PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Yardim (Kaportadaki ezikler)

oceans
12/05/2008, 23:02
Selam arkadaşlar gecen gece akşam aracı parketip sabah çalıştırmak üzereyken kaportadada çeşitli ezikleri tesbit ettim çok fena olmuş arka bagaj kapağını dızle yada elle içeri doğru ezmişler bende içerden kaportayı ıterek duzettmek istedim o korkunç göçük düzeldi ama dalgalanmalar kaldı sonra bu eziklerin şöför tarafında tavan kısmında ve arka orta stop lambasının üstününde yumurta şeklinde ezikleri olduğunu gördüm acayip moralim bozuldu.bunları boyasız düzelttirmem mümkünmü bu konuda acıl yardıma ihtiyacım var :(

KaMiKaZe
12/05/2008, 23:13
Boyasız yapılamaz demiyorum ama boyada çatlak oluşması çok muhtemel. zaten boyasız olarak yaptırsan bile orjinali gibi olmıyacağını kabul etmek lazım.

zaferkaplan
12/05/2008, 23:19
vakum yöntemi ile düzeltildiğini duymuştum hasarsız diye ama kesin olarak bilmiyorum böyle bişey varmı nerde yaptırılıre ama üzücü bi durum geçmiş olsun

oceans
12/05/2008, 23:23
vakum yöntemi ile düzeltildiğini duymuştum hasarsız diye ama kesin olarak bilmiyorum böyle bişey varmı nerde yaptırılıre ama üzücü bi durum geçmiş olsun

Teşekkurler dostum açayip moralim bozuldu sağolsın bi araştırıyım

KaMiKaZe
12/05/2008, 23:23
Vakum yöntemi yok yağlayarak yumuşatarak falan faiş fiyatlara hikaye diyebilirim.

oceans
12/05/2008, 23:25
Vakum yöntemi yok yağlayarak yumuşatarak falan faiş fiyatlara hikaye diyebilirim.

olmazmı bu yöntem yağlama falan bende şimdi bi arkadaşdan duydum boya vurmak istemiyorum.

KaMiKaZe
12/05/2008, 23:27
abi baştada sölediğim gibi orjinali gibi olmasını bekleme kesinlikle. 2si ise bu uygulamaların faiş fiyatlara olması.

zaferkaplan
12/05/2008, 23:27
dediğim gibi tam bi bilgim yok o konuda ama gp den önceki aracımda mahalledeki gençler kaportaya tornavida saplamışlardı çok canım sıkılmıştı bi tanıdık demişti o zaman böyle bişey varmış araştır diye ama ben araştırmadan değiştirdim gp ile:cool:umarım vardır böyle birşey ve hallolur

oceans
12/05/2008, 23:32
inşallah ya boyasız bi halledebilsem

KaMiKaZe
12/05/2008, 23:34
tabi aracının özellikle tavanına boya değmesi hoş değil ama şansını bir dene parça başı hesaplıyorlar ve çok sağlam ücret söylüyorlar maalesef.

unutmadan bilmediğin güvenmediğin yere kesinlikle yaptırma yaptırdıktan sonrada aracını boya ölçüm aletleri ile ölçtür. Vakum deyip boyada yaptırabiliyorlar.

sorumsuzzz
12/05/2008, 23:34
daha önce bu konuda sıkıntısı olan bi kaç arkadaş başlık açmıştı. auto king diye bi servis var. eğer boyada çatlak vs yoksa vakumla eski haline getirebiliyorlar diye duymuştum. ayrıca o bölgede daha önceden boya macun gibi işlemlerin yapılmamış olması gerekiyormuş. auto king in sitesine bir göz at istersen. ayrıca anlaşmalı oldukları kasko şirketlerindede mini onarım kapsamında hasarsızlık indirimini bozmadan yaptırabilirsin.

zaferkaplan
12/05/2008, 23:49
inşallah ya boyasız bi halledebilsem
inşallah boyasız çatlaksız halledersin sonucu bildirirsen sevinirim ayrıca "güvenilir bir yer ve boya ölçümü konusuna katılıyorum

oceans
13/05/2008, 00:12
inşallah boyasız çatlaksız halledersin sonucu bildirirsen sevinirim ayrıca "güvenilir bir yer ve boya ölçümü konusuna katılıyorum

inşallah yarın outo kıng e gideceğim haberdar ederim.

erdiyilmaz
13/05/2008, 01:20
auto king bu tür mini onarımLarLa iLgiLeniyor, istanbuLdaki auto king'e uğra, kaskonda "mini hasar onarım"ı dahiLse, ucretsiz haLLediyorLar. randevuLu çaLışıyorLar sanırım.

koLay geLsin

apars
14/05/2008, 12:42
Kardeş gelmiş olsun. Erdinin dediği gibi autoking bu işi hallediyor .

Benim doblo'da bu tarz bir sıkıntı olmuştu sabah bırakıp akşam alıyorsun.

Kasko yoksa, ortalama 70 YTL istiyorlar ezik başına.

oceans
19/05/2008, 23:45
Kardeş gelmiş olsun. Erdinin dediği gibi autoking bu işi hallediyor .

Benim doblo'da bu tarz bir sıkıntı olmuştu sabah bırakıp akşam alıyorsun.

Kasko yoksa, ortalama 70 YTL istiyorlar ezik başına.

boyasızmı hallettiler dostum