PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım!!

eardak
24/06/2008, 02:29
Arkadaşlar puntoma sunroof düşünyorum..Orjinal punto sunroof u yada sky window ne ise adı işte..Şimdi sonrada taktırmak pek yararlı deilmiş sanıırm.taktıran varmı aranıza?memnun kalan kalmayan herkes.bu konuda bilgisi olan hereks bir yardım etsin..bide fiyat ne çıkar tahminen??

kara kız
24/06/2008, 09:00
sky window taktıramıyorsun malesef sadece uretim aşamasında yapılabiliyor.daha sonradan taktırılan sunrooflar pek sağlıklı olmuyo açıkçası..zamanla su sızmalar ve kesilen yerin iyi izole edilmemesinden dolayı korozyan falan meydana geliyor..tavandan kaselin parça aracın kaza anındakı direncini bile etkiliyebiliyor.. laza anında tavan gerektiğinden fazla kırılıp bukuluyo..nedeni ise sunrooflu araçlar ile sunroof olmayan araçlar içindeki farklılıklardan kaynaklanıyor..bu duruma ford servisinde şahıt oldum sonradan sunroof taktırılmış bir ford focusun tavanı içler acısıydı..genel olarak baktığımızda laza anında tavanla alakası olmayan bi durumda bile aracın tavanı berbattı on taraftan gelen darbenın etkisiyle( tabi ufak bi darbe değil )araç alması gerekenden çok daha fazla hasar almış.. ve araç sahibi bu nebiçim araç kardeşim gibilerinden servis çalısanlarıyla ağız dalaşı yaptı. sonu sunroff takılırkan tavandaki bır kaç duzenek iptal edlmiş ve tavanın direncinde azalma olmuş ve kaza anında olması gerekenden çok fazla hasar meydana gelmiş..

yani kısacası aracınıza sonradan taktırılan sunrooflar hem sağlıklı olmuyo hem aracınızın orjinalliği gidiyor hemde pek estetik durmuyo tabi bu sahsi fikrimm.. bence hiç taktırmayın ......

mustafaf
24/06/2008, 10:40
su konuyu bır ıncele ıstersen.bır arkadas taktırmıs ama ondan sonra pek hbr alınamamısa benzıyor...

https://forum.grandepuntotr.com/genel/3569-gp-ya-sunroof-taktirdim.html

eardak
24/06/2008, 15:28
şimdi sky window taktıramıyormuyuz?e sunroof orjinalinde yok kötü durmazmı..kafam karıştı..
başka fikri olan arkadaşlar ne diyor??
aslında benm tavana bir arkadaş oturdu ve tavan içine göçtü bende boya vurdurmamak amacıyla sky window taktırayım dedim.başka çözüm aklıma gemedi

mustafaf
24/06/2008, 18:12
şimdi sky window taktıramıyormuyuz?e sunroof orjinalinde yok kötü durmazmı..kafam karıştı..
başka fikri olan arkadaşlar ne diyor??
aslında benm tavana bir arkadaş oturdu ve tavan içine göçtü bende boya vurdurmamak amacıyla sky window taktırayım dedim.başka çözüm aklıma gemedi

actıve modellerıne skydome takılamıyor...bu sebepten dolayı sunroof taktırabılıyoruz sadece.dynamıc yada emotıon olsaydı sonradan da takılabılıyor...(takılamıyormus)

chn73
24/06/2008, 18:23
gecen sene serviste bir tane webasto marka sunroof takılmış bir araç gördüm.aynı orjinal gibiydi.tavanda sunroof kumandasındaki ışıklar bile çalışıyordu,güneşliği vardı.kumandadan arabayı kilitleyince açık ise kendiliğinden kapanıyordu.görüntü çok güzel di.arabanın tavanını kestirmeye cesaret edemedim o yüzden taktırmadım.servis biz takarsak arabanın garantisine bir şey olmaz dedi.900 ytl ye 6 taksit fiyat verdiler.

tempesty
24/06/2008, 18:30
Nasıl tavana bir arkadaş oturdu kardeş o ne demek yaw ?? :D

femoli
24/06/2008, 18:58
Sonradan skydome taktırmak imkansız bu emotionda olsa öyle anca sun roof taktırabilirsiniz oda çatıdaki mukavemeti azaltacağından bunu önermem...

tolgaank88
24/06/2008, 22:35
sonradan takılacak olmasını bende kesinlikle onermem ve istemem (skydome için),bence sıfır alınırken bu opsiyon eklenmeli,sonradan olması çekinmesine neden oluyor insanın...sunroof içinse bence değmez,çünkü sorunsuz takılabileceğini sanmıyorum ve arabanın dayanıklılık değerlerini bozacagı yüksek ihtimal...

eardak
24/06/2008, 23:32
Nasıl tavana bir arkadaş oturdu kardeş o ne demek yaw ?? :D
semih 120. dakkada gol atınca penaltılardada galibiyet gelince kafalarda 1milyon üzeri olunca oluyor kardeş..keşke yenilseydik..

eardak
24/06/2008, 23:33
:))))

şekerlioğlu
25/06/2008, 02:57
Sunroof Center : : : Aracınızın Gökyüzüne Açılan Penceresi.... (https://www.sunroofcenter.com/zani.asp)
https://img46.imageshack.us/img46/4216/63735805ln9.png

Alp
25/06/2008, 08:58
Bence hiç deneme bile sonra pişman olursun.

Riddle
25/06/2008, 09:15
ertex garantili olarak yapıyor sanırım. ama puntoya olan modeli varmı bilmiyorum çünkü genelde minibüs üzerine çalışıyorlar

mustafaf
25/06/2008, 09:46
Sonradan skydome taktırmak imkansız bu emotionda olsa öyle anca sun roof taktırabilirsiniz oda çatıdaki mukavemeti azaltacağından bunu önermem...

abı emınmısın bana servıste dynamıc yada emotıon olsa sonradan montajı yapılabılıyor demıslerdı.benmı yanlıs anladım yoksa :agri:

kara kız
25/06/2008, 10:40
sonradan skywindow taktırmak soz konusu değil arkadaşlar sadece fabrikada uretim aşamasında yapılıyor

mustafaf
25/06/2008, 10:48
sonradan skywindow taktırmak soz konusu değil arkadaşlar sadece fabrikada uretim aşamasında yapılıyor

enteresan.bu kadar kısı takılamıyor dıyorsa demekkı bende bı yanlıslık var.yanlıs bılgı vermıs olmayalım.kusura bakmayın...:agri:

kara kız
25/06/2008, 11:01
enteresan.bu kadar kısı takılamıyor dıyorsa demekkı bende bı yanlıslık var.yanlıs bılgı vermıs olmayalım.kusura bakmayın...:agri:

neden dicek olursan skywindowlu bi araç ile normal bi aracın tavan askıları kırışler vs diğer duzenekler arasında çok fark var ..açılır tavan olmayan bi araçtatavan askıları ve taşıyısı barlar tum tavana yayılmışken sky windowlu bi araçta sadece bizim aracın içinden yukarı baktığımızda doseme gorduğumuz yerlerin altına yerleştirilmiş durumda buyuzden serviste yapılması imkansız hatta sonradan yapılması imkansız....

eardak
25/06/2008, 13:11
adana da varmı böle bir bayi bu işi yapan temiz yapan bir yer??

kara kız
25/06/2008, 13:22
yok abi boyle bı uygulamayı turkıyede yapıcak bi servisss