PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hanıma Şöförlük Öğretme

Mısafir
06/02/2007, 15:18
Arkadaşlar bi yardım edin.

Eşimin 2004 den beri ehliyeti var. Bu arada hiç kendi arabası olmadı. Birlikte aldığımız ilk arabada (Peugeot 106 Quick) biraz kullanmaya çalıştı. Bir Buçuk sene kadar o arabada öğretmeye çalıştım. Şimdi de GP de öğretmeye çalışıyorum :) ve inanın nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum. Bi türlü öğretemedim hatuna araba sürmeyi. Kesin diyorum öğretme yöntemimde bi hata var.

Öncelikle, problem paniklemesi ve sol koltukta oturmanın verdği gerginliği yol boyunca koruması. 10 m önde bi adamın fren lambası yansa zınk diye duruyoruz resmen. Sonra bi bağlantıdan yola çıkacaksak 200 m lik bi alanda araba olmamasını bekliyor. (Tabi arkamızdakiler her zaman o kadar sabırlı beklemiyor :) )Vites değiştirmek ona çok gereksiz ve dikkat dağıtıcı geliyor.

Benim öğretme yöntemim şöyle ;
İlk bir kaç kez ani şeylerde bende ani olarak şunu yap bunu yap diye yüksek sesle söyleyince kızın direk olarak "out of service" vaziyetine girdiğini gördükten sonra sağ koltukta olabildiğince nazik ve sabırlı olmaya gayret ediyorum. Ev İçerenköy'de mahalle arasında. Genelde Maltepe'ye annelere falan giderken akşam trafiği almaktan korkuyor dönerken gece gece güzel güzel getiriyor eve. Ben sadece yanda sağ aynayı kendime ayarlayıp . Sola geç sağa geç vites at gibi uyarılar yapıyorum. Ama ne zaman trafiğe soksam kızın basireti bağlanıyor. Eli ayağı tutuluyor. Arabayı sürmekle o kadar ilgili ki bi türlü kendini yola veremiyor. Standart kız hastalığı olarak kafayı direksiyona yaklaştırıp sürüyor. Anlayacağınız arabada rahat değil.

Eski arabada açıkçası pek sallamıyodum. Vurursa kasko var yaptırırız. Zaten arabanın 3-4 yeri boyanmış olur bize 5-6 bişiy olmaz diyodum ama GP de arabanın satış değerini durup dururken 1-2.000 düşürmeye gerek yok diye düşünüyorum. Her ne kadar kasko olsa da. Geçen bi u dönüşü vakamız oldu. Yine bi iki dakika dönüşte bekleyip (mahalle arası) arkadakileri çatlatıp yol boş olduğunda yola girmişti. Ama direksiyonu tam çevirdiğinden toplaması kolay olmadı. Yola girdikten sonra sola doğru (Orta tretuvara) gitmeye devam ettik. Bu arada arkadaki kornaya bastı bizim kız iyice panik. Ben atladım direksiyonu toplayayım diye o zaman bişiy farkettim kız öyle bi asılmış ki direksiyona çeviremedim resmen . Yani kitlemiş elleri. Yuh dedim. Vel hasıl. Bu hadise bize sadece bi jant kapağına maloldu ama ortada tretuvar olmasaydı da karşı şeride çıkardık.

Anlatmak istediğim; Yolda panik yapan, arabanın kontrolüne alışamayan bi "kıza" nasıl araba sürmeyi öğretirim. (Benim şimdiki planım misal izmit'e falan giderken evden çıkıp oraya varana kadar kendisine bırakıp hiç karışmamak. Sorumluluk alıp uzun süre koltuktan kalkmadan kalırsa yola ve arabaya iyice alışır heralde) Bi yardım ediverin ....

AWD
06/02/2007, 15:40
bence hiç kasma gökhan sen kullanmaya dewam et en iyi tavsiye bu olur sana verebileceğim :D

Korhan
06/02/2007, 15:40
Valla dostum zor bi işe kalkışmışsın. Ben de çok denedim ama olmadı. Pes ettim yani. Hele bunu hayatta vermem. Şöyle 3-5 milyarlık bi araba alıp onda öğretirsem olabilir.

civcivx
06/02/2007, 15:41
Dostum, işin zor be :icon_lol:

Mısafir
06/02/2007, 15:44
Abicim bende bazen banane diyorum ama sağa sola bi yere gittiğimizde o pek içki içmiyor. Ben içicem içemiyorum bu sefer. Benim 200 promil halim daha çok güven veriyor çünkü. Geçenlerde feci akşamdan kalmış bi halde kullanmak zorunda kaldım. (Alkollü değildim ama feci baş ağrısı vardı.) vereyim dedim hatuna, sabahın 11 i cumartesi E-5 kilit tabi. Kortu almadı. O baş ağrısıyla bi de araba kullandık. Sakat işler bunlar. Yoksa bence de en iyi kadın trafikte olmayandır :)

unik06
06/02/2007, 15:48
bence.pazar yeri gibi boş ve geniş bir yer bulup, sabah çook erken saatlerde talime çıkarman lazım :)

civcivx
06/02/2007, 15:54
Yoksa bence de en iyi kadın trafikte olmayandır :)

Amann, forumda bayan üyeler de var, kızarlar sana :icon_rolleyes:

kadoku
06/02/2007, 16:04
dostum bende ehliyeti 2000 de almıştım ama geçen ağustosa kadar hep nüfus cüzdanı olarak kullandım :D ehliyeti, arabayı alınca benim kayınço sağolsun bir kaç kez trafiğe kapalı alanda çalıştırdı ilk başda bende eşin gibi çok heyecanlıydım hatalar yaptım sonra gece geç saatte 2 kez beraber çıktık, 3.de cesareti toplayıp yanlız çıktım velhasıl o gün alıştım, burada senin ona vereceğin güven çok önemli kendimden biliyorum öğreten kişi ne kadar agresif olursa o kadar hata yapıyosun, kanımca eşinin en büyük sıkıntısı heyecan ve kendine güven ama bir gerçek da var ki, trafikte bazen bizde yapıyoruz belki önümüzdekini hiç düşünmüyoruz basıyoruz kornaya acemiyse, bide kendine güvenmiyorsa, trafikte panikliyor tabi ondan sonra olan oluyor tabii.

Valla abicim işin gerçekten çok zor nacizane tavsiyem ona öncelikle güven aşıla, şimdi benim hanımda ehliyet alıcam diye tutturdu sen bunları yazdıktan sonra bende kara kara düşünmeye başladım valla :icon_confused:

Misafir2
06/02/2007, 16:28
ah kardeşım ah aynı dert benım başımdada var kafayı yıyıorum valla ne olur bır yöntem bulursan banada acılen haber ver

uzman
06/02/2007, 16:30
bu iş zor, bende beceremedim,ehliyeti olmasına karşın bir sürücü kursuyla görüşmeyi düşünüyorum.

İbrahimKC
06/02/2007, 16:41
Durun ya ne yaptınız. Bende yakında başlıyacam derslere. oy anam oy..

uzman
06/02/2007, 16:43
hakkatten işin zor dostum,ben stres yaptıkça hanım da panik yapıp eli ayağına dolaşınca bu iş olmuyor,ne de olsa tecrübe zamanınıza ve arabanıza yazık etmeyin, bir kursla görüşün derim.

kadoku
06/02/2007, 16:46
oy oy oyy dökülün bakalım kurtları hanımlar bi girerse bu siteye akşam yatacak yer ararız valla :D :D

uzman
06/02/2007, 16:50
valla biz o işleri aştık sayılır,hanımın net'e girmesine gerek yok,isterseniz çağırıp kendisine tekrar edeyim.:D

Mısafir
06/02/2007, 16:55
Ses yükseltmeme işine oldukça dikkat ediyorum. Misal geçen gün olan jant kapağına mal olan hadisede gık demedim. (Ki sadece jant kapağıyla sıyırdığımızı düşünmüyordum). Baktım titremeye başladı bi 100 mt. ilerde durdurdum. Bi kenarda dörtleri yaktı bekledik. Bana vermek istedi almadım. Sakinleşti ve sonra içerenköyden küçükyalı sahile kuaförüne kadar kazasız belasız götürdü.

Ben hep trafikte öğretmeye çalıştım acaba ondan mı oldu. Yoksa Unik in deiği gibi boş arazi testleri mi yapsak. Ama arabayı kaldırmak durdurmak hadisesinde problemi de yok gibi. Boş arazide kaplan kesilir eminim. Du bakalım.

unik06
06/02/2007, 16:57
Ses yükseltmeme işine oldukça dikkat ediyorum. Misal geçen gün olan jant kapağına mal olan hadisede gık demedim. (Ki sadece jant kapağıyla sıyırdığımızı düşünmüyordum). Baktım titremeye başladı bi 100 mt. ilerde durdurdum. Bi kenarda dörtleri yaktı bekledik. Bana vermek istedi almadım. Sakinleşti ve sonra içerenköyden küçükyalı sahile kuaförüne kadar kazasız belasız götürdü.

Ben hep trafikte öğretmeye çalıştım acaba ondan mı oldu. Yoksa Unik in deiği gibi boş arazi testleri mi yapsak. Ama arabayı kaldırmak durdurmak hadisesinde problemi de yok gibi. Boş arazide kaplan kesilir eminim. Du bakalım.

bana kalırsa, boş araziin esprisi kendine güven ve kokpite alışmayı kolaylaştırmasıdır :)

bende öyle öğrenmiştim 17 yaşımdayken :D
yani bende işe yaramıştı 8O

kadoku
06/02/2007, 17:05
önce boş arazi testi yaptır abicim sen, sonrada benim yaptığım gibi ya gece yada pazar sabahı filan boş trafikte kullandır yavaş yavaş atar heyecanı dediğin gibi durdurup kaldırmada problemi yoksa tamamen güven ve trafiğe alışmada problem var demektir. Bide arabaya, yanından geçen araçlara ve trafiğe alışmak bakımından birlikte uzun yolda çözüm olabilir bende bir kez çıktım uzun yola çok da faydasını gördüm.

unik06
06/02/2007, 17:07
haa..sabahları olabildiğince erken gidin bence!!

yani..saat 7 - 8 suları mesela.

nasrettinhoca
06/02/2007, 17:20
SARHOŞTAN KOCA
KOCADAN HOCA OLMAZ.!!!!!

Tecrübeyle sabittir....

searchandrescue
06/02/2007, 17:27
tek çözüm yolu tek başına trafiğe çıkmasını sağlamak

eakbas
06/02/2007, 17:31
Kızmayın ama ben konuda yazdıklarınızı okuyunca kendimi çok şanslı hissetim.
benim eşim hazır araba kullanır vaziyetteyken evlendik. şehir dışı tecrübesi bile var hatta. bekarken renault 19 kullanıyordu ve o aractan inip gp ye binince araba kullandığını anladı. ancak tanıdıklarımdan tecrübem kesinlikle yüksek ses olmaması yönünde. Sabır isteyen bir iş . bencede sabah erken saatlerde ve boş alanlarda en azından araca alışması için biraz daha fırsat vermen. kolay gelsin şimdiden

civcivx
06/02/2007, 17:34

Yüzme bilmeyeni, öğrensin diye denize atmak gibi yani :icon_eek:

Bu arada hiç düşündünüz mü, ülkemizde ehliyeti olan ama araba kullanamayan o kadar çok insan var ki. Dünyanın başka bir ülkesinde böyle bir durumla karşılaşılır mı bilmem. Yani sen araba kullanmak için şart olan bir şeyi almaya hak kazanmışsın ama kullanamıyorsun :sofeer:

Dünyanın hangi ülkesinde, "ehliyetliye direksiyon dersi verilir" diye ilan görebiliriz acaba :lol:

eakbas
06/02/2007, 17:36
kesinlikle katılıyorum abi sana
birde bayan hocadan diye ilanlar var ustune

Mısafir
06/02/2007, 17:57

Ah be abicim. İyi diyosun da. Nası verip arkasından melun melun bakarım GP'min. Yanındayken en azından el freni- direksiyon müdehalesi falan bi ihtimal kurtarıyorum.

microab
06/02/2007, 17:59
Hanımlarda algıda zayıflık var kardeşim..

Benim okuldan hocam mandada algılama süresi 32 sn bizim hanımın trafikte 65 sn derdi...( Teşbihte hata olmasın)

Benimde başım dertte valla.Yazın başımın eti yenecek...

searchandrescue
06/02/2007, 18:01
Ah be abicim. İyi diyosun da. Nası verip arkasından melun melun bakarım GP'min. Yanındayken en azından el freni- direksiyon müdehalesi falan bi ihtimal kurtarıyorum.

yenge duymasın bu dediğini :lol:

kadoku
06/02/2007, 18:06
aman diyim hanımlar duymasın :lol:

Linos
06/02/2007, 18:18
Abi işiniz zor walla! Neyse ki bizimkisi tecrübeli... İş yerinde bir arkadaşım öğretmeye çalışıyor eşine, kafayı yemek üzere!

Hatunlarda (genelde) kombine aletleri kullanamama sorunu var! Aynı anda fren, gaz, debriyaj, vites, direksiyon... Bunları bir araya getirip düzgün kullanmak her hatunun harcı değil! Bizimkisi tecrübeli dedim ama yukarıda saydıklarımı yapmakta hala güçlük çekiyor! -ki 7 senedir Ankara trafiğinde!

Ama bunun dışında harika araç kullanan hatunlar da gördüm bizzat...:duel:

searchandrescue
06/02/2007, 18:23
Abi işiniz zor walla! Neyse ki bizimkisi tecrübeli... İş yerinde bir arkadaşım öğretmeye çalışıyor eşine, kafayı yemek üzere!

Hatunlarda (genelde) kombine aletleri kullanamama sorunu var! Aynı anda fren, gaz, debriyaj, vites, direksiyon... Bunları bir araya getirip düzgün kullanmak her hatunun harcı değil! Bizimkisi tecrübeli dedim ama yukarıda saydıklarımı yapmakta hala güçlük çekiyor! -ki 7 senedir Ankara trafiğinde!

Ama bunun dışında harika araç kullanan hatunlar da gördüm bizzat...:duel:

murat içtinmi sen kardeş çok cesaretli konuşuyosun :bore:

padawantr
06/02/2007, 18:25
Bu arada ben de bir yorum da bulunmak istiyorum. Bir bayan ne zaman direksiyonu Tepsi gibi çevirmeyi bırakırsa o zaman araba kullanabilirler bence. Bunu da anca boş arazide sağ sol dur kalk manevraları ile halledebilirsin gibime geliyor. Ama tabii bekara hanım boşamak kolaydır misali...

Linos
06/02/2007, 18:28
murat içtinmi sen kardeş çok cesaretli konuşuyosun :bore:

:muha: Abi evlendiğimizden beri araba yüzünden kapışıyoruz zaten, bir kere de bu laflar yüzünden gireriz birbirimize n'olacak?
(İki kadeh atsaydım, daha neler söylerdim :muha:)

Misafir2
06/02/2007, 22:45
Bu arada ben de bir yorum da bulunmak istiyorum. Bir bayan ne zaman direksiyonu Tepsi gibi çevirmeyi bırakırsa o zaman araba kullanabilirler bence. Bunu da anca boş arazide sağ sol dur kalk manevraları ile halledebilirsin gibime geliyor. Ama tabii bekara hanım boşamak kolaydır misali...

senbenı güldürdün allahta senı güldürsün baba ne dıyeyım:))))))))))))))))))))))))::::::))))))))
ya benımde hanımla başım dertte valla bu konuda allahtan bır arkadaşı var arkadaşının arabasıyla gıdıyorlar hafta sonu araba sürmeye hanıma dedım zaten tam olarak sen öğren sana fiat BİS alıcam:)) gp ye kıyamam abı daha yenı 1 yılı bıttı daha 3 yıl ödeyecem onun parasını:)))

Linos
06/02/2007, 23:45
En güzeli özel hoca tutmak herhalde! Ama eğitimin hocanın arabasıyla olması şart!:lol: Biz söyleyince kötüye yorup, hırs yapıyorlar! Bırakın hoca uğraşsın ;)

uzman
06/02/2007, 23:53
eeee,zaten ben başından beri hoca,kurs (kurs aracıyla anlamında) diyorum ya,bir büyük sözü dinleseniz,bu kadar uzatmıyacaksınız.:sidik:

Linos
07/02/2007, 00:04
eeee,zaten ben başından beri hoca,kurs (kurs aracıyla anlamında) diyorum ya,bir büyük sözü dinleseniz,bu kadar uzatmıyacaksınız.:sidik:

Pardon Uzman abi, kaçırmışım! Haklısın... FRİENDS

Mısafir
07/02/2007, 10:12
SAğolun arkadaşlar. Sanırım önce bi boş arazide manevra ve vites çalıştırıcam. Arabaya hakim olmasını öğrenicek önce. (Bu arada bizim debriyajı bitirmezse iyi :) ) Sonra da bi uzun yol şart gibi. Du bakalım.

Mısafır
07/02/2007, 10:46
allah kolaylık versın :D

yamtar00
07/02/2007, 11:19
bence ilk önce özgüveninin gelişmesini sağlamak nasıl olur derseniz ilk defa kullanıyorsa trafik olmayan boş bir alanda dur kalk ve viteslerin geçişi ile arabanın özellikleri (debriyaj, gaz ve fren ayarını burda iyice öğrenmesi gerekir) hem pratik hemde teorik olarak öğretilmeli daha sonra trafik yoğunluğu az olan bir yolda uzun bir süre antreman yapması gerekir.Yavaş yavaş trafiğin yoğun olduğu yollara girilmeli kısa süreler için, (bu olay tamamen kendine güveni sağlar) daha sonra kısa mesafeler de trafikte kendi kendine gitmesini sağlamak gerekir böylece araç kullanmak onun için büyük bir sorun olmaktan çıkar hatta artık sürekli kendisi kullanmak isteyecektir.

Bülent A.
07/02/2007, 13:23
Öncelikle Allah sabır versin.
Bu durumda ya arabaya kıycan ya paraya.
Ben hanımı hazır kullanabilir durumda aldım.İyide etmişim.
Kız Kardeşime ben öğretmiştim.Elim sürekli el freninde.
E arabada babanınaabası olunca daha rahat oluyorsun , sinirlenmiyorsun.
Şimdi hem hanımla hem kardeşimle zaman zaman drag zaman zaman ş.içi yarışları yapıyoruz her ikisininde maşallahı var.

Sana tavsiyem bayan bir hocan ders aldırman.Neticede kursun arabası ile olduklarından ve öğreten bir bayan olduğundan daha rahat algılayacaktır ve arabaya bişey olacak korkusu olmayacaktır.

Bir süre sonra da sen arabayı verirsen 3/4 lük olacaktır.Yalnız arabayı verirken hiçbir zaman araba için endişelendiğini belli etme.O sana ya bişi olursa arabaya desede canın sağolsun karıcım hayatta hiç bişi senden ve hayatından önemli değil.Sana bişey olmasında araba önemli değil felan dersen daha rahat ve güvenle araba kullanır.

Ama ik etapta bayan bir sürücüden ders aldır.Göeceksin ki daha kolay algılayacak ve iyi anlaşacaklardır.Nede olsa o da bir bayan.

gurik
08/02/2007, 12:32
Ankarada olan arkadaşlara tavsiye edebileceğim çok iyi bir hoca var.Çok güvenilir birisi kendi arabası da var(DÜZ/otomatik).Bu adam işini çok iyi yapıyor bizim ailede ne kadar trafiğe çıkamayan varsa hepsini usta yaptı. Ayrıca isteyen olursa uzun yola da alıştırıyo-neresi olursa olsun-Bi keresinde dayımı Zonguldak'a götürdü.(Dayım daha önce rabanın ön koltuğuna bile binemezdi).
Şehir içi olarak Söğütözü,çevreyol,incek-tuluntaş,bahçeli 7.Cad.,Kızılay,Cinnah,Oran,Çayyolu ve aklınıza gelebilecek en arıza trafikte kullandırıyoo..Ayrıca milimetrik parkı öğretiyo..
Düşünen arkadaşar olursa numarasını verebilirim:)))))

gurik
08/02/2007, 12:49
Bizim hanımı bile usta yaptı şimdi yanında oturmaya korkuyorum. İstanbul yolunda makasa giriyor.... :sofeer: Çekilsene kardeşim solda ne işin var falan diyor abi. Beni baştan yarat olayı oldu. :araba-suren:

chaglac
08/02/2007, 19:33
ben de babamla cok panikliyodum. tek basina cikmadan önce özel hoca tutun 1 hafta calissin cok faydali olur..
o da fayda etmezse yapicak bisey oldugunu sanmiyorum ...

BGRAYS
08/02/2007, 20:51
bence bu iş ilgi ile alakalı illa bi sekilde herkes ogrenır yani ben bi ornek wereyım ben kız arkadasıma 1 ayda ogrettım simdi cok cok gusel kullanıyo 1-1.5 yıl anca olmustur kullanmaya baslayalı ..

EAGLE SAİM
06/03/2007, 19:25
bence bu iş ilgi ile alakalı illa bi sekilde herkes ogrenır yani ben bi ornek wereyım ben kız arkadasıma 1 ayda ogrettım simdi cok cok gusel kullanıyo 1-1.5 yıl anca olmustur kullanmaya baslayalı ..

BGRAYS
06/03/2007, 19:27
ne acıdan fark var ?

dagored
06/03/2007, 19:33
Hatunlarda (genelde) kombine aletleri kullanamama sorunu var!

:s17:
abi aman duymasınlar :D

benim sözlüm şehir dışında olduğundan şanslıyım bende :D ben buraya gelene kadar öğren dedim :D

canberkkilic
06/03/2007, 20:29
abicim ,

benım fıkrımce eşinin ve senın ortak arkadası olan arabayı guzel kontrol edebilen bır bayan arkadaşınızla bıraz vakit geçrmenizdir.. kadınlar bırbırlerınden cabucak etkilenirler. ee bıde işin içine o benden daha ıyı araba kullanamaz düşüncesi gelirse... sonrasını dusunemıyorum :)

flu
07/03/2007, 01:59
Gökhan ne güzel konu açmışın öyle, ben nasıl 1 aydır fark edemedim anlayamadım :)) Yaa beyler, maaşallah herkeste pekçok fikir var, yaaa bayan şoförler bu kadar mı kötü, ya da bayanların araba kullanması bu kadar mı zor :oha:
Aslında ben de bazı noktalarda size hak veriyorum, yani sanırım kavrama meselesi. ama şuna emin olmak gerekir ki pratik yapma olayı herşeyi çözüyor. Örneğin biz eşimle bu arabayı aldığımız zaman henüz 5-6 aylık ehliyeti olan hayatımızda araba kullanmamış iki insandık :) Hatta ne cesrat İstanbul gibi bir yerde hem de beşiktaş gibi kalabalık ve yokuşu bol, dar sokaklı bir semtte sıfır bir araba almak :icon_rolleyes: Arabayı teslim aldığımızda yanımızda tecrübeli bi arkadaş olmasa tarafiğin hali nasıl olurdu merak ediyorum.
Sonra arkadaşımız bizim halimize üzüldü ve bizi çalıştırmaya karar verdi. Biz düzenli olarak her cumartesi ve pazar saat 6.30-9.30 arasında gittik bi yerlerde çalıştık dur kalk sağa yanaş, sola yanaş vs. adamda peygamber sabrı asla bağırmadı, ki o kadar dilinde tüy bitmesine rağmen, ayak debriyajdan çekilir gaz verilmez araba stop eder :( İlk başlarda serhat arabayı zor kaldırıken ben artık çoğu şeyi kavramıştım. Bir süre sonra ikimiz de belli bir düzeye gelince arakadaşımız dedi artık yalnız çıkın ama dikkatli olun. Biz de öyle yaptık, arabada herşey trafiğe odaklanmış bir şekilde gideceğimiz yere yavaşta olsa gittik. Bi süre sonra eşim sanki benden daha iyi kullanmaya başladı. Bu defa benim en küçük hatamda sesini yükseltir oldu :( Gerçekten öyle durumlarda şoför koltuğunun yanında oturan kişinin çok daha sakin ve anlayışlı davranması gerekir. Şimdi ben serhat yanımda olmadan daha rahat kullanıyorum çünkü karışan olmadığı için kendimi daha rahat kontrol ediyorum.

Sözün özü Gökhan sana da tavsiyem arkadaşların çoğu önerisine katılmakla birlikte arabanı gerçekten çok fazla düşünme, yani sonuçta ailenizin yaşam kalitesini artırmak için var o araba, dolayısıyla sen rahat olursan eminim eşin de rahat olur. Teorikte bildiği şeyleri pratikte de uygulamasını sağla. Gerçekten bir süre trafiğin az olduğu ya da hiç olmadığı ortamda dur kalk debriyaj fren vites değiştirme olaylarını kavramasını sağla. Sonra biraz biraz trafiğe gir, en sonunda da yalnız çıkması için onu cesaretlendir :) (Gerçi insan arabayı düşünmüyor ama sevdiği insana birşey olacak endişesi çok rahatsız ediyor ben bile Serhatı bazen arabayı almasını istemiyorum )
Eninde sonunda 1-2-3 ay sonra bu iş biter, ama sakın vazgeçmesine izin verme ;) :friendship:

PuNToGiRL
07/03/2007, 02:03
12 yaşından beri kullanıyorum :)

Ziyaretçi047
07/03/2007, 02:57
benim tavsiyem ne olursa olsun direksiyonu müdahale etme ve sabırlı ol.

Akincl
07/03/2007, 08:36
Ben tavsiyede bulunmayacağım

konu başlığını dikkatli okuman yeterli :)

CAGLARKA
07/03/2007, 15:18
valla puntoyu uçuralım desen daha kolay cevabı vardır :)

dejavu
07/03/2007, 15:31
oy oy oyyyyy derim ancak..
ne ortak yanlarımız varmış...
ben bazen boş zamanlarda işten gelmeden telden arıyorum..
hazırlan biraz şöförlük yapcaz diye.. nasıl seviyor bil bilseniz..
tabi eğitimden sonra aramız bozuk bi şekilde eve geliyoz..
neyse hadi hepimize olay gelsin...
ağlanacak halimiz var yawww

femoli
07/03/2007, 17:50
12 yaşından beri kullanıyorum :)

naptın 12 yaş. bak sen seninle aşık atamayız o zaman biz..