PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HKS Turbo Timer

KaMiKaZe
05/06/2008, 23:05
.

erdiyilmaz
05/06/2008, 23:17
değişik bir ürün, hayırLı oLsun : )

Ah-MeT
05/06/2008, 23:28
hayırlı olsun simdiden...

KaMiKaZe
05/06/2008, 23:29
değişik bir ürün, hayırLı oLsun : )

japon işi erdi ben deniyecem sonra sizlerede alıcaz :D

hayırlı olsun simdiden...

ahmetin sağolasın haziran sonu görüşecez senle 2-3 günde olsa gelcem bodruma :D neyse konuyu dağıtmıyoruz.

ugurozer
05/06/2008, 23:35
hayırlı olsunda abi inş bizim araclara baglanıyordur. Kontagi kapatıp anahtarı cektikten sonra butun devre kesiliyorsa turbo nasıl calisacak bilmem :) inş olur bizim araclara

KaMiKaZe
05/06/2008, 23:49
takılıyor örnekleri var ama nasıl takıldığına dair bilgi yok :d

OzzY
06/06/2008, 00:45
japon işi erdi ben deniyecem sonra sizlerede alıcaz :D

ahmetin sağolasın haziran sonu görüşecez senle 2-3 günde olsa gelcem bodruma :D neyse konuyu dağıtmıyoruz.
Ahmet yaşadı muhtemelen 3 kişilik buluşma olucak bu durumda :D:d

Ziyaretçi047
06/06/2008, 01:58
dostum aynı fiyata bir tane de bana alır mısın lütfen :) ya da satarsan alabilirim :)

KaMiKaZe
06/06/2008, 09:11
Ahmet yaşadı muhtemelen 3 kişilik buluşma olucak bu durumda :D:d

ozan sendemi geliyon yoksa :D izmirden gelirsin heralde ?

ugurozer
06/06/2008, 09:21
bende isterim yaww benzinli turbosuz araclarada takılabilirmi sadece 0-100 olcum yapanı

KaMiKaZe
06/06/2008, 09:34
uğur sadece ölçüm için istiyorsan turbo timer almanın anlamı yok ama takılabilirmi diyorsan evet takılabiliyor. Turbo timerın asıl amacı ölçüm yapmak olmadığı için ölçümü çokda hassas değil şöyleki kronometre ölçüme aracın hareket etmesi ile başlıyor 100km/h de durduruyor. Göstergedeki herhangi sapma aynen turbo timerın ölçümünede yansıyor. Bu işi daha profesyonel yapmak istiyorsan "gtech" kullanman gerek "gtech" kendi mekanizmasını kullanıyor ve çok daha hassas ölçümler yapabiliyor. Drag ve yarış araçlarında "gtech" kullanılıyor..

CaGRi
06/06/2008, 10:11
way way way:) hayrlı olsn orhan.güzelmiş, güle güle kullan.

ugurozer
06/06/2008, 10:20
abi artık senden yardım alcaz bu gibi şeyler için :)) ya iyide ben bunu takarsam oyun gibi surekli kendi rekorumu kırmaya calisirim o benzinle bu saniye su benzinle bu saniye yag seviyesi burdayken yok su katkı maddesi katılıyken sole derken cepte gram para kalmaz sanırım :)) takmamam daha hayırlı olabilir. Ama turbo timeri arabayı benzinli araba gibi kullanan daha durmadan stop eden bbam ve kardesim icin dusunebilirim. Motorsilk koydum turbo sagligi icin ancan buda olursa cok daha iyi olur.

KaMiKaZe
06/06/2008, 10:31
abi artık senden yardım alcaz bu gibi şeyler için :)) ya iyide ben bunu takarsam oyun gibi surekli kendi rekorumu kırmaya calisirim o benzinle bu saniye su benzinle bu saniye yag seviyesi burdayken yok su katkı maddesi katılıyken sole derken cepte gram para kalmaz sanırım :)) takmamam daha hayırlı olabilir. Ama turbo timeri arabayı benzinli araba gibi kullanan daha durmadan stop eden bbam ve kardesim icin dusunebilirim. Motorsilk koydum turbo sagligi icin ancan buda olursa cok daha iyi olur.

valla birşeyler bilsekte halen daha bilgi konusundan çok eksik ve açım :D takılması hakkında hiçbir bilgim yok hala daha sadece gri kablonun el freninin altındaki anahtara gitmesi gerektiğini biliyorum. Bu arada turbonun ömrü için gerçekten çok önemli bir ürün eğer ailen dediğin gibi kullanıyorsa sanada 1 adet şart.

OzzY
06/06/2008, 10:36
ozan sendemi geliyon yoksa :D izmirden gelirsin heralde ?
28 yada 29 haziranda otele giriş yapıcaz abi.
Evet İzmirden ailecek :)

mustafaf
06/06/2008, 12:38
enteresan bır urun :)

KaMiKaZe
06/06/2008, 13:46
28 yada 29 haziranda otele giriş yapıcaz abi.
Evet İzmirden ailecek :)

ozan 1 hafta kadar kalırsan heralde karşılaşırız :D

enteresan bır urun :)

enterasan sayılmaz avrupada çoğu turbo olmak üzere birçok arabada mevcut.

mustafaf
06/06/2008, 13:48
ozan 1 hafta kadar kalırsan heralde karşılaşırız :D

enterasan sayılmaz avrupada çoğu turbo olmak üzere birçok arabada mevcut.

ben ılk defa duydugum ıcın enteresan geldı..

ekorkut
06/06/2008, 14:00
Arkadaşım ekte montaj manueli var. Atla deve değil oldukça basit bir iş. Kendin bile yapabilirsin. Yapamazsan bir elektrikçiye anlat o kadar.

https://www.racecarnewmedia.co.uk/hks/pdf/turbotimers/EP%20Turbo%20timer%20type%201%20inst.pdf

KaMiKaZe
06/06/2008, 14:18
Arkadaşım ekte montaj manueli var. Atla deve değil oldukça basit bir iş. Kendin bile yapabilirsin. Yapamazsan bir elektrikçiye anlat o kadar.

https://www.racecarnewmedia.co.uk/hks/pdf/turbotimers/EP%20Turbo%20timer%20type%201%20inst.pdf (https://www.racecarnewmedia.co.uk/hks/pdf/turbotimers/EP%20Turbo%20timer%20type%201%20inst.pdf)

eyvallah emre abi zaten 5 tane kablo var çok zor olmıyacağını bende biliyorum ama görmek lazım kıbrısta kullanan arkadaşlarım vardı ama onla kaldı yani hiç montajını görmedim sağolasın.

Ziyaretçi047
06/06/2008, 14:32
yaw yok mu bana da bi turbo timer. bazen çok zorladıktan sonra durup beklemek sıkıcı geliyor arabanın içinde :)

plastro
06/06/2008, 14:37
Bencede çok faydalı bir ürün taktırmak lazım

ugurozer
06/06/2008, 14:51
abi aracı yanastırırken gazlan yaklasmadıktan sonra yada geriye ileriye sert hareketlerle zıplkatarak yanstırmadıktan sonra3-5 saniyede garanti olsun diye beklersek bence hicbir problem teskil etmez. Dikkat ettim kontagı kapatınca cok kısa bir sure dınnnn diye bir ses geliyor o ses ne turbonun kendi halinde donmesi sesimi? ama seste dalgalanma veya yavas yavas azalma olmuyor o yuzden baska birsey gibi geldi yoksa turboya yag saglayan bir urun olmasın araclarımızda kamikaze arkadasımda bosuna almış olmasın bu cihazı? :))

KaMiKaZe
06/06/2008, 15:15
abi aracı yanastırırken gazlan yaklasmadıktan sonra yada geriye ileriye sert hareketlerle zıplkatarak yanstırmadıktan sonra3-5 saniyede garanti olsun diye beklersek bence hicbir problem teskil etmez. Dikkat ettim kontagı kapatınca cok kısa bir sure dınnnn diye bir ses geliyor o ses ne turbonun kendi halinde donmesi sesimi? ama seste dalgalanma veya yavas yavas azalma olmuyor o yuzden baska birsey gibi geldi yoksa turboya yag saglayan bir urun olmasın araclarımızda kamikaze arkadasımda bosuna almış olmasın bu cihazı? :))

Turboyu yağlıyacak ekstra bir yağ pompası olduğunu ve bunun kontak kapandıktan sonra çalıştığını düşünmüyorum bile.
Oldu diyelim; boşa aldın dediğin ürüne şuan elimde olsun 100 ytl veriyorlar :D Bu kadar ucuz aldıktan sonra bu ürün hiçbir zaman zarar etmez :D

Zaten 1 tanede değil 2 tane alıcam eğer elinde bir tane daha varsa. 210 hp lik turbo megane 1 e takıcaz 1 tanede.

ugurozer
06/06/2008, 17:14
sen boşuna aldın onu boşuna sen onu içimizden birine ver yaauuu :)))) şaka bir yana arkadaşlar araçlarımızda belki turboyu koruyan bir sistem mevcuttur bunu nerden ogrenebiliriz?? ben bıktım babamla kardeşime laf soylemekten yaa

egeturbo
06/06/2008, 17:25
Kontaktan kapattığında turbo timer sayesinde hala motora elektirik gidiyor sonra bu sayede yağlama devam ediyor.Ve sonra kendi stop ediyor güzel bir ürün.Hks nin gri renkte olanlarında bir kaç özellik daha vardı hem.Ben her sonradan turboladığımız araçlarda şiddetle tavsiye ediyorurum.Ve sizlerede takmanızı tavsiye ediyorum

KaMiKaZe
06/06/2008, 19:00
sen boşuna aldın onu boşuna sen onu içimizden birine ver yaauuu :)))) şaka bir yana arkadaşlar araçlarımızda belki turboyu koruyan bir sistem mevcuttur bunu nerden ogrenebiliriz?? ben bıktım babamla kardeşime laf soylemekten yaa

:D madem bu sistem mevcut neden kitapçıkta aksini iddia eden motoru hemen stop etmeyin ibaresi mevcut uğur :D

yaw yok mu bana da bi turbo timer. bazen çok zorladıktan sonra durup beklemek sıkıcı geliyor arabanın içinde :)
cihan yazmıyım dedim ama dayanamadımda sana turbo timera ihtiyaç kalmıyacak boşver sen turbo timerı.

Kontaktan kapattığında turbo timer sayesinde hala motora elektirik gidiyor sonra bu sayede yağlama devam ediyor.Ve sonra kendi stop ediyor güzel bir ürün.Hks nin gri renkte olanlarında bir kaç özellik daha vardı hem.Ben her sonradan turboladığımız araçlarda şiddetle tavsiye ediyorurum.Ve sizlerede takmanızı tavsiye ediyorum

uzman tavsiye etti buyrun bakalım.

ekorkut
06/06/2008, 20:00
Orhancım elektrikçiye yaptır lafımı geri alıyorum,madem Ankara' dasın o zaman tork garaja git, onlar 2 dk da hallederler...Senin de için rahat etmiş olur. Adamların baktıkları araba Subaru, EVO vs...1000 kere bağlamışklardır.

KaMiKaZe
06/06/2008, 20:08
Orhancım elektrikçiye yaptır lafımı geri alıyorum,madem Ankara' dasın o zaman tork garaja git, onlar 2 dk da hallederler...Senin de için rahat etmiş olur. Adamların baktıkları araba Subaru, EVO vs...1000 kere bağlamışklardır.

emre abi var gidecek adres sıkıntı değil. Aslında subaru evo için direk bağlantı aparatı var asıl onlara kolay bağlaması :D

ekorkut
06/06/2008, 21:49

Cihan bi de modifiyem forum da var satılık 150 lira yazmıs sanırım. Sıfırının 300 oldugunu düşünürsek belki sana uyar.

Ziyaretçi047
07/06/2008, 02:56
kamikaze anlamadım adamım. biraz aç bakalım neden ihtiyacım yok. yakında patlar mı diyosun motor. :)