PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP daki sorun lutfen yardım

iongun
07/05/2008, 00:20
Arkadaşlar bugun 2. vitesden 3 e gecerken gaza bastım ve arabasdan tısssss diye bi ses geldi ve gazı köklediysemde araba hızlanmadı sankı turbo devreye girmedi arabam 1.3 dizel.Araba gidiyo ama hızlanmıyo ve viteste çalıştırırken teklereya ileri geri vites değiştirince öle tekliyo ve hızlanmıyo ve gaza yüklendikçe tısss sesi geliyo lütfen bu konuda bilgisi olan varsa beni bilgilendirise sevinirim ve ne kadar masrafı var aşşagı yukarı cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler...

ekorkut
07/05/2008, 09:14
viteste çalıştırırken teklereya ileri geri vites değiştirince öle tekliyo ve hızlanmıyo

Bu bölümü anlayamadım ama sanırım sorun ya turbonun kendisinde ya da hortumlarında. Umarım hortumdur diyorum.

ozgun_henry
07/05/2008, 09:39
Kullandığınız akaryakıtın kalitesinde de bir sorun olabilir. Yada ateşleme sisteminde bir sorun olabilir.

iongun
07/05/2008, 10:26
Bu bölümü anlayamadım ama sanırım sorun ya turbonun kendisinde ya da hortumlarında. Umarım hortumdur diyorum.

Demek istediğim araba gaza bastıgımda kendını ılerı atıyo sonra tık dıye duruyo ve bunu ard arda yapıyo...

iongun
07/05/2008, 10:28
Kullandığınız akaryakıtın kalitesinde de bir sorun olabilir. Yada ateşleme sisteminde bir sorun olabilir.

Akaryakıtı bp den eurodisel aldım alalı 5-6 gun olmustu...

ugurozer
07/05/2008, 10:36
tısss sesi performansta dusukluk turbo veya baglantı hortumları ile ilgili bir sorun gibi gosteriyor ancak arabanın ileri atlaması vs gibi ne anlatmak istediniz anlayamadım.

onur1907
07/05/2008, 11:09
araban kac model bilmiyorum ama sorun turbodaysa ve garantin devam ediyosa hiç beklemeden en yakın servise git derim...yoksa başına iş alırsın..

saygılar

iongun
07/05/2008, 15:07
arkadaslar turboda sorun yokmus ne hortumu bılmıyorum ama hortum kelepceden cıkmıs onu tekrar yerıne taktılar ve sorun kalmadı ama usta bu kolay kolay cıkmaz dedı artık bılemıyorum.Araba sabah çalışmıyodu hortum yerıne takılınca calıstı ve turboda devreye giriyo...Teşekkürler