PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : G.punto ön tampon sorunu:(

34HGS93
13/06/2008, 11:42
arkadaşlar aracımı aldıgımdan 1 ay sonra ön tampon da yani farın alt sıkmının tam oturmadgını gördüm ama az belli dikkat edilince belli oluyordu servise sordum bunlar war dedi sonuçta plastik tamppon dediler we neyse dedim we bugun arcımı yıkadım we gördügüm ufak kasma resmen daha da büyümüş 1 hafta güneşte kaldı araç sıcaklarda acaba tampon kasma yapmış olabilir mi? diger arkadaşlar da böle bi sorunla karşılaştılarmı suan resmen farın alt kısmına yani tamponla birleşme yeri 1cm açık we içi görünüyor:( inş. sizde böle bişeyle karşılaşmamışsınızdır.

nghn
13/06/2008, 11:51
dua edin böyle değil :( şükretmek lazım halinize..
2592
2593

punto35
13/06/2008, 12:36
gökhan geçmiş olsun benim gpde de var böle bi sorun ama senin gibi değil yani güneşte kasma esneme gibi sorunum yok ama tamponun tırnaklarında bi gevşeme oluyo...

nghn sanada geçmiş olsun motoru nerde bıraktın:agri:

34HGS93
13/06/2008, 12:42
anladım ama bilmiorum sıcakta resmen kasılmış sert plastik resmen yumuşacık anlamadım kalitesnden mi bilmiorum ama az önce resvis ile konuştm ayar yaparız dediler ama walla ayarlık bi hali yok:( sonuçta kaza yapmadım vida yerlerini diyelim oturmammış ama hepsi tam yerinde sonuçta bizden kaynaklanmayan bi sorun ise ben o kdr para werdigim bi aracın tamponun öle olmasını istemem hatta kimse istemez paranın karşılığını wermek zorundalar bbana göre pazartesine gün aldm bakalım inş. düzelir :( hiç umudum yok ama resim atmak isterdim ama işde oldugm için bluetooth olmadıgı için atamıorum akşam resim de ekleyecegim.

grandecaglar
13/06/2008, 13:21
benimde far ile tampon arası açılıyo sıcaktan 1 cm sonra hava soğuyunca düzeliyor açılınca çok kötü görünüyor :agri:

Ah-MeT
13/06/2008, 16:59
ben hiç dikkat etmedim... ama sıcaktanda ne kadar esneyebilirki cok yumusak bir plastik malzeme degilki bu

CaGRi
13/06/2008, 17:38
çoğu puntoda bu sorun war. normalde 0,5 cm açıklk warken sıcakta genleşip 1 cm i bile bulabiliyor. pek de abartlılacak birşey olmadığını düşünüyorum. ha olmasa çok daha iyi olurdu ama.yapılacak bişi yok...takmayın kafasınıza böyle şeyleri...:)

ya konuyu daıtmak gibi olmasın ama nghn senn arabna nooldu öyle yaa:S:S

ibanez06
14/06/2008, 11:46
benim araçlada babam dün tretuara vurmuş fırın altından itibaren ama nasıl olduysa farda gitmiş kasko var allahtan bakalım benim araçtada farın hemen altında ufak bi kırık vardı şimdi hepsinin yaptırcam ayar tutarsa yazarım arkadaşlar

KaMiKaZe
14/06/2008, 14:42
Tamponun esnekliğinden olsa gerek zamanla orası açılabiliyor serviste 5 dakkada 2 vidayı gevşetip geri sıkarak halledilebiliyor.

gogigogi
14/06/2008, 19:03
sorun bende de vardı :hotornot: farın altı parmak girecek kadar açılyordu önce kaza yaptım tampon değişti s:serenade:onra da sattım kurtuldum :gome_whi:sorunum kalmadı :poster_s:

utku952
14/06/2008, 20:59
bende aynı sorun arka tampon da var. bagaj kapağı ve tampon arasında boşluk var ne zaman baksam içimi çekiorm :)

sinan1907
15/06/2008, 02:28
aynısı bendede var benzinlikte amcamın biri geri gelirken dınk dedi vurdu açıldı farla tampon arası serviste yaptırdım eskisi gibi olmuştu ama şimdi gene açıldı o arası ve resmen 1 cm boşluk var o arada

thetuco
20/06/2008, 13:52
şimdi punto almayı düşünüyordum bu yazdıklarınızdan sonra bir haller oldu bana... çözümü yokmu arkadaşlar bunun... bir tampon kaça değişiyor...

kadoku
20/06/2008, 14:28
Bu bahsedilen sorun her araçda olmasada sık karşılaşılan bir durum, ancak öyle araba almaktan vazgeçirecek kadar abartılacak bir durum yok, nihayetinde bunu yapanda bir insan sıcakta asfalt bile erirken plastiğin böyle yumuşaması bence gayet doğal, olmasa daha iyi olurdu ama ne yapalım gülü seven dikenine katlanır, sonuçta çözümü olmayan bir sorun da değil servisde ayar yapmak en fazla 5-10 dk.bir zamanı alıyor.

gurik
20/06/2008, 16:02
Anlayamadığım şey şu arkadaşlar. Ufak bir ayar problemini bu kadar büyütmenin sebebi nedir? Biliyorsunuz ki birçok kişi artık gp almak için forumumuzu takip ediyor ve yazılanları referans alıyor. Fakat şunu görüyorum ki serviste yada bir tampon ustasının 5 dakikada yapabileceği bir ayar sorununu plastiğin kalitesizliği veya aracın ucuz işçiliği gibi bir duruma getirmeyelim lütfen. Evet malzemeler artık her araçta %60-70 plastik ama napalım ki teknolojinin gereği bu. Yani kağnıya binecek halimiz yok. Benim estetik kaygım çok fazla olmasına rağmen bu açıklığı göremiyorum yada hata olarak algılamıyorum.Belki de her darbeyi fara vermesin diye o kadar yumuşak ve aralıklı o bölüm. Olayları doğasına uygun tartışmakta yarar var. Yoksa ikinci elde kendi kendimize aracımızın değerini düşürür gereksiz şehir efsaneleri üretiriz.
Son söz, tamponundan şikayeti olan tüm gp ciler garantisi varsa servise yoksa tamponcuya gidip ayarlatsın. Saygılarımla.