PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fırçasız yıkama olayı

FoR_ReaL
30/05/2008, 00:00
Aracımı sürekli fırçasız yıkama yapan yerlere götürüyorum ama bugün evin orda yeni açılan bir yere gittim ve araca sıkılan köpükten araç bembeyaz oldu.. Belkide normali bu ama ben ilk kez karşılaştım genelde hep sulu sabun kıvamında bir sıvı oluyordu.. Bu olayın olması gerekeni nasıldır ??

erdiyilmaz
30/05/2008, 00:06
köpükLü yıkamada geneLde bembeyaz oLuyor zaten. sonra suyLa duruLanıyor,
bazen spreyLe suLandırıLmış parLatıcı sıkıp süngerLe dagıtıp, tekrardan duruLuyorLar.

sizin eski gittiğiniz yer sanırım köpükten yana cimriLik yapıyormuş : )

KaMiKaZe
30/05/2008, 00:13
hazır konu başlamışken arkadaşlar nerde yıkatıyorsunuz arabanızı anıttepe happy car a gidiyorum 15 ye ta le bayılıyorum çok mennunmuyum hayır ?????

FoR_ReaL
30/05/2008, 00:17
köpükLü yıkamada geneLde bembeyaz oLuyor zaten. sonra suyLa duruLanıyor,
bazen spreyLe suLandırıLmış parLatıcı sıkıp süngerLe dagıtıp, tekrardan duruLuyorLar.

sizin eski gittiğiniz yer sanırım köpükten yana cimriLik yapıyormuş : )

Bugüne kadar 13 ytl ye yıkatıyordum bide :) şimdi 10 ytl verince huylandım aslında :)
tşk..

trhunter
30/05/2008, 01:17
ben dikmen caddesinde opetin altındaki SONAX ACA ya gidiyorum 15ytl ye süngerle özenli bi şekilde yıkatıyorum, mecbur kalmadıkça başka bi yere gitmyorum. Ücreti arabasına özenen öğrenci adamı biraz kasıyor ama fırça çiziklerinden nefret ediyorm napalım ;)

not: verdikleri sonax kartla 10 yıkamada 1 tanesi bedavaya geliyor

OzzY
30/05/2008, 01:35
ACT de kampanya vardı garajı olanlara sonax 10 YTL ye yıkıyor cumartesi son gün ama uzama ihtimali var sanırım...

trhunter
30/05/2008, 02:03
ACT de kampanya vardı garajı olanlara sonax 10 YTL ye yıkıyor cumartesi son gün ama uzama ihtimali var sanırım...
ACT nere ozan?

tolgaank88
30/05/2008, 09:30
esat 4 yoldan yukarı çıkarken(nenehatun caddesine doğru),dortyoldan yaklaşık 500m yukarıda sağda smart oto yıkama var...sungerle yıkıyorlar ve her seferinde,aracın heryerine parlatıcıları falan suruyorlar(belki bunu benim araca yapıyolardır,bilmiyorum :)),fiyatıda 12 ytl

CaGRi
30/05/2008, 09:43
dikmende olan arkadaşlar için apex i öneririm. 10 ytl ye iç dış köpüklü yıkıyorlar ve sonax ı bile denemiş biri olaraktan sonaxtan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. keklik pınarında opete gelmeden önce sol tarafta bi fırın war. onun karşısında. hatta üstündede büyük bi market wardı da adını hatırlayamadım şimdi. güzel yıkıyolar. tavsiye ederim

KaMiKaZe
30/05/2008, 10:19
ACT nere ozan?

AutoClubTR (https://www.autoclubturkey.com)

Linos
30/05/2008, 13:05
Ben de Kuveyt Caddesinde Ergün Oto Yıkama'ya gidiyorum... İç-dış 10 YTL.

Merkezi bir yerde, uygun fiyatlı yıkamacı bulsam, GPTR indirimi isteyeceğim ama çok dağınık durumdayız, pek mümkün değil gibi... :(

Bu arada üyelerin çok olduğu İstanbul, İzmir gibi illerden arkadaşlar da nereye gittiklerini yazarlarsa, diğerlerine faydası dokunur... ;)

civcivx
30/05/2008, 13:11
Ben evin önünde yıkıyorum. Sıra yok, parasız :)

OzzY
30/05/2008, 14:00
Bende evin önünde yıkıyorum yer uygun hortum var diğer gerekli meteryallerde bagajda :D:D

KaMiKaZe
30/05/2008, 14:09
Bende evin önünde yıkıyorum yer uygun hortum var diğer gerekli meteryallerde bagajda :D:D

arkadaşlar hortumla araba yıkayanları kınıyorum lütfen 150-200 ytl verip bir yıkama makinesi edinin malum yakında susuz kalıcaz :agiskavgasi:

OzzY
30/05/2008, 14:37
Haklısın abi ama ben çok sık yıkamıyorum ve 2 kere arabayı ıslatıcak kadar 1de kova su kullanıyorum. böyle oluncada biraz gereksiz oluyo...

KaMiKaZe
30/05/2008, 14:42
Valla gerekli gereksiz tartışılır tabiki ozan ama. Hafta 1-2 aracını yıkayanlara tavsiye ederim 2-3 kova su ile doya doya yıkayın apartmandan taşındığımız ilk gün alıcam :D

ekorkut
30/05/2008, 14:52
Ben bugüne kadar hep fırçasız kimyasal püskürtme yöntemi ile yıkattım. Anıttepe Happy Car da 20 YTL alıyorlardı yanılmıyorsam. Mebla çok fazla. Eğer fırçasız daha ucuza tavsiyesi olan varsa söylesin. Lokasyonum bahçelievler tarafları.

Not: Bu arada fırça ile yıkanması aslında süngerle yıkanmasından daha az tehlikeli çizdirme konusunda. Zira süngerin içine ufacık bir taş girse, adam süngerle abandığı anda arabayı komple çizebilir. Fırçada içinden akar gider en azından.

civcivx
30/05/2008, 14:57
Ben birkaç aydır kullanıyorum yıkama makinesini. Süper faydalı bir aletmiş valla. Koçtaş'tan 140 YTL.ye 12 ay taksitle almıştım, Black&Decker'in cihazı. Çamuru böyle astar gibi alıyor, çok iyi. Tabi yıkamacılardaki gibi profesyonel türden değil. Sanırım tüm yıkama boyunca 60 litre su harcıyormuş. 2-3 kova civarı yapar bu da.

Yalnız ben arabayı yıkarken gelen geçenlere iyi seyirlik çıkıyor, o da ayrı konu :D

KaMiKaZe
30/05/2008, 15:05
Ben bugüne kadar hep fırçasız kimyasal püskürtme yöntemi ile yıkattım. Anıttepe Happy Car da 20 YTL alıyorlardı yanılmıyorsam. Mebla çok fazla. Eğer fırçasız daha ucuza tavsiyesi olan varsa söylesin. Lokasyonum bahçelievler tarafları.

Not: Bu arada fırça ile yıkanması aslında süngerle yıkanmasından daha az tehlikeli çizdirme konusunda. Zira süngerin içine ufacık bir taş girse, adam süngerle abandığı anda arabayı komple çizebilir. Fırçada içinden akar gider en azından.

anıttepe happy car 15 ytl emre abi ben kendi süngerimide götürüyorum :D

anvil
30/05/2008, 16:01
Ben birkaç aydır kullanıyorum yıkama makinesini. Süper faydalı bir aletmiş valla. Koçtaş'tan 140 YTL.ye 12 ay taksitle almıştım, Black&Decker'in cihazı. Çamuru böyle astar gibi alıyor, çok iyi. Tabi yıkamacılardaki gibi profesyonel türden değil. Sanırım tüm yıkama boyunca 60 litre su harcıyormuş. 2-3 kova civarı yapar bu da.

Yalnız ben arabayı yıkarken gelen geçenlere iyi seyirlik çıkıyor, o da ayrı konu :D
aynı aletten ben de aldım. yağmur sonrası çamurları zor çıkarıyor. artı deterjan gözü çok çabuk boşalıyor. yine de süngerle aracın üzerinden geçmek gerekiyor. ama yine de hortumdan iyi.

civcivx
30/05/2008, 16:48
Fatih ben deterjan gözünü kullanmıyorum. Önce arabadaki çamur vs.yi makina ile temizliyorum, sonra Turtle'ın Ice şampuanını 1 kova suda köpürtüp mikro fiber eldiven ile yıkıyorum. En son yine makina ile duruluyorum tabi.

Bu arada makina gerçekten az su harcıyor, şöyle ki; daha önceden şu bahçe sulama tabancaları ile yıkama yapardım ve kovayı doldurup köpürtme işlemi çok daha kısa sürerdi. Şimdi o kadar basınçlı su ile köpürtüyorum ama kova yavaş yavaş doluyor. Yalnız tabancanın ucunu suyun içine daldırmazsam ortalık Halikarnas diskonun köpük şovuna dönüyor :D

OzzY
30/05/2008, 20:50
aynı aletten ben de aldım. yağmur sonrası çamurları zor çıkarıyor. artı deterjan gözü çok çabuk boşalıyor. yine de süngerle aracın üzerinden geçmek gerekiyor. ama yine de hortumdan iyi.
Abi boya koruma cila vs varmı???

anvil
30/05/2008, 21:00
Abi boya koruma cila vs varmı???
var hepsi var da yağmur sonrası çamur yapışıyo iyice arabanın üzerine. araba da siyah olunca çok kötü görünüyor. o yüzden cemin dediği gibi deterjanlama işlemini süngerle yapmak gerekiyor.

FoR_ReaL
30/05/2008, 22:34
Valla evin önü uygun olsa dakika düşünmem alırım bende ama malesef apartman kültürü

CaGRi
30/05/2008, 22:37
dikmende olan arkadaşlar için apex i öneririm. 10 ytl ye iç dış köpüklü yıkıyorlar ve sonax ı bile denemiş biri olaraktan sonaxtan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. keklik pınarında opete gelmeden önce sol tarafta bi fırın war. onun karşısında. hatta üstündede büyük bi market wardı da adını hatırlayamadım şimdi. güzel yıkıyolar. tavsiye ederim

bu dediğim yere bugun gittim. el değiştirmiş işletme. apex idi başka bişi olmuş. ama sistem gene aynı sistem. ve bence çok güzel yıkıyolar,temizliyorlar. makromarketin altında. sonaxtan daha iyi olduğuınu iddia edioyrum....

KaMiKaZe
30/05/2008, 23:37
sonaxın güzel olduğunu idda edenlermi var yoksa aramızda ?

trhunter
30/05/2008, 23:57
sonaxın güzel olduğunu idda edenlermi var yoksa aramızda ?

bence gayet güzel orhan:) açıkçası bir kere tunusta bi yerde yıkatmıştım hiç memnun kalmamıştım ama marka bi yer değildi sadece süngerle yıkıyorlardı. Aracım siyah ve sonax'ta yıkattıktan sonra herkesin arabamın parlaklığından bahsetmesi hoşuma gidiyor..;) bi de tanıdık olmak önemli gidegele bi muhabbet kurduk ve daha bi özenli yıkıyorlar.

KaMiKaZe
31/05/2008, 00:10
valla ben anıttepedeyim senelerdir burda happy car ve tabanway var. mesele tanıdıkta değil arabayı yıkattıktan sonra ne bıraktığında bitiyor :D sarı kırmızı yeşil kimide metal :D

trhunter
31/05/2008, 00:15
valla ben anıttepedeyim senelerdir burda happy car ve tabanway var. mesele tanıdıkta değil arabayı yıkattıktan sonra ne bıraktığında bitiyor :D sarı kırmızı yeşil kimide metal :D
;) çok haklısın ama ben bahşişi sonra değil önce veriyorum ki işi düzgün yapsın:) sonradan verdiğimde adam belki de içinden "keşke daha güzel yıkasaydım" diyordur:D

KaMiKaZe
31/05/2008, 00:30
hehe valla oda gene ne kadar bahşiş verdiğine bakar anıttepedekiler 2-3 lira verirsen çamurlu çamurlu geri iade ederler arabayı :D

EPKAH
31/05/2008, 11:29
arabamı hep kendim yıkarım en son yıkattığım yerde fırçasız süngersiz yıkandı sadece dış yıkama 5 ytl.
ama bu basınçlı yıkama işi aklıma hiç yatmıyor çünkü hafif alaşımlı jantların üstündeki alüminyum kaplama dökülüyor altından gerçek rengi çıkıyor. sizlerin de başına geldi mi hiç böyle birşey (ev tipi basınçlı yıkamadan bahsetmiyorum sanayi tipinden bahsediyorum çünkü o daha güçlü çok çok çok daha güçlü)

serdar77
10/08/2008, 05:56

emek 8.cad shell de moto magic var fırçasız süngersiz 12 ytl,gayet de güzel yıkıyolar tavsiye ederim.

GP61
10/08/2008, 10:10
emek 8.cad shell de moto magic var fırçasız süngersiz 12 ytl,gayet de güzel yıkıyolar tavsiye ederim.

bende orda yıkatıyorum bazen de oranın karşısındaki yıkamacıda yıkattığım da oluyor.Karşısındakinin fiyatı 15ytl ismi de oto hamamdı heralde.

ekorkut
10/08/2008, 11:09
Emek 8 deki de fırçasız olaydan mı yıkıyor? Makine ile püskürtme mi uyguluyor?

GP61
10/08/2008, 14:53
Emek 8 deki de fırçasız olaydan mı yıkıyor? Makine ile püskürtme mi uyguluyor?

her ikiside fırçasız yıkıyor.

zaimkaan
12/08/2008, 08:46
Selam arkadaşlar;

Ben de arabayı ilk aldığım zamanlarda, fırçasız yıkama yaptırıyordum. Fakat sonradan fark ettim ki, sıktıkları o sıvı her neyse, aracın cilasını da bi kaç yıkamadan sonra alıyo. kaportaya elinizi sürdüğünüzde sanki hiç cila yokmuş gibi bir his veriyo. bende turtle wax ın cilalı araç şampuanını aldım. yıkamacıya götütünce veriyorum bununla yıkayın diyorum, süngerle yıkattırıyorum. SDizede tavsiye ederim.

jagar
12/08/2008, 10:07
arkadaşlar bende başka bişey sorıyım bari, burda yeni bişey çıkmış şimdi adamları arıyosunuz garajınıza geliyolar motorla garajda susuz microfiber bezlerle temizliyolarmış aracınızı 15 ytl ye daha önce yaptıran varmıdır bunu bilgisi olan varsa, paylaşırsa çok sevinirim ...

ABNEW
12/08/2008, 13:16
arkadaşlar bende başka bişey sorıyım bari, burda yeni bişey çıkmış şimdi adamları arıyosunuz garajınıza geliyolar motorla garajda susuz microfiber bezlerle temizliyolarmış aracınızı 15 ytl ye daha önce yaptıran varmıdır bunu bilgisi olan varsa, paylaşırsa çok sevinirim ...

Umut ben de gördüm Çayyolunda.Scooter ile gelip iç-dış 15YTL ye temizliyorlar susuz.Tv da da görmüştüm o ürünü.Ancak ben özel bezle de olsa aracın çizilebileceğini düşünüyorum.Hiç su kullanmadan özel sıvı püskürtülüp kirli yüzey özel bezle siliniyor...?

anvil
12/08/2008, 13:51
Burada konuşulmuştu daha önceden

https://forum.grandepuntotr.com/arac-bakimi-ve-temizlik/4194-susuz-arac-temizleme.html

dejavu
12/08/2008, 16:20
arkadaşlar konu başlarında bulunan bir noktaya değinmek istiyorum.. bazı yıkamacılar cılalı bazılarıda cilasız şampuan kullanıyor.. cılalı olanlar sabun köpüğü ortaya çıkarmaz. ama cılasız oto şampuanı köpürür.. bende ilk zamanlar işgillenmiştim ama daha sonrada araştırdım ve birde olaya yağmur yağdığı zaman şahit olunca doğru olduğun farkına vardım. yani köpürmeyen oto şampuanı cılalıdır. ve yağmurun kaymasınıda sağlar. aracın üzerinde tutunmaz.. ben mamak da yıkatıyorum.. mamak merkeze gelmeden yol sağdan tuzlu çayıra ayrılıyor orda zaten lambalar var. lambaların yanındaki yıkamacı.. ben 7 ytl ye iç dış yıkatıyorum.. ve kullanılan malzemeden ve şampuandan çok memnunum..
birde sünger bana pek mantıklı gelmıyor şimdilerde. süngerin yüzeyine küçük bir taş parçası gizlenirse sürtme esnasında aracın çizileceğini düşünüyorum. artı kurulama bezini şeker çuvalı bezi dediğimiz bezden kullanılırsa çok güzel sonuç çıkıyor ortaya.. kurulama bezleri kirli ve sert olursa kurulama esnasında araç gene çizilebilir. diye düşünüyorum..

KaMiKaZe
12/08/2008, 17:16
Umut ben de gördüm Çayyolunda.Scooter ile gelip iç-dış 15YTL ye temizliyorlar susuz.Tv da da görmüştüm o ürünü.Ancak ben özel bezle de olsa aracın çizilebileceğini düşünüyorum.Hiç su kullanmadan özel sıvı püskürtülüp kirli yüzey özel bezle siliniyor...?

bende şahit oldum bilkentte. ben o sıvının ulaşamıyacağı veya bezin çoğu yere ulaşamıyacağını ve bırakacağını düşünüyorum karanlıkta araba yıkatmak gibi olur heralde.

Ah-MeT
12/08/2008, 19:31
https://img99.imageshack.us/img99/3582/smcimg1001xn6.jpg

saklıkent tatilinde sabah yola cıkmak icin arabaların yanına yaklastıgımızda arabanın heryerinin ağaçtan dokulen akma gibi bişi vardı napalım napalım derken yol uzerinde gectigimiz restaurant ların onundeki su fıskıyelerine daldık ve bu yıkama cok zevkliydi:) hemkendimizi hem arabalarımızı yıkadık soldaki ben sagdaki Dayım

tolgaank88
12/08/2008, 20:14
ahmet araç çok tatlı durmuş kardeşim yaa...:)
gerçi sen yıkamayı gosteriyosun ben arabaya bakıyorum ya neyse :D...gerçekten yakıyor ortalığı,allahım nazarlardan saklasın...

KaMiKaZe
12/08/2008, 20:28
havan batsın ahmet :D

tolgaank88
12/08/2008, 20:45
orhan,ahmeti rakip olarak gorme ama :D:D

Ah-MeT
13/08/2008, 19:45
havan batsın ahmet :D
:P batsın beeeee:) ıslak ıslak ne hava ama :)

orhan,ahmeti rakip olarak gorme ama :D:D
tolga bu söz bi yerden tanıdık geliyor:P sen hatırladınmı orhan:)

ahmet araç çok tatlı durmuş kardeşim yaa...:)
gerçi sen yıkamayı gosteriyosun ben arabaya bakıyorum ya neyse :D...gerçekten yakıyor ortalığı,allahım nazarlardan saklasın...
tesekur ederim tolga :) hepimizin GP si cok tatlı aracın ruhunda var bi asillik:)

rigormortis
28/08/2008, 01:38
arkadaslar konya merkezde bildiğiniz iii bi FIRCASIZ oto yıkama yeri var mı..yardımcı olursanız cok sevinirim çünkü araç çok kotü oldu..nereye gittiysem fircalı yıkıolar

Nafiz
28/08/2008, 09:59
Aman dikkat Bu köpüklü yıkamanın içinde kimyasal ağartıcılar varmış.Sonax alsancak,köpüklü yıkatırsanız arabadaki boya koruma cok kısa sürede gidiyor diyo.Bence de doğru.

GP61
28/08/2008, 11:01
köpüksüz yıkayan yer mi kaldı mecburuz köpüklü yıkatmaya.. tanıdığın olcak yada fazladan para vercen ki süngerle yıkatma yaptırabilesin.. millet 200-300milyarlık jipini arabasını köpükle yıkatıyor punto yıkansa nolur :)

rigormortis
29/08/2008, 00:17
konyada hiç araç yıkatan yok heralde..herkes benim gibi pis bimio demekki :)

tombalak
16/03/2009, 21:19
Çoğu yıkamacıda artık fırçasız yıkama yapılıyor aracımı yıkatırken bende bunu tercih ediyorum ve memnunum. Benim merak ettiğim kullandıkları kimyasal nedir ve kaç paradır neden merak ettim çünki KARCHER K5-70 MD 140/BAR BASINÇLI YIKAMA MAKİNASI kullanıyorum. :cool0000: Imkanı olanlara tavsiye ederim biz alalı 2 yıl olacak ve 3 aracımız var kendini şuanda amorti etmiş durumda.

Buremir
16/03/2009, 21:32
bu tip kimyasalları satan kimya şirketleri var benim kız arkadaşım onlardan birinde çalışıyor çok pahalı değil ismi (araç yıkama şampuanı) kg 5 tl ila 17 tl arasında marka ve kalite farkı ile satılıyor yalnız onu kullanabilmeniz için basınçlı püskürtme kazanları var onlardan almanız gerekiyor onlarda örneğin 90 lt'lik tir 1.5 lt şampuan gerisini su ile tamamlayarak ta bir kazan ile en az 25 30 araç yıkarsınız

invariant
15/09/2010, 12:58
Arkadaşlar , basınçlı yıkama makinelerine ''foam lance'' aparatı ile fırçasız yıkama yapıla biliyor.
Aparat haricinde köpürtme yönetimi var mı?
Linki veriyorum umarım sorun olmaz.(reklam vs.)
Dailymotion - Skodaturkey.com: ÇBS oto yıkama & foam lance @ Lavor P19 - Oto-Moto Kanalı (https://www.dailymotion.com/video/xdphif_skodaturkey-com-cbs-oto-yykama-foam_auto)
Not: Video benim değil.

krakercocuk
15/09/2010, 13:05
valla benim microfiber eldivenlerim var 2 adet biri ıslak yıkama biri en son cila için..:D ne oto yıkamacıya götürürüm ne bisey:)

dgn
15/09/2010, 13:19
ben hep kendim yıkarım sonaxa 15 vereceğime cilalı şampuanımı alıp yakıyorum hemde uğraş oluyor.Birazdanda yıkamaya ineceğim kirli kirli durmasın:D

Basınçlı yıkama makinesi olanlarda foam lance sayesinde kendi köpüğünü yapabilir.
Bu arada fırçasız yıkamalara pek güvenmeyin çünkü çoğu oto yıkamacı malzemeden çalıyor ve arabanın boyası ağarıyor.Mesela diğer aracımızı köpükle yıkatmıştık ama malzeme dandik olunca kirler olduğu gibi durdu.

https://lh3.ggpht.com/_Gs8xRgrRBX8/S79tnQ7-eiI/AAAAAAAAANM/p_Ra_tjER5k/s800/01042010996.jpghttps://lh5.ggpht.com/_Gs8xRgrRBX8/S79t8BZtXmI/AAAAAAAAANY/Bk7tK3v6Wiw/s800/01042010998.jpghttps://i39.tinypic.com/qnu1ih.jpg

sabanci
15/09/2010, 13:30
bendede 2 tane araç var hadi puntoyu yıkaması kolay oluyor ama diğer araç nissan skystar yıkayıncaya kadar canım çıkıyor ne zamandır bu fırçasız yıkama sistemini araştırmak istiyordum acaba basınçlı yıkama makinasıyla beraber ucundaki aparat bana kaça mal olur bilen arkadaş varmı?

dgn
15/09/2010, 13:37
bendede 2 tane araç var hadi puntoyu yıkaması kolay oluyor ama diğer araç nissan skystar yıkayıncaya kadar canım çıkıyor ne zamandır bu fırçasız yıkama sistemini araştırmak istiyordum acaba basınçlı yıkama makinasıyla beraber ucundaki aparat bana kaça mal olur bilen arkadaş varmı?

eğer reklam olmazsa skodaturkey.coma bakın satan kişiler var hemde istemediğiniz kadar bilgi bulabilirsiniz.

guven_ogun
15/09/2010, 15:13
ankarada kendi araçlarını kendileri yıkamaktan zevk alan üyeler var ise bir tavsiyem olucak,istanbul yolu jandarma kavşağını geçin(ankaradan istanbula doğru) köprünün altından geçtikten yaklaşık 500metre sonra sağ tarafta lukoil benzinlik var.bu benzinlikte 1 liraya büyük bir elektrik süpürgesi,1 liraya köpük sıkma ve 1 liraya basınçlı su makinası var.hepsinin ayarlanmış bir süresi var köpük atma işini biraz hızlı yapmanın gerekiyor sadece,diğerleri fazla fazla yetiyor.
3 liraya hem arabanız pırıl pırıl oluyor,hem bu keyifli birkaç saat geçiriyorsunuz,ben ortalama haftanın 2 günü oradayım karşılaşırız belkide:)

dgn
15/09/2010, 16:05
ankarada kendi araçlarını kendileri yıkamaktan zevk alan üyeler var ise bir tavsiyem olucak,istanbul yolu jandarma kavşağını geçin(ankaradan istanbula doğru) köprünün altından geçtikten yaklaşık 500metre sonra sağ tarafta lukoil benzinlik var.bu benzinlikte 1 liraya büyük bir elektrik süpürgesi,1 liraya köpük sıkma ve 1 liraya basınçlı su makinası var.hepsinin ayarlanmış bir süresi var köpük atma işini biraz hızlı yapmanın gerekiyor sadece,diğerleri fazla fazla yetiyor.
3 liraya hem arabanız pırıl pırıl oluyor,hem bu keyifli birkaç saat geçiriyorsunuz,ben ortalama haftanın 2 günü oradayım karşılaşırız belkide:)

Bilgi için Teşekkrüler.Birde harikalar diyarını o tarafta varmış böyle bir yer ama bana uzaktı epeyi yolum düşerse uğrayayım buraya:)

serkankucuk
15/09/2010, 16:11
oo iyiymiş ya süpürgeyi biliyodum ama diğerlerinin icat edildiğinden haberim yoktu, e peki sonrasında arabayı çekip cila da atabileceğimiz müsait yerleri var mı ki?

Romeo_er2
15/09/2010, 16:18
Hepsi yalan ya meguiars sart her araca

guven_ogun
15/09/2010, 19:17
oo iyiymiş ya süpürgeyi biliyodum ama diğerlerinin icat edildiğinden haberim yoktu, e peki sonrasında arabayı çekip cila da atabileceğimiz müsait yerleri var mı ki?
bu bahsettiğim yerin tam yanında erteks var,onun önünde,sağında solunda cila çekilebilecek müsait yerler var,hiç olmadı maksimum 1 km ileride semt pazarımız var,ben burada araba yıkayıp,semt pazarında cila yapıyorum,gidene kadar toz vs olmuyor zaten...
kim olursa olsun gelmeden önce bir şekilde haberim olursa hem bizim ufaklıkta yıkanmış olur,hemde tanışmış oluruz:)

serkankucuk
16/09/2010, 09:57
bu h.sonu olabilir aslında...

insomnia06
16/09/2010, 11:32
bu bahsettiğim yerin tam yanında erteks var,onun önünde,sağında solunda cila çekilebilecek müsait yerler var,hiç olmadı maksimum 1 km ileride semt pazarımız var,ben burada araba yıkayıp,semt pazarında cila yapıyorum,gidene kadar toz vs olmuyor zaten...
kim olursa olsun gelmeden önce bir şekilde haberim olursa hem bizim ufaklıkta yıkanmış olur,hemde tanışmış oluruz:)
süpermiş ya,bana uzak da sayılmaz.şaşmaza gidip meguiars cila vs bakmayı düşünüyorum aslında bu hafta sonu,dönüşte uğrayabilirim.

OzzY
16/09/2010, 15:57
bu h.sonu olabilir aslında...

bilkentten ne kadar uzak orası :D

serkankucuk
16/09/2010, 16:22

sanırım çok uzak değil ist. yoluna giricez işte... bu arada ozan okulda mısın artık hep?

insomnia06
16/09/2010, 16:27
20km civarıdır en fazla.ozan bilkenttemi okuyosun?yolun düşerse uğra bi çayımı iç...

OzzY
16/09/2010, 16:54
sanırım çok uzak değil ist. yoluna giricez işte... bu arada ozan okulda mısın artık hep?
ist yolu çok uzun olduğundan sordum. geçen femoliye giderken git git bitmedi :D:D

bazı haftasonları kaçarım biyerlere onun dışında okuldayım :)

20km civarıdır en fazla.ozan bilkenttemi okuyosun?yolun düşerse uğra bi çayımı iç...

evet. içebilirim :D nerde? :)

yeri gelmişken turkgames ile buluşucaz bi ara haftaya, kişi sayısı artıyo gördüğüm kadarıyla :D:D

serkankucuk
16/09/2010, 16:57
valla femoli uzakta sayılır ama bu bahsettikleri yer belki o kadar uzak değildir, ist. yoluna saptıktan sonra ne kadar gidicez bilen varsa sölese ya?
madem okuldasın artık görüşsek ya bi gün sanırım bilkentte okuyan 1-2 kişi daha var. hasan da bilkent'te çalışıyo zaten bize yakın...

OzzY
16/09/2010, 17:00
tmm ozaman bu haftasonu bende gelebilirim yıkamaya :D yalnız bana köpük değilde kova lazım varmıdır ki :D

___
bilkent, önümüzdeki hafta için bilkent buluşması şeklinde başlık açayım bi akşam üstü oturur bişeyler içeriz :)

serkankucuk
16/09/2010, 17:02
haftasonu için bi saat belirleyelim o zaman :D arka arkaya yıkarız artık :D

insomnia06
16/09/2010, 17:14
valla femoliniye hiç gitmedim ama ivedik sanayii de sanırım yeri,bu yıkamacı da femoliye yakın sayılır öyle söyleyim:)
hafta içi bilkent buluşması güzel olur bence de.

OzzY
16/09/2010, 17:17
hmm ozaman uzakmış. yeri biri google mapste işaretleyebilirse çok iyi olur.

bilkent buluşması için başlık açtım https://forum.grandepuntotr.com/ankara/20124-bilkent-bulusmasi.html konuşalım ayarlayalım

guven_ogun
16/09/2010, 18:04
google'dan işaretleme mevzusunu bilmiyorum,uğraşmak lazım inşaatın ortasındayım şu anda:D
gelecek olan arkadaşlar için çok daha açık bir şekilde yazayım adresi.
bilkentten gelmek için anlatayım önce;bilkentten ankara yönüne doğru gidiyorsun,ödtü kavşağından batıkent,ostim istikametine dönüyorsun,gimata doğru gidiyorsun yani,traktör fabrikasını geçtikten sonra istanbul yolunu göreceksin,köprünün altından geçip hemen sağa doğru istanbul yoluna çıkıyorsun,yani istanbul istikametine...
acity'i geçiyorsun,jandarma batıkent kavşağından da alt geçitten geçiyorsun,alt geçitten çıkar çıkmaz 500 metre sonra sağ tarafta lukoil benzinlik,hemen yanında akyüz tır garajı var.sanırım yeterince açık olmuştur,bilkentten tahminen 17-18 km civarıdır sanırım.
ayrıca ben batıkentte oturuyorum mekana çok yakınım bu hafta sonu gelecek olan arkadaşlara uymaya çalışırım.evde inşaat var kaçabilir miyim bilemiyorum ama siz yine burada belirleyin tarihi ve saati ben gelmeye çalışacağım...
size bir öneri cumartesi günü ayarlarsanız daha iyi olur,pazar günü biraz kalabalık olabiliyor...

guven_ogun
16/09/2010, 18:05
valla femoliniye hiç gitmedim ama ivedik sanayii de sanırım yeri,bu yıkamacı da femoliye yakın sayılır öyle söyleyim:)
hafta içi bilkent buluşması güzel olur bence de.
icedik organize sanayii ile arasında nereden baksan 10 km var,ters baya:sapsal:

guven_ogun
16/09/2010, 18:07
valla femoli uzakta sayılır ama bu bahsettikleri yer belki o kadar uzak değildir, ist. yoluna saptıktan sonra ne kadar gidicez bilen varsa sölese ya?
madem okuldasın artık görüşsek ya bi gün sanırım bilkentte okuyan 1-2 kişi daha var. hasan da bilkent'te çalışıyo zaten bize yakın...çiftlik kavşağından sonra 6-7 km daha gideceksiniz.

serkankucuk
16/09/2010, 18:17
eee çok değilmiş o zaman ya... yani aslında çok da maksat birlik beraberlik :D

StrawBeeRy
16/09/2010, 19:27
köpüğün kısa zamanda zararı yok uzun zamanda zararı var 8-10 seneyi bulur... Mequaırsın oto yıkamalarında köpük kullanılmaz şampuan kullanılır ve araç süngerlenir aracın içinede süt(parlatıcı) tarzı şeyler sürmezler...

Romeo_er2
16/09/2010, 21:10
ayrıca mikrofiber yıkama eldiveni kullanılır..üstünede bi kat nxt 2.0 bide quik detailer geçtinmi tadından yenmez.. =) araban nası böyle parlak güzel diye soranlara cevabım meguiars dır..sonax mış bilmemneymiş gerisi yalan..onun dışında bikaç daha yabancı marka var çok özel ürünleri olan..en basiti aracı neyle yıkarsanız yıkayın kurulama beziniz kötüyse yine çizecek..uber-adam's yada meguiars ürünleri en profesyonellerdir her zaman buna inanın =)

insomnia06
17/09/2010, 10:33
yarın şaşmaza,meguiars bayiisnine gitmeyi düşünüyorum oradan da yıkamaya geçerim heralde.öğleden sonra orada olmayı planlıyorum.

kxlylmz
17/09/2010, 15:04
benim araç bakım setim fotoğraftaki gibi, meguiars, auto gylm, atas, collinite, chemical guys vb.birçok marka var ve emin olun meguiarsa taş çıkartacak birçok ürün var. diğer markalara sırtınızı dönüp meguiars en iyidir diye düşünmeyin ;)

https://i754.photobucket.com/albums/xx186/kxlylmz/reyiz.jpg

insomnia06
17/09/2010, 15:20
en iyisi hangisi dostum ou alalım:)

serkankucuk
17/09/2010, 15:24
benim araç bakım setim fotoğraftaki gibi, meguiars, auto gylm, atas, collinite, chemical guys vb.birçok marka var ve emin olun meguiarsa taş çıkartacak birçok ürün var. diğer markalara sırtınızı dönüp meguiars en iyidir diye düşünmeyin ;)

abi zaten sana dicek bi lafımız yok :D
ama sen bütün bu ürünleri kullanıyor musun ya cidden?

insomnia06
17/09/2010, 15:33
bu setin önünde saygıyla eğiliyorum:)

serkankucuk
17/09/2010, 15:36
arabasına bakan insan işte :)

StrawBeeRy
17/09/2010, 15:46
bu kadar cila etkili oluyormu acaba çünkü araç belli bir ciladan sonra doyuyor ve yemiyor benim gibi cila yapan yoktur herhalde denemedim ürün kalmadı ha burada amwayde ekliyim aracı görenler gördü parlaklığı bilen biliyor :)

serkankucuk
17/09/2010, 15:59
bunlar arabanın her yeri her detayı için ayrı ürünlerdir... bence hepsini bi arada kullanmamıştır birini almıştır denemiştir sonra o bitmeden başkasını almıştır kullanmıştır filan...

dgn
17/09/2010, 16:19
bu kadar cila etkili oluyormu acaba çünkü araç belli bir ciladan sonra doyuyor ve yemiyor benim gibi cila yapan yoktur herhalde denemedim ürün kalmadı ha burada amwayde ekliyim aracı görenler gördü parlaklığı bilen biliyor :)

Köksal Abinin ürünlerinin hepsi cila değil iç plastikler, jant için temizleyciler,genel temizleyiciler polishler ve waxlar var.Yanlız aptamil kutusunun içinde ne var merak ettim:D

StrawBeeRy
17/09/2010, 16:21
evet aynısı gibi ne ürünler bende var :)

kxlylmz
17/09/2010, 16:27
aptamilin içinde killer duruyor Doğan kardeşim, iyi yakalamışsın :) yıkama eldivenlerimle mf bezlerim yok fotoda. dediğiniz gibi lastik, jant, cam, boya filan derken çeşitli ürünler birikti. kullandığım şampuanlardan edindiğim izlenimler,

sonax şampuanı eldiven ile kullandım. 1 kovaya 1 kapak yetiyor, güzel temizliyor.
atas proteo foam lance aparatına koydum hatta dailymotion sitesinde foam lance diye aratın 3-4 video yükledim oraya. güzel temizliyor, cilalı olduğundan güzel parlaklık veriyor.
Stjärnagloss Körsbär Wash kullandım yine foam lance ile o da güzel temizlik sağladı.
Valet pro carnauba wash var elimde 4 lt henüz deneme fırsatım olmadı ama diğerlerinden pek farkı yoktur.

ph nötr olan şampuanlar bile mevcut ama hangisini kullanırsanız kullanın illaki ciladan az da olsa götürüyor. yıkama sonrası hızlı cilalar kullanılabilir. hem de alttaki cilanın ömrü uzar.

geçen gün jantları temizlerken böceğin birine meguiars all purpose cleaner sıktım köpük halinde 10 sn de göçtü bu dünyadan. o kadar etkili bir meretmiş :)

StrawBeeRy
17/09/2010, 16:30
o jant temizleyiciyi birde beton zemine sıkın acayip bir hal alıyor beyaz beyaz 10 dk boyunca köpürüyor asit zaten sıkarken ellere dikkat çok fena yakıyor :D

insomnia06
18/09/2010, 20:08
google'dan işaretleme mevzusunu bilmiyorum,uğraşmak lazım inşaatın ortasındayım şu anda:D
gelecek olan arkadaşlar için çok daha açık bir şekilde yazayım adresi.
bilkentten gelmek için anlatayım önce;bilkentten ankara yönüne doğru gidiyorsun,ödtü kavşağından batıkent,ostim istikametine dönüyorsun,gimata doğru gidiyorsun yani,traktör fabrikasını geçtikten sonra istanbul yolunu göreceksin,köprünün altından geçip hemen sağa doğru istanbul yoluna çıkıyorsun,yani istanbul istikametine...
acity'i geçiyorsun,jandarma batıkent kavşağından da alt geçitten geçiyorsun,alt geçitten çıkar çıkmaz 500 metre sonra sağ tarafta lukoil benzinlik,hemen yanında akyüz tır garajı var.sanırım yeterince açık olmuştur,bilkentten tahminen 17-18 km civarıdır sanırım.
ayrıca ben batıkentte oturuyorum mekana çok yakınım bu hafta sonu gelecek olan arkadaşlara uymaya çalışırım.evde inşaat var kaçabilir miyim bilemiyorum ama siz yine burada belirleyin tarihi ve saati ben gelmeye çalışacağım...
size bir öneri cumartesi günü ayarlarsanız daha iyi olur,pazar günü biraz kalabalık olabiliyor...

öğlen şaşmaza meguiars bayiine gittim.nxt 2.0 istedim ellerinde kalmamış,sabahdan kavaklıdere otoyu aramıştım oradan aldım 69 liraya.orada ki ismai ustaydı sanırım nasıl kullanacağımı anlattı.daha sonra lukoil e uğradım,önce bi yıkadım sonra köpük sıktım(köpüğü hoşuma gitmedi bir dahakine kendi şampuanımla yıkıycam ayrıca tam köpükleyemedim çabuk bitiyo dediğin gibi:)ama su gayet yeterli hatta fazlasıyla)sonra tekrar su tuttum ve sildim sonrasında süpürgeyle içini temizledim toplam 4lira attım makinalara.oradan da eryaman kapalı pazar yerinde cilayı attım sonuç nefisss.foto çekemedim maalesef ama gayet tatmin edici sonuç verdi cila...

guven_ogun
19/09/2010, 03:20
bu setin önünde saygıyla eğiliyorum:)
+1905

öğlen şaşmaza meguiars bayiine gittim.nxt 2.0 istedim ellerinde kalmamış,sabahdan kavaklıdere otoyu aramıştım oradan aldım 69 liraya.orada ki ismai ustaydı sanırım nasıl kullanacağımı anlattı.daha sonra lukoil e uğradım,önce bi yıkadım sonra köpük sıktım(köpüğü hoşuma gitmedi bir dahakine kendi şampuanımla yıkıycam ayrıca tam köpükleyemedim çabuk bitiyo dediğin gibi:)ama su gayet yeterli hatta fazlasıyla)sonra tekrar su tuttum ve sildim sonrasında süpürgeyle içini temizledim toplam 4lira attım makinalara.oradan da eryaman kapalı pazar yerinde cilayı attım sonuç nefisss.foto çekemedim maalesef ama gayet tatmin edici sonuç verdi cila...
zaten köpüğün kaliteli bişey olması pek beklenemez,kendi şampuanlarımızla ve oranın tazyikli suyuyla çok daha güzel neticeler alınabilir:)

invariant
03/10/2010, 21:53
Arkadaşlar ;
Bende arabasını kendi yıkayanlar için atas proteo + foam lance aparatını tavsiye ederim.

mesut eyvaz
03/10/2010, 23:12
Arkadaşlar ;
Bende arabasını kendi yıkayanlar için atas proteo + foam lance aparatını tavsiye ederim.

nedir bu aparat

kxlylmz
04/10/2010, 14:40
Dailymotion - foam lance motor yıkama accent - Oto-Moto Kanalı (https://www.dailymotion.com/video/xeyg6i_foam-lance-motor-yykama-accent_auto)

köpüğü yapan aparatın adı foam lance, basınçlı makineye bağlı olarak çalışıyor. aynı video sitesinde diğer videolarımı aratın, 5-6 video yüklemişimdir :)

OzzY
04/10/2010, 15:20
köksal abi bu foam lance aparatı normal şampuanımı bu hale getiriyo? mesela sonax konsantre şampuan var bende onu koysam noluyo? son olarak bi araba için ne kadar şampuan gidiyo?

insomnia06
04/10/2010, 15:34
videonun birinde sonax şampuan kullanıldığı yazıyor,demek ki oluyormuş.