PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gösterge panelindeki tıkırtı

Turq
21/04/2008, 20:51
Bu konu daha önce gündeme geldi ve panelin etrafını kaplayan plastikten kaynakladığı yazılmış. Plastiği tutmama ramen ses devam ediyor sanki göstergelerden geliyor. Ayrıca ses sürekli değil arada ve araba güneş alırken geliyor bana da saçma geliyor ama sanki genleşmeden kaynaklanıyor. Bu yüzden ne zaman servise götürsem herhangi bir ses saptanamıyor; ama ses bana kafayı yedirmek üzere bir çözüm önerirseniz sevinirim.

ekorkut
22/04/2008, 13:56
Valla gösterge panelinden gelen tıkırtı olayı panelin camından kaynaklanıyor ve bir vidanın sıkılması ile kesiliyor diye okudum yine bu forumda. Tıkırtı olayıyla uğraşmak, bulmak önlemini almak gerçekten çok zor. İki defa sağ kapımın içini söktürdüm ve bu sefer inanılmaz izolasyon yaptırdım. Her kabloya, her birbirine değen plastik ekipmanın arasına sünger, lastik vesaire koydurdum. Ses baya azaldı. Ama bu sefer başka yerlerden birşeyler duyuluyor. Böyle kabul etmek lazım galiba.

baris
22/04/2008, 22:23
Aynı sesd bende de var
gösterge anelinin camından geliyor gibiydihatta bastırınca falan düzeliyordu.
mart ayında servise götürdüm oradaki usta difirüzörden(sanırsam böyle demişti) geliyor olablir dedi. yinede gösterge panelinin etrafına sünger yerleştirdi. ama ondan sonra hiç kullanma durumum olmadı arabayı. eğer kesmesse dediği difürizör kapağını değişecekmiş.

webercis
23/04/2008, 23:12
bende de aynı ses vardı.Hatta gösterge panelini tutan plastik ön konsölden ayrık durumda.Motor soğukken tıkırtı geliyor.en kaliteli yapıştırıcı ile yapıştırdım ama nafile.
Senin durum biraz farklı.Şöyle yap istersen: Gösterge panelinin camına bir kibrit çöpü sıkıştır, olur biter.

MethyLen
24/04/2008, 02:37
napıoruz ya kibrit çöpü falan. 87 şahinde yapmazdım ben böyle şeyler , kafayı yerim ses falan gelirse aracımdan :) değişsinler abicim.