PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klimanın altında mektup var

kukart
16/06/2008, 21:33
Klimanın altında (klima göstergelerinin) bilgisayar çıktısı buldum..
nasılmı buldum daha önce sizle paylaşmıştım gaz pedalının sağında kliima borularının geçtyiği yerden gıcırtı geliyor diye .. orada kaplama (plastik kapak) yı söktüm biraz sağı solu kurcaladığımda bir kağıt parçası ve üzerinde klima ile ilgili rakamlar falan yazılıydı detaylı incelemedim zaten yazılarda baya bi silinmiş sıcaktan sanırım....

yazıyı bulduğum anda Mimar Sinan nın bir Hikayesi var o geldi aklıma...

Mimar Sinan nın yaptığı cami lerden birinde sütunlardan birinde bir sorun çıkıyor ( yakın bir zamanda.. olmuş bir olay) onarabilmek için mimarlar falan toplanıyor bir türlü karar veremiyorlar yıkmadan zarar vermeden nasıl hallederiz diye incalameler devam ederken tuğlalardan ( veya taş parçası) birinin altında gizlenmiş bir not buluyorlar tercümesi falan yapılıyor ;... notta bu yazıyı bulduğunuza göre yapının bilmem şu bölümünde bilmem şu sorun var .. ve şöyle şöyle yaparsanız sorun giderilir (gibi) yazıyor...

benim bulduğum notta herhangi bi sorunuma cvp bulamadım ama , aracın herhangi bir yerinde fabrikan kullanıcıya bir not bulacağım aklıma gelmezdi ..

bir anı (daha): yakın bir arkadaşım ikinci el bir araç almıştı temizlik yaparken aracın döşemesine gizlenmiş yaklaşık 1500 ytl değerinde cep tel bulumuştu...

sizde aracınızda gizli birşey buldunuz mu arkadaşlar
özellikle ikinci el araç alanlar özellikle baksın silah falan kaçakcılık gibi mevzularda başınıza bela olacak işlere bulaşabilirsiniz...( Allah Korusun)

uLTRa GP
16/06/2008, 22:04
haklısın kardeşim

tolgaank88
16/06/2008, 22:22
garip bi olay :),paylaşım için teşekkürler...

POSEIDON
16/06/2008, 22:48
Daha neler çıkacak Punto' larımızın içinden!!!

Güzelim araçlarımızı Pandora' nın kutusuna çevirmiş adamlar!!! Ben 100 binden sonra yeni araba çıkacak diyorum Punto' lardan!!! Göreceğiz... :D

Kinder Süpriz gibi maaşallah bizim araçlar!!!

femoli
17/06/2008, 09:15
Enteresan bir durum, olabilir adamlar servis için bırakmışlardır :D yapamadıkları bir yer olursa baksın öğrensinler diyedir belkide :)

nghn
17/06/2008, 09:23
Siz bu mektubu okurken ben cooooookk uzaklarda olacagım :D:D

yakupca
17/06/2008, 09:26
hoş valla
akıllıca
belkıde özel bi servis bırakmış olabılır
aracın senden oncekı sahıbının servisi mesela

kukart
19/06/2008, 23:34
mektubun fotoğrafını kısa zamanda çekimde ekleyim buraya ;)
bu arada mektub buldum iki gün sonra aracım arıza yaptı
şimdi diyorum bende şikayet etcem arızadan sebep mail yerine mektub yazıp
puntomun posta kutusuna bıraksam mı :)

buzman
20/06/2008, 00:34
çok ilginç bir olay arkadaşlar şuana kadar böyle bir olay duymadım...

Halook!!!
20/06/2008, 00:38
Benim aracımda da sağ arka tarafta yerde bir şişlik vardı.Bir çok Puntoya baktım ve hiç böyle birşeye rastlamadım bugüne kadar.Servise gidip sağ arka tarafın yer döşemesini kaldırtınca ve şişliğe neden olan şeyi görünce de şok oldum.Döşemenin altından benzin deposu kapağı (dış kapak) çıktı :D :D :D

OzzY
20/06/2008, 00:44
haha yedek parça bırakmışlar daha ne istiyon :D:D

Summanus
23/06/2008, 20:01
Bende ekleyeyim.Geçen 400 km lik bir yolculuğa çıktım klima açık. Yaklaşık yarım saat klima çalıştıktan sonra üst havalandırmadan bir mektupta bana geldi.Barkod numarası gibi küçük bir kağıt gözümün önünden uçtu gitti. Torpidoya attım duruyo. Sürpriz kağıtlar çıkabiliyo karıştırmadan da... :)

kukart
30/06/2008, 15:50
Bende ekleyeyim.Geçen 400 km lik bir yolculuğa çıktım klima açık. Yaklaşık yarım saat klima çalıştıktan sonra üst havalandırmadan bir mektupta bana geldi.Barkod numarası gibi küçük bir kağıt gözümün önünden uçtu gitti. Torpidoya attım duruyo. Sürpriz kağıtlar çıkabiliyo karıştırmadan da... :)

seninki iadeli tahütlüymüş önüne düşmüş...:)
ben bakmasam bulamıyodum mektubu :)

Muhendis06
08/07/2008, 12:04
Benim punto'nun da debriyaj pedalindan hışırtılar gelmeye başladı. Ses giderek daha gıcık bir hale dönüştü. Artık dayanılmaz noktaya geldiğinde pedalları incelemek için paspasları çıkarttım. Elle ve gözle muayene ederken debriyaj pedalının altına yapıştırılmış bir etiket gördüm. Zamanla eskiyen bu etiket, atmaya başlayarak soyuluyormuş. Soyulurken de her pedala bastıkça naylon hışırtısı gibi ses çıkartıyordu. Etiketi yerinden sökünce olay çözüldü :). Ne araba ama...

ReNoVaTio
09/07/2008, 09:30
daha neler göreceğiz:-DD

mm_isik
09/07/2008, 10:25
Puntolarin %80 Ninden Böyle Mektup Ve Işaretler çikiyor Galiba:)

Güzel Tesadüfler:) Gaza Gelip Aracin Sağini Solunu Sökemeyelimde:)

HKNZHR
10/07/2008, 14:28
herkes bişi bulmus bakalım benim araçtan ne cıkacak xD bana cıksa cıksa borç kagıdı cıkar xD zuha

mm_isik
10/07/2008, 14:32
Ehehehehee :)))

Güzeldi Hakan :)

Halook!!!
10/07/2008, 19:24
En garibi de benimkisi herhalde :D :D :D

Benim aracımda da sağ arka tarafta yerde bir şişlik vardı.Bir çok Puntoya baktım ve hiç böyle birşeye rastlamadım bugüne kadar.Servise gidip sağ arka tarafın yer döşemesini kaldırtınca ve şişliğe neden olan şeyi görünce de şok oldum.Döşemenin altından benzin deposu kapağı (dış kapak) çıktı :D :D :D

aykuting
10/07/2008, 20:53
buhahhaa benim GP de Email atmasın banaaa:D:D:D

kukart
10/07/2008, 23:33
En garibi de benimkisi herhalde :D :D :D
depo kapağının altında depo ya giden borularda varsa işte o deli bişe olurdu... :)

Halook!!!
10/07/2008, 23:53
depo kapağının altında depo ya giden borularda varsa işte o deli bişe olurdu... :)

Yok o kadar abartmamışlar :D :D :D

Unique_GOTH
20/07/2008, 15:55
bu konuya az da olsa bir açıklık getirmek isterim babam zamanında Ford fabrikasında çalıştığı için o anlatmıştı bana yurtdışındaki fabrikalarda çalışan Türk işçiler aracın Türkiyeye geleceğini öğrendikleri zaman Türklere kolaylık sağlamak için aracın belli yerlerine yedek parçalar koyarlarmış babam da ön konsolu taktığı için koltukların altına falan çok sayıda vida ve işe yarayacak şeyler koyarmış yani kaçakçılıktan falan şüphelenmeyin bunlar büyük ihtimalle ülkesini ve ülkesinin insanlarını özlemiş gurbetçilerimizin işidir :)

saygılarımla...

mm_isik
22/07/2008, 16:03
bu Konuya Az Da Olsa Bir Açıklık Getirmek Isterim Babam Zamanında Ford Fabrikasında çalıştığı Için O Anlatmıştı Bana Yurtdışındaki Fabrikalarda çalışan Türk Işçiler Aracın Türkiyeye Geleceğini öğrendikleri Zaman Türklere Kolaylık Sağlamak Için Aracın Belli Yerlerine Yedek Parçalar Koyarlarmış Babam Da ön Konsolu Taktığı Için Koltukların Altına Falan çok Sayıda Vida Ve Işe Yarayacak şeyler Koyarmış Yani Kaçakçılıktan Falan şüphelenmeyin Bunlar Büyük Ihtimalle ülkesini Ve ülkesinin Insanlarını özlemiş Gurbetçilerimizin Işidir :)

Saygılarımla...

Gunumuzde Bu Sekilde Olacagini Tahmin Etmiyorum Cunku Biz Turkler Biraz Huzursuzlandik. Koltugun Altinda Bitane Basi Bos Vida Bulduk Mu Alayina Sikayet Ederiz Bu Vida Bi Yerden Dusmus Nasi Araba Satiyorsunuz Die :d

Unique_GOTH
05/08/2008, 16:00
Gunumuzde Bu Sekilde Olacagini Tahmin Etmiyorum Cunku Biz Turkler Biraz Huzursuzlandik. Koltugun Altinda Bitane Basi Bos Vida Bulduk Mu Alayina Sikayet Ederiz Bu Vida Bi Yerden Dusmus Nasi Araba Satiyorsunuz Die :d

o da güzelmiş :D