PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon Arizasi

enginakin
12/06/2008, 19:49
Arkadaşlar benim dreksiyondan çevirirken kütür kütür ses gelmeye başladı. Ben hidrolik yağı seviyesimi düştü heralde dedim ama kaputun altında yağ koyma yerini bulamadım bilen varmı.

DAYI
12/06/2008, 22:37
Arkadaşım forumda bu konuya daha önce değinmiştik GP de hidrolik direksiyon sistemi bulunmamaktadır.Elektrikli direksiyon sisteminizde arıza başlangıcı mevcut veya ön amortisör üst rulmanlarınız ses yapmaya başlamış.Tavsiyem vakit geçirmeden bir servise baş vurmanız.Saygılarımla..

grande26
12/06/2008, 22:56
Aracınız kaç aylık veya yaşında;şunun için soruyorum Fiat hala mı direksiyon sorununa çözüm bulamadı!!!

DAYI
12/06/2008, 23:10
Yeni üretim araçlarda herhangi bir sorun yok eski üretimlerdede artık tek tük sorun çıkıyor.Kronik bir sorun değil,nihayetinde elektronik kontrolü çalışan bir sistem arıza çıkmaz diye bir şey yok .Şöyle düşünün eve aldığınız bir plazma 1 haftada arıza yapabiliyor bu o markanın kötü olduğunu ve sık arıza yaptığını göstermez.Saygılarımla...

enginakin
13/06/2008, 07:37
Aracım 2006 model ve garantisi geçti eğer direksiyon sisteminde bi problem varsa baya bi tuzluya patlıcak bana heralde onun için onu düşünmek istemiyorum eğer rulmanda ise probleme bana kaça patlar acaba bilen varmı.

kara kız
13/06/2008, 07:49
Aracım 2006 model ve garantisi geçti eğer direksiyon sisteminde bi problem varsa baya bi tuzluya patlıcak bana heralde onun için onu düşünmek istemiyorum eğer rulmanda ise probleme bana kaça patlar acaba bilen varmı.

grande punto gibi bi araça sahip olupta hele bu aracı sıfır km alıp ta garantısını uzatmamak bence buyuk bi yanlışşşş geçmişş olsun sizee umarım fazla ucrete tabi tutmazlar..ama soykede bi gercek varr umarım dıreksyonla ilgili yata on takım ve duzenle ilgili başınıza buyuk bi sorun gelmez..malıyeti gercekten çok yuksek..tekrar gecmiş olsun

yakupca
13/06/2008, 08:44
bende korkuyorum kardeş senin kinden az farklı olarak benim araç da yol bilgisayarında sterring fail diye bi hata çıkıyor ve direksiyon kitliyor..tahmini bedel1500 ytl civarında. servise gidemiyorum korkumdan acaba mı diye.
inşallah senin problemin basit olur.

enginakin
13/06/2008, 08:45
grande punto gibi bir aracı ikinci el aldım ve aldığımdada garantisi bitikdi Doğrusu ile yanlışşşş ı ile aracımdan memnunum lütfen fiyat konusunda bilginiz var ise yardımcı olun

Ama büyük olasılıkla rulmandan çünkü 3 gün önce debriyaj baskı balata değişti servis de onu takarken deforme olmuştur tahmin ediyorum çünkü debriyaj sökme takma olayı baya teferuatlı bi iş ben odur diye tahmin ediyorum servis bakayım ne diyecek.

enginakin
13/06/2008, 17:04
Bugün servise gittim neyseki korktuğum başıma gelmedi. Görevli ön amortisörlerin helezon yaylarının üstündeki takozun ordaki bilyelerin yağlanması gerekiyor dedi.Hatta bana bile kontrol ettirdi. O direksiyonu çevirirken ben ön helezonlara dokundum gerçektende kıtırtı sesi ile birlikte helezonlar titriyodu maliyeti işçilik olur oda 50-60 ytl yi geçmez dedi. Vaktim yoktu yaptıramadım. ama içim rahatladı.
Bana göre bunun sebebi üç gün önce aracımda servisde baskı balata değişti sağolsunlar motor koruma hediye ettiler o motoru yağlar ve pislikden arındırmak için kullandıkları ilaç malum yerdeki yağıda temizledi heralde bundan dolayı ses yapıyor. Foruma katılılıp fikrini beyan eden arkadaşlara ve Antalya Pınarbaşı fiat servisine teşekür ediyorum.

grande26
13/06/2008, 18:22
bende korkuyorum kardeş senin kinden az farklı olarak benim araç da yol bilgisayarında sterring fail diye bi hata çıkıyor ve direksiyon kitliyor..tahmini bedel1500 ytl civarında. servise gidemiyorum korkumdan acaba mı diye.
inşallah senin problemin basit olur.

Üzgünüm ama acabalık durumu yok,tecrübeyle sabit;2008 model aracım daha ilk ayında bu arızadan dolayı direksiyon sistemi değişmişti.Güvenliğiniz adına servisin yolunu tutun..