PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 315 km ilk arıza

ufuk
05/02/2007, 21:49
aracımın ilk arızası arka silecek'in ön sileceği çalıştırdığım zaman kapalı olmasına rahmen kendiliğinden çalışmasıyla başladı açıkcası pek umursamadım ama akşama doğru gösterge panelindeki heni şu motora benzeyen sarı ışık yanmaya başladı hemen aracımı sağa çekip kontak kapattım sonra marşa bastım ışık sondü ama bu seferde hararet göstergesi tavan yaptı hemen kontak kapatıp kaputu açtım görünürde hiç birşey yoktu motor suyuda aşırı derecede sıcak deyildi arabayı bikere daha çalıştırdım hararet göstergesi yine yukseldi tavan yaptı ve sonra hemen normale döndü üstelik fan bile çalışmadan hemen araca atlayıp gp mi aldığım fıratotoya götürdüm sorunu anlattım aracın hararet muşurune su kaçmış olabileceğini bir problem çıkarmıyacağını yarın yani bugun icin pazartesi gunu servise getirmemi soylediler şuan aracım serviste bakalım problem neymiş

Fangio
05/02/2007, 21:58
geçmiş olsun kardeş umarım ciddi bişey deildir...

Gkhan
05/02/2007, 22:14
Geçmiş olsun bu işin yakasını bırakma

x-troy
05/02/2007, 22:26
hocam benim eski arabamda buna benzer bi şi olmuştu. farlar uzunda takılı kalmaya başladı ilk önce daha sonra hararet göstergesi çalışmamaya başladı (ama herşeyi sağlam, çıldırdı elemanlar:D ) daha sonra durduk yerde motor arıza lambası yanmaya başladı felan felan.. sorun sigortalarda multitime denen cihazdaymış.. değiştirdiler hiç bi şeyi kalmamıştı ama bulana kadar canları çıkmıştı.. bu gibi sorunlar sigorta multitime dan olabiliyo dikkat et.. kolay gelsin .. geçmiş olsun;)

Gkhan
05/02/2007, 22:55
Yalnız sileceklerde bi olayı çok seviyorum.Ön silecekler çalışırken geri vitese taktığımızda oto. olarak arka sileceklerde çalışmaya başlıyor :):)

Fangio
05/02/2007, 23:00
Yalnız sileceklerde bi olayı çok seviyorum.Ön silecekler çalışırken geri vitese taktığımızda oto. olarak arka sileceklerde çalışmaya başlıyor :):)

+1 süper bi iş bencede 8O

Muhendis06
05/02/2007, 23:19
+1 süper bi iş bencede 8O

Arka cam cok kirli ya da buzlu ise bu olayin sakincasi da oluyor. Istemeden on silecegi devreye aldiysaniz, geri vitese takinca kirli arka cam, suyla islanmadan kuru kuru silecek tarafindan kaziniyor. Bu da kisalan silecek lastigi omru demektir....:icon_confused:

Fangio
05/02/2007, 23:21
Arka cam cok kirli ya da buzlu ise bu olayin sakincasi da oluyor. Istemeden on silecegi devreye aldiysaniz, geri vitese takinca kirli arka cam, suyla islanmadan kuru kuru silecek tarafindan kaziniyor. Bu da kisalan silecek lastigi omru demektir....:icon_confused:

bu konuda haklısın o sebepten arkadaşlar önce bi bakalım arka cam ne alemde geçen izmire yağmur yağdığında uyguladım bende ilk defa çok hoşuma gitti o sebepten artık arkada sileceğin çalışma alanıda çok güzel ayarlanmış...

ABNEW
06/02/2007, 15:15
Geçmiş olsun...

Mısafir
06/02/2007, 15:37
Hmm aracı aldığımda bir kaç kez benim de başıma geldi. Ön sileceği açtıüğımda arka da deli gibi çalışmaya başlıyor. Sonra kendiliğinden duruyor. Hatta bi keresinde kapanmadı ön sileceği kapatıp durdurdum. Hayırdır inşallah.

nasrettinhoca
06/02/2007, 17:15
Hmm aracı aldığımda bir kaç kez benim de başıma geldi. Ön sileceği açtıüğımda arka da deli gibi çalışmaya başlıyor. Sonra kendiliğinden duruyor. Hatta bi keresinde kapanmadı ön sileceği kapatıp durdurdum. Hayırdır inşallah.

Aynısı benim araçtada var..Ben de aracın özelliği diye önemsemedim..

Mısafir
07/02/2007, 15:51
İyide... Kıllandım şimdi nası bi fonksiyonu olabilir ki. Ne için yapmış olablirler yani. :(

ufuk
07/02/2007, 20:47
Aynısı benim araçtada var..Ben de aracın özelliği diye önemsemedim..

arka cam sileceğini çalışır konuma alırsan ön silecekleri çalıştırdığın zaman serkonize bir biçimde çalışıyor bendeki arkacam sileceği tamamen kapalı bir konumda yani çalışmaması gerekirken çalışıyo pazartesi servise bıraktım aracın sisteminde bir güncelleme mi ne yapmışlar (sıfır arabada ne güncellemesiyse) şimdi bir problem yok diyorlar ama ben daha aracımı teslim almadım cuma akşamı alıp bi kontrol ederim artık

ufuk
11/02/2007, 22:23
istanbuldaki servisimin çözemediğini sakaryada daki servis çözdü

ABNEW
11/02/2007, 22:37
Geçmiş olsun diyelim o zaman...

Misafir2
12/02/2007, 00:42
geçmışolsun

Alp
12/03/2007, 22:13
geçmiş olsun arkadaşım
takip et sorgula ve bizi bilgilendir

PuNToGiRL
13/03/2007, 01:23
geçmiş olsun arkadaşım

SteinGP
13/03/2007, 03:23
çok geçmiş olsun

*C@N*
13/03/2007, 16:37
Arkadaşım geçmiş olsun

femoli
13/03/2007, 18:33
geçmiş olsun sorununu çözmüşler işte ne güzel...

ufuk
13/03/2007, 21:26
sağolun arkadaşlar sizlerde işallah böyle ufak tefek problemler yaşamazsınız ama her turlu probleme rahmen sevilmiyecek bir araba deyil gp :loveya: