PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puntonun Çakı anahtarı....

freezez
17/06/2008, 15:43
Arkadaşlar ne zamandır dikkatimi çekiyor bir türlü sormak nasıp olmamıştı benim 2006 model puntomun çakı anahtarında bir yer keşfettim fakat ne işe yarar bulamadım gitti serviste cevap veremiyor sorum şu anahtarı düğmeye basıpta dışarıya çıkarttığımda anahtarın çıktığı yerdeki çukurda bir ayar var üzerinde kilit açık kilit kapalı yer var bunun bana ne işe yaradığını bilen varsa yazzın allahaşkına yaww... :)

Hepinize sevgiler saygılar....

Linos
17/06/2008, 15:50
Pil yuvası olması lazım... ;)

microab
17/06/2008, 16:13
mod değiştirildiğinde devamlı açık kalıyordur belki anahtar...

sustalı özelliği iptal ediyordur yani...

makineman
17/06/2008, 16:27
Ben değiştirdim. Hiç bir şey fark etmedi.

ekorkut
17/06/2008, 16:36
Kumandanın pili bittiğinde onu "kilit açık" konumuna getirdikten sonra kapağı açıp pilini değiştirebilirsiniz. Pess diyorum ben o servise.

makineman
17/06/2008, 16:40
Evet çok mantıklı aslında. Pil değiştirmek için kenarlarda iz yapmayacağız o zaman.

mustafaf
17/06/2008, 16:50
yuh be ole servıse. arabanın kullanma kılavuzunda bıle yazıyor. emre abının dedıgı gıbı kumanda pılını degıstırmek ıcın konulmus bır yuva...

freezez
17/06/2008, 17:15
sağolun kardeşlerim işte servisler bu kadar anlıyor bu işlerden ön yargılı olmak istemiyorum ama yeter dedirttiler artık neyse sağolun kardeşlerim....

ms777
17/06/2008, 17:18
Kullanım kılavuzunda ilk dikkatimi çeken şeylerden biriydi, bence güzel bir kullanım kılavuzu hazırlamışlar sorunla karşılaştığımızda ilk oraya bakmak daha faydalı

freezez
17/06/2008, 17:27
evet ama ikinci el aldım aracı ve malesef kullanma kılavuzum yok..:( temin edebilirmiyim acaba...???

mustafaf
17/06/2008, 18:35
bıraz daha acıklayıcı olsun :)

OzzY
17/06/2008, 18:44
sağolun kardeşlerim işte servisler bu kadar anlıyor bu işlerden ön yargılı olmak istemiyorum ama yeter dedirttiler artık neyse sağolun kardeşlerim....
hangi servis olduğunu sorabilirmiyim?

Ah-MeT
17/06/2008, 20:49
gercekten yuh o servise imini verirmisini?

nyesilyurt
17/06/2008, 23:31
gercekten yuh o servise imini verirmisini?

:ohmy0000:

plastro
18/06/2008, 01:57
Ben boranlar'dan aracımı alırken aracı tanıtan arkadaş kumandanın pilinin nasıl değiştirileceğini bile tarif etmişti.

yakupca
19/06/2008, 10:16
hayret kardeşim
anca o kadar olur yani

freezez
19/06/2008, 10:43
evet arkadaşlar bugün servise gidip sorduğumda o kişinin bilmediğini söylediler izmir poyraz oto ama şimdi ise ne işe yaradığını gösterdiler ben en iyisi kullanma kılavuzu isteyeyim teşekkürler...

NeverThere
10/04/2009, 22:28
Arkadaşlar, forumda araştırdım ama bulamadım. bu kullanım kılavuzunun pdf hali yok mudur? soft olarak aramak daha kolay oluyor.

HasanAliz
10/04/2009, 22:51
Arkadaşlar, forumda araştırdım ama bulamadım. bu kullanım kılavuzunun pdf hali yok mudur? soft olarak aramak daha kolay oluyor.

PDF ye falan gerek yok.

fiat çağrı merkezini ara.aracının şase no su mutlaka yanında olsun.
kullanım kitapçığı istiyorum de.3 gün içerisinde elinde

narkoz30
11/04/2009, 00:20
O dizayn aracın kumanda pili bittiğinde kolay çıkarmak için yapılmış kiliti açık konuma getirin ve kendinize dogru çekmeceyi çektiğinizde pil yuvası gelicek bildiğimiz lithyum saat pili kolayca değiştiriyorsunuz. Ha bir de fiat amblemi var onu çakı ile yerinden çıkarın o amblemin altında yıldız vida var 1 adet onu sökmeden anahtarı ayıramazsınız anahtarları düşürürseniz içindeki yay mekanizmasını tutan incecik bir plastik var o kırılıyor ve çakı diye tabir edilen yayla anahtarı dışarı atma olayı gerçekleşmiyor elinizle manuel olarak ayırıp anatharı öyle kullanıyorsunuz yenisi ise servislerde yaklaşık 500 TL anahtarı komple değiştiriyorlar kabını değiştirmiyorlar ne yazık ki.
Biz bu anahtar kırıgını tamir edebiliyoruz bilginiz olsun. Japonla olmaz bir süre sonra japonla yapıştırma kopuyor kendimize özgü bir yöntemle yapıyoruz uzun hikaye.
Zor durumda olan arkadaşlara yardımcı olabiliriz ücretsiz olarak.

NeverThere
21/04/2009, 00:29
PDF ye falan gerek yok.

fiat çağrı merkezini ara.aracının şase no su mutlaka yanında olsun.
kullanım kitapçığı istiyorum de.3 gün içerisinde elinde

kullanma kılavuzu verdiler zaten. ama soft doküman olsa, CTRL + F ile istediğim kelimeyi aratıp bulurum diye düşünüyordum. bayiye de söyledim, bu tarz bir uygulamanın olmasının faydalı olacağını. umarım dikkate alırlar.

mciftci05
13/04/2011, 22:48
arkadaşım bendeki sorun o pil yuvası düştü,sustalı anahtarı normal yedek anahtar gibi kullanıyorum.o düşen pil yuvasından nasıl temin edebiliriz? yardımcı olursanız çok sevinirim. 2007 grande punto aracım

operatormurat
13/04/2011, 23:00
mustafa çıkmacıdan pertten falan veya arızalı bir anahtarı temin edip pil yuvasını seninkine tak ,yoksa servise sor ,ama yni anahtarın fiyatını sorma ,duymak istemezsin...

ramazanözkan
14/04/2011, 13:20
benimde merak ettiğim birşeydi teşekkürler :)

mciftci05
14/04/2011, 17:52
mustafa çıkmacıdan pertten falan veya arızalı bir anahtarı temin edip pil yuvasını seninkine tak ,yoksa servise sor ,ama yni anahtarın fiyatını sorma ,duymak istemezsin...
sordum valla yeni anahtarın fiyatını murat ya:) 380 lira dediler sağolsunlar:) sadece o parça da satılmıyormuş.dediğin gibi kazalı pert çıkma bulmak gerekiyor.onuda nerede bulabileceğimi bilmiyorum.oto anahtarcılara sordum ama yok dediler.

operatormurat
14/04/2011, 20:25
sordum valla yeni anahtarın fiyatını murat ya:) 380 lira dediler sağolsunlar:) sadece o parça da satılmıyormuş.dediğin gibi kazalı pert çıkma bulmak gerekiyor.onuda nerede bulabileceğimi bilmiyorum.oto anahtarcılara sordum ama yok dediler.
mustafa biraz daha araştır,ben fiat stilonun bizimkinin aynısı ama mavi renklisini buldum kartı arızalıydı,benim anahtarın kartını,immobilizer tüpünü,anahtarın metal ucunu söküp ona taktım ,1 senedir saat gibi,bir stilo anahtarı da ara istersen bulamazsan son çare kaybettiğin parçayı ben imal edeyim biladerim...