PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Electric Supercharger Made in U.S.A

yerliplaka34
29/04/2008, 22:54
Arkadaşlar bu changer ilgimi çekti +8 ile +10 beygirden bahsediyolar valla hemen almayı düşünüyorum genede sizlerin bi fikrini alamak istedim..
Bende mevcut olan açık hava filtresini söküp bunu takıcam.. umarım hüsrana uğramam.. ürün universal deniyor bizim araçlara uyarmı bilmiyorum link aşşağıda..

Electric Supercharger Made in U.S.A, #8863592 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/Electric-Supercharger-Made-in-U-S-A_W0QQidZZ8863592)

ABNEW
30/04/2008, 00:26
Supercharger dan ziyade elektrikli turbo diyebiliriz.Egsoz gazlarının turbo pallerini 100000d/d da döndürdüğünü düşünürsek bu cihazın işi çok zor görünüyor bence...

MethyLen
30/04/2008, 00:29
Arkadaşlar bu changer ilgimi çekti +8 ile +10 beygirden bahsediyolar valla hemen almayı düşünüyorum genede sizlerin bi fikrini alamak istedim..
Bende mevcut olan açık hava filtresini söküp bunu takıcam.. umarım hüsrana uğramam.. ürün universal deniyor bizim araçlara uyarmı bilmiyorum link aşşağıda..

Electric Supercharger Made in U.S.A, #8863592 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/Electric-Supercharger-Made-in-U-S-A_W0QQidZZ8863592)

Supercharger ; turbo ünitesi mevcut olan araçlarda kullanılır. Eğer sizin fire dynamic fabrika çıkışlı turbo değilse (ki değildir :) ) astarı yüzünden pahalıya denk gelir +10 hp için bu kadar masrafa gerek yok. 120 hp ile takasa gir derim ben.

ABNEW
30/04/2008, 00:40
Supercharger ; turbo ünitesi mevcut olan araçlarda kullanılır. Eğer sizin fire dynamic fabrika çıkışlı turbo değilse (ki değildir :) ) astarı yüzünden pahalıya denk gelir +10 hp için bu kadar masrafa gerek yok. 120 hp ile takasa gir derim ben.

Serkan, superchargerdan kastın yukarıdaki cihaz mı?Yoksa herkesin bildiği kompresör ise turbo olmasına gerek yok araçta...

Ziyaretçi047
30/04/2008, 01:18
aRkadaşlar öncelikle bir uyarı verim hemen. Turbo ile supercharge in bir alakası yoktur. Yani bunu takmak için turbo olmalı diye bişe olmaz. Düz bir araca da takılabilir genelde spor araçlarda turbo yerine bunu takarlar ki turbodan daha performanslıdır. Ve en düşük devirlerden itibaren devrededir çünkü kranka bağlıdır. Turbo ile beraber de kullanılabilir extra extra güç alırsınız örneğin golf gt sport 1.4 170 hp tarzı araçlar.

Ürün işe yarar mı orasını bilmiyorum ama alasım geldi açıkçası :)

MethyLen
30/04/2008, 01:24
Arda , Supercharger gücünü kayışla motordan alacağı için ürettiği güç 8 hp olarak varsayalım. Bunun en az 2 hp'sini kendini çalıştırmak için harcayacaktır. Turbo olmayan araçta kullanılması bence çok mantıksız olur. Turbo'nun kaybı daha az olacağı için , belli bir devire ulaşana kadar (kalkışlarda etkisi büyük olacaktır supercharger'in) supercharger kullanılıp , 4000 rpm'den sonra turbo'nun devreye girmesiyle daha verimli güç alınabilir. Grande Punto'ya takanı görmedim , araştırmak gerekli. Nasıl kullanılacağı da çok önemli tabi. Bu sadece benim fikrim ben olsam turbo olmayan araca takmazdım yani arda :)

Fuzuli
30/04/2008, 01:28
Turbo enerjisini egzost'tan alır..
Supercharge ya da Mercedeslerde Kompresör olarak bilinen ünite ayrı bir düzenek(kayış/dişli) ile gücünü direk şafttan ya da türüne göre volandan alır...

Çalışma mantıkları farklı olsa da amaçları yanma odasına belirgin basınçta hava verilmesidir..
Ürün incelemesinde 2-3 psi fazla hava deniyor...
1 bar 14.7 psi olduğuna göre yaklaşık 1.15-1.2 bar hava girişi demek...

Düzgün bir montaj ile gücün arttırması gerekir ancak mevcut motor yükünü de arttıracağı için yakıt tüketimini arttırması lazım...

Zaten ilanda güç artışından bahsedilmesine rağmen yakıt tüketimine olan etkiden bahsetmemiş...

Ziyaretçi047
30/04/2008, 02:39
Satıcıya bir mesaj attım bakalım ne cevap gelecek umarım doğru cevaplar gelir. Fakat supercharge harcadığı güçten fazlasını vereceği için bir sorun yaratmaz arkadaşlar. Aracınızdaki güç artışı oldukça güzel olacaktır. Özellikle alt devirlerde. Üst devirlerde turboya nazaran iyi mi artırır gücü kötü mü orasını bilemem.

sarpines
30/04/2008, 03:09
bunlar boş işler arkadaşım aracın beynını şaşırtacan astarı yüzünü gececek o pervanenin fazla bı hava vereceğini zannetmıyorum zaten sporfiltreye pervane takınca ses yapmıyor filtre haberin olsun ama performance istersen o başka

Ziyaretçi047
30/04/2008, 03:41
ben kutu içine takarım onu cillop gibi olur :)

ABNEW
30/04/2008, 11:47
Arda , Supercharger gücünü kayışla motordan alacağı için ürettiği güç 8 hp olarak varsayalım. Bunun en az 2 hp'sini kendini çalıştırmak için harcayacaktır. Turbo olmayan araçta kullanılması bence çok mantıksız olur. Turbo'nun kaybı daha az olacağı için , belli bir devire ulaşana kadar (kalkışlarda etkisi büyük olacaktır supercharger'in) supercharger kullanılıp , 4000 rpm'den sonra turbo'nun devreye girmesiyle daha verimli güç alınabilir. Grande Punto'ya takanı görmedim , araştırmak gerekli. Nasıl kullanılacağı da çok önemli tabi. Bu sadece benim fikrim ben olsam turbo olmayan araca takmazdım yani arda :)

Haklısın da Serkan yukarıda adı supercharger olarak geçen cihaz elektrikle çalışan bir turbo.Yoksa herkesin bildiği superchargerla (Kompresörle) bir alakası yok.Ben bu cihazı turbolu aracıma hiç takmam:)
Önceki mesajımda da belirtmiştim:

Supercharger dan ziyade elektrikli turbo diyebiliriz.Egsoz gazlarının turbo pallerini 100000d/d da döndürdüğünü düşünürsek bu cihazın işi çok zor görünüyor bence...

Ziyaretçi047
30/04/2008, 16:04
Arkadaşlar satıcıya mesaj yollamıştım kendisi sağolsun az önce aradı. Uzun bir konuşma yaptık. Alet hoşuma gitti aslında. Alet şöyle çalışıyor. Hava filtresiyle emme manifoldu arasına monte ediliyor ve aküden güç alıyor. Araç rolantide iken bile sürekli hava basıyor motora. Böyle alt devirler biraz daha canlanmış oluyor. Normal kompresor kadar performans beklemek yanlış olur tabi onlar gücünü krank milinden alıyor. Onlar turbo kadar hava basıyor bu ise 0,4 bar a felan denk geliyormuş. Hiç yoktan iyi bence. Yani alt devirlerini güçlendirmek isteyenler için ideal bence. Ben almayı düşünüyorum. Alıp takarsam sizinle izlenimlrtimi paylaşırım. Arkadaşı sitemize davet ettim gelip üye olursan belki alıcı bulursun diye fakat benim satma kaygım yok herkes de alsın istemiyorum dedi :) Eğer isteyen olursa sen benim adıma satarsın dedi. Bakalım artık. Modifiye bölümü mod u olarak yine üzerime düşeni yaptım sanki :P

Bu arada benzinli arkadaşlar da düşünmeden alabilirler. Araçlarında ufaktan da olsa bir turbo etkisi yaratabilirler. Özellikle alt devirlerini canlandırmış olabilirler onlar da.

ABNEW
30/04/2008, 16:59
Cihan 0.4 bar basıyorsa bence oldukça iyi.Bir o kadar daha basarsa turbodan farkı kalmayacak neredeyse:)

MethyLen
30/04/2008, 23:18
Kim yoğurdum ekşi der arda :)

uLTRa GP
01/05/2008, 06:18
arkadaşlar bende merak ettim güç elde edebilcez diyelim bu şeyi aldığımızda nasıl takacağız?8 10 hp güç verirmi?

Ziyaretçi047
01/05/2008, 13:41
hayır fazla güç beklemeyin arkadaşlar özellikle beygir yönünden katkısı olmaz amacı özellikle alt devirleri canlandırmak. üst devirlerde zaten yeterli hava giriyor motora. bu alet az hava girerken havayı artırmak. yani tork yönünden biraz katkısı olacaktır.

unik06
01/05/2008, 14:14
ilanda 1,3 corsa cdti a da uygulandığını söylemişler,
ama,

sadece alt devirleri güçlendirecem diye 200 küsür liralık bir parçayı almam yani.

yerliplaka34
01/05/2008, 23:25
bence 8v fire motorların ihtiyacı olan bi parça alacak arkadaşlar varsa beraber hareket edelim.. birde montajı bi sorun yaratırmı biliyosunuz her kit olmuyo bizim araçlara yada orjinal filtreye takarız acaba randuman verirmi..?? ben iyiden iyiye düşünüyorum bu aleti şimdi kalkıp arabamı satıp 2. elle uyraşmaya gözüm almıyo açıkçası ekonomisinden memnunum birde alt devirler canlansa fena olmaz..

Ziyaretçi047
01/05/2008, 23:48
her araca takılır kapalı hava filtresine de takılır açık hava filtresine de. 200 lirayı çok bulan arkadaşa not. eğer üst devirler de güçlensin istiyorsanız profesyonel supercharge alın yaklaşık 2000$ daha sonra pistonları ve biel kollarını felan da değişmeniz gerekecektir o da toplam bi 5 milyar felan gider sanırım. bu işlerle uğraşacaksanız elinizi cebinize ne derecede atmanız gerektiğini bilirsiniz umarım.

corsa 1.3cdti bizim araçlarla aynı motordur ve satıcının kendi aracıymış. farkı hissediyorum memnunum diyor.

Ziyaretçi047
16/05/2008, 19:28
Ben satıcı arkadaştan parçayı sipariş ettim. Sanırım yarın elimde olur. Biraz elektrikçi ve motor ustamla muhabbetten sonra parça takılmış olacak. Takıldıktan sonra yorumlarımı aktarırım.

Geriye aracımda eksik olarak bir tek chip tuning kaldı. Yanında duyduğum turbo pervanesi büyütme olayını da Egeturbo dan Arda arkadaşla gerçekleştirecektim fakat anlaşamadık sanırım. İlginçtir telefonlarıma da cevap vermiyor. :) Ondan sonra da dereceli egzantirik takar mıyım bilmem :). Sonra full bir egzoz kiti de iyi olur düşüncesindeyim. Hava filtresini ve xenon farları da yakında takıyorum zaten. Bi de öne 2 mid-tiz takımı da yolda :) Yine başladım sanırım. Allah yolumu açık etsin :)

grande26
16/05/2008, 21:00
Tecrübenizi merakla bekliyorum,ben de aracımda alt devirlerdeki cansızlıktan şikayetçiyim..

yerliplaka34
19/05/2008, 02:23
Ben satıcı arkadaştan parçayı sipariş ettim. Sanırım yarın elimde olur. Biraz elektrikçi ve motor ustamla muhabbetten sonra parça takılmış olacak. Takıldıktan sonra yorumlarımı aktarırım.

Geriye aracımda eksik olarak bir tek chip tuning kaldı. Yanında duyduğum turbo pervanesi büyütme olayını da Egeturbo dan Arda arkadaşla gerçekleştirecektim fakat anlaşamadık sanırım. İlginçtir telefonlarıma da cevap vermiyor. :) Ondan sonra da dereceli egzantirik takar mıyım bilmem :). Sonra full bir egzoz kiti de iyi olur düşüncesindeyim. Hava filtresini ve xenon farları da yakında takıyorum zaten. Bi de öne 2 mid-tiz takımı da yolda :) Yine başladım sanırım. Allah yolumu açık etsin :)

hayırlı olsun cihan merakla bekliyoz foto ve izlenimlerini

ince5757
19/05/2008, 09:08
Cihan hayırlı olsun umarım verim alınabilir bu aletten.

punto elx2001
20/05/2008, 08:52
cihan en son haberlerini bekliyoruz,

Ah-MeT
20/05/2008, 21:03
cihan begenmedi sanırım bu aleti:)

volki
09/07/2008, 18:44
Eee arkadaş bu işin neticesi ne oldu şimdi????
iyi oldu da artık bizimle muhatab mı olmuyorsun, yoksa işe yaramadı da bozuntuya mı vermiyorsun?

Neyse arkadaşlar, benim mevzum
75 beygir 1.3 multijet punto
Arabanın içine oturduğum zaman herşey çok iyi özellikle direksiyon mükemmel. 180 basarken dreksiyonu bırakıyorum araba dümdüz gidiyor. Yavaş giderken süper yumuşak.
Vites geçişleri güzel.
Sorun olan süspansiyon, sert. diyeceksiniz ki spor araba. evet virajlarda çok iyi. ama istanbul yollarında bu süspansiyon arabamı mahvedecek.

Asıl sorun multijet motor. 1248cc gibi çok küçük bir motor olunca turbo devreye girmeden araba yürümüyor. düşük devirde çok sıkıntı çekiyorum. istanbul trafiğinde dur kalklar ile çok zor oluyor.

Yani anlayacağınız düşük devirlerde turbo vazifesi yapacak bu tarz elektrikli bir yardımcı alet arıyorum.
Bu işin neticesini bilen yada benim aracı düşük devirde yürütecek bir alet bilen varmı?

Ziyaretçi047
09/07/2008, 20:06
Arkadaşım pardon da sen kimsin? Neye güvendin nerden geldin çıktın da 2. mesajında beni tanımadan etmeden yorum yapıyorsun. Sen kimsin ki senle muhatab olmicam, ya da beni kim sanıyorsun ki işe yaramayan bişeyi bozuntuya vermicem?

Ürünü aldım aracımda turbo olduğu için bu ürünü kasmak yerine turboya odaklandım yeni turbo aldım. Evet düşük devirlerde işe yarayacak bir ürün. Fakat aracınızda açık filtre olması gerekli montajı için. İsteyen var ise satabilirim. Ben kullanmıyorum aldığım gibi sıfır duruyor.

volki
12/07/2008, 14:34
Peki kardeşim.
Benim aracımda da turbo var ve birçok benzinli araçla rekabet eder fakat sorun düşük devirde. düşük devirde araç çekmiyor.
sen bu alete nekadar istiyorsun?

Ziyaretçi047
13/07/2008, 00:25
Dediğim gibi bu aleti takman için açık hava filtresi yapmış olman gerekli. Açık filtren var ise 150 ytl ye verebilirim.