PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bravo Punto karşılaştırması

gogigogi
08/05/2008, 23:13
direksiyon aynı
ayna ve cam açma kapama aynı
yürüyen aksam daha kaliteli ve sağlam malzeme kullanılmış
gürültü daha az
dizayn daha iyi ama iç dizaynda kol dayama rahatsız ergonomi konusunda biraz daha çalışılması lazım
bravo nun ebatları fazla ama arka koltuk diz aralığı pek fark etmemiş gibi
yol tutuş kıyaslamak bile mümkün değil
dış işçilik hemen aynı kalitede. artık boyaları çok ince yapıyolar her şeyde çiziliyor camurlu bi top gelse üst boya gidip astar sırıtıyor,
motoru kıyaslayamadım 75 hp mjet(6 lt)-120 hp t jet 8.5) t jet çok yakıyor ama değer tabi bu arada gp nin şirinliği yok kasvetli duruyo....
Not:90 hp lik dyna yada emo aracı olanlar bravoyu hiç düşünmesine gerek yok...

ERC
09/05/2008, 00:10
iyi aksamlar bravonun yuruyen aksamının daha kaliteli ve saglam oldugunu nerden anladınız acaba?

aykuting
09/05/2008, 00:14
iyi aksamlar bravonun yuruyen aksamının daha kaliteli ve saglam oldugunu nerden anladınız acaba?

Görünüşünde de belli olumuyomu?

grandecaglar
09/05/2008, 01:07
bravo güzel bir araç içi çok hoşuma gitti göğüs yapısı falan :cool0000:

Cole Trickle
09/05/2008, 10:13
Bravonun otomatiği gelmediği için GP aldım mecburen. GPmide seviyorum ama hala aklımda kaldı Bravo... Ne yakışırdı bana. :)

ERC
09/05/2008, 19:59
Görünüşünde de belli olumuyomu?
nasıl belli olabilir ki gorunusunde sadece gp ye gore yapisi biraz daha buyuktur buda arabanın gp ye gore daha agır olmasından olabilir ama bu onun saglam oldugunu kanıtlamaz saglam olması anlamak icin icinde kullanılan demir yogunluguna ve ic yapisina bakmak lazım oldugu dusunuyorum

Ah-MeT
09/05/2008, 21:07
walla GP yi hiçbirine değişmem.... benim hosuma gitmedi bravo

isoRc
10/05/2008, 15:51
direksiyon aynı
ayna ve cam açma kapama aynı
yürüyen aksam daha kaliteli ve sağlam malzeme kullanılmış
gürültü daha az
dizayn daha iyi ama iç dizaynda kol dayama rahatsız ergonomi konusunda biraz daha çalışılması lazım
bravo nun ebatları fazla ama arka koltuk diz aralığı pek fark etmemiş gibi
yol tutuş kıyaslamak bile mümkün değil
dış işçilik hemen aynı kalitede. artık boyaları çok ince yapıyolar her şeyde çiziliyor camurlu bi top gelse üst boya gidip astar sırıtıyor,
motoru kıyaslayamadım 75 hp mjet(6 lt)-120 hp t jet 8.5) t jet çok yakıyor ama değer tabi bu arada gp nin şirinliği yok kasvetli duruyo....
Not:90 hp lik dyna yada emo aracı olanlar bravoyu hiç düşünmesine gerek yok...

"yol tutuş kıyaslamak bile mümkün değil" derken hangisi daha iyi yol tutuyo anlamadım !

sirkit
10/05/2008, 21:28
walla GP yi hiçbirine değişmem.... benim hosuma gitmedi bravo

+1

PuNTo
10/05/2008, 23:50
benim hoşuma gitmedi tamam bir üst segmet daha kaliteli gösterişli konsolu çok güzel bizim araçalarımızda çok zayıf olan gösterge paneli harika döşemlerde öle ama kardeşim göğüs haricindeki plastikler gp kalitesinde dışarıdan bakıyorsun araba harika ama yanına gelip incelemeye başladığın zaman o kalitesiz sert plastikler sanki gözüne gözüne giriyor insanın ben gp den memnunum ama bravo fiyatında bir araç almak istediğimde alternatifim kesinlikle birden fazla olur

gogigogi
12/05/2008, 08:22
kardeş ben metal teknolojisi öğretmeniyim 20 yıldır bu mesleğin içindeyim ve envayi çeşit teorik ve uygulamalı mekanik gördüm, 40bin km brava kullandım arkasından ,43bin km gp kullandım ve 2bin km dir bravo kullanıyorum izin verde artık o kadar yargım olsun araç hakkında ,özellikle bravodan sonra gp de mekanik aksam çok zayıf gelmişti, bravo da ise ford focus un üzerine çıkmış görünüyo mekanik ve yol tutuş açısından ama işçilikte daha uğraşmaları gereken yerler var.
nasıl belli olabilir ki gorunusunde sadece gp ye gore yapisi biraz daha buyuktur buda arabanın gp ye gore daha agır olmasından olabilir ama bu onun saglam oldugunu kanıtlamaz saglam olması anlamak icin icinde kullanılan demir yogunluguna ve ic yapisina bakmak lazım oldugu dusunuyorum

mustafaf
12/05/2008, 09:33
bravo guzel bır arac.gorunus ve konfor bakımından tartısmasız bır gercek.ben test surusunede cıktım. gpden guzel yanları var elbette. cunku daha yenı bı teknolojıye sahıp onu tartısamayız.ama fıyatı bence o arac ıcın cok yuksek.o fıyatlara daha farklı araclar alınabılır.fıyatı bıraz daha uygun olsaydı daha fazla rabet gorurdu dıye dusunuyorum...

ABNEW
12/05/2008, 18:31
bravo guzel bır arac.gorunus ve konfor bakımından tartısmasız bır gercek.ben test surusunede cıktım. gpden guzel yanları var elbette. cunku daha yenı bı teknolojıye sahıp onu tartısamayız.ama fıyatı bence o arac ıcın cok yuksek.o fıyatlara daha farklı araclar alınabılır.fıyatı bıraz daha uygun olsaydı daha fazla rabet gorurdu dıye dusunuyorum...

Mustafa Bravo nun fiyatı sınıf standartlarında.Hatta Tr de el üstünde tutulan bazı markalara göre ucuz da denebilir.Lansman fiyatının bitmesi ve döviz artışları nedeniyle 3000YTL kadar zam geldi...

mustafaf
13/05/2008, 10:24
Mustafa Bravo nun fiyatı sınıf standartlarında.Hatta Tr de el üstünde tutulan bazı markalara göre ucuz da denebilir.Lansman fiyatının bitmesi ve döviz artışları nedeniyle 3000YTL kadar zam geldi...

haklısın arda abı zamlar baya etkıledı arac fıyatlarını.ocak ayında 31.000YTL ye arkadasıma aldıgımız seat Leon referance modelıne su anda 35.000YTL dıyorlar kı o arac benzınlı.aracı kullanan bı yakınım olmadıgında aracı sadece test surusunde kullabılme fırsatı buldum.bu yuzdendırkı bıcok ozellıgının farkına varamadım belkıde.ılerleyen donemlerde arac kullanılmaya baslandıkca dusuncem degısecektır :cool0000:

bedirhan
13/05/2008, 15:24
Ben en dolu modeli olan 1,4 Turbolu 150 Hp sport u kullandım. Görünüş şahene 17 jantlar falan çok janjanlı olmuş. Ama gidisi o kadar iyi değil. G.puntonun 120lik turbolusu kadar gitmiyor

ERC
17/05/2008, 02:59
arkadaslar bravonun yol tutusu nasıldır?test eden arkadaslarımız yazarlarsa sevinirim grande ye gore iyimidir?

Linos
17/05/2008, 11:49
arkadaslar bravonun yol tutusu nasıldır?test eden arkadaslarımız yazarlarsa sevinirim grande ye gore iyimidir?

Benim gözlemlerime göre, bir kademe daha üstün. Virajda daha çok güven veriyor.

Yeri gelmişken söyleyeyim: Bizim araçlarımız virajlarda savrulmuyor ama çok yatıyor. Bu da -psikolojik sanırım biraz da- insanı tedirgin ediyor.

ranet3000
17/05/2008, 17:37
benim bacaklarım biraz uzun ve koltuğumuda yatırarak kullanıyorum arabayı bravoda aynı şekilde koltuk ayarı yaptığımda arkada yer kalmıyor ancak gp de biraz yer kalıyor buda benim iç hacim olarak gp yi daha üstün görmeme sebep oluyor... ayrıca bravonun lastikleri arkadan bakıldığında kasanın içinde kalıyor buda aracın duruşunu değiştiriyor... 1,4 150hp t-jet henüz görmedim ancak bitek o model tam performans sağlar diye düşünüyorum hem duruş hem sürüş özellikleri açısından... 120 lik o kasaya zayıf kalıyor değerler çok düşük... alırken aracımı 1,4 t-jet punto ile bravo t-jet aynı paraydı ben puntomu tercih ettim...

ERC
17/05/2008, 19:22
murat abi tesekkur ederim abi evet ya o yatma olayı bendede tedirginlik yaratıyordu cunku yuruyen aksamı yumusak ayarlamıslar oda haliyle arabanın yatmasına ve yuruyenin zorlanıp kayma yapmasına sebep oluyor.ama abi o problem 3.5 cm spor helezonla gideriliyor hemde araba daha tok duruyor;)

ABNEW
17/05/2008, 22:20
Benim gözlemlerime göre, bir kademe daha üstün. Virajda daha çok güven veriyor.
Yeri gelmişken söyleyeyim: Bizim araçlarımız virajlarda savrulmuyor ama çok yatıyor. Bu da -psikolojik sanırım biraz da- insanı tedirgin ediyor.

Murat Gp nin amortisörleri oldukça sert, bence virajda yatmıyor:)

benim bacaklarım biraz uzun ve koltuğumuda yatırarak kullanıyorum arabayı bravoda aynı şekilde koltuk ayarı yaptığımda arkada yer kalmıyor ancak gp de biraz yer kalıyor buda benim iç hacim olarak gp yi daha üstün görmeme sebep oluyor... ayrıca bravonun lastikleri arkadan bakıldığında kasanın içinde kalıyor buda aracın duruşunu değiştiriyor... 1,4 150hp t-jet henüz görmedim ancak bitek o model tam performans sağlar diye düşünüyorum hem duruş hem sürüş özellikleri açısından... 120 lik o kasaya zayıf kalıyor değerler çok düşük... alırken aracımı 1,4 t-jet punto ile bravo t-jet aynı paraydı ben puntomu tercih ettim...

Bravo nun lastikleri çamurluk içinde kalsa da iz mesafesi Gp dan daha geniş.1.4 T-Jet 120bg Bravoyu sınıfının tüm 1.6 atmosferik araçları arasından her türlü disiplinde 1. yapıyor.Tabi tercihlerimiz aynı:)

ERC
17/05/2008, 23:19
Murat Gp nin amortisörleri oldukça sert, bence virajda yatmıyor
ABNEW senin araban T-JET oldugu icin normal gp lere gore biraz daha dert olabilir normalde gplerin yuruyenleri yumusak ve bu yuzden yanal yatma yapıyor.

ABNEW
18/05/2008, 01:17
ABNEW senin araban T-JET oldugu icin normal gp lere gore biraz daha dert olabilir normalde gplerin yuruyenleri yumusak ve bu yuzden yanal yatma yapıyor.

Haklısın Ercan spor amortisör var ama standart Gp de kullandım 2 sene boyunca.Araçlarımız sınıfının en sertlerinden...