PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TurtleWax cila koruyucu hakkında soru?

c3s0
29/04/2008, 00:32
Merhaba,
Ben buradan okuduğum üzerine Turtle Wax Extreme Nano-tech Polishing Wax ve Turtle Wax Gloss Guard Top Coat Sealer aldım. Yanlız şöyle bir sorum olucak Turtle Wax Gloss Guard Top Coat Sealer kullanım talimatında 1 seneden yaşlı arabalara cila atarak üzerine uygulayınız yazmış. Şimdi benim aracıma cila atmam veya atmamam fark edermi ? Araç 6 aylık daha. Ne öneriyorsunuz? Direk cila koruyucuyumu uygulayayım yoksa ilk baş cila atıp sonramı koruyucu yapayım teşekkürler.

şekerlioğlu
29/04/2008, 00:39
aracın zaten yeni olduğu için parlaklığını kaybetmemiştir.henüz altı aylık bir arabada cila gerekmez yalnızca koruyucuyu uygalasan yeterli olur.

c3s0
29/04/2008, 01:06
Bende öyle düşünüyodum aslında ama ne bileyim sanki cila yapsam boya daha dolgun olucak gibi his var içimde. Boya cilayı emecek fln :) boşluklarını dolduracak yani. Kararsızım hala

erdiyilmaz
29/04/2008, 01:07
hikmet abi'nin de dediği gibi, aracın daha 6 ayLık,
eğer sürekLi fırçaLı yıkama vs. yapmadıysan ciLaya ihtiyaç oLacagını sanmıyorum.
ışıkLı ortamda gözüne çarpan kıLcaL çizikLer varsa, ciLa işLemi güzeL oLur.

dediğin ciLa koruyucusundan ben de uyguLadım ancak pek bi verim aLamadım.

şekerlioğlu
29/04/2008, 01:08
sen bilirsin ama gereksiz bir uğraş olur.

c3s0
29/04/2008, 01:52
burada çok verim elde ettiğini yazan kişiler var. bakıcaz bakalım ne olucak. Gereksiz uğraş hangisi olucak cila mı yoksa komple hepsimi onu anlamadım.