PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gp'den Gelen Sesler

Scorpex
15/05/2008, 10:53
Arkadaşlar 1 hafta önce aracımından gelen sesler gelmeye başladı. Orta direklerden geliyor gibi arac esnerken yapıyor.(örnek: Rampa çıkıp sağa veya sola dönüp aracı düz yola alırken yani bir şekilde askıda kalmak gibi ) Orta direklerden geliyor gibi geldi bana ama tam olarak bilemiyorum. Plastik aksamdanmıdır yoksa arcın kasasının ek yerlerindenmidir bilemiyorum ama kulağım acayip takılyor bu seslere bilen bu sorunu yaşıyanlar oldumu? neden kaynaklanır ve nasıl giderilir? Yoksa kronikmidir? :agri::)

civcivx
15/05/2008, 12:08
Aynı sıkıntı yaklaşık 3 hafta önce benim de başıma geldi. Delirecektim resmen, dinliyorum, arıyorum tarıyorum bulamıyorum. Direk plastiklerini bile söküp incelemiştim. Sonunda servise gittim, haa şu ses mi, tamam dediler. 15 dakika sonra sesten eser kalmamıştı, kapı kilitleri ve menteşeleri yağ istiyormuş :D

PuNTo
15/05/2008, 12:14
Veya kapı ayarı yaptırın benimde başıma gelmişti araç kopacak gibi kasislerde gacırtılar geliyordu kapı ayarından sonra hiçbirşey kalmadı yanlız kapıları ayarlayanda işinin ehli olmalı kapı ayarı deyip geçmeyelim

Scorpex
15/05/2008, 12:17
Aynı sıkıntı yaklaşık 3 hafta önce benim de başıma geldi. Delirecektim resmen, dinliyorum, arıyorum tarıyorum bulamıyorum. Direk plastiklerini bile söküp incelemiştim. Sonunda servise gittim, haa şu ses mi, tamam dediler. 15 dakika sonra sesten eser kalmamıştı, kapı kilitleri ve menteşeleri yağ istiyormuş :D

Tamam öyleyse servise uğramam gerekiyor anlaşılan. Teşekkür Ederim Cem Bey paylaşımınız için ayınlatıcı oldunuz. Aman başka bir şey olmasında.

tolgaank88
15/05/2008, 14:59
biraz konuyu dağıtmış gibi olucam ama arkadasın çözümüde bulundugun için beni afferder umarım :),zaten fazlaca konu açılmış durumda forumda en iyisi burdan devam ediyim :) bendede son 2 haftadır,araç durur haldeyken kalkaren ve frene biraz sert basınca "takkkk" diye bir ses geliyor,sanki bişeyler çarpısıyor gibi.ses çok uzunda gelmiyo,hemen kesiliyo,ve bunu her zaman değil arasıra yapıyor,buna benzer bi olayı daha onceden yaşayan oldumu?

ERC
15/05/2008, 15:00
bendede aynı sorun var offf araba 2 ye ayrılıcakmıs gibi oluyor:D:D

anvil
15/05/2008, 15:24
biraz konuyu dağıtmış gibi olucam ama arkadasın çözümüde bulundugun için beni afferder umarım :),zaten fazlaca konu açılmış durumda forumda en iyisi burdan devam ediyim :) bendede son 2 haftadır,araç durur haldeyken kalkaren ve frene biraz sert basınca "takkkk" diye bir ses geliyor,sanki bişeyler çarpısıyor gibi.ses çok uzunda gelmiyo,hemen kesiliyo,ve bunu her zaman değil arasıra yapıyor,buna benzer bi olayı daha onceden yaşayan oldumu?

amortisör rulmanından olabilir. servise bir göster

mustafaf
15/05/2008, 15:52
benmde arka amortısorlerde sorun var sanırım.bozuk bır yoldan gecerken takur tukur ses cıkarıyo :-(

34HGS93
15/05/2008, 16:22
arkadaşlar araç 5 kapı ise kapılardan we kemer direklerinn ordan ses gelir. ve bende tek kapı awr onda ise kemer plastikleri vuruyor ona çözüm çok kolay sigara içilmez ambilemi yapın hmde araççta sigara içilmez:D we tek kapı araçlarda arka kemerlerin içindeki rulo ses yapıyor abimiz war serviste hepsini anlattı we puntoların çogundaki dış bi sorun sağ we sol far altı tamponlar çıkık bire bir sıfır degil plastik diye kasmalı:( inş. iszde de yoktur. hayırlı sürüşler.

mhecc
16/05/2008, 01:54
Ön viraj çubukları da zamanla ses yapıyor.Belirli aralıklarla değişmesi gerekebiliyor.

ABNEW
16/05/2008, 21:20
Denildiği gibi ayarsız kapı ve kilit mekanizmasından geliyor.Serviste kolaylıkla halledilir, geçmiş olsun...

KaMiKaZe
21/05/2008, 22:03
arkadaşlar araç 5 kapı ise kapılardan we kemer direklerinn ordan ses gelir. ve bende tek kapı awr onda ise kemer plastikleri vuruyor ona çözüm çok kolay sigara içilmez ambilemi yapın hmde araççta sigara içilmez:D we tek kapı araçlarda arka kemerlerin içindeki rulo ses yapıyor abimiz war serviste hepsini anlattı we puntoların çogundaki dış bi sorun sağ we sol far altı tamponlar çıkık bire bir sıfır degil plastik diye kasmalı:( inş. iszde de yoktur. hayırlı sürüşler.

kemer rulosundanmı bilmiyorum ama çukura girince bendede geliyor fırsat bulup bakamadım bile.

makeles
22/05/2008, 20:28
arabayı yıkamacıya bıraktım içini dışını heryeri sil diye tembihledim.. kapı menteşelerindeki yağı bile silmiş.. :) o günden sonra sert dönüşler hafif kasislerde kapılardan ses gelmeye başladı özellikle arka kapılar... gıcırtılar için toz spray gibi bişi varmış onu arıyorum nette bulursam buraya yazızam... 3-4bin km yaptığımda da kapıları ses geliyor diye yağlamışlardı serviste..

KaMiKaZe
23/05/2008, 21:14
toz sprey değil ama wd40 hem temizler hem yağlar tavsiye ederim

kaaneroglu_15
23/05/2008, 21:42
aynı promlem bendede var.içim biraz rahatladı şimdi ama sıfır arabada böle komik olayların olmaması lazım.bize hakaret resmen.sadece 1 kişidede yok.çoğunlukta var.arabadan soğutuyorlar yani.:(