PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20 Nisan Maşukiye Yeni Bravo Test Sürüşü İzlenimleri

kadoku
25/04/2008, 16:50
Arkadaşlar Yeni Bravo ları test etme şansı bulan arkadaşlarımız buradan test sürüş izlenimlerimizi paylaşalım.

İlk olarak ben kendi test ettiğim 150 hp.Benzinli T.jet Bravo hakkındaki izlenimlerimi aktarayım.

Araba gerek iç tasarım gerekse dış tasarım olarak gayet güzel. İç dizaynda konfor için herşey düşünülmüş özellikle elektrikli koltukler ve yan aynalar, kokpit tasarımı çok hoşuma gitti.

Test sürüşüne gelince, kontagı çevirdiğiniz an zaten motorun gücünü hemen hissediyorsunuz hemen gaza basıp uçmak geliyor insanın içinden, bizim S.J gibi 6 vitesli ancak teknik olarak tam bilemesemde sport bir şanzımana sahip olduğu için vites geçiş aralıkları çok kısa ve deyim yerindeyse size sadece hafif dokunuşlarla vitesi tokatlamak kalıyor bu sayedede araç çok seri bir ivmelenme gösteriyor ve gaza bastığınız anda çok seri bir şekilde hızlanıyor test alanının biraz kısıtlı olması ve çok set olmasından dolayı üst devirleri fazla zorlayamadım ancak motor performansı grçekten çok iyi ve seri bir araç açıkçası G.P olmasa bu aracı almayı düşünebilirdim ancak direksiyona geçince kendimden korktum, 260 kadrana sahip ve böyle güçlü bir motor olunca insanın kendini frenlemesi gerçekten çok zor oluyor çünkü hızını kesinlikle hissettirmiyor.

Son olarak Bravo Tjet- ve M.jet araçları getirerek üyelerimize bu araçları dilediği gibi test etme imkanı sunan Fiat Maltepe Evsan'a ve servis müdürü Derya Bey'e katkılarından ötürü teşekkür ediyorum.

civcivx
25/04/2008, 17:18
Aynı aracı ben de test ettim. Kadir'in yazdıklarına katılıyorum ama açıkçası 150 HP ve spor karakterde bir aracın motor sesinin daha güzel olmasını beklerdim. Gaza basınca bildiğimiz motorların yüksek devirlerde çıkardığı ses geliyordu, şöyle daha heybetli bir ses fena olmazdı :D Tabi buna bir etken de; aracın hem genç, hem aileye sahip kullanıcılara hitap etmesi adına ortalamaları yakalama düşüncesi de olabilir.

erdiyilmaz
25/04/2008, 18:01
aracın test anındaki yorumLarı dinLemek için aşağıdaki videoyu izLemenizi öneririm,
aracın sesini tekrar duymak isteyen arkadaşLar oLabiLir.

süren bahceLiLi_aLi, aracı bayağı zorLuyor. testin ortasında yanLız_kurt (atiLLa abi) teL. edince biraz komik durum oLuştu. ben arka koLtukta sabit duramadığım için, görüntüLer biraz bozuk ama, en azından aracın sesi duyuLuyor : )

https://www.youtube.com/watch?v=tGexXCTogp4

yucelakar
25/04/2008, 18:38
aaa ayıp ama lastikleri patinaj çektirerek kullnmışsınız . ben sanki yanımdaki aracın sahibiymiş gibi çekindim açıkçası ayrıca pist imkanı çok kısıtlıydı 3. vites yapamadık arabayı. o yüzden performansı tam ölçemedim ama frenler gerçekten ii di

femoli
25/04/2008, 18:45
Aracı aynı şekilde test ettim motor sesi bana göre zayıf ama gidişat pek hayıra alamet değil yani benim diyen yüksek hızlara çıkmaz:D ufacık dar alanda 3. vitesi gördüm ve bu süre bir kaç saniyede oldu aracın süratlenmesi +10.

Yanlız aracın turbo açma süresiyle oynamışlar bunu güvenilir bir yerden öğrendim aracı fazla yormayalım diye yapılmış birde kullanan bütün arkadaşlar asr on dayken kullanmış asr off ta kalkış tutulamıyor :)
Buradan aracı sömürmemize rağmen sesini çıkarmayan hep güleryüzle sorduğumuz egzantrik sorulara bıkmadan cevap verdiği için testci arkadaşa :D ve de aracı bize temin ettiği için evsan otoya bir kez daha teşekkür ediyorum :)

mustafaf
25/04/2008, 19:27
valla ben bravonun 1.6 105hp modelını test etme ımkanı buldum.aracın surus konforu cok ıyı.performansıda gayet ıyıdı.benm test alanım bu kadar kısıtlı olmadıgından aracı 160-170 km hızlarına kadar cıkardım.bana gore en buyuk artısı 1.6 dızel motor olmasına ragmen ıcerıye cok daha az ses vermesı.benzınlısını test etme ımkanım olmadı ama sesıde cok az sayılmazmıs be cem abı :)

civcivx
25/04/2008, 19:42
Yok yok azdı :D Aslına az demiyelim de, daha güzel bir tonda olabilirdi. Biz Kurtköy Opet'te iken bu 150 HP ile dalış yaptı Evsan ekibi. Gazı köklemişti ve dışarıdan net bir şekilde duyduk sesini ama o beklediğim ses gelmiyordu işte.

Her neyse yav, sesini beğenmedim diye bir arabayı almamak garip bişey olur herhalde :D

mustafaf
25/04/2008, 19:56
:D dogru dıon abı arabayı aldıktan sonra her turlu otturulur araba :D:D:D

anvil
25/04/2008, 22:08
dün bizim evin aşağısında vardı bir tane siyahından. yukardan önce puntoya benzettim ama baktım önü daha uzun ve sis farları farklıydı. amanın yoksa bravo mu dedim. parıl parıl parlıyordu maşallah. daha test sürüşü yapmak nasip olmadı.

mustafaf
26/04/2008, 09:25
dün bizim evin aşağısında vardı bir tane siyahından. yukardan önce puntoya benzettim ama baktım önü daha uzun ve sis farları farklıydı. amanın yoksa bravo mu dedim. parıl parıl parlıyordu maşallah. daha test sürüşü yapmak nasip olmadı.

abı zaten bende daha dun test ettım.servısten cıktıntan sonra bıkac sorun vardı arabada servıstekıler ona bakarken bende bı test surusu yaptım :D

rubin_e
29/04/2008, 00:31
1.6 multijet 105 hp dinamic spor kit ve skydom opsiyonlu aracın test sürüşünü yaptım ve motor performansı muhteşemdi 6. vites biraz abartı olmuş ama hız tutkunları için vazgeçilmez bir araç olacağı kanısındayım..Benim en çok müzik sistemi hoşuma gitti hıza duyarlı :)

Ziyaretçi047
29/04/2008, 01:58
1.6 105 hp ile 1.4 150hp yi karşılaştırmak isterdim. turbo dizeldeki aynı his turbo benzinde de var mı aceba. bu gazla gidersem 1.4 170hp alacağım sanırım. gt sport...

Sezgintr
30/04/2008, 14:24
gt 1.4 180bg diye duymuştum.

erdiyilmaz
30/04/2008, 15:23
1.9 180Hp oLarak biLiyorum ben de

femoli
30/04/2008, 16:21
1,9 210 hp diye duymuştum .

ABNEW
30/04/2008, 17:03
gt 1.4 180bg diye duymuştum.

Sezgin, GT den kastın Golf GT ise 1.4 Tsi 170bg ...

xfree37
01/05/2008, 13:04
1.6 multijet 105 hp dinamic spor kit ve skydom opsiyonlu aracın test sürüşünü yaptım ve motor performansı muhteşemdi 6. vites biraz abartı olmuş ama hız tutkunları için vazgeçilmez bir araç olacağı kanısındayım..Benim en çok müzik sistemi hoşuma gitti hıza duyarlı :)

bende 105 hp spor paketli dizel denedim benze gayet sessiz ama performans daha iyi olabilirdi ayrıca arkadaşımızın bahsettiği hıza duyarlı ses sistemi Gp'de de var.

ekorkut
01/05/2008, 13:49
Arda, Golf' ün 1.4 170 HP diye lanse edilen motoru öyle olağanüstü bir alet ki, bilmem haberiniz var mı, o motorlar standart hallerinde ortalama olarak 185 HP lerde geziyor dinamometreler üzerinde. 170 HP diye lanse edilmesinin tek sebebi, 200 HP lik GTI modeline rakip olarak VW' in fiyat stratejisinin bozulmaması isteği.

Bu arada 105 lik dizeli ben de 2 farklı yerde kullandım ve test ettim. Araba güzel iyi hoş fakat açıkçası benim arabamdan hızlanma olarak bir farkı yok. Hatta kendi arabam bana daha seri gibi geliyor. Sadece ilk 2000 devirlik bandı daha rahat topluyor, yokuşta kaldırması daha kolay vs. Rakipleri C4 ve Focus' un 110 HP lik motorundan çok ciddi tokat yer. Bence dizel alınacaksa ve performans merakı da varsa 120 HP lik modeli beklenmeli kesinlikle.

mert
01/05/2008, 14:13
ben ce de 105 lık focus 308 v.b araclardan çok pıs tokat yerr 120 bekleyın alacak arkadaşlar....:)

serhatartun41
05/05/2008, 00:36
arkadaşlar ben bu aracı lansman zamanında test ettim. Hem 150 hp'lik T-jet i hemde 105 hp'lik multijeti.Aynı zamanda test zamanında rakip araçlarını ( peugeot 308 1.6 HDI, Toyota Auris D4-D, Citroen C4 1.6HDI, Opel Astra 1.3 CDTI) da kullandık.Sonuç mükemmel.Aralarında 150 hplik T-Jet zaten tartışmasız birinci.105 lik multijet ise hepsinden daha sessiz ve ilk ivmelenme anındaki tork dehşet geldi bana.Zaten şu an bayimizde 105 hp 1.6 multijet dynamic spor kit li araç test aracı olarak mevcut ve bir müşteri gelsin de test sürüşü yapalım diye can atıyorum.(Hergün zaten 10 kişi ile bu duyguyu yaşıyorum):))Bana kalırsa bu aracı almayı bekleyen arkadaşlar varsa biraz beklesin .120 hplik 1.6 multijetin gelince bir de onu denesinler.ona göre karar versinler.olurda 105 lik az gelirse diye:))

stilo
05/05/2008, 08:45
arkadaşlar ben bu aracı lansman zamanında test ettim. Hem 150 hp'lik T-jet i hemde 105 hp'lik multijeti.Aynı zamanda test zamanında rakip araçlarını ( peugeot 308 1.6 HDI, Toyota Auris D4-D, Citroen C4 1.6HDI, Opel Astra 1.3 CDTI) da kullandık.Sonuç mükemmel.Aralarında 150 hplik T-Jet zaten tartışmasız birinci.105 lik multijet ise hepsinden daha sessiz ve ilk ivmelenme anındaki tork dehşet geldi bana.Zaten şu an bayimizde 105 hp 1.6 multijet dynamic spor kit li araç test aracı olarak mevcut ve bir müşteri gelsin de test sürüşü yapalım diye can atıyorum.(Hergün zaten 10 kişi ile bu duyguyu yaşıyorum):))Bana kalırsa bu aracı almayı bekleyen arkadaşlar varsa biraz beklesin .120 hplik 1.6 multijetin gelince bir de onu denesinler.ona göre karar versinler.olurda 105 lik az gelirse diye:))

120 t jeti denedin mi ?

nasıl ?

serhatartun41
05/05/2008, 13:42
120 T-Jet Linea ve Grande punto da kullanılan motor ile aynı performansı da aynı ama 150 hplik T-jeti kullanınca insan 120 liğe pek sıcak bakmıyor:))İşin şakası bir yana 120 hplik T-jet dizginlerini koparmaya çalışan bir at gibi yerinde duramıyor.Sanki arabada NOS var.Yol tutuşu deseniz bütün bravo modelleri ile aynı.

ERC
27/05/2008, 12:25
arkadaslar bende bugun kullandım bravo 16 dizel emotion yol tutus guzel heleki sportu dusunemiyorum ya kısacası gercekten araba ismini hak ediyor bence her disiplinde uzun soze gerek yok:D:D:D

stilo
05/06/2008, 12:54
Arda, Golf' ün 1.4 170 HP diye lanse edilen motoru öyle olağanüstü bir alet ki, bilmem haberiniz var mı, o motorlar standart hallerinde ortalama olarak 185 HP lerde geziyor dinamometreler üzerinde. 170 HP diye lanse edilmesinin tek sebebi, 200 HP lik GTI modeline rakip olarak VW' in fiyat stratejisinin bozulmaması isteği.

Bu arada 105 lik dizeli ben de 2 farklı yerde kullandım ve test ettim. Araba güzel iyi hoş fakat açıkçası benim arabamdan hızlanma olarak bir farkı yok. Hatta kendi arabam bana daha seri gibi geliyor. Sadece ilk 2000 devirlik bandı daha rahat topluyor, yokuşta kaldırması daha kolay vs. Rakipleri C4 ve Focus' un 110 HP lik motorundan çok ciddi tokat yer. Bence dizel alınacaksa ve performans merakı da varsa 120 HP lik modeli beklenmeli kesinlikle.

sana katılmıyorum

1,3 motor 90 bg nin 1,6 motor 105 bg den daha seri olma sansı yok
senin motorda turbo duraksamaları oluyor . bravo da bunu hissetmiyorsun

hem bravoyu hemde focusu kullanan biri olarak aralarında performans açısından bir fark yok

ama konfor sessizli açısından dağlar kadar fark var .

bravonun dizeli inanılmaz sessiz çalışıyor. süspansiyonları focusdan çok iyi

OzzY
05/06/2008, 15:52
Bence cmax 1.6 110 hp bravo 1.6 105 hpden kesinlikle daha performanslı...

mustafaf
05/06/2008, 16:35
sana katılmıyorum

1,3 motor 90 bg nin 1,6 motor 105 bg den daha seri olma sansı yok
senin motorda turbo duraksamaları oluyor . bravo da bunu hissetmiyorsun

hem bravoyu hemde focusu kullanan biri olarak aralarında performans açısından bir fark yok

ama konfor sessizli açısından dağlar kadar fark var .

bravonun dizeli inanılmaz sessiz çalışıyor. süspansiyonları focusdan çok iyi

bende emre abının dedıklerıne katılıyorum.cunku emre abının aracının bos agırlıgı 1145kg bravo ıse 1320kg .bayılerde test amaclı kullanılan aracların bı cogu sport donanımlı yanı araclar dynamıc modelı olmasına ragmen 17" jant var.buda aracın serılıgını etkılıyor tabı ama daha ıddaalı bısey solıyeyım benım aracım 3. vıteste 120km. goruyor bravoda aynı sekılde 120km yı gecmıyor.bana gore en hıssedılır fark yuksek vıteslerde aracın kendını cabuk toparlaması daha atak hızlanması buda 1.6 motor 290 torka sahıp bır arac ıcın normal.gelelım tokat meselesıne.ozana kesınlıkle katılıyorum her turlu pıs tokatlar ford bu aracı.bence 120hp olan modelıde bı gelsın ondan sonra tekrar yorumlayalım.ama konfor, rahatlık ve tasarım harıcınde bu aracı gp ye degısmem kesınlıkle...

ms777
09/06/2008, 18:36
105 hpliği güzel bende denedim özellikle yol tutuşu açısında üstün bir araç, 6 vitesle aracın performansını diğer 1.6 dizellere göre daha iyi bir konuma taşımışlar. Brova alacaklara tavsiyem eğer dizel ise tercihleri 120 hpliklerini beklesiniler, yakıt olarak bir fark yok arada performansının daha iyi olacağını tahmin ediyorum.

stilo
10/06/2008, 17:13
bende emre abının dedıklerıne katılıyorum.cunku emre abının aracının bos agırlıgı 1145kg bravo ıse 1320kg .bayılerde test amaclı kullanılan aracların bı cogu sport donanımlı yanı araclar dynamıc modelı olmasına ragmen 17" jant var.buda aracın serılıgını etkılıyor tabı ama daha ıddaalı bısey solıyeyım benım aracım 3. vıteste 120km. goruyor bravoda aynı sekılde 120km yı gecmıyor.bana gore en hıssedılır fark yuksek vıteslerde aracın kendını cabuk toparlaması daha atak hızlanması buda 1.6 motor 290 torka sahıp bır arac ıcın normal.gelelım tokat meselesıne.ozana kesınlıkle katılıyorum her turlu pıs tokatlar ford bu aracı.bence 120hp olan modelıde bı gelsın ondan sonra tekrar yorumlayalım.ama konfor, rahatlık ve tasarım harıcınde bu aracı gp ye degısmem kesınlıkle...

ben şu anda bravo 1,6 mjet dym kullanıyorum .
yeni olduğu için 3.viteste 120 km denemedim. denemem çok önemli değil.

bu arabayı almadan focus uzun süre kullandım . hala iddaa ediyorumki performans olarak bir fark yok .

zaten seninde kabul ettiğin konfor rahatlık tasarım ( zaten arabanın % 90 diyorsun ) focustan gp den daha iyi bu yüzden gp satıp bravo aldım .

ve şu an iyi ki almışım diyorum .

gp ile aralarında dağlar kadar fark var tamam biri elma bir armut

sadece gp değişmem dediğin için söylüyorum.

bravo ya kullanınca ben daha önce araba kullanmamışım dedim. inan bu kadar fark var