PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City hakkında

luckfortune
03/06/2008, 18:07
slm lar herkese city ozellıgını bellı bı hızdan sonra kendı kendı ne devreden cıkıyor dıye bılıyordum bugun 100 km hız a kadar kapanmadı acaba bı problem varmıdır.

ugurozer
03/06/2008, 18:26
kapanmadıgına eminseniz evet bariz bir problem var o hızda direksiyonun city modunda olması cok tehlikelidir. Bilginize.

OzzY
03/06/2008, 19:38
Işığın sönmesini kast ediyorsanız ışık sönmüyor.

luckfortune
03/06/2008, 19:44
evet city yazan ısık sonmmedı.

tangozcan
03/06/2008, 20:09
o ışık sönmüyor arkadaşım sürekli yanar city modu otomatik olarak dewreden çıkar 40 km den sonra die biliorum...

luckfortune
03/06/2008, 21:06
onu sanırım direksiyon sertlıgınden anlıyoruz degılmı .tsekurler herkese

CaGRi
03/06/2008, 21:13
evet bnm bildigim kadarıylada ışık yanıyor ancak belli bi süratten sonra devreden çıkıyor. o süratin altına inincede tekrar devreye giriyor.....

OzzY
03/06/2008, 21:24
onu sanırım direksiyon sertlıgınden anlıyoruz degılmı .tsekurler herkese
Aynen öyle sorun yok...

kukart
03/06/2008, 22:31
city özelliğinin sürekli aktif olduğu Honda city ye binmiştim arkadaşın arabası.. yeni almıştı bi gezelim bakalım dedim dolduk arkadaşlarla 100-120 yaptım aracın direksiyonunda sertleşmeden eser yok .. dedim bunu servise göster, çok risklii... servise götürmüş bakmışlar normal demişler hatta bir başka city (test aracı ile) araçla bi sürüş yapmış aynıs olduğunu farketmiş ... yani araç sürekli city modunda sertleşme yok Honda city kullanan varmı bilmiyorum ama bana tuhaf geldi yine GP de en azından tuş var o da olmasa ....

tolgaank88
03/06/2008, 22:51
evt özellikle bi tuş ile devre dışı bırakılması çok güzel

ugurozer
04/06/2008, 00:06
honda boyle bir hata yapmaz. hiç sanmıyorum. direksiyon sertleşmesede direksiyonun tepki mesafesini uzatırlar yani hızlandıgınızda 15 cm dondurursunuz yumusacıktır belki ama diger aracların 1 cm sine tekabul eder. Guvenlikten asla odun vermez japonlar.

yakupca
04/06/2008, 12:25
honda boyle bir hata yapmaz. hiç sanmıyorum. direksiyon sertleşmesede direksiyonun tepki mesafesini uzatırlar yani hızlandıgınızda 15 cm dondurursunuz yumusacıktır belki ama diger aracların 1 cm sine tekabul eder. Guvenlikten asla odun vermez japonlar.

aynen katılıyorum. honda nın yapacagı bi hat değil

ugurozer
04/06/2008, 16:11
modelinin city olmasımı aldattı sizi bilmiyorum ama hondalarda boyle bir ozellkde duymadım ben. eps denilen hidrolik-elktrnik sistem mevcut benm aracmda mesela dusuk hızlarda direksyn yumusk ancak fiatda city modunla alakası yok, yuksek hızlarda cok sert diyemeyiz ama cok iyi tepki veriyor.

kukart
04/06/2008, 17:10

dediğin doğru olabilir buda aynı şey değilmi zaten sertleşme olmadığı için hafif bir direksiyon kolu daha çok yoracaktır özellikle süratli iken , en ufak bir hata dan korkusuna insan kendini kasmak zorunda bırakıyor..algılama aralığı uzatılmış olabilir ama bu da aynı riski ortadan kaldırmıyor...

aynen katılıyorum. honda nın yapacagı bi hat değil

Honda nın hangi aracı EuroNcap dan ( https://www.euroncap.com/ (https://euroncap) ) yıldız almış güvenlik için Japonların extra buluşları olabilir belki ama Test sonuçlarına göre Tek bir aracı 5 yıldıza layık görülmüş (sürücü güvenliği) üst sınıf Honda Legend modeli.. diğer modellerinde en fazla 4 yıldız alabilmiş... Kaldıki benim bahsettiğim City modeli test sonuçları mevcut değil, bu Hata da değil ugur un da dediği gibi algılama seviyesi hızlandıkca değişiyor sertleşmenin yerine....

ugurozer
04/06/2008, 19:25
Honda american Ncap testlerinden 5 yıldız alıyor euro yu bilmiyorum guvenlik ekipmanlarında ve teknolojilerinde oncu biliyorum srs, yolcu guvenligi hatta yaya guvenligi gibi unsurlarda. Ben sahsen kendi aracımın amerikan testlerinden 5 yıldız aldıgını iyi biliyorum. Yapılan testlerde ornegin kafa kafa yapılan carpısmalarda mersedesin 200 e gibi tank gibi araclarıyla yapılan carpısmalarını izlemiştim.

kukart
04/06/2008, 21:17
Honda american Ncap testlerinden 5 yıldız alıyor euro yu bilmiyorum guvenlik ekipmanlarında ve teknolojilerinde oncu biliyorum srs, yolcu guvenligi hatta yaya guvenligi gibi unsurlarda. Ben sahsen kendi aracımın amerikan testlerinden 5 yıldız aldıgını iyi biliyorum. Yapılan testlerde ornegin kafa kafa yapılan carpısmalarda mersedesin 200 e gibi tank gibi araclarıyla yapılan carpısmalarını izlemiştim.

avrupada iyi çarpamayılar desene :D
şaka
honda yı bende beğeniyorum özelikle eşim sayesinde, ilk aracımı almadan önce Jazz için baya bi çaba harcamıştım
ama sonra döndük dolandık GP yi aldık...

güvenlik açısından pek bilgim yok ama motor konusunda tartışılmas sanırım HOnda..
jenratörden uçak motoruna kadar her tür motorda honda logosu var
bu logonun olduğu bi aracı sürmekte ayrı bir zevk tir eminim ;)

ugurozer
04/06/2008, 21:27
Evt bircok markayı kullanmış birisi olark bende diyebilrim ayrı bir aşk meselesi o :) puntoyuda çok seviorum yaw kızcak bana puntocu arkadaşlarm kızmasn nolur :)

ekorkut
05/06/2008, 09:46
Jazz konusunda bir yorum yapayım. Dayımın kazayı bırakın rötuşu bile olmayan cillop gibi otomatik jazz ını arkadaşıma sattık. Araba gerçekten çok temiz. Ama dümdüz asvaltta bile krım krım tıkırtı sesi geliyor her yanından. Motor gerçekten çok güzel az yakıyor fena gitmiyor vs. Fakat bilenler bilir bu motorlarda da yaklaşık 20.000 km de başlayan kronik bir sıkıntı var. Araba ısınana kadar dizel gibi çalışıyor, hararet ortaya geldiği zaman ses kesiliyor. Birçok Jazz da var bu durum . Ve Allah korusun en son bir de jazz kazası gördüm. Araba yandan yemişti ve içindeki adamı çıkartamıyorlardı. Yol tutuş desen bence tam leylek. Rüzgardan çok etkileniyor ve stabil değil. Anca şehir içi kullanım ağırlıklı olarak bence düşünülebilir bu jazz. Yoksa illa Honda olacaksa biraz daha zorlanır Civic falan alınır.

KaMiKaZe
05/06/2008, 11:50
Işığın sönmesini kast ediyorsanız ışık sönmüyor.

ozan tebrikler nokta atışı yapmışsın :D umarım sektöre girincede bu özelliğin devam eder çünkü çok ihtiyacın olucak :D

16BYY85
09/06/2008, 15:33
sonucta bu da aracın bir çok bölgesinde olduğu gibi mekanik aksamlı bir uygulama ve her tür mekanik aksamda mutlaka bir risk vardır. Daha da özetle city modunun belli bir hızdan sonra devreden cıkması gerekir ama çıkmama riski her zaman vardır. Günümüz teknolojisinde araçların direksiyon yumuşaklığı zaten şehir içinde ve dışında gerekli kolaylığı gösteriyor (buna rahat park etmede dahil) bu sebepten ben city modunda araç kullanımını çokta gerekli görmüyor ve güvenlik amacıyla kullanmıyorum