PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Logo Değişimi

KaMiKaZe
08/05/2008, 20:33
Arkadaşlar ingiltereden sipariş vediğim orjinal abart logoları ön arka ve yanlarda italyan bayraklı logolar olmak üzere 4 parça olarak geldi. Ön taraf vida ile tutturulmuş arka ise geçmeli ve yapışkanlı. Ön tarafa üstte ulaşmak imkansız alttan kapalı :agri: Arka taraf geçmeli ve yapışkanlı asılmakmi gerekiyor yoksa arkasındaki parçanın sökülüp arkadanmı itilmesi gerek :agri: Anlaşılan biraz zor olucak. Aramızda logolarını değişen arkadaşlar var sanırım izledikleri yolu anlatırlarsa sevinirim. Bu arada araç 2008 logolar yeni model yani.

OzzY
08/05/2008, 20:53
Serviste yaptırmanı tavsiye ederim

KaMiKaZe
08/05/2008, 21:01
Aslında cumartesi günü boya korumayı temizletmek için ve park sensörlerini boyatmak için aracı servise bırakıcam ama. Serviste işçilik pahalıya gelir gibi geldi bana.

erdiyilmaz
08/05/2008, 21:11
ön parjur deLikLerinden sağ ve soL tarafLarından parmakLarını geçirip, ani bir hamLeyLe dışarı asıLınca, panjur çıkıyor. sonra da panjurun arkasında ön Logoyu sökebiLirsin. dikkat et, ön panjurun pLastik tırnakLarını kırma.

arka Logo öndeki gibi vidaLı degiL. Logo yapışmış şekiLde oLması Lazım. onu da asıLınca sökebiLiyor oLman gerek. sökünce iki deLik kaLıyor. sonrasında yeni arka Logonu oraya yapıştırırsın. koLay geLsin

OzzY
08/05/2008, 21:13
Ben o arka logoyu sökmeye çalışırken logonun kenarı çizilmişti :D:D
dikkat etmek lazım:D

KaMiKaZe
08/05/2008, 21:24
ön parjur deLikLerinden sağ ve soL tarafLarından parmakLarını geçirip, ani bir hamLeyLe dışarı asıLınca, panjur çıkıyor. sonra da panjurun arkasında ön Logoyu sökebiLirsin. dikkat et, ön panjurun pLastik tırnakLarını kırma.

arka Logo öndeki gibi vidaLı degiL. Logo yapışmış şekiLde oLması Lazım. onu da asıLınca sökebiLiyor oLman gerek. sökünce iki deLik kaLıyor. sonrasında yeni arka Logonu oraya yapıştırırsın. koLay geLsin

sağolasın erdi cesaret ve yol gösterici oldu bu mesaj ama madem panjur çıkıyor işçilik ödemeden servistede yaptırırım ben bu işi daha temiz olur :D genede sağol. bu arada logolar gerçekten güzel taktıktan sonra fotorafları koyarım fiyat biraz pahalı oldu ama güzel olucak :D

Ben o arka logoyu sökmeye çalışırken logonun kenarı çizilmişti :D:D
dikkat etmek lazım:D

sen neden sökmüştün yada ne ile değiştirdin logonu ?

OzzY
08/05/2008, 23:56
Daha önce yapılan damla logo şeklinde olan siyah üzerine P almıştım daha logolar gelmeden sökmeye çalıştım sonrada vazgeçtim :D
bıçakla hem direksyondaki logoyu hemde bagajdakini çizdim(logonun etrafındaki gri halkayı)

femoli
09/05/2008, 09:57
Hayırlı olsun orahan buraya geleceksen eğer logolarıda getir burada yaparız biz boşu boşuna hem servis parası hemde tırnaklardan olma..:)

KaMiKaZe
09/05/2008, 19:45
eyvallah mehmet abi cumartesi günü öğleden sonra sendeyim logolarıda getireyim madem :D

Ah-MeT
09/05/2008, 21:09
orhan hayırlı olsun logoların... bizmkiler yolda daha gelmedi ender sipariş verdi geldimigelmedimi haberim yok...

sezginpunto
09/05/2008, 22:52
abi valla bende bekliom benimkilerde gelmedi ender abi saolsun :) orhan sen nassı hallettin abi bu sipariş işini_?_

KaMiKaZe
09/05/2008, 22:53
fiatshop.at den gelecek olanlarsa bir arkadaş bana ordan sipariş verip vermediğimi sordu ben ingiltereden sipariş vermiştim. fiatshop.at den daha uygun fiyata ve çabuk geldi. Yarın takıcaz bakalım.

KaMiKaZe
09/05/2008, 22:57
abi valla bende bekliom benimkilerde gelmedi ender abi saolsun :) orhan sen nassı hallettin abi bu sipariş işini_?_

valla ebay ingiltereden bir satıcı buldum elinde son bunlar kalmış heralde şuan mağzasında gözükmüyor. İşin pazarlık kısmı uzun sürdü teklif olayı ile aldım 14poundluk olan 10.50 geldi mesela. Royal maille gönderd türkiyede ptt ile çalışıyorlar kargo irsaliye numarasınıda verdi 5 günde türkiyeye geldi 7-8 günde ancak eve geldi :D

apars
14/05/2008, 12:46
Arkadaşlar.
Ben abarth logo'ları TOFAŞ'ın stoklarına eklettim.
İsteyen Servislerden Yedek Parça kısmına gidip EPER'den logoları açtırıp sipariş verebilir.

Ben getirtip taktırttım.

Ön Arka ve Toppido logosu 75 YTL gibi bir rakam tuttu bilgilerinize.

Dışarıdan almayın, dökülüyor.

Benim dediklerim orjinal abarth logo ve faturalıdır.

Hatta İstanbul için HALİÇ OTO'da bir takım daha var. Haberiniz ola.

Sökme takma sadece 2 dk. sürüyor. Hiçbir zorluğu da yok.

Servise rica edersiniz hallederler.

Yedek Parça da Murat veya Osman bey ilgileniyor.

(212) 542 2770

KaMiKaZe
14/05/2008, 20:58
apars bir önceki mesajımda verdiğim linkteki gibilerse gerçekten çok iyi fiyatı.
https://img132.yehhe.com/thumbs/6089IMG_0182_resize.jpg

Camera
12/01/2021, 19:52
Konuyu hortlatayım :) Ön logoyu bugün değiştim. Ölçüsü ise 95 MM. Üstünden çıkanda vidalı, satın aldığımda vidalı. Panjurun üst kısmında 8 tane tırnak var. Ben düz tornavida yardımıyla panjuru çıkarttım el ile uğraşacak iş değil. İlk üst kısmı sol kısım, sonra da sağ kısım çıkardım alttan da hafif destekleyip panjur elime geldi. Üstünden çıkan logoysa ilk logosuymuş :) Yıllarım vermiş olduğu yorgunluk var parçada o yüzden nazik davranın :)

ecaliskan
28/09/2022, 14:39
Konuyu bende hortlatayım benim aracımın ölçüsü de ön arka aynı 95mm fakat bir türlü istediğim gibi bulamıyorum sanayide dolaştım hepsi böyle sahte gibi duruyor orjinaller gibi içi kabartmalı değil.