PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurtlar Vadisi Terör başlıyor

jeoenis
06/02/2007, 23:07
Fragmanından dolayı süper bir çekim kalitesi olduğunu düşünüyorum. Diziyi birde istanbulda arkadaşlarla izleyeceğim. Bakalım onlar ne diyecek. Merakla bekliyorum.
Sizce bu perşembe başlayacak olan kurtlar vadisi izlenir mi ?

OzzY
06/02/2007, 23:13
hemde nasıl izlenir:D
ben bi taraftanda eski bölümleri izliyorum :D

AWD
06/02/2007, 23:25
uff efsane geri dönüyo inş. ilki kadar mükemmel olur 8O

Misafir2
06/02/2007, 23:26
??????
arkadaşlar hepimiz sanal birer kahramanız zaten buna ne gerek var:)))))))))

Gkhan
06/02/2007, 23:28
Vallaha ben açıcam sinema sistemimi nevaleleri hzırlıcam ohhh değmeyin keyfime :):):):):)

uzman
07/02/2007, 00:04
ben hiç seyretmedim,düşünmüyorumda,size iyi seyirler.:icon_cool:

ABNEW
07/02/2007, 00:47
Ben de diziyi hiç izlememiştim ama Kurtlar Vadisi Irak ı sinemada izledim.Bunun da sonunda bir sinema filmi çekilir heralde...

otoritec
07/02/2007, 20:20
onu bunu bilmem reklamı her izlediğimde tüylerim diken diken oluyor süper reklam olmuş yaf...

- Türkiye, son 22 yılda 46 bin terör eylemine sahne oldu.
- 1984’ten beri terör nedeniyle 36.628 vatandaşımız öldü. Kayıplardan 508’i çocuktu.
- Yaklaşık 5 milyon vatandaşımız terör nedeniyle yaşadığı yeri terk etmek zorunda kaldı.
- 1984’ten bugüne 5 cumhurbaşkanı, 8 başbakan, 7 Genelkurmay Başkanı görev yaptı.
- Resmi rakamlara göre terör eylemlerinin Türkiye’ye doğrudan maliyeti 100 milyar ABD Doları’ndan fazla. Dolaylı maliyetlerle birlikte zararımız 300 milyar doları buluyor.
300 ne demek?:
* 7 tane GAP
* Türkiye’nin dış borcunun 2,5 katı
* 30000 km otoban (Mevcut otoban uzunluğunun 2 katı)
* 5 milyon derslik okul (mevcut derslik sayısının 12 katı)
* 350 tane Boğaz Köprüsü
* Türkiye’nin 83 yıllık sağlık gideri
* 75 tane Atatürk Barajı

;=((

Gkhan
08/02/2007, 23:42
işte Dizi Budur !!!...

microab
08/02/2007, 23:50
Yönetmeni-görüntü yönetmeni-konsept danışmanı değişmiş.
Giriş olduğu için sıktığı zamanlar oldu,ama ilerleyen bölümler bakalım ne olacak...

baycep
09/02/2007, 00:04
Bugün oynayan bölüm gerçekten çok sıkıcıydı ama , ilerleyen günlerde hareketleneceğine eminim

BGRAYS
09/02/2007, 00:14
Yönetmeni-görüntü yönetmeni-konsept danışmanı değişmiş.
Giriş olduğu için sıktığı zamanlar oldu,ama ilerleyen bölümler bakalım ne olacak...

+1

x-troy
09/02/2007, 00:16
göya kurtla vadisi ırak la çuvalın intikamı alındı,, bakalım bununla neyin intikamını alacaklar, çok merak ediyorum. iyi seyirler.:duel: :strwars: :iwantattention: :destere: :sidik:

OzzY
09/02/2007, 01:27
hiç beğenmedim. umarım düzelir.

bitaraftan eski bölümleri izliyorum 11 .ci bölümdeyim ciddi fark var .

kadoku
09/02/2007, 10:00
hemfikirim ilk bölüm için biraz sıkıcıydı, ama sıkı bir Kurtlar vadisi izleyicisi olarak 3.4. bölümden itibaren yeni karakterler ve konu tam belli olunca dizinin daha da hareketleneceğine eminim :cool: bide zırt pırt reklam koymasalar tam süper olcak :steamed:

otoritec
09/02/2007, 10:22
göya kurtla vadisi ırak la çuvalın intikamı alındı,, bakalım bununla neyin intikamını alacaklar, çok merak ediyorum. iyi seyirler.:duel: :strwars: :iwantattention: :destere: :sidik:

300 MİLYAR ABD DOLARInın intikamı... :aaa:

Korhan
09/02/2007, 15:11
"Perşembe akşamı ekranda reyting savaşı yaşandı. Günlerce karalama kampanyası yürütülen Kurtlar Vadisi, Kanal D'de yayınlanan Örümcek Adam filmi ile kapıştı.

Kanal D sinemalarda büyük ilgi gören filmi perşembe akşamı ekrana sürerek iyi bir taktik güttü. Güvenci çocukların film için ailelerine bastırmasıydı. Ancak Türk halkı "Örümcek" yerine "Kurt" sevdalısı çıktı.

A/b Grubunda Kurtlar vadisi açık ara fark attı... Kurtlar Vadisi 19.00 izlenme oranına ulaşırken, Örümcek Adam, 9.90'da kaldı... Yani dün akşamın özeti; "Kurtlar Örümcek'i yedi" oldu...":duel:

Not: internethaber.com'dan alıntı

microab
14/02/2007, 22:40
-----SON DAKİKA-----
Kurtlar Vadisi'ni kim kaldırdı?
14 Şubat 2007 Çarşamba 22:19
İnternethaber- Daha yayına girmeden tartışması başladı. Gençleri "kendi adaletini aramaya ittiği" iddiaları dizinin başını yedi... İlk bölüm büyük tartışmaların gölgesinde reyting rekoru kırdı.

Ancak karşı cephe bastırdı ve Kurtlar Vadisi Terör yayından kaldırıldı. Dizinin ikinci bölüm fragmanları dönerken, RTÜK Başkanı Zahit Akman şahsen devreye girdi.

Show TV yönetimini arayan Akman, dizinin yayından kaldırılmasını istedi. Show TV yönetimi de baskılara dayanamayarak diziyi yayından çekti.

RTÜK'ün dizinin yayından kaldırılmasını, gelen çok sayıda şikayet nedeniyle istediği öğrenildi. Bakalım bundan sonra neler yaşanacak... //

Eğer gözü kara başka bir kanal satın alırda yayınlarsa ne ala--yoksa gitti dizi...
Allahın cezaları...

baycep
14/02/2007, 23:18
kaldırıldı şimdi herşey düzeldi yani öylemi ,dizi başlamadan adamlar tutuştu yok şöyee yok böyle diye, birsürü propaganda yapan filmler var onlarda kaldırılsın bu bizim ülkemizin ayıbıdır başka birşey söylemiyorum yuh artıkkk..

Gkhan
14/02/2007, 23:35
Yaziklar Olsun Yaziklar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jeoenis
meyva veren ağaç taşlanırmış ama tamamen kaldırılacağını sanmam en fazla aksiyon sahnelerini azaltır yayılarlar

Gkhan
Ozaman Bütün Dizileri Kaldirsinlar Benzeyen !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gianfranco
14/02/2007, 23:51
gercekten kaldirilmizsa yuhhh yani. Cok sasirdim

microab
15/02/2007, 00:01
----------Sansür yiyen Kurtlar Vadisi---------
14 Şubat 2007 Çarşamba

Kurtlar Vadisi Terör dizisinin yayından kaldırıldığı haberleri gündeme bomba gibi düştü. RTÜK'ün bastırması sonucu dizi son anda Show TV yönetimi tarafından rafa kaldırıldı.

Ancak dizinin fragmanları bir çok video sitesinde dönmeye devam ediyor. Kurtlar Vadisi Terör'ün ikinci bölümünde bakın neler vardı...

2. BÖLÜM
--FRAGMAN--
https://www.youtube.com/watch?v=M93ADU8WV4I

barraquda
15/02/2007, 11:25
valla kaldırılmasına üzüldüm..bir dizi izliyorduk oda gitti..

otoritec
15/02/2007, 11:32
saçmalık

AWD
15/02/2007, 12:04
arkadaşlar oylayaılm sesimizi duyuralım zaten açık ara önde yayınlanmasını isteyenler ama sizinde katkınız bulunsun belki birilerine haberi gider !!!

https://www.milliyet.com.tr/2007/02/15/son/sontur03.asp

ABNEW
15/02/2007, 13:32
Sanırım yayınlanmasını istemeyen birtek ben varım:)

woyzeck
15/02/2007, 14:49
konuyu bugün okumaya karar verdim.aslında bu başlığa hiç bakmayacaktım ama merak ettim neler yazıyor diye..
-----------kendi yorumum----------------------
arkadaşlar,siz sağlıklı gençlersiniz.ama olya diğer açıdan da bakmanız gerekiyor.bunun gerçekten yaşadığını ve ona özenen insanlar da var.bu açıdan cidden zararı oluyor.
örneklersem eğer: ben bir tiyatronun genel sanat yönetmeniyim.her hafta çocuk oyunu oynuyoruz ve gelen çocuklar çete olduklarını ve diğerleri ön sıraya oturunca onları dövdüklerini gözlerimle gördüm.üstelik kendilerinin takma isimleri de neler biliyor musunuz??? Polat Alemdar,i vs...vs....
bu yüzden,bu ve buna benzer dizilerin olması çok doğru değil.ben sadece bu dizi için söylemiyorum.buna benzer olanlar için de tepkim aynıdır.

AWD
15/02/2007, 15:38
benim zamanımda kurtlar vadisi yoktu aynı eylemi bende gerçekleştiriyodum bu kendine güvenle alakalı isim takmalarıda çocuklar herşyden etkileniyo pokemon olsaydı pokemon takarlardı isimlerini ayrıca çocuklar konusunda alilelerinin duyarlı olması gerekiyo izletmesinler çocuklarına o diziyi biraz gerçekleri görmek lazım bu dizi sayesinde gaza getiren sahneleride dizi olduğu için var (replikler vs. ) onlarda olmasa belgesel olur bişeyi eleştirirken her yönüyle bakmak lazım olaya sonuçta kimse kimseye zorla izlettirmiyo bu diziyi... 8O Saygılar...

ABNEW
15/02/2007, 16:17
Dünayada bindiği dalı kesen, kendi kendini karalayan, toplumu karamsarlığa iten başka medya yoktur bizimki dışında :) Yabancı medyaları inceleme fırsatı bulduysanız hiçbirisi kendi ülkeleri aleyhinde yayın yapmazlar.Tüm ülkeler sütten çıkmış ak kaşık gibidir.Ancak bizim güzel medyamız(%99 u) yabancı ülkelerin aleyhimizde kullanacağı (haklı-haksız) malzemeleri günlerce hatta haftalarca göstererek hep toplum yararını! gözetirler.Sonrada ermeni soykırımıymış, mafyaymış, kürt sorununuymuş ver elini haber programları...

Yorumum geneldir tabiki ama bir miktar da sözkonusu diziyle ilgili.

ORACLE
15/02/2007, 16:28
Arkadaşlar.
Şimdi her kanalda dünya kadar dizi var. Genel olarak bu dizilere baktığınızda eğitici yada işe yarar birşeyler olduğunu hiç birisinde görmedim.
Bu bağlamda bence dizinin bu şekilde yayından kaldırılması olayı bence uygun değil. Herkez istediği şeyi izlemekte özgürdür. İstemeyen bunu da izlemez çocuğuna da izletmez. Yani sonuçta ahlaksız tekliflerin yapıldığı bir dizi de yayınlanmakta. Diğer taraftan Gaffur tiplemesi (ki herkezin ağzındadır). İlk aklıma gelenler. Bunlar çok iyi örenekler midir ? Tabi bunların hepsi benim şahsi fikirlerimdir. Herkesin fikrine saygımız sonsuz

kadoku
15/02/2007, 18:39
yıllardan beri westerndi, brucee lee, jacki chan di, ne gibi vurdulu kırdılı filmler seyrettik kaç nesil bu filmlerle büyüdü sokakta Bruce Lee'ye özenenmi dersiniz neler görmedik yerli yapım olan böyle bir dizinin yayından kaldırılması çok yanlış bir uygulama, ya gerçeklerin bu kadar göz önüne serilmesi bazı çevreleri rahatsız etti yada reyting kaygısına düşen diğer kanalların baskısı karşısında rütük dayanamadı ve diziyi yayından kaldırttı

microab
15/02/2007, 19:03
---------Kurtlar Vadisi'nde son durum-----------

15 Şubat 2007 Perşembe 16:25
Siyasi partilerin bile gündemine giren diziyi herkes konuşuyor. Kurtlar Vadisi-Terör'ün ikincisi bölümü yayınlanmayacak mı?

Kurtlar Vadisi Terör dizisinin kaderini belirleyecek Show TV'nin İcra Kurulu toplantısı sürüyor. Kararın bir saat içinde açıklanması bekleniyor.

Kurtlar Vadisi'nin yapım şirketi Pana Film, kasedi Show TV'ye teslim etti ve dizinin devamından yana olduğunu iletti.

Dizinin geleceği ile ilgili belirsizlik sürerken, Show TV'ye sabahtan beri gelen telefonlar santralı kilitledi. Gelen izleyici telefonlarının büyük bölümü dizinin devamını istiyor.

İNTERNET HABER...

-----------Vadi'de büyük tartışma --------------
15 Şubat 2007 Perşembe 17:45
Kurtlar Vadisi Terör, bugüne kadar rastlamadığımız bir tartışma fırtınası yarattı. RTÜK kalksın derken, bir grup medya da şiddetli bir şekilde buna destek veriyor.

Buna karşılık Show TV hem tazminat hem de reyting kaygısı nedeniyle bir türlü son sözü söyleyemiyor.

Halk cephesine gelince... İnternethaber'de sadece bugün yayınladığımız konuyla ilgili 4 habere gelen yorum sayısı (saat 17:30 itibariyle)yaklaşık 600... Son iki gündür süren tartışmalarla birlikte yorum sayısı 2 bini aşıyor...
Gelen yorumların yüzde 90'ı Kurtlar Vadisi Terör'ün yayınlanmasından yana... Ortak kanı, dizinin Türkiye'nin yaşadığı terör sorununa ayna tuttuğu yönünde. Okurlarımız, RTÜK'ün Kurtlar Vadisi Terör yerine televizyondaki magazin programlarına el atmasını istiyor...

Her ne kadar RTÜK, dizinin kaldırılmasına gerekçe olarak kendilerine yapılan şikayetleri göstermiş olsa da sitemize yapılan yorumlar aksi bir tabloyu ortaya koyuyor... Bakalım RTÜK ve Show arasındaki 'Kurtlar Savaşı' nasıl sonlanacak.

İNTERNET HABER...

ABNEW
15/02/2007, 19:14
Dizi kaldırılmış kesinlikle, haberlerde söylediler az önce...

uzman
15/02/2007, 19:23
bence isabet olmuş,hatta internet haberde bu konuda ki haberin başında okuyuculara yayından kalksın mı? kalkmasın mı? diye soruyorlardı,tabiki kalksın yönünde oy kullandıkdan sonra sonuçları verdi,ne göreyim, ./..16 küsür kalksın,./83 küsür kalkmasın,tabiki şaşırdım,sonra düşününce yurdum insanının seviyesini unuttuğumu hatırladım.

Gianfranco
15/02/2007, 19:43
Rezaletten baska birsey degil. AB ye girecek bir ulkede diziler yasaklanabiliyosa hemde su anda ki kanayan yaramiz olan teror konulu bir dizi ise ;gercekten bazi seyleri sorgulamak lazim. Diziler yasaklanarak bir yere varilamaz bence. Artik bu yasakci zihniyetlerden kurtulmamiz lazim.

uzman
15/02/2007, 20:02
temelde katılırım,yani yasakçı zihniyete karşıyım,ama bu kadar da olmazki,kendini (olaya kaptırıp)polat,vs (isimlerini bilmiyorum) zannedip olay çıkaran çok genç tanıyorum da endişem bundandır.en son merakdan tv de kurtlar vadisi ırak ı seyrettim,dizi de böyleyse,mantık yok,kurgu yok büyük beklenti ve merakla baktım,zamanıma üzüldüm.

AWD
15/02/2007, 20:07
arkadaşlar showtv nin sitesinde yayın akışına göre kalkmamış görünüyo ama herhangi bi açıklama yok inş. ilk bölümün tekrarını vermezler saat 10 iple çekiyorum :)

microab
15/02/2007, 20:56
İşin enteresan taraflarından biri de RTÜK ün bu diziyi izleyebilecek yaş grubunu 7+ olarak belirtirken,Uçan Kuş adlı magazin programını 13+ olarak belirlemesi.

Madem bu dizi gençlerimizi şiddete eğilimli hale getiriyor,neden yaş sınırlaması bu kadar tezat...

https://img19.imageshack.us/img19/5475/rtkii2.jpg

microab
15/02/2007, 21:58
Pana Film Açiklama Yapti Ve Doğruladi--yayindan Kaldirilmiş...

Sevenlerimizle Dijital Platformlarda-sinemalarda-internet Ortamlarinda Buluşmaya Devam Edecez Dediler.

Zaten Büyüktüler--çok Daha Büyüdüler-ekmeklerine Daha Fazla Yağ Sürülmüş Oldu-yasaklanan Herşeyin Cazibesi 5 E Katlar Sonuçta...

jeoenis
15/02/2007, 22:41
yanlış yasaklamalar sadece yasaklayanlara karşı tepki doğurur. Pana film çok akıllıca bir yol seçmiş millete özellikle bizi yasakladılar diye duyuruyor ki bizde rtük arayıp diziyi geri isteyelim kesinlikle yarın rtük'ün telefonları kilitlenecek.

otoritec
16/02/2007, 10:30
kurtlar vadisi bide üstüne kan uykusu akşam akşam tunceli ovacık aklıma geldi yaff... ağladım olamaz böle bişi...
şahsen ben diziyi izlemiyorum ama daha nice buna benzer diziler fink atarken,
kurtlar vadisi ni yayından kaldıran yasakçı faşist zihniyeti kınıyorum...

Gianfranco
16/02/2007, 12:22
Biraz mantikli dusunecek olursak, sabah programlari o kadar tepki aliyor ama hicbiri kapanmiyor. Ama dizi kurtlar vadisi olunca 12000 sikayet ile kapatiliyor. 3 sene boyunca mafya dizisi formatinda iken kapatilmadida, teroru anlatan bir format oldugu zaman mi kapatildi?

kadoku
16/02/2007, 19:01
Hürriyet.com dan alıntıdır;

Kurtlar Vadisi-Terör dizisinin yayından kaldırılmasının ardından vatandaşlar tarafından eleştiri yağmuruna tutulan RTÜK'ün telefonları kilitlenirken, www.rtuk.gov.tr ve www.rtuk.org.tr adresleri de yoğunluk nedeniyle çöktü.

RTÜK'ün internet sitesine giremeyen vatandaşlar www.rtuk.tv adıyla yayın yapan internet sitesine yöneldi ve o sitenin de çökmesine neden oldu.

Rtuk.tv Genel Haber Yönetmeni ve gazeteci Orhan Uğurluoğlu ANKA'ya yaptığı açıklamada,
Siteye yayınlarla ilgili şikayetlerin iletebileceği "izleyici köşesi"nin de konulduğunu anlatan Uğurluoğlu, server hizmetini Amerikalı bir şirketten aldıklarını söyledi.

127 WEB SİTESİ AYNI ANDA ÇÖKTÜ

Kurtlar Vadisi-Terör dizisi yayına girmeden önce de kendilerine olumlu-olumsuz eleştirilerin ulaştığını söyleyen Uğurluoğlu, diziyle ilgili anket düzenlediklerini ve düne kadar 900 kişinin bu ankete katıldığını ifade etti. "Anket sistemimiz IP numarasına göre düzenleniyor. Yani bir bilgisayardan günde sadece bir oy kullanılabiliyor. Ancak dizinin yayınlandığı gün tam 16 bin kişi ankete katıldı ve diziyle ilgili 18 bin 750 mesaj geldi. Bu mesajların yüzde 91.7'si dizinin yayınlanmasına yönelik istekleri içeriyordu" diyen Uğurluoğlu, bir saniye içinde 2 bin 700 kişinin müracat etmek istemesi üzerine sitenin çöktüğünü bildirdi. Uğurluoğlu, "Aynı serverdan hizmet alan 127 web sitesi de çöktü. Bu nedenle Amerikalı şirket şuanda bizim yayınımızı durdurdu" dedi.

Uğurluoğlu, Amerikalı şirketin, sitenin yayınına bugün yeniden izin verdiğini, ancak sitenin sadece 1 dakika 10 saniye açık kalabildiğini belirterek, "Çnkü bir saniye içinde siteye 3 bin 150 bağlantı talebi geldi" dedi. Amerikalı şirtketin "Türkiye'de ne oldu" sorusuna ise mafya, siyeset ve devlet ilişkisinin anlatıldığı Kurtlar Vadisi-Terör dizinin yayından kaldırldığını belirttiklerini kaydeden Uğurluoğlu, şirketin de bu işe şaşırdığını ifade etti.

Uğurluoğlu, "Kurtlar Vadisi-Terör dizisinin yayından kalkması için rakip medya halka büyük bir kampanya yaptırdı, ama umduklarının tersi oldu. Halk diziye sahip çıktı" dedi.