PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgisi Olan Gp.ci Arkadaşlar

BAYFE
14/05/2008, 22:15
Arkadaşlar Aracimi Otomatik şanjimana çevirmek Istiyorum, Böyle Bir Uygulamanin Mümkünati Varmi? Bilgisi Olan Varmi?

OzzY
14/05/2008, 22:16
Teorik olarak mümkün olsa bile aracınızı satıp otomatik almak çok daha rahat ve ucuz olucaktır.

dejavu
14/05/2008, 22:19
Teorik olarak mümkün olsa bile aracınızı satıp otomatik almak çok daha rahat ve ucuz olucaktır.

kesinlikle.. başka mantıklı yolu yok.. diğer türlü mantıksız ve çok masraflı olur.. git sat ve otomatik al... biraz sert konuştum ama doğru bu kerdeş...

BAYFE
14/05/2008, 22:29
Neyse arkadaşlar, eşimin rahat kullanabilmasi için düşünmüştüm ama münkün değilse yapacak birşey yok. Teşekkür ederim.

dejavu
14/05/2008, 22:31
Neyse arkadaşlar, eşimin rahat kullanabilmasi için düşünmüştüm ama münkün değilse yapacak birşey yok. Teşekkür ederim.

:::)))) ahhh ahhh keşke dediğin gibi olsa... bende de aynı dert var ama ne çare...

erdiyilmaz
15/05/2008, 00:25
en basitinden arka camLarı otomatiğe çevirtmek için fiyat araştırması yaptıgımda otomatik cam kaLdırma modüL montajı için 650-750 ytL bir fiyat çıkmıştı. teorik oLarak beLki otomatik şanzımana geçmek mümkündür ancak, bunun araç bedeLine yakın bir fiyata denk geLeceğini tahmin ediyorum.

beLki çok düşük bir ihtimaL de oLsa, pert oLmuş bir gp'den söküp takma yapıLabiLiyordur. şimdiye kadar hiç böyLesi bir durumLa karşıLaşmadığımız için hepimiz varsayımLara göre konuşuyoruz

keyifLi sürüşLer

SteinGP
15/05/2008, 00:58
En basiti şanzıman 7 bin YTL olsa iç aksam aktarma organları filan en az 10 12 bin YTL yi bulur ayrıca Starjetler için otm. seçeneği olmadığından muhtemelen şanzıman oranlarıda tutmayacak işler iyice karışacaktır..

Auto engineeR
15/05/2008, 01:36
eğer canın dediği gibi 95 hpliklerde otomatik şanzuman sunulmuyorsa kesinlikle mümkünatı yok..dişli oranlarından dolayı..
eğer war olan şanzumanı modifiye edip otomatiğe çewirebilirlerse ( ki hiç bi fikrim yok ) anca öyle olabilir ama sistem çok pahalıya patlar her türlü

SteinGP
15/05/2008, 02:57
Bence en pratik yol eşinizi düz şanzımana alıştırmak gibi :)

mustafaf
15/05/2008, 08:57
dayanamadım az once servısı arayıp sordum :-) canın da dedıgı gıbı teknık olarak bole bırseyın mumkun oldugunu ancak starjetlerde dualogıc secenegı olmadıgından bu arac ıcın mumkun olmadıgını, mumkun olsa bıle cok pahalıya mal olacagını ve sorunsuz olmayacagını kısacası olmayacagını soledıler...

muratde
15/05/2008, 09:03
:::)))) ahhh ahhh keşke dediğin gibi olsa... bende de aynı dert var ama ne çare...

her derde çözüm var arkadaşlar.yengelere arabyı vermeyin olsun bitsin ben öle yapıyorum...:cool:

dejavu
15/05/2008, 16:12
her derde çözüm var arkadaşlar.yengelere arabyı vermeyin olsun bitsin ben öle yapıyorum...:cool:

yada bir kez vereceksin ve ondada kaza riskini göze alıp küçük bir kaza yapmasına sebep olacaksın.. sonra bir daha araba yı istemek kelimesini
aklına bile getirmeyecek. sende rahat edeceksin. sahsen öğle yaptım.. bana bir arka tampona malum oldu bu iş.. ama kesin çözüm bilesiniz. garantili hemde ömür boyu.. ::)))

TunFeB
15/05/2008, 19:41

en doğru ve en güvenilir yaklaşım

doritoch
18/05/2008, 11:21
Eşiniz dualogic vitesli hill holder lı olan versiyonu çok rahatlıkla kullanacaktır,saygılar...

BAYFE
21/05/2008, 22:38
Arkadaşlar Ilginize çok Teşekkür Ederim. Tavsiyelerinizde Haklisiniz Katiliyorum.