PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok ilginç:)

ShowNoMercy
16/06/2008, 01:31
Arkadaşlar belki yeri değildir,belki bilenler vardır ama size bana çok ilginç gelen bi olayı aktaracağım.
Bizim arabaların uzaktan kumandaları varya belli bi mesafeden sonra çekmez hani.Çekmediği mesafeye gidip bunu birde kumandayı arabaya doğru değilde alnınıza doğru tutarak deneyin bakalım ne olcak?Evet kafaya doğru tutunca alıyor hemde baya uzak mesafelerden.Bunun nasıl teknik bir açıklaması olabilir sizce:))

sinan1907
16/06/2008, 02:00
beyin gücüyle ion kuruyo olmasın sakın

OzzY
16/06/2008, 02:01
vucudumuz anten görevi görüyo bildiğim kadarıyla

Ziyaretçi047
16/06/2008, 02:58
Hey allahım. Kafayı yedirtceksiniz bana :) Ama denedim oluyor gibi :)

ShowNoMercy
16/06/2008, 03:04
:) üşenmedin mi cihancım bu saatte yaw? :)

Ziyaretçi047
16/06/2008, 04:06
ev 9. kat olunca balkon iyi bir test yeri.

ShowNoMercy
16/06/2008, 05:43
Balkondan zaten alır diye düşünüyorum otopark çok fazla uzakta değilse.Sabah çekmediği yerlerden dene bide

Ah-MeT
16/06/2008, 07:56
gercekten enteresan:) sanırım uzaktan kumandanın beyni yetersiz geliyor:P

ugurozer
16/06/2008, 09:45
bunu biryerde okumustum ama sebebini unuttum :)

femoli
16/06/2008, 09:52
:D:D Bune ya şakamı, denemedim ama saçma geliyor .Enteresan daha ne konular göreceğiz ..

Deneyenler yazsın bakalım hakikatten oluyormu ,Birde eğer oluyorsa birde şunu tartışalım bunun beyine zararı varmıdır ne gibi yan etkileri olabilir :):)

yakupca
16/06/2008, 09:52
mesafe kaç metre tahminen. onu bilmek lazım. açık alanda sinyoli bozacak bi durum olmadıgı ve pillerin şağlam olması durumunda 200 mt alır sanırım.

ShowNoMercy
16/06/2008, 11:42
arkadaşlar şöyle deneyebilirsiniz.Açık bi alanda kumandanın alamadığı kadar uzağa gidin deneyerek(dörtlülerden anlayabilirsiniz alıp almadığını)almıyorsa bir de kafanıza tutup deneyin:D

tolgaank88
16/06/2008, 11:47
Birde eğer oluyorsa birde şunu tartışalım bunun beyine zararı varmıdır ne gibi yan etkileri olabilir :):)

:D:D:D:D:D:D:D
mehmet abi mükemmel bi bakış açısı :):)
hakkaten beynede bi zararı olabilir,belki insanın beyninden yiyodur...:D:D

holigan
16/06/2008, 11:49
abi eğer böyle birşey varsa gerçekten ben şu soruyu sormak isterim.bu nerden aklına geldi ve denedin ?:D:D

OzzY
16/06/2008, 12:25
Bu olay discovery channelda bi programda anlatılmıştı braniac yada mythbusters olabilir bende denemiştim oluyo gerçekten....

Radyo dalgaları kullandığından hiç bi zararı yok :)

ugurozer
16/06/2008, 15:02
abi bu tur cihazlar biraz yukarı kaldırınca daha iyi ceker bunu amuda dikilipte ayagınızın yanında tutarsanız gene alacaktir yani bence :)) onemli olan baş yanı ayak yanı diilde biraz yukarıda tutmak olmasın sakın? :))

Ziyaretçi047
16/06/2008, 15:09
Mesela biz de şöyle bişe denedik olmadı. İnternet efsanesiymiş. Elinizde aracınızın kumandası olsun. Bir arkadaşınız da aracınızın yanına gitsin. Siz çok uzakta olun mesela başka bir şehirde :D. Telefonla konuşurken kumandayı telefona tutun. Öteki adam arabanın yanında diye araba açılacakmış. Hadi leeeeeeeen dedim. Denedim ve olmadı :D

OzzY
16/06/2008, 15:14
abi bu tur cihazlar biraz yukarı kaldırınca daha iyi ceker bunu amuda dikilipte ayagınızın yanında tutarsanız gene alacaktir yani bence :)) onemli olan baş yanı ayak yanı diilde biraz yukarıda tutmak olmasın sakın? :))
Yok olmuyo öyle:D
Ama amuda kalkıpta ayağına değdirip deneyebilcek varsa denenebilir :D:D

KaMiKaZe
16/06/2008, 15:20
Harici anten kullanan bir radyo ile deneyin insan vücudu anten değil çanak görevi görecektir. Sadece radyo yada kumandada değil Fm bandı üstünden haberleşen hertürlü cihazda anten etkisi yaratabilirsiniz.

ShowNoMercy
16/06/2008, 16:17
abi eğer böyle birşey varsa gerçekten ben şu soruyu sormak isterim.bu nerden aklına geldi ve denedin ?:D:D eehehe bana da bi arkadaşım söylemişti hadi leennn demiştim ama deneyince oluyomuş hakkaten.Ama ilk bulan arkadaş her kimse ona sormak lazım hakikaten ben de çok merak ediyorum:D:D

nghn
16/06/2008, 17:15
cem yılmazın reklamındaki gibi olmuşsunuz ..bademcik ameliyatın nasıl geçti oğlum.. oo sizi görebiliyorum yıllar sonra.. süper ya arkadaslar kendinizi 10.kattan atarken de kumanda çalısıyor mu deneyin bi bakalım :D:D:D

mustafaf
16/06/2008, 18:38
hakkaten ılk okuyunca olurmu ole sey dedımde.deneyınce fark edıyormus valla.daha uzak mesafeden cekıyor sımdı.ama tam denerken adamın bırı bana bakıomus.sonra donup bana dedıkı; hayırdır bılader basınmı agrıyo :D:D:D

Ziyaretçi047
16/06/2008, 19:56
Bu cep telefonu olayı cidden başardınız mı ciddi misiniz?

ugurozer
16/06/2008, 22:05
abi bende delilik dedim ama yinede denedim onu telefonla cekme olayını :) tabi olmaz hadi radyo frekansı yayıyor aletlerde alıcı olarak ses dalgasi alıcısı olan sadece mikrofonları var radyo dalgasını neresinden alacakta karsıya iletecekki? :)

hakkaten ılk okuyunca olurmu ole sey dedımde.deneyınce fark edıyormus valla.daha uzak mesafeden cekıyor sımdı.ama tam denerken adamın bırı bana bakıomus.sonra donup bana dedıkı; hayırdır bılader basınmı agrıyo :D:D:D

o abi bişe biliyoda sana soru soruyor yaw demek bak baş ağrısınada iyi geliomuş bu şekilde kapıları açıvermek :)) dr gidiosun yazıo recetetyi: 2:1 beyne yakın tutularak punto kapıları açılacak tok karna ve sabah surus yapılmamış zihine, 3:1 kapılar kapalı oldugu halde kilitleme butonuna uzuuun uzuuun basılacak, dalgalar ilk alınmaya başlandıgında uyku bozuklugu yapabilir normalder, kumandayı çocuunuzun hoplayıp alamayacagi yere koyuverin

nyesilyurt
17/06/2008, 00:09
Mesela biz de şöyle bişe denedik olmadı. İnternet efsanesiymiş. Elinizde aracınızın kumandası olsun. Bir arkadaşınız da aracınızın yanına gitsin. Siz çok uzakta olun mesela başka bir şehirde :D. Telefonla konuşurken kumandayı telefona tutun. Öteki adam arabanın yanında diye araba açılacakmış. Hadi leeeeeeeen dedim. Denedim ve olmadı :D

ben bunu denedim oldu

Ziyaretçi047
17/06/2008, 01:04
nasıl ya. normal uzaklıktan çekmiş olmasın ?

ugurozer
17/06/2008, 10:07
bencede telefonu kapatsanda cekecektir o zaten :)

grande26
17/06/2008, 10:52
Avucumuza tutsak (biraz daha sağlıklı olması açısından)illa kafaya şart mı?

ShowNoMercy
17/06/2008, 18:59
Avucumuza tutsak (biraz daha sağlıklı olması açısından)illa kafaya şart mı?

:D:D Niye şart olsun arkadaşım,ilginç geldi aktardım.Ayrıca radyo frekansıyla çalışan bir aletin cep telefonu kadar bile zararlı olduğunu düşünmüyorum.

mustafaf
17/06/2008, 19:41
abi bende delilik dedim ama yinede denedim onu telefonla cekme olayını :) tabi olmaz hadi radyo frekansı yayıyor aletlerde alıcı olarak ses dalgasi alıcısı olan sadece mikrofonları var radyo dalgasını neresinden alacakta karsıya iletecekki? :)

o abi bişe biliyoda sana soru soruyor yaw demek bak baş ağrısınada iyi geliomuş bu şekilde kapıları açıvermek :)) dr gidiosun yazıo recetetyi: 2:1 beyne yakın tutularak punto kapıları açılacak tok karna ve sabah surus yapılmamış zihine, 3:1 kapılar kapalı oldugu halde kilitleme butonuna uzuuun uzuuun basılacak, dalgalar ilk alınmaya başlandıgında uyku bozuklugu yapabilir normalder, kumandayı çocuunuzun hoplayıp alamayacagi yere koyuverin

memlekette doktor cok.yarın bıgun bırı cıkar uzaktan kumanda bel fıtıgınada ıyı gelıyo.k.c.nza dogru tutup kapıları acın der...

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

grande26
17/06/2008, 20:47
ben bunu denedim oldu

Ben de geyik kokmasına rağmen akşam denedim,olmuyor..