PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torpido Kapağından Gelen Ses

ekorkut
16/05/2008, 10:51
Baya bir müddet sağ kapımdan gelen tıkırtılarla boğuşup, 2 defa kapının içini açtırıp milimetresine kadar izolasyon yaptırdıktan sonra bu sorunu halletmiştim. Şimdi de dikkatimi başka birşey çekti. Sabah soğukta marşa basıp arabayı çalıştırıyorum. Arabanın rölantisiyle birlikte sağdan bir ses geliyor kapının önü tarafından. Gazla birlikte ses de değişiyor.Trrrrrrrrr şeklinde bir ses. Bir de baktım torpido kapağını açıp elimde tutunca ses gidiyor. Demek ki kapak tırıltı yapıyor. Torpido tırıltısı yaşayan ve bunu belli bir şekilde susturan var mı? Yarın yine servise gidecem gibi.

baris
16/05/2008, 12:33
merhaba emre;
tam olarak aynı değil ama benzer bir sorun bende de vardı.
benimde torpido kapağının sol tarafı kafiften kalmış ve eğri duruyordu. dolayısıyla ses yapmaya başlamıştı.
serviste düzelttiler ama ben daha tefarruatlı bir iş sanıyordum.
usta elinde bir yıldız tornavida ile torpido kapağını tutan kilidin üstünde iki vidayı kapak tam oturana kadar sıktı ve hem kapak düzeldi hemde ses gitti.
belki sende servise gitmeden bu şekilde halledebilirsin.

kara kız
16/05/2008, 17:05
yapmanız gereken çok basıt bi işlem ver..torpido kapağının her ili losesinin larsılığında 2 adet kauçuk takoz var o takozların arasına pul vs loyuyosun.amaç takozları biraz daha yukareı kaldırım torpido kapağı ve takozlar arasındakı boşlugu almak ben sahsen yaptım ne zırıktı var nede tıkırtı ..

ekorkut
17/05/2008, 15:15
Cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim. Aslında benim torpidonun ayarında hiçbir sorun yok çok düzgün duruyor ama bir şekilde serin havalarda yani sabah ve akşam saatlerinde yapıyor bazen tırıltı. Neyse bugün o pul koyma işini hallettim. Görecez bakalım işe yaramış mı. Kapanması daha zor ve tok oldu şimdi.