PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg Kullananlar Yardim Edin Lütfen

ismetarisal
23/06/2008, 15:11
merhaba arkadaslar gp'me yaklaşık 1 ay önce romano marka lpg taktırdım aracın performansı ve ekonomik oluşu gerçekten güzel ancak sabah ilk çalıştırmada araç titriyor gaza basınca hiç tepki vermiyor.ancak 30 saniye içinde herşey çözülüyor problem kalmıyor.eski arabalarda karbüratöre benzin gelmediği zamanlarda tekler silkeler ya aynı o şekilde.sizce bu konuda ne yapabilirim.

Nafiz
23/06/2008, 15:15
valla bildiğim kadarıyla bi süre beklersen sorunsuz kaşlkış yapar ve gidersin.yakıt karışımını ayarlamadımı titrer.

ismetarisal
23/06/2008, 15:19
aynı problemi yaşayan başka kimse ile karşılaşmadım.bir de asıl korkum bu iş kışın nasıl olur acaba çalışmazsa diye korkuyorum.

kara kız
23/06/2008, 16:28
montajı yaptırdığnız yere gidin bence bi incelesinler

pdr42
23/06/2008, 16:54
valla bizde senn dedğin gibi olay yok ama son 2 gundur benim aracım pzelikle birici viteste az gaz veirisen bole silkeleyerek kalkıyor ben filtresinden diyedusunuyorum ama bakalım

TunFeB
23/06/2008, 17:20
bence montajcınıza danışın....

Ziyaretçi047
23/06/2008, 19:29
Şöyle bir tavsiyede bulunim işe yarar mı deneyin. Kontağı açınca hemen çalıştırmayın arabayı. 10-15 saniye ciddi ciddi bekleyin öyle çalıştırın. Bir dener misiniz. Çok eski bir lpg çözümüdür.

şekerlioğlu
23/06/2008, 19:42
donanım haberde,motorlu araçlar-lpg bölümünde ,hemen bütün markaların servis başlıkları bulunmakta.kullanıcı sorunları ile ilgili birçok konuda sorularınıza cevap alabilirsiniz.

taipen71
23/06/2008, 20:32
merhaba arkadaslar gp'me yaklaşık 1 ay önce romano marka lpg taktırdım aracın performansı ve ekonomik oluşu gerçekten güzel ancak sabah ilk çalıştırmada araç titriyor gaza basınca hiç tepki vermiyor.ancak 30 saniye içinde herşey çözülüyor problem kalmıyor.eski arabalarda karbüratöre benzin gelmediği zamanlarda tekler silkeler ya aynı o şekilde.sizce bu konuda ne yapabilirim.
Arkadaşım başka marka bulamadınız mı anlamıyorum bu kadar yaygın marka varken.Daha öncede forumda yazmıştım ankarada bile romano nun bir tane bayi var o bayi kapattımı dükkanı yok veya yolda bi arıza yapsa kalacak.Onun çözümünü bulacak tek kişi taktırdığınız yerdir cevabını forumda bulamassınız.

tempesty
23/06/2008, 23:52
Bencede Romano marka taktırmak pek mantıklı bir tercih olmamış , ben yaklaşık 7.000 km.dir lpg kullanıyorum ve böyle bir sorun yaşamadım,zaten araç ilk çalıştırıldığında lpg ile değil benzinle çalışır ısınınca lpg'ye geçer,muhtemelen sizin sorununuz bence ayarlar ve ECU ile ilgili olmalı..

şekerlioğlu
23/06/2008, 23:57
bora kardeş,bu aralar ortalarda yoksun.görüşemiyoruz.

NesT
24/06/2008, 09:00
Bencede Romano marka taktırmak pek mantıklı bir tercih olmamış , ben yaklaşık 7.000 km.dir lpg kullanıyorum ve böyle bir sorun yaşamadım,zaten araç ilk çalıştırıldığında lpg ile değil benzinle çalışır ısınınca lpg'ye geçer,muhtemelen sizin sorununuz bence ayarlar ve ECU ile ilgili olmalı..

Bora hoşgeldiniz. Ya sen tatilemi çıktın Türkiye turunamı ne o 7000 Km. :) Şaka bir yana yaklaşı 2 ay oldu sanırım ama sen bu lpg yi 6 ay olmadan amorti edecen anlaşılan.

İsmet yazın titreme yapıyorsa kışın ne olur Allah bilir . Sen LPG yi aldığın yere git onlar ayar yaparlar. Düzelir.

dragon99
24/06/2008, 09:09
arkadaşım sorunun muhtemelen benzin pompası. aynı sıkıntıyı ben peugeot406 da yaşadım ve arabayı satmak zorunda kaldım.yazın atiker sıralı sistem takatırdım harşey iyiydi ama bir kaç hafta sonra araba ilk marşta çalışmamamaya öksürüp tıksırmaya başladı. ikinci basışımda rahat çalışıyordu. conta yaktı zannettik olmadı. sattığım arkadaş elektonik beyin lerle ilgilenen bir tamirciye götürmüş ve sorunu bulmuş. Sorun benzin pompasının elektironik devrelerinde yeteri kadar benzin basamamasına neden oluyor. ama ısınınca kısmen çözülüyor. bunun sebebide lpg. pompanın elektrik devresine röle koymaları gerekiyor. lpg ye geçince pompa kapansın diye. benzin pompalı lpg li araçların hepsinin sonu üç vakte kadar bu. ama 3 gün ama 3 yıl biraz sans meselesi.

ugurozer
24/06/2008, 10:26
abi tabi role koycak enjektorleri kapatmöayla is bitermi yeni araclarda pompa benzini bulamasa havayı dahi cekecek kalitede ince bir teknoloji hava yapmaması icin, sen enjektoru kapadıgın zaman pompayı kapamazsan aman aman diyorum prins ve teleflexde boyle bir hata yoktur umarım?

tempesty
24/06/2008, 18:18
bora kardeş,bu aralar ortalarda yoksun.görüşemiyoruz.

Abi işte biliyosun evlilik-balayı-koştur yap et derken pek fırsat bulamadım nete girmeye ama seni DH'den de takip ediyorum ben :D Umarım iyisindir..

Bora hoşgeldiniz. Ya sen tatilemi çıktın Türkiye turunamı ne o 7000 Km. :) Şaka bir yana yaklaşı 2 ay oldu sanırım ama sen bu lpg yi 6 ay olmadan amorti edecen anlaşılan.

İsmet yazın titreme yapıyorsa kışın ne olur Allah bilir . Sen LPG yi aldığın yere git onlar ayar yaparlar. Düzelir.

Fatih abi lpg taktırdığımda araç 9.000 kmdeydi şimdi 16.000 olmuş walla :) 18 nisanda taktırmıştım tam 3 ay olmuş 3 ayda 7.000 km Ama bu arada bir İstanbul yapmıştım,sonrada balayı için Ankara-Antalya-Ayvalık-Ankara toplam 2.200 km yaptım :D Maşallah araba 7.000 kmdir 'tık' demedi yani umarım böyle gider,ufak tefek şeyler var ama rahatsız edici düzeyde değil (Bu arada yolda bir ben birde eşim 2 kez radara girdik dolayısıyla lpg nin bir tasarrufunu yaşayamadık ağız tadıyla) Dönerken aklım başıma geldi gece yolculuğu yaptık yapıştırdım paspasa geldim ama bu seferde 2 kez üflettiler zamanımızı aldılar :)

Uzun yola gidecek arkadaşlar çok dikkatli olsun bu yıl oldukça fazla radar var yollarda (Ankara-Antalya arası 6 radar vardı) ve bu işi gerçektende sıkıya almışlar..

şekerlioğlu
24/06/2008, 21:36
teşekkürler bora kardeşim.gayet iyiyim.anladığım kadarı ile halinden memnunsun:).dh'ye lpg için aradabir uğruyorum,malum niyet var kısmet yok.ama benim yerim burası.sen ve senin gibi arkadaşlarla burası bir başka güzel.(gerçi bu aralar fazla geyik takılıyorum.).
sen'de buraları fazla boşlama,valla sensiz eksik kalıyor buraları.

ismetarisal
29/06/2008, 13:58
arkadaşlar yolum izmit e düştü ben de buradaki servise girdim ve sorunlarımı anlattım lpg ile ilgili.onlarda bunu takana git söktür,sonra gel garanti kapsamında brc takalım dediler.sizce ne yapmalıyım.son zamanlarda aracımdan çok soğudum artık lpg den dolayı.arabayı yıkamak bile gelmio artık içimden:(

şekerlioğlu
29/06/2008, 14:29
arkadaşlar yolum izmit e düştü ben de buradaki servise girdim ve sorunlarımı anlattım lpg ile ilgili.onlarda bunu takana git söktür,sonra gel garanti kapsamında brc takalım dediler.sizce ne yapmalıyım.son zamanlarda aracımdan çok soğudum artık lpg den dolayı.arabayı yıkamak bile gelmio artık içimden:(

arkadaşım böyle bir kararı bizim vermemiz çok zor olur.bu senin vermen gereken bir karar.lpg ile ilgili bu konular aylardır konuşuldu.ve benimde nacizane,yapmış olduğum araştırmalar neticesinde şunu gördüm.(bu söylediklerim sadece beni bağlıyan,yine kendi görüşlerimdir.)bu sistem henüz ülkemizde oturmadı.onlarca marka ve yüzlerce montajcı var.neredeyse bakkalarda bile montaj yapılacak kadar denetimsiz bir uygulama mevcut.benim kendi yaptığım gözlem ve raştırmalarımda.makine mühendisi çalıştırma zorunluluğu olmasına rağmen,gittiğim sekiz firmada bir tane bile mühendis görmedim.ama diplomaları vardı.!.zaten bizim ustaların bilimle arası pek iyi değildir.elin gavuru hep fazla parça koyar.her ne hikmetse.!tbii ondan sonrada şehir efsaneleri türemeye başlar."abi lpg şans işi yaa."bilimde şansın olmadığını,herşeyin bir hesap,kitap işi olduğunu,montajcı servislerin bilim yerine,yap,boz doğruyu bul yöntemiyle iş yaptığını bilsekde pek kabul etmeyiz.ve neticede ekonomi yapma adına, verilen milyarlarca lira para çektiğimiz üzüntü ile başbaşa kalırız.benim sana tavsiyem,önce montajcı servisinizle ciddi olarak görüşün ve sorunu çözmeye çalışın.denize düştüm derken yılana sarılmayın.(bunu brc sistemini kötülemek için söylemiyorum.ama kabul etmemiz gereken bir şey varki her markada mutlaka öyle veya böyle bir sorun çıkıyor.).sistemi değiştirmek size ek maliyetler ve zaman kaybı çıkaracaktır.çünki hiçbir sorun çıkmıyacağını size kimse "kağıt üzerinde"garanti edemiyecektir.ve son söz lpg ile ilgili forumları sıkılmadan araştırırsanız size en doğru kararı vermekta yardımcı olacaktır.size geçmiş olsun diyorum.

ismetarisal
29/06/2008, 17:36
görüşleriniz için çok teşekkürler.ben de dediğiniz gibi denize düştüm yılana sarılmamak için fikirlerinizi rica ettim.yapılan teklif gayet iyi niyetli gibi gelse de sanki yapılacak birşeyler olsa da onlar bana ticari bir zihniyetle onu çıkart bizimkini takalım demişler gibi geldi.belki de ben şimdi herkesten kuşkulanır oldum başıma gelen bu durum yüzünden.tekrar teşekkür ederim görüşleriniz için.

şekerlioğlu
29/06/2008, 20:52
öncelikle herkesin iyiniyetli olduğu varsayımından hareket etsekte,gerçek olan şu'ki kimse yoğurdum ekşi demiyor.tabiiki gerçekten çok iyi niyet ve proföyönelce çalışan firmalar vardır.onları ayrı tutuyorum.ama herkes sistemini ve montajını bu kadar överken,forumların, çilekeş lpg'cilerle dolup taşmaları bir ironi yaratıyor.devletimiz,bunun basit bir cihaz montajı olmadığını,yapılan işlemin insanların can ve mal güvenliğini doğrudan ilgilendiren çok önemli bir hizmet olduğunu ve önlerine gelen herkese yetki belgesi verilmemesi gerektiğini anlayıp,makine mühendisleri odasınında işi ticarete döküp imzaladığı belge başına aldığı paranın hesabini yapmak yerine,bu işin uzmanlık ve ihtisas gerektirdiği bilinci ile gerekli denetlemeleri ve yetkilendirmeleri yapmaları gerekiyor.her montajcı "kerameti kendinden menkul"garanti veriyor.hepsinin cihazları bir numara,ve en iyi montajı onlar yapıyor.sözde her şey mükemmel,ama geröek şu ki ,taktıran yüzlerce (sadece forumlardan görebildiğim)insan,montajcılarla akraba gibiler.peki sonuç olarak araçlarımıza lpg takılmasınmı.tabii'ki takılacak,ama devlet ve M.M.odası adam gibi bir yasa çıkarıp ve denetimlerini ciddi olarak yapana kadar."şansımıza"güvenmekden başka çare yok