olmadı arabayı alalı ya şimdi böle özellikleri koycaklar bütün şevkimiz kırılcak uff ya 2-3 sene geçer ondan sonra yenilersin ne bu böle bizlere ayıp oluyo yeni alcaklara bayram tabi :(

genetrix
12/02/2007, 13:03
Valla bence hiç şevk mevk kırılmasın sonuçta paket biraz değişiyor ama arabanın eskiside ,muhtemelen yeni makyajlı halide güzel .O yüzden ben eğer makyajlı gelmese de gene alacaktım arabayı . bunun sonu yok biz aldıktan sonra Bravo gelecek , sonra yine makyajlı punto , sonra kasa değişecek belki vs. vsss..... sonu yok .Keyfini çıkar bence :)

genetrix
12/02/2007, 13:04
Bu arada şimdi gördüm sende bide emotion varmış hele sen hiç üzülme

SeZAr
12/02/2007, 13:59
Peki arkadaşım Emotion da ne farklılıklar varmış?

genetrix
12/02/2007, 14:13
Valla onu hiç sormadım .Benim bütçek maksimum dynasmic'e yettiği için ne önü ne arkası başka bir şey sormadım ama bir fiat bayini arayıp satın almadan biri ile görüşürsen bilgi alabilirsin sanırım .ama daha önce dediğim gibi bazıları bu konulardan hiç bahsetmiyor :)

SeZAr
12/02/2007, 16:46
Bugün Birmot la görüştüm.Emotionlarda değişiklik yokmuş sadece active ve dynamiclerde bu tür değişiklikler varmış.Emotionda sadece renk değişiklikleri söz konusuymuş.

asqhelon
12/02/2007, 19:14
valla ben 26500 liraya bu arabayı aldım ya... isterlerse kanat taksınlar emotionlara hiç üzülmem.. benim arabaya yeni eklentiler olursa fiyatı da en az 36 olur ki ben zaten alamazdım :icon_redface:

genetrix
12/02/2007, 20:19
Hangi birmot ile görüştün sorsam merak ettim .Benim görüştüğüm birmot hiç bahsetmedi bundan.

ABNEW
12/02/2007, 21:58
abi daha bi sene olmadı arabayı alalı ya şimdi böle özellikleri koycaklar bütün şevkimiz kırılcak uff ya 2-3 sene geçer ondan sonra yenilersin ne bu böle bizlere ayıp oluyo yeni alcaklara bayram tabi :(

Üzülme canım eğer değişiklikler bu kadarsa buna makyaj bile denmez:)Daha farlar, gösterge gurubu, tamponlar makyajlanacak iç mekan malzeme kalitesi yükseltilecek8O

genetrix
13/02/2007, 16:22
Arkadaşlar bu arada 2 şey aklıma takıldı .Birincisi bu yeni gelecek arabalar ile ilgili neler yenilenmiş biliyoruz.Ancak nasıl yenilenmiş nasıl değişmiş bilen duyan var mı ? Birde 1.4 Dynamic 77 Hp benzinli kullanan arkadaşlar yakıt tüketimleri hakkında biraz bilgi verebilir mi ?? Yakıt konusu daha önce açılmış ancak genelde hep dizeller hakkında bilgi var.

genetrix
16/02/2007, 20:44
Arkadaşlar net bir bilgiye ulaşan hala yok mu .Bir el atın arkadaşlar da alalım bir dynamic :)

Eğer kaynağınız var ise ben de bir görüşsem de bilgi alsam hatta arabayı gidip oradan alsam .....

Delirmeye az kaldı........

ABNEW
16/02/2007, 22:35
Arkadaşlar artık abartmayalım bence.Sonuçta gelecek araçlar yine Grande Punto.Döşemesi farklıymış, rengi değişmiş...Aracı gerçekten beğendiyseniz alın.Yok eğer kafanızda zaten şüphe varsa baştan vazgeçin derim.Tabi benim tavsiyem almanız yönünde...

genetrix
16/02/2007, 22:45
Ya arabayı beğenmek almak değil sorun . Benim derdim neden madem yenilikler olacaksa adamlar bana eski elindeki arabaları kaktırsın .Ben adamların kurtarıcısı olmak istemiyorum .sorun arabayla değil satıcılarla ilgili .Açıklık getireyim dedim .Yoksa daha önce de yazdım zaten bu hali ile de alırım sorun o değil arkadaşlar. :)

uzman
16/02/2007, 23:58
dediğin gibi değişiklik olmasa sorun değil ama değişiklik halinde yebisini bilmek daha hoşa giderse onu almak yoksa eskisini almak,burda önemli olan birşeyi bilerek,bilinçli almak olduğu için arkadaşımıza katılıyorum,sonuç olarak eldeki veriler karar vermeyi kolaylaştırır.

ABNEW
17/02/2007, 00:12
Ya arabayı beğenmek almak değil sorun . Benim derdim neden madem yenilikler olacaksa adamlar bana eski elindeki arabaları kaktırsın .Ben adamların kurtarıcısı olmak istemiyorum .sorun arabayla değil satıcılarla ilgili .Açıklık getireyim dedim .Yoksa daha önce de yazdım zaten bu hali ile de alırım sorun o değil arkadaşlar. :)

Zaten yeni renklerin de kötü olduğu söyleniyor.Artık hayırlısı denilip alınmalı bence çünkü yılan hikayesine döndü şu sözde değişiklikler:)

ABNEW
17/02/2007, 00:14
dediğin gibi değişiklik olmasa sorun değil ama değişiklik halinde yebisini bilmek daha hoşa giderse onu almak yoksa eskisini almak,burda önemli olan birşeyi bilerek,bilinçli almak olduğu için arkadaşımıza katılıyorum,sonuç olarak eldeki veriler karar vermeyi kolaylaştırır.

Eldeki sözde veriler çoğalınca da karar vermek zorlaşıyor maalesef:)

ORACLE
17/02/2007, 00:17
Eğer bu konfor pakedinin dynamic tede standart olduğu söylentisi doğru ise bence beklenir. Zaten o zaman emodan da farkı kalmıyor ki

ABNEW
17/02/2007, 00:32
O zamam emotionda da kesinlikle daha farklı şeyler olur bence...

microab
17/02/2007, 01:01
Hız sabitleyici-yağmur sensörü- gibi eklentiler neden olmasın yahu emo ya...

ABNEW
17/02/2007, 01:02
Hız sabitleyici-yağmur sensörü- gibi eklentiler neden olmasın yahu emo ya...

Çok haklısın.Bunlar zaten yurt dışında vardı bize de gelebilir...

gurik
18/02/2007, 10:19
ilgiyle bekliyorum gelişmeleri.:icon_question:

genetrix
12/03/2007, 10:55
Arkadaşlar selam :)

Yeni S1 serisi puntolar gelmiş sonunda . Active görebildim sadece .Bu hafta dynamic bakmaya gideceğim. Nisan'ın ilk haftası büyük bir ihtimalle arabamı da teslim alıyorum. Eğer bir gecikme olmazsa tabi. Alacak arkadaşlar çok dikkat etsin hala eski arabalar dolaşıyor piyasada sakın kanmayın .Topkapı Fırat oto ve Maltepe Evsan'da yeni active'lerden var. Fırat otoyu bilmiyorum ama Evsan'a bu hafta Dynamicler de gelecek. Bilginize...

candan
12/03/2007, 13:02
aa bi dakika... şimdi mart ayı indirimleri bu yeni puntolar için de geçerli di mi!!

o zaman biraz daha bekleemkte fayda var mı var ne ?? mesela bi 10 gün daha..
ya da aldığım arabanın yeni seri olduğunu nasıl anlıycam ben?? aldığım yere ne demem gerekiyo?

Mısafır
12/03/2007, 13:19
aracın dısında bı degısıklık yapmıslarm ı ?=?

genetrix
12/03/2007, 13:52
Araçların dışında gördüğüm tek değişiklik Cam kenarlarındaki siyah çerçeve gövde rengi olmuş .Tabi henüz sadece active gördüğüm için diğerlerinde ki durumu bilemiyorum .Modellerer göre değişiklikler farklı sonuçta.

Akincl
12/03/2007, 13:54
Araçların dışında gördüğüm tek değişiklik Cam kenarlarındaki siyah çerçeve gövde rengi olmuş .Tabi henüz sadece active gördüğüm için diğerlerinde ki durumu bilemiyorum .Modellerer göre değişiklikler farklı sonuçta.

active e sis farı ve çelik jant opsiyonu gelicek denilmişti.

yok mu
?

Mısafır
12/03/2007, 13:56
sıyah cerceve dedıgın yer neresı tam cıkaramadım ...

genetrix
12/03/2007, 13:57
Standart donanım olarak yok ama opsiyon olarak farkını vererek satın alabiliyorsun. Yani yalan olmasın ama 900 YTL gibi kalmış aklımda :Laf arasında geçti o yüzden yani uyduruyor daolabilirim fiyatı.

genetrix
12/03/2007, 14:01
Güzel soru :) . Şöyle anlatmaya çalışayım. Ön ve arka camların dış çerçevesi yok mu siyah oraları diyorum .Yani ben çerçeve diyorum ama varsa başka özel bir ismi bilemiyorum :)

Mısafır
12/03/2007, 14:16
valla anlamadım Hocam ;) hhehe resımle goster :D

the_Algn
12/03/2007, 14:21
valla anlamadım Hocam ;) hhehe resımle goster :D

https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=1248
burdaki sorun denen şey...direklerin gövde rengi olması

Mısafır
12/03/2007, 14:30
HAH SIMDI ANLADIM :d

genetrix
12/03/2007, 15:45
İşte ben de onu demeye çalışıyordum .Sağolsun arkadaş yardımcı olmuş :)

nasrettinhoca
12/03/2007, 16:18
Arkadaşlar bu arada 2 şey aklıma takıldı .Birincisi bu yeni gelecek arabalar ile ilgili neler yenilenmiş biliyoruz.Ancak nasıl yenilenmiş nasıl değişmiş bilen duyan var mı ? Birde 1.4 Dynamic 77 Hp benzinli kullanan arkadaşlar yakıt tüketimleri hakkında biraz bilgi verebilir mi ?? Yakıt konusu daha önce açılmış ancak genelde hep dizeller hakkında bilgi var.

Fabrika verisi şehiriçi 7.5...Ben yazın 7.2-7.5 arası ölçtüm..Kışın 7.6-7.8 arası oldu...Şu an 7.8 de devam ediyorum..Tabii ki şuda var ben araca hafta sonları biniyorum...30 km kullanıp garaja koyuyorum..Bazen haftada 60 hatta 70 km yaptığımda oluyor...:evillol: Bir kaç kez şehir dışı yaptım oda 40-45 km lik mesafelerdi..Aracı agustosta aldım Şimdi 2050 km de...:ok:

genetrix
12/03/2007, 16:24
Cevap için çok teşekkürler :) sanırım benim de böyle bir kullanım profilim olacakHafta içi çalışıyorum zaten .Evim ile iş arası 42 km. Gidiş geliş ginde 84 km para dayanmaz :)