PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon sesi!

brks
28/06/2008, 13:49
arkadaşlar dün aracımı bakıma soktum.direksyondan ses geldiğini söylemiştim.direksyonu sağ sol yapınca ve araba sağa sola yatınca ses geliyrdu.
ancak o ses amortisörlerden geliyormuş,fiat tüm servislere yazı göndermiş puntolarda böyle bi hata varmış
pek anlamadım ama amortisör iyileştirme diye bi işlem yaptılar garanti dahilinde,şu anlık o sesten kurtuldum.zannedersem amortisör bilyaları değişti.
tüm punto sahiplerinin dikkatine:)

CesSpOoL
28/06/2008, 13:53
Bu gün Evsana gittim maltepeye sabah aynı sorun bendede var city motoru ya da direksyon kutusu diye çok korktum.. Çok şükür usta iyi haber verdi bilyelerdenmiş değişmesi gerekiomuş ama garanti dışı aracım 200 ytl tutuyomuş garantiyi uzatabilirsem ordan yapıcam. uzatamazsam bi süre böle kullanıcam sakıncası yokmuş sadece gıcık edici bi sesmiş..

yakupca
02/07/2008, 09:08
aman öyle olsun gıcıık bi ses.
alım allah city de bi problem olsa fiyatı can yakıcı

hala anlayamadıgım şey ise bu araçlardakı en buyuk ve pahalı problem city motoru. ve bu aracı kullanan bir çok arkadaş şikayetçi
neden servisler bu parçanın fiyatını bu kadar yuksek tutuyorlar

tolgaank88
03/07/2008, 18:22
parçanın kendisi (maliyeti) pahalı olduğu için,servislerdede fiyat yuksek çıkıyor...

kara kız
03/07/2008, 22:15
acaba benim seslerdemi amortisör bilyelerinden geliyor..amaortusorlerim değişeli 3-4 ay oldu acaba duzeltmedenmi monte ettiler yeni amortısorleri

newzattt
13/10/2009, 14:55
Merhaba arkadaşlar bende 2006 model 1,3 Mj grande punto kullanıcısıyım.son bır aydır direksıyondan çok kötü bir ses gelmeye başladı ve sağa dogru cekıyor servise gittim direksiyon kutusu arızası dedı fiyatı da 1850 tl gıbı cok yuksek bır parça oldugundan değiştirmek için acele etmedım başka ustalara sordum amortisör bilyası ve z rot bozuk dedıler. z rotu değiştirdim ses yine var acaba sorun bılyada mı yoksa direksiyon kutusunda mı servistekilerde pek bişeyden cakmıyor zaten .eğer direksiyon kutusunda ise elektronık bir aksam oldugu için garantı kapsamına alırlarmı bilgisi olan varsa cevap yazsın?

anvil
13/10/2009, 15:46
Merhaba arkadaşlar bende 2006 model 1,3 Mj grande punto kullanıcısıyım.son bır aydır direksıyondan çok kötü bir ses gelmeye başladı ve sağa dogru cekıyor servise gittim direksiyon kutusu arızası dedı fiyatı da 1850 tl gıbı cok yuksek bır parça oldugundan değiştirmek için acele etmedım başka ustalara sordum amortisör bilyası ve z rot bozuk dedıler. z rotu değiştirdim ses yine var acaba sorun bılyada mı yoksa direksiyon kutusunda mı servistekilerde pek bişeyden cakmıyor zaten .eğer direksiyon kutusunda ise elektronık bir aksam oldugu için garantı kapsamına alırlarmı bilgisi olan varsa cevap yazsın?

garanti dışı kalıp da yaptıran var ;

https://forum.grandepuntotr.com/genel/12882-direksiyon-problemi.html

yaptırmak için dava açan da var ;

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/10473-fiata-davayi-aciyorum-tek-eksigim-yardimlariniz.html

ABNEW
13/10/2009, 21:56
Nevzat, direksiyonda hem çekme hem de kütürtüler geldiğine göre tahminim servo motor arızası.Yani servisin teşhisi doğru olabilir.Sadece kütürtü duyulsa bu durumda amortisör bilyalarından şüphelenilebilirdi,

Fatihin verdiği linklere bakmanı öneririm...

newzattt
14/10/2009, 11:40
Biraz önce indim arabadan 80 km hızla giden araç pat diye direksıyon kıtledi kaldırama cıkıyordum hemen yolun ortasında durmak zorunda kaldım stop edip tekrar çalıştırdım geçtı sorun ama yıne içimde korku var bu sorun direksıyon kutusundan artık ıyıce belli oldu garantisi de bitti acaba garantiden değiştirirlermi ?