PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PoWeRbOx taktım,denedim işte sonuçlar;

volkanmet86
28/05/2008, 14:27
daha önce bir konu açmıştım ama daha fazla kişinin dikkatini çeksin ve örnek olsun diye yeni bir konu açıyorum.

baştan belirtmek isterim ki benim aracım gp değil. opel astra 1.3 cdti. yani 1.3 multijetin in aynısı 90hp. dün arabama cr marka powerbox taktım. 270 ytl peşin fiyatına 6 taksit. boxla birlikte uygulama şemasıda geliyor ve takması en fazla 6-7 dakika. çok basit bi işlem. araca boxu taktıktan sonra farkı hemen hissediyorsun.

bugün de ankaradan memlekete geldim. tam olarak 350km. bu yol boyunca aracım 17.7lt mazot yaktı. yol bilgisayarında ortalama 5.1lt gösteriyordu. bu yolu daha önce onlarca kez gittim. ortalamam 20lt idi. bir defasında kasarak 17.3lt yi gördüm. o sürüşümle bunu karşılatırırsak dağlar kadar fark var. şimdi ortalama 120km ile gittim ve bir kaç kez uzun soluklu hız denemesin yaptım. yani demem o ki ewet powerbox araba da yakıt ekonomisi sağlıyor. eğer sakin kullansaydım 17nin altına düşürecektim.

boxun etkisine gelince, birinci vitesiniz kayboluyor çok çabuk tükeniyor. yanlız 3. ve 4. vitesler ateş gibi. çok güzel sünüyor araba. daha önce kabusum olan yokuşlar şimdi çocuk oyuncağı gibi. ama dikkat edeceğimiz nokta şu; box arabanın son hızını fazla etkilemiyor. demem o ki boxsux 180km ise boxlu 190km. ama boxun yararı o km ye çok çabuk çıkabilmesi ve orda kalabilmesi.

şimdilik gözlemlerim bu kadar. araç boxa alışınca daha da iyi olacağı kanısındayım. kısacası herkeze tavsiye ediyorum.

Auto engineeR
28/05/2008, 15:28
teşekkürler gözlemlerin için.
aynı etkileri ben de görmüştüm powerbox denememde, hatta aynı koşullarda boxlu boxsuz defalarda deneme yapmıştım kesin werileri elde etmek için. %10-20 arası ekonomi sağlıyordu (yol bilgisayarı werilerine göre)

senden ricam şu,depoyu fulleyip yol bilgisayarını da sıfırlayıp, depoyu bitirdikten sonra tekrar fullediğinde pompanın werdiği mazotla yolbilgisayarı werilerini kıyaslayabilir misin?

yolbilgisayarının yanılıp yalnış gösterebilme ihtimali war. eğer doğruyu gösteriyorsa,harika :D

ABNEW
28/05/2008, 16:20
Volkan hayırlı olsun.Yalnız tüketim konusunda Alper e katılıyorum.Box sonucu yol bilgisayarı hatalı veriler gösterebilir belki.1 Depo ya da yarım depo ile box tan önceki ve sonraki durumu yazarsan sevinirim...

ERC
28/05/2008, 16:34
bu powerbox benzinlilere uygulanmıyor degil mi?

volkanmet86
28/05/2008, 17:21
teşekkürler gözlemlerin için.
aynı etkileri ben de görmüştüm powerbox denememde, hatta aynı koşullarda boxlu boxsuz defalarda deneme yapmıştım kesin werileri elde etmek için. %10-20 arası ekonomi sağlıyordu (yol bilgisayarı werilerine göre)

senden ricam şu,depoyu fulleyip yol bilgisayarını da sıfırlayıp, depoyu bitirdikten sonra tekrar fullediğinde pompanın werdiği mazotla yolbilgisayarı werilerini kıyaslayabilir misin?

yolbilgisayarının yanılıp yalnış gösterebilme ihtimali war. eğer doğruyu gösteriyorsa,harika :D

walla boxdan önce dediğini yapmıştım 1lt filan yanılma payı vardı yol bilgisayarında ama daha boxlu deneme şansım olmadı en yakın zamanda onu da denerim :cool0000:

zaten yakın zamanda yarım depo bitecek ona göre de baya tutuyor şimdilik görecez

mustafaf
28/05/2008, 18:53

benım bıldıgım kadarıyla powerbox uygunlanmıyor ama yınede femoli yada cihan a sormanı tavsıye ederım...

ABNEW
28/05/2008, 20:09

Benzinlilere de (Atmosferik) uygulayan markalar var bildiğim kadarıyla.Ancak artı güç çok kısıtlı oluyor.En güzel uygulamalar sadece turbo motorlarda oluyor maalesef...

Ziyaretçi047
28/05/2008, 20:25
Benzinle motorlarda önerilen ve bilinen chip tuning dir arkadaşlar. Benzinli motor powerbox u henüz elime geçmedi :) Eğer öğrenirsem haberdar ederim.

Ah-MeT
28/05/2008, 20:28
powebox un yakıtta etkisi buyuk,
5.1 lt cok guzel:)

ugurozer
09/06/2008, 22:29
arkadaşlar sizlerinde deneyimölerini alabilirmiyiz 1. powerbox markası 2. Yakıta etkisi 3.Performansa etkisi. Taktırmayı dusunen arkadaşlarımızın cok isine yarayacagini dusunuyorum dgerli paylaşımlarınızın

Ziyaretçi047
09/06/2008, 23:41
forumu araştırırsan 1001 türlü deneyim ve sonuca rastlarsın. forumda aynı şeylerin tekrar tekrar sorulması ve yazılması beni üzmeye başladı. bilmiyorum sizin düşünceniz nedir.

ugurozer
10/06/2008, 09:27
baya bir gerilere dogru gittim ancak boyle birseye rastlamadım bu sekilde tepki verecegine bildigin formun bir linkini yapıstırsaydın cok daha fazla makbule gecerdi

Ziyaretçi047
13/07/2008, 14:51
Arama yaparak ulaşman gerçekten mümkün. Biraz daha dikkatli arama lütfen.

volki
15/07/2008, 17:35
daha önce bir konu açmıştım ama daha fazla kişinin dikkatini çeksin ve örnek olsun diye yeni bir konu açıyorum.

baştan belirtmek isterim ki benim aracım gp değil. opel astra 1.3 cdti. yani 1.3 multijetin in aynısı 90hp. dün arabama cr marka powerbox taktım. 270 ytl peşin fiyatına 6 taksit. boxla birlikte uygulama şemasıda geliyor ve takması en fazla 6-7 dakika. çok basit bi işlem. araca boxu taktıktan sonra farkı hemen hissediyorsun.

bugün de ankaradan memlekete geldim. tam olarak 350km. bu yol boyunca aracım 17.7lt mazot yaktı. yol bilgisayarında ortalama 5.1lt gösteriyordu. bu yolu daha önce onlarca kez gittim. ortalamam 20lt idi. bir defasında kasarak 17.3lt yi gördüm. o sürüşümle bunu karşılatırırsak dağlar kadar fark var. şimdi ortalama 120km ile gittim ve bir kaç kez uzun soluklu hız denemesin yaptım. yani demem o ki ewet powerbox araba da yakıt ekonomisi sağlıyor. eğer sakin kullansaydım 17nin altına düşürecektim.

boxun etkisine gelince, birinci vitesiniz kayboluyor çok çabuk tükeniyor. yanlız 3. ve 4. vitesler ateş gibi. çok güzel sünüyor araba. daha önce kabusum olan yokuşlar şimdi çocuk oyuncağı gibi. ama dikkat edeceğimiz nokta şu; box arabanın son hızını fazla etkilemiyor. demem o ki boxsux 180km ise boxlu 190km. ama boxun yararı o km ye çok çabuk çıkabilmesi ve orda kalabilmesi.

şimdilik gözlemlerim bu kadar. araç boxa alışınca daha da iyi olacağı kanısındayım. kısacası herkeze tavsiye ediyorum.

Ben bir yere danıştım bana 450euro fiyat çektiler. senin fiyatın daha makul geliyor, nerden bulabilirim bu cihazı. yardımcı olabilirmisin?

mustafaf
15/07/2008, 17:39
Ben bir yere danıştım bana 450euro fiyat çektiler. senin fiyatın daha makul geliyor, nerden bulabilirim bu cihazı. yardımcı olabilirmisin?

bu lınke bır gozatarsan, belkı bır fıkır edınebılırsın...

FİAT 1.3 MULTİJET MOTORLARI İÇİN CR POWERBOX, #11368983 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/FIAT-1-3-MULTIJET-MOTORLARI-ICIN-CR-POWERBOX_W0QQidZZ11368983)

turkishstar
21/09/2008, 11:14
arkadaşlar kusura bakmazsanız ben bu konulardan pek anlamıyorum. aşağıda linkini vereceğim chip modül denilen alet hakkındaki fikirleriniz nelerdir??? bunları kullanan arkadaşlar varsa bu ürünlerle ilgili yorum ve düşüncelerini yazarlarsa sevinirim

+15 BEYGİR PERFORMANCE CHIP MODUL (UNIVERSAL), #12469556 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/15-BEYGIR-PERFORMANCE-CHIP-MODUL-UNIVERSAL_W0QQidZZ12469556)

Genius
21/09/2008, 13:25
Ben aracımda HPT Tuning kullanıyorum ve tavsiyem tanıdık bildik ve bir sorun durumunda muhatap bulabileceğiniz kalitede bir box almanızdır. Sonuçta arabanızın en kritik yerinde kullanılacak ;)

brks
21/09/2008, 13:34

bişey dicem powerbox montajını kendin mi yaptın?
gittigidiyor dan alsam kendim montaj yapabilirmiyim,herhangi bi ayarı varmıdır?

isocan
21/09/2008, 14:01
Selamlar Bu HPT Box'ı nereden satın alabiliriz.

grande26
21/09/2008, 14:15
Cihan arkadaşımız galiba kademeli ayarlanabilen bir box kullanıyordu ;fiyat ve işlev olarak karşılaştırabilir mi?(sanıyorum bu konuda en deneyimli arkadaşımız kendisi)

Genius
21/09/2008, 14:30
Selamlar Bu HPT Box'ı nereden satın alabiliriz.

Yanılmıyorsam Femoli-Mehmet satıyordu

Ziyaretçi047
21/09/2008, 14:38
Kullanacaksanız kaliteli bir şey kullanın HPT gibi. Benim gördüğüm duyduğum en kaliteli ve en performanslısıdır. Ayrıca duruma göre güç ayarlaları olayı çok iyi. Tedarik konusunda yardımcı olabilirim. Artık yavaştan bu işlere giriştiğimden box satışı da yapacağım. Msn den irtibata geçebilirsiniz.

Paranoya
25/11/2008, 15:05
arkadaşlar kusura bakmazsanız ben bu konulardan pek anlamıyorum. aşağıda linkini vereceğim chip modül denilen alet hakkındaki fikirleriniz nelerdir??? bunları kullanan arkadaşlar varsa bu ürünlerle ilgili yorum ve düşüncelerini yazarlarsa sevinirim

+15 BEYGİR PERFORMANCE CHIP MODUL (UNIVERSAL), #12469556 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/15-BEYGIR-PERFORMANCE-CHIP-MODUL-UNIVERSAL_W0QQidZZ12469556)

bu chip hakkında kimse bir yorum yapmamış. fikirlerinizi merak ediyorum.
Cihan..?

sarisinan
25/11/2008, 16:31
ewet su chip nasıl saglıklımıdır?benzinli arabalar icin hem fiyatı hem baya bi beygir sglıyor heralde bilenler yorum yaparsa cok ii olur..

mustafaf
25/11/2008, 17:53
ewet su chip nasıl saglıklımıdır?benzinli arabalar icin hem fiyatı hem baya bi beygir sglıyor heralde bilenler yorum yaparsa cok ii olur..

asagıdakı konuyu ıncelemenı tavsıye ederım...

https://forum.grandepuntotr.com/motor-ve-yuruyen-aksam-modifikasyonu/9100-chiptuning.html

Ziyaretçi047
25/11/2008, 18:08
Dizellerde kullandığımız powerbox ile aynı mantıkla çalışıyor. Tahminimce Hava sensörüne bağlanarak ecu ya aracın fazla hava aldığını iletiyor, ecu da buna karşılık fazla benzin yolluyor motora. Böylece zengin karışım sonucu performans artışı sağlanıyor. Aracı boğma ve duman atma riski var. Performans farkı az da olsa hissedilir. Yakıt artışı gözle görülür diye düşünmekteyim. Pek de önermem açıkçası... Zira yakından ne gördüm ne de denedim.

Şunu da eklemeden geçmeyim: Aramızda benim kafadan macerayı seven benzinli kullanan bir arkadaşımız var ise, ürün fazla pahalı değil. Alsın taksın denesin sonuçları bizimle paylaşsın. Hep birlikte öğrenelim.