PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Detaylı koltuk, döşeme, plastik temizliği

pdr42
24/05/2008, 00:00
arkadaslar arabamın temziliğine cok dikkat etmediğimiz için koltuk iç aksamdaki plastikler hepsii irlendi temizliğe ihtiyac var autokingte boyle bir hizmet var.. bu işi autokingten baska yapan yer yokmu bir dğer husus sadece detaylı iç temizlik ne kadar olur acaba

Auto engineeR
24/05/2008, 00:26
autowax lar ziebart lar sonax lar da yapıyor bu temizliği. fiyatlar hakkında pek bilgim yok ama.

kukart
24/05/2008, 00:44
kosla vanish max koltuk döşemeleri için,
kaliteli temizleyici ve parlatıcılar plastik kısımlar,
sünger, kurulama bezi vs...
ve aracın sahibi...
zevkli geçen saatler...
param cebimde :)

Auto engineeR
24/05/2008, 00:53
ben de turle wax ürünleriyle arabamın içini temizliyoum. ama herkes bnm gibi wakit bulamayabilir. dışarda temizletmeyi düşündüğü için ben de seçenek yazdım :)

pdr42
26/05/2008, 12:22
tesekkurler arkadaslar ama koltuk icin detayli temzlgi nasl yapcaz biara sampuan kopugu ile yikadm ama pek olmadi gbi bide turtlewax urunk

pdr42
01/06/2008, 23:33
peki biizm bu koltukların ustu dosemsi sanırım cırcırlı ve cıkıyor ben bunu cıakrtıp makineye atsam naısl olur arkadaslar

35mert
02/06/2008, 06:57
izmirdeki arkdaşlara detaylı temizlik boya koruma ve motor koruruma yaptırmak isteyenler için tavsiye edecegim ...özenser jaguar servisi ..
boya korumayı gecenlerde yaptırdım gayet iyi..ilgilenen arkadaşlar için yardımcı olurum

nyesilyurt
03/06/2008, 22:43
evet bu konu önemini gittikçe artırmaya başladı.arabalar yıllarını yavaş yavaş deviriyorlar.
özellikle koltuklar için bu işi iyi yapabilen arkadaşlardan öneriler gelirse sevineceğiz. kendim yapmayı düşünüyorum.şu halı yıkama makinaları olmaz mı diye düşünüyorum?

webercis
04/06/2008, 00:43
ya neresi cırtcırtlı?söyleyinde biz de bilelim.Bilelim de çıkarıp şöyle bi 30 derecede yıkayalım da mis gibi olsun.Bütün ürünler iz bırakıyor koltuklarda.Hem kir çıkmıyor sadece zemine iniyor.

Korhan
04/06/2008, 09:37
webercis Van'da Emniyetin karşısındaki Autowaxta yapıyorlar. Ben oraya yaptırmayı düşünüyorum. İskele caddesinde Sonax da var ama hiç gitmedim daha oraya.

webercis
04/06/2008, 17:43
webercis Van'da Emniyetin karşısındaki Autowaxta yapıyorlar. Ben oraya yaptırmayı düşünüyorum. İskele caddesinde Sonax da var ama hiç gitmedim daha oraya.

Teşekkürler KORHAN..Ben Autowax ı hiç görmedim.Yarın Van'a gidecem.Bakarım.ha ayrıca fiyatlar hakkında bilgilendirirsen beni sevinirim.Teşekkürler

nyesilyurt
06/06/2008, 23:50
koltuk kılıflarının nasıl çıkarıldığını bilen varsa bizi bilgilendirin lütfen.. çok kirli duruyor.halı yıkama makinası ile yıkayayım diyorum, ama güvenemiyorum,yıpratır koltukları düşüncesindeyim.ama kılıfları çıkarmayı başarırsam makinada 30 derecede yıkamayı düşünüyom. ama nasıl söküleceği konusu biraz karışık..

kara kız
10/06/2008, 09:15
koltuk kılıflarını sokmen için oncelikle koltuğu dısarı cıkartmak gerekiyor..daha sonra arka taraftaki fermuarı açıyoruz..başlıkları ve başlıkların ayaklarının girdiği mandallarıda çıkarıoruz ....daha sonnra fermuarın alt tarafında koltuğun sırt bolumunun alt minderle birleştiği yerden arka tarafa gden her iki ucuda plastık ve birbirine giren kolmple tırnak şeklinde kılıfın gerginliğini sağlayan kılıt gibi bişey var onuda sokuyoruz..
ve geldik en zor olan kısma..koltıuk kılıfımız mındere sabitleyen ve koltuğun kılıfı mınderin şeklinde tutan demir kancalar var bunları sokmek gercekten buyuk marifet ..çıkartırken çok dikkat etmek lazım aksi halde kancaların takıldığı gergi demirleri kılıfımızdan dısarı fırlayabilir.. gelelim alt mindere .. öncelikle sırt minderinde olduğu gibi mınderin alt tarfında kı mekanızmayı açıyoruz (yanlız bu mekanızma arka tafarta minderin içine doğru sekildedir kılıdı açması diğerine gore daha zordur.)daha sonra kılıfın kenarlarını kaldırarak sırt mınderinde uyguladığımız demir perçinleri sokuyoruz..(demir perçinlerden kastın hepimizin daha önce gorduğu kanca tarzı bişeyy..sonradan taktırdığımız koltuk kılıflarının dosemeye tutturmarı ve kılıfı gerdirmek için kullanılan kança tarzı penseyle yada karga burunla bukulen bi parça) sonra kılıflarımızı makıneye atıyoruz yumosu basıyoruz ve n
mis gibi kokuyo..

arka koltuklar içinde once alt ninderden başlıyoruz..kılıfı sokmek için once mınderin katlanmasını sğlayan alt bağlantıları sokmemiz gerekiyo aksi halde kılfı ordan çıkmıyo ..denemiş bi insan olarak soyluyorum..arka mınder onler gora dah kolay kılıfın gergi iplerini tırnaklardan sokuyoruz ve diğer iki koltuktada yaptığımız gibi kancaları gergi demirlerinden dikkatlıce sokup makıneye atıyoruzz..
şimdi arka sırt minderine geldi sıra diceksiniz ama ben sokemedim arkadaşlar bagaj kısmında kı halıflex kaplamayı ve durmadan ses çıkartan mandalları sokemedim ..artık onuda ellen bişekilde temizlersiniz..
umarın anlatmak istediklerimi anlatabilmeşimdir ..

kukart
10/06/2008, 20:06
GP nin orjinal veya yan sanayi kılıfı yokmu piyasadaki dandikler haricinde ?

nyesilyurt
10/06/2008, 23:47
koltuk kılıflarını sokmen için oncelikle koltuğu dısarı cıkartmak gerekiyor..daha sonra arka taraftaki fermuarı açıyoruz..başlıkları ve başlıkların ayaklarının girdiği mandallarıda çıkarıoruz ....daha sonnra fermuarın alt tarafında koltuğun sırt bolumunun alt minderle birleştiği yerden arka tarafa gden her iki ucuda plastık ve birbirine giren kolmple tırnak şeklinde kılıfın gerginliğini sağlayan kılıt gibi bişey var onuda sokuyoruz..
ve geldik en zor olan kısma..koltıuk kılıfımız mındere sabitleyen ve koltuğun kılıfı mınderin şeklinde tutan demir kancalar var bunları sokmek gercekten buyuk marifet ..çıkartırken çok dikkat etmek lazım aksi halde kancaların takıldığı gergi demirleri kılıfımızdan dısarı fırlayabilir.. gelelim alt mindere .. öncelikle sırt minderinde olduğu gibi mınderin alt tarfında kı mekanızmayı açıyoruz (yanlız bu mekanızma arka tafarta minderin içine doğru sekildedir kılıdı açması diğerine gore daha zordur.)daha sonra kılıfın kenarlarını kaldırarak sırt mınderinde uyguladığımız demir perçinleri sokuyoruz..(demir perçinlerden kastın hepimizin daha önce gorduğu kanca tarzı bişeyy..sonradan taktırdığımız koltuk kılıflarının dosemeye tutturmarı ve kılıfı gerdirmek için kullanılan kança tarzı penseyle yada karga burunla bukulen bi parça) sonra kılıflarımızı makıneye atıyoruz yumosu basıyoruz ve n
mis gibi kokuyo..

arka koltuklar içinde once alt ninderden başlıyoruz..kılıfı sokmek için once mınderin katlanmasını sğlayan alt bağlantıları sokmemiz gerekiyo aksi halde kılfı ordan çıkmıyo ..denemiş bi insan olarak soyluyorum..arka mınder onler gora dah kolay kılıfın gergi iplerini tırnaklardan sokuyoruz ve diğer iki koltuktada yaptığımız gibi kancaları gergi demirlerinden dikkatlıce sokup makıneye atıyoruzz..
şimdi arka sırt minderine geldi sıra diceksiniz ama ben sokemedim arkadaşlar bagaj kısmında kı halıflex kaplamayı ve durmadan ses çıkartan mandalları sokemedim ..artık onuda ellen bişekilde temizlersiniz..
umarın anlatmak istediklerimi anlatabilmeşimdir ..

bilgi için teşekkürler. zor bir şeye benziyor.

baris
03/08/2008, 12:53
arkdaşlar dün kendi arabamın kapı döeşemelerini temizledim. Kosla oxi action ile. döeşemeler açık gri renkte. gerçektende işe yaradı bir yarım saatte hallettim. şimdi sırada koltuklar var onlar biraz yoracak gibi biraz daha kirlensin bakalım. üstelik 10 ytl gibi bir fiyatı var güzelde kokuyor.
eğer zamanınız varsa çok fazla para vermeye gerek temizlikçilere.

extanbul
09/08/2008, 15:18
temizlikçilerde aynısını yapıyorlar.kosla vanish oci action onların kullandığı ürünlerden daha iyi imiş hatta. arabayı ilk aldığımda yaptırmıştım hediye idi. amcam arabanın içini süpürge ile temizledi sonra koltuklara fıs fıs sıktı abi tamam koruma dedi. D:

pdr42
10/08/2008, 00:51
nasıl temizledin anatırmısnı

TunFeB
10/08/2008, 12:21
arkdaşlar dün kendi arabamın kapı döeşemelerini temizledim. Kosla oxi action ile. döeşemeler açık gri renkte. gerçektende işe yaradı bir yarım saatte hallettim. şimdi sırada koltuklar var onlar biraz yoracak gibi biraz daha kirlensin bakalım. üstelik 10 ytl gibi bir fiyatı var güzelde kokuyor.
eğer zamanınız varsa çok fazla para vermeye gerek temizlikçilere.

direkt koltuklara uyguluyormuyuz bu ürünü?

pdr42
10/08/2008, 13:59
simdi bunun köpüğüjnü suruyoruz sanırım dimi peki bezlemi fırca ilemi surtecez fırca acaba kuması zedelermi

cevik atmaca
01/09/2008, 19:35
benim döşemeye seftali suyu dökmüştü arkadaş . aklıma da gelmişti kesin döker bunu rezil eder döşemeyi dedim kendi kendime ama ona bişey söyleyememiştim neyse ben sıcak buhar veren makinalar var ya onlarla temizledim lekeyi . bayaa da güzel çıkardı zarar da vermedi

TunFeB
01/09/2008, 20:00
bu kosla denen şey iz bırakıyor. buhar olayını bende düşünüyorum. ya da sağlam bi kılıf bulmak şart....

HasanAliz
14/03/2009, 11:10
benimde koltuklar aşırı kirli.

Kosla Oxi iz bırakıyor demişsiniz. Başka çöüzümü yok mu bu işin

SerhanOz
26/05/2009, 23:07
evet arkadaslar.
koltuklar les gibi.
nasıl temizleriz?

Ah-MeT
27/05/2009, 01:15
evet arkadaslar.
koltuklar les gibi.
nasıl temizleriz?

meguiars,sonax... gibi servislerde detaylı koltuk temizleme uygulaması yapıyorlar koltuklarınız ilk günkü gibi pırıl pırıl oluyor biraz maliyetli gelebilir ama engüzel en sağlıklı yontem bu sekılde.

Ekleme: birde bu bahsettigim uygulamada kullanılan ürünlerden alıp kendinde deneyebilirsin mesela "meguiars Quik Out" bu urun sizin işinize yarıyacak bir urun 30-35 TL arasındadır fiyatı.

narkoz30
27/05/2009, 08:44
peki biizm bu koltukların ustu dosemsi sanırım cırcırlı ve cıkıyor ben bunu cıakrtıp makineye atsam naısl olur arkadaslar
Nasıl yapılacağını detaylı olarak resimleri ile anlattık.

https://forum.grandepuntotr.com/modifiye/11202-gp-orjinal-koltuklarin-kilifini-cikarip-yikadik-ve-taktik-resimli.html

demon
02/06/2009, 16:13
J3000 isimli bir deterjan var. Bunu sıcak suya koyup köpürterek koltuk ve döşemeleri hatta tavanı, tüm iç aksamı güzelce silebilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken köpüğü ile silerken hemen temiz bir bezle orayı tekrar kurulamak olacak. Acayip iyi temizliyor. Plastik aksamları bile güzelce temizleyip sonra cila yapabilirsiniz.

JASMINE
02/06/2009, 20:11
3. seneyi devirmemize 3 gün kalmasına rağmen koltuklarda aracı tek ben kullandığım arasıra arkadaşlar veya ailem bindiği için kirlenme olmadı henüz. Fakat kapı kollarındaki döşemelerdeki lekeleri kosla oxi ile sildim ve temiz bir bez ile kuruladım. Diğer arkadaşların dediği gibi lekede olmadı.

demon
02/06/2009, 20:14
3. seneyi devirmemize 3 gün kalmasına rağmen koltuklarda aracı tek ben kullandığım arasıra arkadaşlar veya ailem bindiği için kirlenme olmadı henüz. Fakat kapı kollarındaki döşemelerdeki lekeleri kosla oxi ile sildim ve temiz bir bez ile kuruladım. Diğer arkadaşların dediği gibi lekede olmadı.

Temiz bez ile kuruladığınız için olmamış. Yoksa olur. Sanırım diğer arkadaşlar bunu tam olarak yapmadılar.

Nafiz
02/06/2009, 23:41
izmirdeki arkadaşlar alın size kampanya.

Sonax Detaylı iç temizlik ve sterilizasyon uygulaması+ozonla koku giderme sadece 150 tl +kdv.

thedetailing
26/01/2015, 16:33
Konu eski ama yine de yazayım dedim. Koltukları silince lekeleri sonradan kusabiliyor. En iyisi halı yıkama makinası ve tabii ki iyi bir detarjanla ıslatıp çektirmek. Tabii ki bu işlemi yaparken çok ıslatmamak gerekiyor. Gerektiği kadar ıslatıp, daha sonra makinayla çektirerek temizlerseniz mis gibi oluyor. İzmir de bu konuda mağdur olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.