PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü'nün amper/h yükseLtmek sorun çıkartır mı?

erdiyilmaz
06/02/2007, 01:43
Ses tesisatından doLayı aküyü standart degerin üstünde 70-72 vs. yada daha yüksek amper/saat degerine sahip aküyLe degiştirmem, mevcut eLektrik sistemine beyine vs. bir zararı oLur mu? garanti iLe iLgiLi probLem yaşar mıyım? şuan üzerinde 65'Lik varta akü var.

Akünün buLundugu gözü inceLedim, fizikseL oLarak büyük boyutta akü sığdırıLabilecek durumda. bu konuda biLgiLendirebiLirseniz sevinirim.

tesekkürLer

Little F.K
06/02/2007, 01:45
Servis bana büyüt dedi Erdi.Hemde daha bugün.Ama tam hatırlamıyorum kaçlık demişlerdi.75 olabilir.

erdiyilmaz
06/02/2007, 01:51
waLLa akünün mevcut buLundugu yere ne kadar büyük sıgdırabiLirsem kardır da.. iLerde eLektrik tesisatıyLa iLgiLi sorun yaşar mıyım ondan şüpheLerim var. muhtemeL sorunLarda garanti vs. durumLarı ne oLur. bunLarı merak ediyorum. kişiseL fikrim voLtajda degişikLik oLmayacagı için fazLa kapasitenin de zararLı oLmayacagı düşüncesi ancak.. yine de tecrübeLi arkadaşLarın fikirLerini aLmayı uygun gördüm.

Little F.K
06/02/2007, 01:56
Servis sorumlusu bu akülerin mutluya baglı oldugunu ve bu aküyü verip yerine daha büyüğünün alınabileceğini söyledi.Birde zarar vermeyeceğini ve daha sağlıklı olacağını söyledi ama tabi araştırmak gerekli bencede.

gurik
06/02/2007, 02:38
zararı olmayacaktır. fakat akü besleme sistemini iyi kontrol etmelisin erdi. eğer tam şarjı sağlayamazsa aküyü çabuk öldürürsün. bendeki eski uno da böyle olmuştu.

Mısafır
06/02/2007, 08:36
akunun degıstırılmesı alternatorun sarj durumunu etkıler
eger 60 amper lık aku yerıne 70 75 kullanmanın cıddı etkısı olucagını sanmıyorum...

muzık tesısatı ıcın aku yerıne kapasıtor almanızı tavsıye ederım
sızın ıcın dınamık ve anlık hızlı akıma ıhtıyac var...

erdiyilmaz
07/02/2007, 19:28
kapasitör işi için araştırmaLarım devam edecek o zaman

teşekkürLer

Mısafır
07/02/2007, 20:15
bu konularda yardımcı olurum ;)