PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik cam modulu

chn73
19/05/2008, 20:08
gecen yaz arabamı servise bıraktım ve otomatik cam modulu taktırmak istedim ( MERKEZİ KİLİDİ KAPADIĞIMDA CAMLAR AÇIK İSE OTOMATİK OLARAK KAPANMASI İÇİN )servis ilk başta montaj dahil 45 ytl fiyat vermişti.daha sonra "kabloları kesmek gerekir,o yüzden tavsiye etmiyoruz "dedi.otomatik cam modulu taktıran var mı merak ettim.

ugurozer
19/05/2008, 21:22
45 ytl verecegime 4 metre yurur kapatırım kapıyı yaw :) 45 ytl kac L mazot ediyikiii :))

Summanus
19/05/2008, 22:56
Benim araçta var. Çok kullanışlı camları yukarı kaldırmak için rolantide bekleyip zahmet etmiyorum. Kapıyı kilitleyince kendi kapatıyo.Tavsiye ederim

chn73
19/05/2008, 23:01
Benim araçta var. Çok kullanışlı camları yukarı kaldırmak için rolantide bekleyip zahmet etmiyorum. Kapıyı kilitleyince kendi kapatıyo.Tavsiye ederim
orjinalindemi geldi yoksa sonradan mı yaptırdın.emotionlarda standartmış galiba.

tolgaank88
19/05/2008, 23:02
evt kullanışlı bişey ama,eger aracı değiştiriseniz ve yeni aracınızda bu ozellik yoksa basınız baya ağrır :D

Ah-MeT
19/05/2008, 23:06
benimde aracımın kumandasından camları acıp kapatabiliyorum cok hoş bir durum:)

Auto engineeR
19/05/2008, 23:06
güzel bi özellik ben de yaptırmayı düşünebilirim eğer elektrik aksamda sorun yaşanmayacaksa.

emotionların sadece 5 kapılılarında war,benimki 3 kapılı malesef yok :(

Fuzuli
19/05/2008, 23:20

Arabayı stop edip araçtan çıkmadan da belirgin bir süre camlara kumanda edilebiliyor..Kapı açılana kadar 2-3 dk kadar sürüyor galiba..
Ama merkezi kilidin camları da otomatik kapatması güzel olur tabi..

Ah-MeT
19/05/2008, 23:49
güzel bi özellik ben de yaptırmayı düşünebilirim eğer elektrik aksamda sorun yaşanmayacaksa.

2008 dynamic benimkinde de var:) kp paketi de var onla gelmiş olabilirmi acaba

trocky
22/05/2008, 00:43
GP ler de otomatik olarak cam kapatma dugmesı calıstığında sıkışma modunda camı geri atma diye bir özellik yok cam tekrar düğmeye basana kadar yukarı kalkmaya devam ediyorr.. nereden mi biliyorum elim yanlışlıkla düğme üzerinde iken kafam cama sıkıştı da :-)

Ah-MeT
23/05/2008, 00:18
GP ler de otomatik olarak cam kapatma dugmesı calıstığında sıkışma modunda camı geri atma diye bir özellik yok cam tekrar düğmeye basana kadar yukarı kalkmaya devam ediyorr.. nereden mi biliyorum elim yanlışlıkla düğme üzerinde iken kafam cama sıkıştı da :-)
gülsem ayıp olmaz demi:):):):):):) nası becerdin deneme felan yaparkenmi?
ben hiç farketmedim sabah deniyim bari...

KaMiKaZe
23/05/2008, 11:51

müjde ar durumu yani çok çok geçmiş olsun :poster_s: ahmet sendeki kp den yada 5 kapıdan dolayı olsa gerek özellik bendede yok.

makineman
23/05/2008, 12:14
Ben de denedim. Kolumu koydum camı kapattım. Kolumu hafif sıkıştırmasıyla geri tepmesi bir oldu ve yarıya kadar açtı camı.

Eğer arka camdan bahsediyorsanız, dynamiclerde sanırım arkada sıkışma sensörü yok. Sadece ön camlarda var. Sizinki belki arızalanmıştır.

makineman
23/05/2008, 12:17

Emotionların 5 kapılılarında da bu özellik maalesef mevcut değil. Yani merkezi kilidi kapayınca camlar otomatik kalkmıyor.

Ziyaretçi047
23/05/2008, 12:19
eski puntoda bile vardı bu özellik bre. hey yavrum hey. emo larda basılı tutmak gerekiyor diye biliyorum.

makineman
23/05/2008, 15:03
eski puntoda bile vardı bu özellik bre. hey yavrum hey. emo larda basılı tutmak gerekiyor diye biliyorum.

Evet kumandada düğmelere basılı tutunca kapanıyor ancak arkadaşların bahsettiği özellik farklı anladığım kadarıyla. Onlar kumandayla kapılar kilitlenince açık camların otomatik olarak kapanmasından bahsediyorlar.

Birde arkadaşlar sürücü tarafındaki cam kilidi sadece arka camları mı kilitliyor yoksa ön yolcu tarafını da kilitliyor mu? Yeni farkettim. Benim aracımda ön yolcu tarafını kilitlemiyor. Önceki aracımda cam kilidi sürücü hariç tüm camları kilitliyordu. Emin olmak istiyorum. Bir arıza varsa hemen yaptıralım.

holigan
23/05/2008, 17:07
gülsem ayıp olmaz demi:):):):):):) nası becerdin deneme felan yaparkenmi?
ben hiç farketmedim sabah deniyim bari...

ahmet benimkide 2008 dynamic ama bende yok sanırsam.bu işlemi nasıl yapıyosun?kumandada kapatma tuşuna basılımı tutuyorsun?böyleyse eğer kaç sn falan basılı tutmak gerekiyor?

kukart
23/05/2008, 20:30
dynamiklerde otomatik cam kapama (kumandadan) varmı ? Ki?

Linos
24/05/2008, 10:21
Dynamic versiyonlarda yok arkadaşlar... ;)

nghn
24/05/2008, 11:05
Bence elektrik aksamıyla hiç uğraştırmayın 45 ytl fiyatı az bile vermişler de aracınız garantili olduğu için ileride elektrik aksamından kaynaklanan bir sıkıntı olduğunda bu extra durum yüzünden basınız agrıyabilir..çünkü servis "tavsiye etmiyoruz" cümlesini kullandıysa sorumluluk bizden gitti demektir bu..

Ziyaretçi047
24/05/2008, 15:10
Uyarı için teşekkürler :)