PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavan Boya Problemi

rahhat
25/06/2008, 14:34
Merhabalar,
Öncelikle bu forma attığım ilk mesaj.
Puntomu alalı daha 4 ay oldu. 1.4 Fire Active titanyum grisi.
Arabamda 1-2 hafta önce ortaya çıkan bir problem var, sizlerle paylaşmak istedim.
Metalik olmasına rağmen tavanda iki farklı yerde gri/beyazımsı bir matlık oluştu. Ben oto yıkamacı ve servis lekelerin neden meydana geldiğini anlayamadık. Servis klorlu su beklediğinde fiatlarda böyle problemler olabildiğinden bahsetti ama ne araba klorlu su ile bekledi ne de bana inandırıcı geldi.
Dün afyondaki servise götürme gafletinde bulundum; Boya problemine bakıp pasta cila ile çıktığını, eğer sadece tavana yaptırırsam 75 liraya malolacağını söylediler. Bende arabanın 5 yıllık uzatılmış garantisi olduğunu hatırlattım. Servis ise garanti kapsamında olmadığını söyledi.
Bunun üzerine teşekkür edip fiata durumu belirten bir posta attım ve sizlere bir danışayım dedim.
Böyle bir problemi daha önce yaşayan/duyan kimse var mı?
Fiatın boya garantisi neleri kapsıyor? Daha önce benzer bir konuda garantiden boya ile problem çözdüren var mı?
Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız? kuzu kuzu parayı verip kaderinize razı mı olurdunuz?

ekorkut
25/06/2008, 14:51
Arabanın tavanını garantiden kalkıp boyamasınlar da ne yaparlarsa yapsınlar çıkartmak için. Sadece 1-2 yerde varsa bu kadar garanti muhabbetlerine girmeden kendin de bir yerde yaptırabilirsin veya bizzat kendin yapabilirsin pasta işini. Tabi eğer pasta ile çıkacağına eminsen.

kara kız
25/06/2008, 15:18
klorlu suylan ne alakası var bu işin anlamadım..benim sana bi sorum olucak aracı branda vs bi şeyle ortuytormusun..eger ortuyosan buyuk ihtimalle ondan olmuştur..nerden biliorum cunku benim başıma geldi aracı yıkadım ve tam kurumadan yani aracı temizledilten sonra 1-2 saat dolaşmadan orttum.ertesi gunu aracı havalandırmak için açtığımda aracın tavanının ıslak olduğunu gordum sıcaktan aracın kıyısında koseşimde dıkız aynası kapı kolu arasında vs yerinde kalan sular sıcağında etkısıyle buharlaşıp aracın tavanına kadar çıkmıç ve araç guneş gorduğu için boyanın verniği branda altında kalan su ve sıcağımda etkisiyle boyanın verniğini yakmış..aynen senin dediğin gibi beyaz benek benek matlıklar olustu..sadce cila atarak hallaolucanı zannettim ama malesef dediğin gibi pasta cektim makıne ile sonrada cila sorun çozuldu..ama 75 ytl falan sadece bi tavan için verme ustune bı 75 ytl daha ver git kople aracına biyerde boya koruma yaptır yada kendin yapabiliosan kendin yapp

tolgaank88
25/06/2008, 17:35
evt aman diyelim,ne yaptırıyosan yaptır ama sakın tavana boya değdirme kardeşim,çok yanarsın sonra...pasta cila bu iş için iyi olabilir,ama onuda guvenilir bir yere yaptırmakta fayda var...

rahhat
26/06/2008, 10:28
arabaya hiç branda takmadım ve kaporta ile bir problem olmadı. Tamamen doğal ortamda oldu. Pasta cila en iyi çözüm gibi geliyor fakat garantiyi bozmamak için illa yetkili serviste mi yaptırmak gerekiyor? Bu konudan fikri olan var mı?

tolgaank88
26/06/2008, 11:04
yani parça değişimi olsa,periyodik bakım olsa mutlaka servise git derimde,pasta cila işi için servise gitmene gerek yok,bunu kendin bile yapabilirsin...ha eğer garanti dersen o servisin insiyatifine kalır biraz...zaten tavanı yaptıracagın için,sadece tavan garanti dışı kalır,tabi daha garanti dışı oluyosa yani :)
ama kalıcaksada kalsın bosver,bırak garantiyi tavana hiç bişekilde boya vurdurtma zaten...

kara kız
30/06/2008, 11:08
bence git yetkiili bi fiat servisine benim onerim boya korumada bakırkoy halıç oto.kenan bey işin gerçekten ehli..komple boya koruma yapsın hatta detaylı temizlik komple boya koruma motor koruma falan filan kampanya vardı galıba hepsi kdv dahıl 180 ytl mıydı ne..oyle bişey olması lazım,,,