PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren Sertleşmesi

HKNZHR
05/06/2008, 19:17
bugun arabaya oturdum ve %50 oranında bir fren sertleşmesi hissettim.. sıcaktan disklerin genleştigini düşündüm.. daha onceden sert olan frenler kontak yaptıktan sonra baya bi yumuşuyordu ve yaklasık 2 saat sonra azda olsa düzelir gibi oldu.. böyle bir sorunla karsılasan oldumu nedeni ne olabilir...??

şekerlioğlu
05/06/2008, 23:51
arabaya oturdum derken,arabayı çalıştırmadanmı bastınız frene.?

Ah-MeT
06/06/2008, 00:23
bugun arabaya oturdum ve %50 oranında bir fren sertleşmesi hissettim.. sıcaktan disklerin genleştigini düşündüm.. daha onceden sert olan frenler kontak yaptıktan sonra baya bi yumuşuyordu ve yaklasık 2 saat sonra azda olsa düzelir gibi oldu.. böyle bir sorunla karsılasan oldumu nedeni ne olabilir...??
motor stop halindeyken vestinghous emme manıfoldundan hava gelmez fren pedalına 1 -2 sefer basınca pedal sertleşir bunun sebebi daha onceden vestinghous da olan havanın bitmesinden kaynaklanıyor... aracı çalıştırdıgınızda mestanhaus a hava gelir ve pedal yumuşar eger yumuşama olmuyor yada az oluyorsa mestanhause nin içindeki korugun patlamış olmasından kaynaklanır....
vestinghous nin yararını kısaca, emme manifoldundan içerisine hava dolar ve fren pedalına daha yumuşak basmamıza yarar boylelikle daha verimli frenleme yapabilmemizi sağlar...

vestinghous dedigim parçanın yazılışını yanlış yazmış olabilirim:)

şekerlioğlu
06/06/2008, 00:38
mestanhause dedigim parçanın yazılışını yanlış yazmış olabilirim

vestinghous.

HKNZHR
06/06/2008, 00:48
calıstırdıktan sonra :) yaklasık 20 dk once dısarı cıktım ve frenler eski haline dönmüş tsk ettim ilginize..

ERC
06/06/2008, 00:58
gecmis olsun....